Domů     Joachim Kroll: Ženy škrtí, znásilňuje, pojídá
Joachim Kroll: Ženy škrtí, znásilňuje, pojídá
22.10.2023

Tahle kreatura si vyslouží mnoho nelibých přezdívek: Zrůda z Porúří, Kanibal z Rúr, Duisburský kanibal. Skutečné jméno téhle bestie je však Joachim Kroll.

Na svět přijde mezi světovými válkami, konkrétně 17. dubna 1933. Jeho rodina je vskutku početná, podle všeho je jedním z osmi sourozenců.

Malý Joachim je ale nejslabší z nich, a navíc trpí podprůměrným IQ. Dokončí jen taktak tři třídy základky. Vzdělání mu zjevně vůbec nevoní, a proto jde raději vydělávat. Nechá se zaměstnat na jatkách, kde se poprvé setká s krví a se smrtí.

Joachimu Krollovi nebylo shůry příliš dáno, trpěl podprůměrným IQ a sexuální deviací. FOTO: Getty Images
Joachimu Krollovi nebylo shůry příliš dáno, trpěl podprůměrným IQ a sexuální deviací. FOTO: Getty Images

Posmrtně ji rozpárá

Poprava zvířat mu vůbec nevadí, naopak. Později dokonce přizná, že ho to vzrušovalo a přinášelo uspokojení.

Jeho duši definitivně zlomí smrt jeho matky v lednu 1955. Joachim na ni byl velice fixovaný a jako jediný z dětí s ní žil pod jednou střechou až do jejích posledních dní. Neuběhnou ani dva týdny od její smrti a Joachim se vydá na svou první vraždu.

Je mu jednadvacet let, když na polní cestě u Lüdingshausenu narazí na devatenáctiletou Irmgard Strehlovou. Tu odtáhne do stodoly, kde ji bodne do krku, znásilní a uškrtí. Jenže stále nemá dost, a tak jí ještě posmrtně rozpárá břicho.

Vražedný kolotoč se rozjíždí

O rok později má zaútočit na teprve dvanáctiletou Eriku Schutleterovou. Tahle vražda mu však nebude nakonec prokázána. Zdá se, že je načase jít o dům dál, a tak se přestěhuje do Duisburgu.

Další oběť mu padne do oka až roku 1959. Je to třiadvacetiletá bezdomovkyně Erika. Ta může děkovat Bohu, že při škrcení upadne do bezvědomí a Joachim si myslí, že je mrtvá. Dívku znásilní a mizí pryč. Erika přežije.

Zato čtyřiadvacetiletá Klara Freid Tesmerová, na kterou zaútočí tři měsíce poté, už takové štěstí nemá. Kvůli téhle vraždě stráví půl roku ve vazbě nesprávný muž.

Zrodí se kanibal

V klidu ale Joachim rozhodně dlouho nezůstane. Měsíc po vraždě Klary zabije šestnáctiletou Manuelu Knodtovou. Z té si však tento již šestadvacetiletý zabiják vezme více než jen život. Prvně se uchýlí ke kanibalismu.

Ze stehen a pozadí oběti odřízne plátky masa. I z tohoto odporného mordu je obviněn někdo jiný. Pak si dá Kroll na tři roky pauzu. Nebo minimálně o žádné jeho vraždě nejsou důkazy.

V roce 1962 udeří znovu, když ze světa sprovodí dvanáctiletou Barbaru Bruderovou. Její tělo se nikdy nenajde. Zato se velmi brzy najde další tělo.

To patří třináctileté Petře Geisové, která si společně s kamarádkou vyrazí na karneval. I tady se zabiják vyřádí s nožem a opět dívce uřízne několik plátů masa, a navíc odstraní celé předloktí. K Joachimově štěstí jde opět bručet někdo jiný.

Kroll spolu s policejními vyšetřovateli na místě, kde provedl jednu ze svých vražd. FOTO: Getty Images
Kroll spolu s policejními vyšetřovateli na místě, kde provedl jednu ze svých vražd. FOTO: Getty Images

Vina padá na jiného

Je až neuvěřitelné, jaké má Kroll štěstí a někdo jiný smůlu. Když totiž o měsíc později zamorduje další dívku, i v tomto případě si policie najde jiného obětního beránka.

I přesto, že je tento muž brzy propuštěn na svobodu, neunese tlak okolí, jež ho považuje za vraha, a raději si sám sáhne na život. Jako další oběť si Kroll nečekaně vybírá milenecký pár, který souloží v autě. Muže vyláká z auta ven a bez milosti ho ubodá.

Dívce se z místa podaří ujet. Zachránila si tím holý život. Kroll však stále uniká spravedlnosti.

Má to i s nafukovací pannou

V první půli září 1966 osloví v parku dvacetiletou Ursulu Rohlingovou. Chvíli si s ní povídá, pak ji popadne za krk, odtáhne do křoví a pohodí na zem. „Škrtil jsem ji, než se přestala hýbat. Pak jsem jí sundal kalhotky a udělal jsem jí to.

Když jsem přišel domů, byl jsem stále nadržený. Měl jsem to ještě dvakrát s nafukovací pannou a párkrát jsem si to udělal rukou,“ vypovídá vrah později. Z mordu je obviněn Ursulin přítel, který také pod psychickou tíhou spáchá sebevraždu.

Děsivý vrah, který si vysloužil spoustu hanlivých přezdívek, u soudu. FOTO: Getty Images
Děsivý vrah, který si vysloužil spoustu hanlivých přezdívek, u soudu. FOTO: Getty Images

Sní i nevinné dítě

Brzy nato si Kroll najde jednu ze svých nejmladších obětí. Teprve pětiletou Ilonu znásilní, zabije a odřízne si kousky masa, které sní. Pak už to u Krolla pokračuje jako v zaseknutém filmu. Vražda, pauza, vražda, pauza.

Poslední mord přijde 3. července 1976, kdy se ztratí teprve čtyřletá Marion. A tak policisté začnou prohledávat jeden dům za druhým, až narazí na Krollova souseda.

Ten jim vystrašeně oznámí, že mu Joachim ráno řekl, ať používá toaletu v jiném patře, protože tu společnou ucpal vnitřnostmi. Když policisté vtrhnou do bytu, zabiják tvrdí, že do záchodu hodil jenom vnitřnosti z králíka.

Hůř už se mu ale vysvětluje, proč v hrnci s mrkví a bramborami vaří dětskou ruku.

Za trest čeká operaci

Pak už Kroll nic nezapírá. Popisuje, jak si vyhledával oběti, a s gustem líčí kdejaké podrobnosti. Sám si ale přesný počet zavražděných nevybavuje. Přizná se nejméně ke čtrnácti vraždám. Nakonec je mu však prokázáno pouze osm mordů.

Vyšetřovatelé mu jich však připisují daleko víc. Při svém nízkém IQ se zabiják domnívá, že jeho trestem bude jakýsi chirurgický zákrok, který jej napraví, a pak ho pustí domů. To se pochopitelně nestane. Soud jej pošle na doživotí do vězení. A tam také ve věku 58 let 1. července 1991 zemře na infarkt.

Foto: viz popisky, úvodní fotografie: Getty Images
reklama
Související články
Svět zločinu
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Svět zločinu
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Svět zločinu
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Svět zločinu
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
reklama
zajímavosti
Den díkůvzdání není jediný: 5 svátků bohaté úrody
Když je úroda pod střechou, je čas slavit a vzdávat díky. Někde se oslavy podobají našim dožínkám, jinde jsou zvyky naprosto odlišné. Víte, kde nechávají překypět hrnec s rýží, proč krocan dostává milost a kdo bydlí v přístřešcích z listí? Milost pro krůtu Název: Den díkůvzdání Země: USA Jedním z nejznámějších svátků je Den díkůvzdání, […]
Chcete Nobelovku? Tak si ji kupte!
Ohromující objev, fenomenální literární dílo, průkopnická práce na poli míru či lékařství. To nejsou zrovna snadné podmínky pro získání Nobelovy ceny. Naštěstí existuje alternativa i pro ty, kdo se s nimi nechtějí namáhat. Stačí pár přebytečných milionů a prestižní zlatá medaile s portrétem Alfreda Nobela je vaše. Švédský vědec a průmyslník Alfred Nobel (1833–1896) by […]
Černá smrt: Morová rána přinesla nejen chaos, ale také pokrok
Pandemie bubonického moru, které se říká černá smrt, se z jižního Ruska rozšířila do Evropy v roce 1346, aby končila v roce 1353 opět v Rusku. Během pandemie černé smrti zemřelo 30 až 40 % populace, dle některých odhadů až 60 % populace, což by znamenalo 50 milionů lidí. Ani „černá smrt“ ale nebyla černobílá.   Morová rána měla […]
Chcete být milionářem? Legendární soutěž stvoří boháče i podvodníky
„Takže chcete béčko? A jste si jistý? Nemůže to být třeba áčko?“ pozvedává Vladimír Čech své husté obočí. „Jsem si jistý. Dejte bé,“ kývne soutěžící naproti němu. Snaha ho zviklat tentokrát moderátorovi nevyšla. Třeba příště. Je to tehdy velká událost, když v roce 2000 do České republiky dorazí soutěž Chcete být milionářem? s hlavní výhrou […]
reklama
věda a technika
5 Překvapivě dobrých rodičů v živočišné říši
Když se řekne matka, většina lidí si vybaví krásnou sympatickou ženu, která se usmívá na své malé děťátko. Jistě je to představa správná, avšak nejen mezi lidmi se najdou dobré a obětavé mámy… 1. Slíďáci Slíďáci, nebo též vlčí pavouci, by na žebříčku popularity mezi lidmi asi nestáli příliš vysoko. Jedná se o velmi početnou […]
Učit se, jíst i vraždit: Co všechno dokážeme ve spánku?
Když spíme, většinou jen ležíme v posteli a oddáváme se snění. Není to ale ztráta času, když by se při tom dala stihnout i řada jiných věcí? Na noc se naše tělo samozřejmě nevypíná, pouze přejde do režimu spánku. Svaly jsou odpojeny, buňky se soustředí na regeneraci, mozek omezí kontakt se světem a třídí staré […]
Vyrobil vynálezce Josef Božek první českou protézu?
Krvavá řež je 27. srpna 1813 u Drážďan v plném proudu. Řecký kníže Alexandros Ypsilanti bojuje v protinapoleonské koalici jako lev. Stačí ale jeden výbuch a z jeho pravé ruky je pahýl. Válečný invalida si nestýská. Nemůže bojovat? Baví tedy společnost, kamkoli přijde. A zanedlouho funkční pravačkou opět pozvedne sklenku oblíbeného vína… „Osvojíte-li si hodinářské […]
Senzory, čipy a náplasti: Medicína budoucnosti?
V budoucnu bude lékařská péče založená zejména na datech a technických inovacích, což umožní její přizpůsobení potřebám jednotlivého pacienta. Chytré hodinky a náramky jsou dnes běžnou součástí outfitu. Počet těchto zařízení připojených k internetu prudce roste a očekává se, že do roku 2050 přesáhne 100 miliard.   Nositelná zařízení svým uživatelům umožňují monitorovat tepovou frekvenci, krevní […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nepřátelé v naší hlavě: Jak si stojí současná medicína?
21stoleti.cz
Nepřátelé v naší hlavě: Jak si stojí současná medicína?
Ačkoli jsou pro širokou veřejnost stále velkou neznámou, pro lékaře to platí přesně naopak. Počet agresivních nádorů mozku se totiž meziročně zvyšuje. Jen každým rokem si v České republice tuto diagnó
Skrývá, že je těhotná?
nasehvezdy.cz
Skrývá, že je těhotná?
Ještě nedávno to vypadalo, že intenzivně probíhají svatební přípravy. Jenže teď nám anonymní zdroj poskytl informace, že je krásná herečka ze seriálu Zlatá labuť Marta Dancingerové (32) v očekávání.
Delikatesy země galského kohouta
panidomu.cz
Delikatesy země galského kohouta
Francouzská kuchyně má skvělou pověst. Ale nejde jen o takzvanou vysokou gastronomii. Jídla mohou být i docela jednoduchá. Pojďte s námi některá vyzkoušet. Nejlepší cibulačka (4 porce) 1 kg cibule, 60 g másla, 2 lžíce oleje, 2 lžíce mouky, 125 ml suchého bílého vína, 1,25 l hovězího vývaru, 1 bobkový list, 2 lžičky tymiánových lístků, mořská
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
epochanacestach.cz
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci
Chrám na křižovatce pozitivní energie… Stavba gotického chrámu nikdy nebyla dokončena, přesto působí monumentálně a patří k nejvzácnějším památkám. A navíc stojí na místě, které svou pozitivní energií dokáže léčit. Když se český rytíř Plichta ze Žerotína v roce 1316 rozhodl v Panenském Týnci vybudovat gotický chrám, rozhodně netušil, že jeho stavba zůstane navěky nedokončena. Nejprve na místě nechal
Japonsko děsí démonická ženská bytost: Co je zač tajemná Hačišakusama?
enigmaplus.cz
Japonsko děsí démonická ženská bytost: Co je zač tajemná Hačišakusama?
Malý chlapec leží v posteli, v prvním patře rodinného domku. Třese se strachy, protože ve tmě za oknem vidí hlavu vychrtlé ženy, jak na něj v úsměvu cení zuby! Nevznáší se ve vzduchu, ta strašlivá pos
Originální dárek na poslední chvíli
iluxus.cz
Originální dárek na poslední chvíli
Anela, česká značka vysoce kvalitní přírodní kosmetiky, vychází zákazníkům vstříc po celý rok. Před Vánoci nabízí dárkové balíčky určené ke komplexní péčí o pleť, celé tělo nebo o miminko. [caption
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na lavičce v parku jsem si povídala s duchem
skutecnepribehy.cz
Na lavičce v parku jsem si povídala s duchem
S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly o vnucích a přípravách Vánoc. Najednou si k nám přisedla cizí žena. Kamarádka ji ale neviděla. Já i můj muž jsme byli vždycky aktivní, hodně jsme cestovali a vedli k takovému životu i naše děti. Když jsme nastoupili do důchodu, snažili jsme se dál alespoň trochu sportovat. Manžel ale před pěti lety zemřel na mrtvičku a já
Dorothy Eady: Dívka, která si vzpomněla na minulý život?
enigmaplus.cz
Dorothy Eady: Dívka, která si vzpomněla na minulý život?
Malá Dorothy se s rodiči prochází po britském muzeu v jeho egyptské části. Z ničeho nic se zastaví u obrazu chrámu faraona Sethiho I. a začne volat: „Tady je můj domov!“ Diví se také, že na fotografii
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
21stoleti.cz
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
Od náhodného objevení penicilinu v roce 1928, jsou léčiva považována za zázrak, který uleví prakticky od jakéhokoli problému. Při nesprávném užívání ale mohou na dalších pár zadělat. Známe to nejsp
Prchal skutečný Baron Prášil před fanoušky?
epochalnisvet.cz
Prchal skutečný Baron Prášil před fanoušky?
Nenápadná německá obec Bodenwerder na počátku 18. století nebyla ničím víc než zapadlou vískou. Když tu na jaře roku 1720 v rodině podplukovníka kavalérie přichází na svět další z osmi dětí, nikdo dva