Skip to content

Krimi z Chicaga: Kdo polámal stařence žebra?

Ulicemi Chicaga běží urostlý muž. V ruce drží dámskou kabelku. Před chvílí kvůli ní nemilosrdně zmlátil 95letou paní. Rozbil jí obličej a zlámal několik žeber. Není to jeho první delikt, ale zato bude nadlouho poslední.

Loupežné přepadení seniorů je stejně časté jako opovrženíhodné. Když se obětí stane veteránka, která sloužila u námořnictva během druhé světové války, naštve to řadu lidí. Některé natolik, že na grázla, který tohle spáchal, vypíšou odměnu.

Má za sebou pestrou minulost

Olajuwon Clairborne se na místo a z místa činu dopravuje černým SUV. Během poslední loupeže s ním však havaruje

Stavební dělník Olajuwon Clairborne už toho ve svých 26 letech má dost za sebou. Za přepadení ho odsoudí už v roce 2009. Ještě v podmínce za předchozí delikt spáchá dvě ozbrojené loupeže. Po pěti letech za katrem se nechá v roce 2014 dopadnout při krádeži.

To ho bude stát další dva roky života. Jenže v roce 2016 je propuštěn a do roka začne loupit nanovo.

Do třetice všeho zlého

Josephine Regnierová

První obětí loupežného přepadení se stane 65letá žena. Clairborne přepadne také další, 32letou oběť ženského pohlaví. V prosinci 2016 si za cíl svého útoku vybere 95letou Josephine Regnierovou, která před svým domem čeká na dceru.

Má s ní jet k zubaři. Křehká stařenka ani nepomýšlí na obranu. Clairborne ji přesto opakovaně uhodí do tváře a do hrudi. Při tom jí zlomí tři žebra. Pak popadne kabelku, obsahující v přepočtu něco přes 1000 korun, a prchá.

Stará paní skončí v péči lékařů, ale trpí od té doby neustálou bolestí. Pouliční kamery zaznamenají útočníka, jak utíká s její kabelkou po ulici. Naštvaní majitelé místní pizzerie vypíšou odměnu 5000 dolarů (přes 100 000 korun) pro toho, kdo lupiče pozná.

Jeden z tipů policisty skutečně zavede k recidivistovi. Skončí před soudem. „Omlouvám se,“ hlesne při pohledu na zmlácenou stařenku. „Občané Chicaga nebudou v bezpečí, dokud se v ulicích budete pohybovat vy,“ prohlásí soudce. V září 2017 pošle Clairborna za katr na 20 let.

Foto: Chicago Police Department, facebook.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články