Domů     Konspirace: Je úmrtí řady slavných osobností dílem tajných služeb?
Konspirace: Je úmrtí řady slavných osobností dílem tajných služeb?

Těší se velkému vlivu a bohatství. Jde o prezidenty i světové celebrity. Přesto se znelíbili. Stali se nepohodlnými a museli být odstraněni.

Stojí za špinavou prací tajné služby KGB, FBI, CIA, MI6 nebo jiné mocné společností, které umí nežádoucí osobu eliminovat takovým způsobem, aniž by na ně padl stín podezření?

Martin Bormann (17. června 1900– 2. května 1945)

Kdo to byl: pravá ruka Adolfa Hitlera, jeden z nejmocnějších mužů třetí říše

Jak zemřel: Společně s několika nacistickými funkcionáři se pokusil uprchnout pod ochranou německých tanků přes most z Berlína, který právě dobyla Rudá armáda. Zahynul při výbuchu jednoho z tanků.

Proč zemřel: Byl posledním, kdo se s Hitlerem objal před jeho sebevraždou. Odnášel z dobytého Berlína poslední exemplář Hitlerovy závěti. Jeho tělo se ale nikdy nenašlo.

V roce 1973 byla na jednom staveništi v Berlíně nalezena kostra muže pocházející z konce druhé světové války. Údajně byla identifikována jako Bormannova.

Kdo ho mohl nechat odstranit: Britská i americká rozvědka, sovětští komunisté. Každý, kdo toužil po Hitlerově závěti a dalších tajných informacích, které získal od samotného Hitlera.

Bormann mohl znát pravdu o Hitlerově předstírané smrti i místu, kam plánoval uniknout.

Jan Masaryk (14. září 1886 – 10. března 1948)

Kdo to byl: československý diplomat a politik, ministr zahraničních věcí a syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.

Jak zemřel: V únoru 1948 odmítl odstoupit s ostatními nekomunistickými ministry. Několik dní poté za nevyjasněných okolností zemřel – byl nalezen mrtev pod oknem koupelny svého bytu v Černínském paláci.

Proč zemřel: Masaryk byl jedním ze tří ministrů, kterým komunisté už v září 1947 zaslali poštou krabičky s výbušninou (tzv. Krčmaňská aféra). Komunisté ho nakonec údajně zavraždili, aby jim nepůsobil problémy v nové vládě.

Kdo ho mohl nechat odstranit: Komunistická strana Československa

Tělo Jana Masaryka objevili dva zaměstnanci Černínského paláce
Tělo Jana Masaryka objevili dva zaměstnanci Černínského paláce

Marilyn Monroe (1. června 1926– 5. srpna 1962)

Kdo to byl: americká filmová herečka, modelka a zpěvačka

Jak zemřela: Podle oficiální verze se předávkovala prášky na spaní.

Proč zemřela: V posledních letech života se bála o život – důvodem byly kontakty s rodinou Kennedyů. Marilyn znala mnohá státní tajemství. Některé ze soukromých rozhovorů si zaznamenala do deníku, několikrát pohrozila, že zveřejní vše, co ví. Deník po její smrti záhadně zmizel.

Kdo ji mohl nechat odstranit: rodina Kennedyů, CIA

Opravdu Marilyn překážela rodině Kennedyů?
Opravdu Marilyn překážela rodině Kennedyů?

Martin Luther King (15. ledna 1929 – 4. dubna 1968)

Kdo to byl: americký baptistický kazatel, jeden z nejvýznamnějších vůdců afroamerického hnutí za občanská práva

Jak zemřel: Byl zastřelen na balkoně 2. patra motelu Lorraine v Memphisu v Tennessee pravděpodobně Jamesem Earlem Rayem, který byl za jeho vraždu odsouzen.

Proč zemřel: Martin Luther King byl trnem v oku mnoha konzervativním institucím. Tehdejší ředitel FBI Edgar Hoover například nechal Kinga odposlouchávat, protože měl podezření, že chce spáchat komunistický převrat.

Kdo ho mohl nechat odstranit: FBI

John Fitzgerald Kennedy (29. května 1917 – 22. listopadu 1963)

Kdo to byl: 35. prezident USA v letech 1961 až 1963.

Jak zemřel: Byl zastřelen v americkém městě Dallas atentátníkem Lee Harvey Oswaldem.

Proč zemřel: Podle Kennedyho manželky Jacqueline stál za vraždou sám viceprezident Lyndon B. Johnson a „klika jižanských magnátů“. (Johnson se po Kennedyho smrti stal 36. prezidentem USA.) Oswald byl jen nastrčenou figurkou.

V pozadí atentátu mohl stát i kubánský režim Fidela Castra, sovětská tajná služba KGB nebo mafie. Podezření se nevyhnulo ani FBI a CIA.

Kdo ho mohl nechat odstranit: Lyndon B. Johnson (Kennedyho vicepremiér), Fidel Castro, KGB, CIA, FBI, mafie

Jedna z posledních fotografií amerického prezidenta. kdo ho skutečně odstranil?
Jedna z posledních fotografií amerického prezidenta. kdo ho skutečně odstranil?

Bruce Lee (27. listopadu 1940 – 20. července 1973)

Kdo to byl: herec, mistr bojových umění a jejich popularizátor

Jak zemřel: Bolela ho hlava, a tak si vzal prášek proti bolestem. Usnul a už se neprobudil.

Proč zemřel: V tento osudný den byl Bruce Lee v Hongkongu, kde se večer setkal s Georgem Lazenbym (tehdejší představitel Jamese Bonda) a dalšími filmovými celebritami.

Herečka Betty Tingová mu na bolest hlavy dala prášek Equagesic, který jej zabil. Mohlo jít o nešťastnou shodu náhod, ale taky o plánované odstranění filmové hvězdy mocnými filmovými magnáty, kterým se jeho vliv začal vymykat z rukou.

Kdo ho mohl nechat odstranit: filmoví magnáti, závistivá konkurence

Elvis Presley (8. ledna 1935– 16. srpna 1977)

Kdo to byl: americký zpěvák a herec, legenda rock’n‘rollu

Jak zemřel: Média hovoří o předávkování drogami, oficiální vyjádření uvádí jako příčinu smrti infarkt.

Proč zemřel: Nejrozšířenější teorie spekuluje o tom, že Elvis smrt jen předstíral. Je ale možné, že jej k sebevraždě dohnal silný tlak ze strany americké vlády a FBI, aby donášel. Měli důkazy o jeho velkých daňových únicích, kterými jej tlačili do kouta.

Kdo jej mohl dohnat k sebevraždě: FBI

Předstíral snad Elvis svou smrt?
Předstíral snad Elvis svou smrt?

John Lennon (9. října 1940 – 8. prosince 1980)

Kdo to byl: britský zpěvák a hudební skladatel, člen hudební skupiny The Beatles, významný politický aktivista

Jak zemřel: Byl zavražděn před newyorským domem The Dakota, ve kterém bydlel. Postřelil ho Mark David Chapman, jeho velký fanoušek.

Proč zemřel: John Lennon byl politicky nejangažovanějším rockerem své generace. Když se přestěhoval do USA, okamžitě ho začala sledovat FBI. Když zemřel, měl jeho spis v FBI rozsah 200 stran.

John Lennon byl pokládán za prokazatelnou hrozbu pro bezpečnost Ameriky. Odposlouchávali mu telefon a některé záznamy FBI a CIA přímo vybízejí agenty k „neutralizování“ jeho rozvratných politických aktivit.

Kdo ho mohl nechat odstranit: FBI, CIA, britská MI6

Alexander Dubček (27. listopadu 1921 – 7. listopadu 1992)

Kdo to byl: československý politik, hlavní osobnost Pražského jara 1968

Jak zemřel: Řidič služebního automobilu Alexandra Dubčeka dostal na mokré silnici smyk a vyletěl z vozovky na 89. kilometru dálnice D1. Dubček podlehl zraněním po dvou měsících v nemocnici.

Proč zemřel: Byla to opravdu „jen“ dopravní nehoda?

Během havárie záhadně zmizela aktovka, ve které měl vézt materiály, které zásadně souvisely s obsazením Československa v roce 1968. Pár dní po nehodě měl Dubček svědčit v Moskvě o činnosti KGB. V den Dubčekovy havárie byl zavražděn i bývalý polský premiér Piotr Jaroszewicz, který měl ve stejném procesu proti KGB svědčit taky.

Kdo ho mohl nechat odstranit: ruské tajné služby

Princezna Diana (1. července 1961– 31. srpna 1997)

Kdo to byl: první manželka následníka britského trůnu prince Charlese a matka jeho dvou synů

Jak zemřela: při automobilové nehodě v pařížském tunelu Place de l‘Almase se svým milencem Dodim al-Fayedem

Proč zemřela: Britská tajná služba MI6 usoudila, že princezna Diana představuje hrozbu pro trůn, a tedy ohrožuje stabilitu Velké Británie. A tak ji zlikvidovali.

Otec Dodiho al-Fayeda je přesvědčen, že byli zavražděni na příkaz prince Filipa, manžela britské královny Alžběty II. O všem podle něj věděla královna, Dianin manžel princ Charles i tehdejší britský premiér Tony Blair.

Vraždu také mohly provést zbrojařské firmy, protože se bály, že Diana svou celosvětovou kampaní proti nášlapným minám sníží jejich zisky.

Kdo ji mohl nechat odstranit: britská tajná služba MI6, princ Filip (manžel britské královny Alžběty II.), zbrojařské firmy

Stály za smrtí princezny Diany zbrojařské firmy?
Stály za smrtí princezny Diany zbrojařské firmy?

Lech Kaczynski (18. června 1949– 10. dubna 2010)

Kdo to byl: polský prezident, dříve primátor Varšavy

Jak zemřel: Zahynul se svou manželkou a dalšími čelnými polskými politiky a generály 10. dubna 2010 při leteckém neštěstí u ruského Smolenska, když letěl uctít památku Poláků zavražděných během katyňského masakru.

Proč zemřel: Podle oficiálního vyšetřování stojí za pádem letadla povětrnostní podmínky, chyba polského pilota a chyby pracovníků řídicí věže na smolenském letišti.

Až 32 % Poláků je ale přesvědčeno, že šlo o atentát, v letadle pravděpodobně došlo k výbuchu bomby. Na amatérských záběrech z místa neštěstí jsou vidět žijící postavy, ozývá se střelba a smích.

Kdo ho mohl nechat odstranit: ruská tajná služba

Foto: Shutterstock.com
Související články
Záhady a tajemství
Sardinské nuragy: K čemu asi jsou?
Od 18. století př. n. l. do 2. století n. l. existuje na Sardinii takzvaná Nuragská kultura. Jméno dostane po nurazích, kamenných věžích ve tvaru komolého kužele. Zarážející je hlavně jejich počet. Na Sardinii jich je přes 6500! Kromě nuragů za sebou civilizace zanechá i náboženské komplexy s posvátnými nádržemi k uctívání kultu vody, sochy, ale […]
Záhady a tajemství
Stál na Rhodosu rozkročený gigant? Ale kdeže…
Pyramidy v Gíze, visuté zahrady, Diova socha, Artemidin chrám, Mauzoleum v Halikarnassu a… Kolos Rhódský! Sedmička divů starověkého světa, z nichž se dochoval jediný: Pyramidy. A stejně jako u Semiramidiných zahrad, i u kolosu se dodnes spekuluje, zda vůbec existoval.   Líčen je ale tak často a v mnohých detailech, že by bylo s podivem, […]
Záhady a tajemství
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
Doba bronzová a železná je v plném proudu a na dnes turisticky oblíbených ostrovech Mallorca a Menorca drží otěže moci společnost, kterou dnes nazýváme Talajotickou kulturou.   Zhruba mezi 1. a 2. tisíciletím před Kristem se pustí do budování talajotů, megalitických památek, o jejichž účelu se dnes můžeme jen dohadovat. Předcházejí jim takzvané tumuly, které […]
Záhady a tajemství
Skutečně skrývají ruiny polského hradu ďáblem střežený poklad?
Starobylý polský hrad Liwa prý ukrývá poklad, který se kdysi dávno vydal Jasiek, chlapec z Liwy, do této zříceniny hledat. Cennosti údajně v kobkách hradu skryla královna Bona, když v roce 1556 opouštěla Polsko. Jak známo, zemřela pak v Itálii na otravu. Poklad existuje! Lidé raději nechávali její poklady na pokoji, neboť se obávali ďábelských […]
reklama
záhady a tajemství
Zuzana Dřízhalová: Odmalička si představovala, že bude slavnou herečkou
Je to talent od dětských krůčků. Zpívá, vystupuje s Bambini di Praga a sní o herectví. Překvapivě ale málem končí jako odborník na chemii. Náhoda tomu chce, že se vydá na DAMU. Zákeřná choroba jí chce ale překazit plány. Dvakrát ji porazí a zakládá úspěšnou pacientskou organizaci. Třetí kolo boje je ale fatální.   Zuzana […]
Tajuplná templářská kaple v Praze: Kde se nacházela?
Řád templářských rytířů založený počátkem 12. století původně k ochraně poutníků do Svaté země si, jak je známo, zanedlouho získal velikou moc a je obestřen celou řadou tajemství. Rovněž v Čechách měli templáři svá sídla… Tajemné energetické linie? V Praze, v ulici s příznačným názvem Templová, se prý kdysi nacházela templářská komenda. Templáři údajně mimo […]
Stojí na Maltě nejstarší stavby světa?
Řeč bude o 10. nejmenší zemi na světě a zároveň o 4. nejhustěji zalidněné. Tento ostrůvek najdete 80 kilometrů jižně od Itálie a pro svou strategickou polohu platí po dlouhá staletí za obchodní uzel.   Nás teď bude ale zajímat mnohem ranější historie Malty. V těžko představitelných dobách 5. tisíciletí př. n. l. tu žije […]
Myší nebe – peklo – ráj: Co skutečně zjistily Calhounovy experimenty?
Experimenty s koloniemi hlodavců, kterým americký etolog John Calhoun dopřál vše potřebné ke spokojenému životu, s výjimkou životního prostoru, patří k nejvlivnějším psychologickým studiím vůbec. Mluvilo se o nich mezi odborníky a laiky a staly se „vědeckým důkazem“ sociálního rozkladu moderní společnosti. Calhoun přitom dobře věděl, jak se „myší ráj“ může zvrhnout.   Svou nejznámější kolonii, tzv. […]
historie
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro […]
Slavný Bedřich Hrozný získal profesuru až na třetí pokus
V červnu 1905 se Bedřich Hrozný stává docentem a do světa velké vědy se uvede přednáškou O babylónském eposu o stvoření světa. Finančně mu to ale nic nepřinese. Bádáním ani přednáškovou činností se Bedřich Hrozný (1879‒1952) neuživí. Naštěstí stále pracuje jako univerzitní knihovník, a proto může požádat o ruku svoji vyvolenou Vlastu Procházkovou (1888‒1959), aniž […]
Starořecký běžec Koroibos vyzrál na boha
Slunce pálí a nebe je bez mráčku. Vyvolávač ve městě Olympii na západě Peloponéského poloostrova vyzývá závodníky, aby se dostavili na startovní čáru, vymezenou pruhem kamenných desek. Místní aristokrat jménem Koroibos z Elidy se mezi mládeží ze vznešených rodin rozhodně neztratí. Na své vypracované a sluncem osmahlé tělo může být pyšný. Stadion se závodní dráhou o […]
Starověké olympijské hry: Na přehlídku naháčů ženy nesměly
Davy lidí se tísní v řecké Olympii. Každý chce vidět svého favorita. Kohosi tam vykuřují – za chvíli bude dotyčný obětovat bohům, a tak musí projít touto očistou. Zeus, Hestia i další bohové dostanou, co jim náleží, aby sportovní slavnost nic nenarušilo. Přichází na řadu shromáždění v búleuterionu, řídícím domě her, jakési radnici. Závodníci tu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný