Domů     Joachim Kroll: Ženy škrtí, znásilňuje, pojídá
Joachim Kroll: Ženy škrtí, znásilňuje, pojídá
22.10.2023

Tahle kreatura si vyslouží mnoho nelibých přezdívek: Zrůda z Porúří, Kanibal z Rúr, Duisburský kanibal. Skutečné jméno téhle bestie je však Joachim Kroll.

Na svět přijde mezi světovými válkami, konkrétně 17. dubna 1933. Jeho rodina je vskutku početná, podle všeho je jedním z osmi sourozenců.

Malý Joachim je ale nejslabší z nich, a navíc trpí podprůměrným IQ. Dokončí jen taktak tři třídy základky. Vzdělání mu zjevně vůbec nevoní, a proto jde raději vydělávat. Nechá se zaměstnat na jatkách, kde se poprvé setká s krví a se smrtí.

Joachimu Krollovi nebylo shůry příliš dáno, trpěl podprůměrným IQ a sexuální deviací. FOTO: Getty Images
Joachimu Krollovi nebylo shůry příliš dáno, trpěl podprůměrným IQ a sexuální deviací. FOTO: Getty Images

Posmrtně ji rozpárá

Poprava zvířat mu vůbec nevadí, naopak. Později dokonce přizná, že ho to vzrušovalo a přinášelo uspokojení.

Jeho duši definitivně zlomí smrt jeho matky v lednu 1955. Joachim na ni byl velice fixovaný a jako jediný z dětí s ní žil pod jednou střechou až do jejích posledních dní. Neuběhnou ani dva týdny od její smrti a Joachim se vydá na svou první vraždu.

Je mu jednadvacet let, když na polní cestě u Lüdingshausenu narazí na devatenáctiletou Irmgard Strehlovou. Tu odtáhne do stodoly, kde ji bodne do krku, znásilní a uškrtí. Jenže stále nemá dost, a tak jí ještě posmrtně rozpárá břicho.

Vražedný kolotoč se rozjíždí

O rok později má zaútočit na teprve dvanáctiletou Eriku Schutleterovou. Tahle vražda mu však nebude nakonec prokázána. Zdá se, že je načase jít o dům dál, a tak se přestěhuje do Duisburgu.

Další oběť mu padne do oka až roku 1959. Je to třiadvacetiletá bezdomovkyně Erika. Ta může děkovat Bohu, že při škrcení upadne do bezvědomí a Joachim si myslí, že je mrtvá. Dívku znásilní a mizí pryč. Erika přežije.

Zato čtyřiadvacetiletá Klara Freid Tesmerová, na kterou zaútočí tři měsíce poté, už takové štěstí nemá. Kvůli téhle vraždě stráví půl roku ve vazbě nesprávný muž.

Zrodí se kanibal

V klidu ale Joachim rozhodně dlouho nezůstane. Měsíc po vraždě Klary zabije šestnáctiletou Manuelu Knodtovou. Z té si však tento již šestadvacetiletý zabiják vezme více než jen život. Prvně se uchýlí ke kanibalismu.

Ze stehen a pozadí oběti odřízne plátky masa. I z tohoto odporného mordu je obviněn někdo jiný. Pak si dá Kroll na tři roky pauzu. Nebo minimálně o žádné jeho vraždě nejsou důkazy.

V roce 1962 udeří znovu, když ze světa sprovodí dvanáctiletou Barbaru Bruderovou. Její tělo se nikdy nenajde. Zato se velmi brzy najde další tělo.

To patří třináctileté Petře Geisové, která si společně s kamarádkou vyrazí na karneval. I tady se zabiják vyřádí s nožem a opět dívce uřízne několik plátů masa, a navíc odstraní celé předloktí. K Joachimově štěstí jde opět bručet někdo jiný.

Kroll spolu s policejními vyšetřovateli na místě, kde provedl jednu ze svých vražd. FOTO: Getty Images
Kroll spolu s policejními vyšetřovateli na místě, kde provedl jednu ze svých vražd. FOTO: Getty Images

Vina padá na jiného

Je až neuvěřitelné, jaké má Kroll štěstí a někdo jiný smůlu. Když totiž o měsíc později zamorduje další dívku, i v tomto případě si policie najde jiného obětního beránka.

I přesto, že je tento muž brzy propuštěn na svobodu, neunese tlak okolí, jež ho považuje za vraha, a raději si sám sáhne na život. Jako další oběť si Kroll nečekaně vybírá milenecký pár, který souloží v autě. Muže vyláká z auta ven a bez milosti ho ubodá.

Dívce se z místa podaří ujet. Zachránila si tím holý život. Kroll však stále uniká spravedlnosti.

Má to i s nafukovací pannou

V první půli září 1966 osloví v parku dvacetiletou Ursulu Rohlingovou. Chvíli si s ní povídá, pak ji popadne za krk, odtáhne do křoví a pohodí na zem. „Škrtil jsem ji, než se přestala hýbat. Pak jsem jí sundal kalhotky a udělal jsem jí to.

Když jsem přišel domů, byl jsem stále nadržený. Měl jsem to ještě dvakrát s nafukovací pannou a párkrát jsem si to udělal rukou,“ vypovídá vrah později. Z mordu je obviněn Ursulin přítel, který také pod psychickou tíhou spáchá sebevraždu.

Děsivý vrah, který si vysloužil spoustu hanlivých přezdívek, u soudu. FOTO: Getty Images
Děsivý vrah, který si vysloužil spoustu hanlivých přezdívek, u soudu. FOTO: Getty Images

Sní i nevinné dítě

Brzy nato si Kroll najde jednu ze svých nejmladších obětí. Teprve pětiletou Ilonu znásilní, zabije a odřízne si kousky masa, které sní. Pak už to u Krolla pokračuje jako v zaseknutém filmu. Vražda, pauza, vražda, pauza.

Poslední mord přijde 3. července 1976, kdy se ztratí teprve čtyřletá Marion. A tak policisté začnou prohledávat jeden dům za druhým, až narazí na Krollova souseda.

Ten jim vystrašeně oznámí, že mu Joachim ráno řekl, ať používá toaletu v jiném patře, protože tu společnou ucpal vnitřnostmi. Když policisté vtrhnou do bytu, zabiják tvrdí, že do záchodu hodil jenom vnitřnosti z králíka.

Hůř už se mu ale vysvětluje, proč v hrnci s mrkví a bramborami vaří dětskou ruku.

Za trest čeká operaci

Pak už Kroll nic nezapírá. Popisuje, jak si vyhledával oběti, a s gustem líčí kdejaké podrobnosti. Sám si ale přesný počet zavražděných nevybavuje. Přizná se nejméně ke čtrnácti vraždám. Nakonec je mu však prokázáno pouze osm mordů.

Vyšetřovatelé mu jich však připisují daleko víc. Při svém nízkém IQ se zabiják domnívá, že jeho trestem bude jakýsi chirurgický zákrok, který jej napraví, a pak ho pustí domů. To se pochopitelně nestane. Soud jej pošle na doživotí do vězení. A tam také ve věku 58 let 1. července 1991 zemře na infarkt.

Foto: viz popisky, úvodní fotografie: Getty Images
Související články
Svět zločinu
Zabiják z Moldavy uřízl zbité oběti ucho!
Podlaha je zkropená krví. U nohou dvou mužů sténá jejích zbitý kamarád. Ale ani jeden z nich s ním nemá slitování. Právě naopak. Ještě s obětí neskončili. Nejhorší z násilníků vytáhne nůž a začne jí odřezávat ucho… Na počátku všeho stojí alkohol. První víkend v prosinci 2013 dva Moldavané přijdou na návštěvu k Ukrajince Teťáně (35) a […]
Svět zločinu
Nejhorší slovenské bestie posledních let dostaly doživotí
Rudolf Dorčík toužil zjistit, jaké to je zabít člověka… Jsou to docela normální kluci. Na první pohled. Milan Jesenský (23) hrál v dětství šachy, Rudolf Dorčík (21) zase fotbal. Druhý jmenovaný ovšem nežil v příliš zdravém prostředí. Jeho otce několikrát zavřeli, kluk nechodil do školy, nejméně jednou propadl. V budoucnu mu nedělá problém někoho zbít, […]
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
reklama
věda a technika
Záhada těhotenského mozku: Roste, nebo ubývá?
Nejsou to jen oteklé končetiny a utiskovaný močový měchýř. Na příchod dítěte se adaptují téměř všechny systémy těla matky, a za jeden z nich byl nedávno uznán také mozek. Jak přesně k tomu dochází, se ale dosavadní studie nedokázaly shodnout. Objasnit celou záležitost pomohla nová studie.   Vědecký zájem o neurobiologické procesy spojené s mateřstvím je ve […]
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí […]
Být dobrým tátou je „věda“
Pro dospělé není život jen černá a bílá, žijeme v mnoha barvách. Pro dítě se však dělí na dvě poloviny – ženskou a mužskou. Od chvíle, kdy dítě začne vnímat, je pro něj otec zástupcem/modelem jedné poloviny lidstva. A pokud muž chce být skutečným mužem/otcem, musí být i „dobrým tátou“…   Dlouho se tradovalo, že […]
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
reklama
historie
Máhátmá Gándhí nehodlal přihlížet vraždění mezi muslimy a hinduisty
Vrcholem politiky Mahátmy Gándhího se v roce 1930 stává tzv. solný pochod. Tisíce Indů šlapou 320 kilometrů pěšky pro mořskou sůl a daří se jim splnit cíl akce – prolomit britský monopol a zrušit spornou daň ze soli. Veřejné působení Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948) je spjato s duchovnem. Právě proto dostává přezdívku „Mahátmá“ čili „Velký […]
Skrývala Kateřina Medicejská na zámku v Blois skříňky s jedy?
Kateřina Medicejská trpí, když vidí, jak Jindřich dává přednost své o 20 let starší milence Dianě z Poitiers Mladé děvče sotva může soutěžit s Dianinou plně rozvinutou krásou a inteligencí. Kateřina Medicejská (1519–1589) žárlí, ale přesto si uchovává svoji hrdost. „Měl byste ji zapudit. Rod je třeba zachovat,“ slýchá Jindřich II. (1519–1559), když se u […]
Když voda léčí
Že voda může být lék je tisíce let prověřený fakt. Staré znalosti modernímu světu ale připomněl až zakladatel hydroterapie neboli vodoléčby Vinzenz Priessnitz, rodák z dnešního města Lázně Jeseník.   Ačkoliv Priessnitz (1799–1851) neměl žádné lékařské vzdělání, prosazoval léčbu prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou. Jeho lidový recept, zvaný Priessnitzův obklad, se dodnes používá k léčbě […]
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
skutecnepribehy.cz
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl
Pestré barvy v říši Nomos
iluxus.cz
Pestré barvy v říši Nomos
Ikona zůstává ikonou. Co dodat? Společnost NOMOS Glashütte je již dlouho známá svou odborností v oblasti barev. A v dubnu na veletrhu Watches & Wonders v Ženevě představila svůj bestseller Tangent
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
nasehvezdy.cz
Rodinná pohoda Zuzany Vejvodové se otřásá v základech?
Hvězda seriálu Jedna rodina prozradila, že těžce zvládá synovu pubertu. To už musí být pořádný oříšek, když o něm mnohdy nesdílná Zuzana Vejvodová (43) promluvila – snad aby si maličko ulevila. „U
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
rezidenceonline.cz
Brilantní spojení bělostné elegance a mědi
Výjimečný dům, navržený renomovanou designérkou Suzannou Cot, přestavuje dokonalý příklad spojení přírodních prvků s moderním designem, kde přirozené světlo umocňuje vizuální a emocionální pohodlí jeho obyvatel. Inspirací pro tento projekt ve španělském Katalánsku byla teplá měď, která dominuje v různých částech domu. Kov charakteristický svým hřejivým odstínem a výrazným leskem je ideálním materiálem pro vytvoření
Do boje proti vodnímu kameni!
panidomu.cz
Do boje proti vodnímu kameni!
Také vás zlobí, že se usazuje všude? Na dlaždičkách, ve varné konvici, v pračce, na všech místech, která přicházejí do kontaktu s vodou. Jeho odstranění nemusí být nijak složité, stačí jen dát pozor na některé citlivé povrchy a rozhodnout se, zda použijete chemii, nebo některý z domácích přírodních prostředků. 3 zásadní otázky: * Co je
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
historyplus.cz
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
Jeho smrt se musí udržet v tajnosti za každou cenu. Král Václav I. skonal trochu nenadále 22. září 1253 v Počáplích u Berouna. Jeho syn a jediný dědic Přemysl Otakar II. se v té chvíli nachází stovky kilometrů od domova. Zrovna hájí své zájmy v Rakousku a Štýrsku. Domů se vrací skoro až o měsíc
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
21stoleti.cz
Geoložka identifikovala krajinu na da Vinciho obraze Mona Lisa
Tajemný úsměv Mona Lisy nedá odborníkům spát už mnoho let. Snažili se proto zjistit, kdo stál předlohou slavného díla italského renesančního umělce. Zatímco na tuto otázku již zřejmě odpověď nalezli,
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
epochalnisvet.cz
Dilema ptačích krmítek: Sypat, či nesypat?
Nejnáročnějším obdobím roku pro ptáky nebývá překvapivě zima, ale hnízdění. Během péče o mláďata zhubnou až o pětinu své váhy. A to je pak ještě čeká energeticky podobně náročné přepeřování.   Odborných studií, které by se zabývaly celoročním krmení ptáků, není mnoho. Navíc si často protiřečí nebo již nejsou aktuální. V zásadě ale převažuje doporučení krmit
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
nejsemsama.cz
Mému životnímu vztahu předcházelo kruté ponížení!
V mládí jsem byla postavena před důležité rozhodnutí. A rozhodla jsem se správně. Měla jsem tenkrát krátce po maturitě a propadla jsem naprosto beznadějnému citu k jednomu klukovi ze sousedství, bývalému spolužákovi ze základní školy. Vzhledem ke společným známým jsme se občas setkávali a já jsem postupně zjišťovala, že Lukáše opravdu moc chci – nejvíc ze všech
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
enigmaplus.cz
Výbuch jaderné elektrárny Fukušima: Byla havárie vyvolána záměrně?
Havárie japonské jaderné elektrárny Fukušima je srovnatelná s katastrofou, kterou vyvolal před třiceti lety ukrajinský Černobyl! V tomto případě způsobilo únik smrtící radiace silné zemětřesení. Podle