Domů     Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!
Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!

Kdo tvrdí, že se ho vylučování střevních plynů netýká, lže. Podle lékařů je zdravý člověk vypustí až 14krát za den. Dělají to hollywoodské celebrity, členové královských rodin, papež i krásné modelky stejně, jako obyčejní smrtelníci.

Pokud však někdo pro tuto činnost zvolí špatné místo a okamžik, může to vést k nečekaným situacím!

Aby se podobné chování nedalo považovat za nespolečenské, měl by ho člověk vykonávat sám a na dobře větraném místě. Jedině tak nemusí řešit hlasitost doprovodného zvuku a případný nepříjemný odér.

Že se podcenění tohoto pravidla nevyplácí, o tom se přesvědčilo už velké množství lidí. Seznamte se teď s některými kuriózními aférami, které se odehrály v nedávné době.

Nevinné oběti

Rok: 2018

Letadlo nizozemské nízkonákladové společnosti Transavia na trase z Dubaje do Amsterodamu je nuceno nouzově přistát ve Vídni a z letadla jsou vyvedeni čtyři cestující, dva muži a dvě ženy.

Dva Nizozemci se totiž snaží násilím umravnit jednoho ze spolucestujících poté, co palubní personál nereaguje na jejich prosby, aby upozornil muže v řadě před nimi, že svými pravidelně vypouštěnými a neobyčejně páchnoucími větry obtěžuje okolí.

Kvůli nepokojům na palubě zvolí kapitán nouzové přistání a nechá vysadit ne původce problému, ale oba samozvané strážce pořádku se ženami, které měly tu smůlu, že seděly v řadě vedle nich, aniž by do rvačky jakkoliv zasahovaly. Ty se rozhodnou leteckou společnost žalovat.

Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…
Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…

Smraďoch před soudem

Rok: 2016

Berlínští policisté přijíždějí kontrolovat účastníky příliš hlučného večírku. Při předkládání dokladů si jeden z přítomných dvakrát hlasitě uleví.

Hlídka je přesvědčena, že se přitom úmyslně natočil k ženské člence policejní dvojice a udělí mu pokutu 900 eur, kterou hříšník odmítne zaplatit. Věc se po dlouhých tahanicích nakonec dostane až k soudu.

Celý proces se stane sledovanou záležitostí, která se změní ve velmi propíraný skandál mezi veřejností i v tisku, protože je v tomto případě plýtváno penězi na zbytečnosti, přičemž mohly být využity k mnohem smysluplnějším účelům.

Politici se rozhodnou celou záležitost prošetřit, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.

Obtížný kolega

Rok: 2014

Před soud se dostane záležitost Richarda Clema z New Jersey, který je propuštěn ze zaměstnání poté, co svým „tělesným zápachem“ obtěžuje ostatní kolegy i zákazníky, kteří si na jeho extrémní plynatost stěžují.

Jeho manželka nelení a podává na zaměstnavatele žalobu za diskriminaci a porušení zákona o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

Tvrdí, že v případě jejího manžela jde o následky nepovedené břišní operace v roce 2010, přičemž se jeho problémy zhoršovaly, až nabyly podobu samostatného zdravotního problému.

To prý manažeři společnosti nedokázali pochopit a místo, aby se snažili situaci řešit, činili na Richardovu adresu urážlivé a ponižující komentáře, které mu způsobovaly duševní utrpení.

Soud však žalobu zamítl mimo jiné také proto, že vyhozenému muži byla nabídnuta práce z domova.

Prdět na policisty se nevyplácí!
Prdět na policisty se nevyplácí!

Rušení televize

Rok: 2013

Když Willie Butler z Floridy není schopný ani ochotný ovládnout své tělesné projevy, naštve tím svou přítelkyni Deborah Ann Burnsovou. Ta ho napomene a žádá ho, aby jí přestal pšoukat pod nos. Ráda by totiž v klidu a pohodlí sledovala svůj oblíbený seriál.

Její nevychovaný přítel ji však okřikne, aby byla zticha. Žena si to nenechá líbit. Během následující hádky ho bodne nožem do břicha a několikrát ho udeří tyčí. Policie ji později obviní z těžkého ublížení na zdraví.

Démoni v domě

Rok: 2013

Právník Madalin Ciculescu z rumunského města Pitești se rozhodne žalovat pravoslavného biskupa a 4 kněze, které si pozval do svého domu, aby z něj vyhnali pšoukající démony. Ti měli jeho příbytek naplňovat příšerným zápachem.

Přestože se muži snaží, seč mohou, jejich snaha je zřejmě neúspěšná. Právník prý i po jejich odchodu vidí démony v podobě zvířat, obvykle vran a také další podivné věci, které dělají jeho život nesnesitelným. Navíc je dům stále naplněn odporným puchem.

Muž dále tvrdí, že démoni v jednom kuse zapínají a vypínají televizor a další spotřebiče.

Rumunské soudy nižší i vyšší instance mu však nedají za pravdu s tím, že démoni i zápach jsou pouhým výplodem jeho fantazie a uloží mu povinnost zaplatit veškeré soudní výlohy.

Uražený právník se proto rozhodne, že se obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.
Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.

Špatný vtip

Rok události: 2012

Když 19letý student Harold Wayne Hadley z Mississippi zanechá na záchodě na útržku toaletního papíru vzkaz, že ve školní knihovně položil bombu, zdá se mu to jako dobrý vtip.

Když jeho zprávu najde jiný mladík, vyděsí se natolik, že s inkriminovaným útržkem doběhne do ředitelny. Na místo přijede celkem 11 speciálních jednotek, které prohledají školu, ale nic nenajdou. Zato pisatel je usvědčen podle rukopisu a zatčen.

Marné je vysvětlování, že své jednání nemyslel jako výhrůžku ani poplašnou zprávu, ale že pochází z venkova, kde se hlasitému vypouštění střevních plynů jednoduše říká „bomba“.

Tragický konec

Rok události: 2012

Ke smutné události dochází v americkém Ohiu, kde je k smrti ubita teprve 16letá Shaakira Dorseyová poté, co si udělala legraci z meteorismu své spolužačky. Ta ji surově napadne a mlátí ji hlava nehlava. Na následky brutálního útoku dívka později umírá.

Zarážející přitom je, že celé bitce přihlížejí dospělí a nikdo z nich nezavolá policii. Na místě jsou dokonce rodiče budoucí oběti. Pomoc zavolá až kolemjdoucí, který si všimne podivné skupiny. Pro Shaakiru je to však již pozdě.

Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.
Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.

Perlička z historie: Svérázný kumštýř

Francouzský umělec Le Pétomane, vlastním jménem Joseph Pujol (1857-1945) si založí svou kariéru na řízeném vypouštění větrů. Původně je pekařem, ale později objeví svůj umělecký talent a stane se hvězdou kabaretů.

V závěru 19. století vystupuje dokonce v Moulin Rouge. Dokáže svým specifickým způsobem přednést různé melodie, napodobovat všemožné zvuky, jako třeba výstřel z kanónu nebo bouřku i zhasnout svíčku na vzdálenost několika metrů.

Hrává také na okarínu, umístěnou v konečníku. Později si založí své divadlo, se kterým objíždí celou Francii. Uměleckou činnost ukončí během 1.světové války a vydělané peníze investuje do vlastního pekařství.

Foto: www.oddee.com, www.kn-online.de, www.thrillist.com, www.blowbacktrilogy.com, www.health24.com
Související články
Zajímavosti
Mravenci provádějí amputace a zachraňují životy!
Mravenci nejsou jen pilní dělníci přírody – podle nejnovějších výzkumů jsou také zruční „chirurgové“. Když se některý z nich zraní, jeho druhové dokážou posoudit zranění a v případě potřeby mu amputovat končetinu, čímž mu zachrání život. Tento unikátní způsob péče o zraněné nemá v živočišné říši obdoby a ukazuje, jak fascinující může být mravenčí inteligence. […]
Zajímavosti
Stoos: Alpská vesnička, kterou zachránila nejstrmější lanovka světa
Malá švýcarská vesnička Stoos, ukrytá vysoko v Alpách, by možná upadla v zapomnění, kdyby nebylo revoluční lanovky Stoosbahn. Tento technický zázrak nejenže spojil odlehlou obec s civilizací, ale stal se i jejím hlavním lákadlem. Pojďte objevit kouzlo místa, kde tradiční švýcarský životní styl potkává nejmodernější technologie. Alenka v říši velehor Pokud se podíváte z úrovně […]
Zajímavosti
Od korálků k supům: Neobvyklé způsoby rozloučení
Z popela drahokamy, těla ptákům – jak Jižní Korea a Tibet nacházejí krásu i praktická řešení v tradičních pohřebních praktikách. Tyto dvě odlišné kultury, vzdálené tisíce kilometrů a s hluboce zakořeněnými vlastními filozofiemi, nabízejí fascinující pohled na to, jak lidská společnost přistupuje k nevyhnutelné realitě smrti. Jejich tradiční pohřební praktiky nejsou pouhými rituály, ale komplexními […]
Zajímavosti
Jaroslav Marvan: Vacátko ve slepičárně
Člun s Helenou Vondráčkovou (*1947) a Václavem Neckářem (*1943) se pomalu vzdaluje od břehu. Za zády hereckého dua se rýsuje nádherný zámek Blatná. Tipnete si, o jakém filmu je řeč? Kromě Blatné je natáčený i na Bojnickém zámku. Těm, kdo stále tápou, ještě napovíme, že královského otce Jindřicha si tu na jedničku střihne žižkovský rodák […]
reklama
lifestyle
Mýty z posilovny: Když cvičím, můžu jíst, co chci. Nebo ne?
Zpocená těla, pach potu, občasné heknutí a zvuky strojů v pohybu. Pokud se cvičením začínáte a nemáte po ruce trenéra, hrozí vám nejedno fiasko…   Potřebujete se zbavit pár kil? Anebo zformovat postavu? Či chcete prostě něco udělat pro zdraví a kondici? Cvičení je to pravé! Možná právě marně listujete diářem a hledáte, kde si […]
Kim Čong-il a Mao Ce-tung: Extrémní chutě a nechutné návyky
Zatímco severokorejský vůdce Kim Čong-il utrácel miliony za gurmánské pochoutky, čínský předseda Mao Ce-tung se odmítal mýt. Jaké byly jejich nejbizarnější stravovací návyky? Kim Čong-il: Gurmánský vůdce vyhladovělé země Severokorejský despota Kim Čong-il (1941–2011) se naopak příliš zpátky nedržel. Zatímco země se kvůli jeho programu militarizace potýkala s obrovskými ekonomickými problémy a probíhal tam hladomor, […]
3 labužnické hostiny v historii: Vegetariánská, šlehačková a císařská
Každý má rád něco jiného. Na čem si pochutnávaly oblíbené historické osobnosti? Někdo se obešel bez masa, jiný nedal dopustit na sladké lahůdky a při významných událostech se konaly opravdové hody s vysokým rozpočtem. Zatímco třeba prorok Mohamed propaguje kvalitní maso v jídelníčku a užije si ho na hostinách naplno, jiní slavní strávníci ho odmítají. Zřejmě prvním […]
Vynášení Morany: Se zimou se musí zatočit!
Když začne rašit tráva, rozkvetou květiny a stromy i keře se obalují listím, cítíme, jak z nás spadne zimní letargie. Najednou je nám veseleji, máme lepší náladu a těšíme se na měsíce plné slunce. A co teprve naši předkové, kteří žili v těsném sepětí s přírodou: pro ty to byla příležitost k oslavě! Temné a […]
reklama
historie
Titanic: Příběh zkázy, který stále fascinuje svět
14. dubna 1912 se navždy zapsal do historie jako den, kdy nejluxusnější parník své doby, Titanic, narazil do ledovce a navždy zmizel v temných hlubinách Atlantiku. Jeho tragický osud dodnes vyvolává otázky: Mohlo se katastrofě předejít? A co všechno se ještě můžeme dozvědět z trosek, které pomalu mizí v mořských hlubinách? Lokalita: přibližně 600 kilometrů jižně […]
Krysí stezky: Jak nacisté prchali do Jižní Ameriky
Italské kláštery, chorvatské přístavy a argentinské úřady – objevte fascinující trasy, po kterých unikali nejhledanější nacističtí zločinci do bezpečí jihoamerických diktatur. Tyto takzvané „krysí stezky“ představovaly složitou a často utajovanou síť kontaktů a logistické podpory, která umožnila stovkám, možná i tisícům pachatelů hrůzných zločinů druhé světové války uniknout před spravedlností spojeneckých mocností. Fenomén útěku nacistických […]
Gurmáni: Kardinál Richelieu miloval čokoládu, jeho praprasynovec nadšeně propagoval majonézu
Máte rádi čokoládu a majonézu? Tabulkovou nejspíš ano, jenže než se zrodí v téhle podobě, musíte ještě chvíli počkat. Teď jsme teprve na počátku 17. století, takže máme na mysli zatím jenom tu tekutou. Kakaové boby přiváží do Evropy španělský conquistador Hernán Cortés (1485–1547). Jenže nápoj z nich připravený připadá Španělům hořký a nějakou dobu trvá, než […]
Jak se zrodila knížka: Od tabulky a svitku ke složkám
Potřebu zaznamenávat svoje převratné myšlenky a předávat je dalším generacím má lidstvo už od pradávna. Od té doby, co se dokážeme mezi sebou dorozumívat, rozvíjí se první pokusy o zápisy. Kdy se zrodila první knížka a jak získala dnešní podobu? Tentokrát nebudeme zkoumat, které literární dílo je první – často se uvádí Epos o Gilgamešovi […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dulce: Dobrota, které neodoláte
panidomu.cz
Dulce: Dobrota, které neodoláte
Ta dobrota se jmenuje dulce de leche a možná už jste ji objevili v obchodech. Ale nepochybujte o tom, že doma připravená bude ještě lepší. Název je španělský a znamená jednoduše „mléčná sladkost“. Původ ovšem není úplně jednoznačný, o autorství této receptury se pře hned několik latinskoamerických zemí a k tomu Francie, kde se traduje,
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
historyplus.cz
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
„Prvotřídní kvalita, dovoz z Itálie,“ přesvědčuje kupec s látkami bohatou pražskou měšťanku. Žena pečlivě osahává štůček mušelínu. „Vezmu si pět loket,“ prohlásí. Kupec rychle naměří požadovanou délku. Pořádný kus mu přitom zůstane za prsty…   „Na šaty ho bude málo, milostpaní. Stačí jenom na sukni,“ zhodnotí švadlena množství růžového mušelínu. „Ošidili vás, podívejte.“ Vezme do ruky dřevěnou
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
nejsemsama.cz
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
Voda má v magii zvláštní místo. Má jedinečné vlastnosti, které pro vás mohou být nejen zdrojem osvěžení, ale i duchovní síly a léčení. Voda z potoků a studánek má moc přinést do vašeho života pozitivní změny a obnovit vaši energii. Využitím těchto přírodních zdrojů v magii můžete obohatit své rituály a přinést do svého života větší harmonii a klid. Je důležité
Ten můj chlap je prostě báječný
skutecnepribehy.cz
Ten můj chlap je prostě báječný
Jsem holka Štěstěny, tvrdila moje máma, když jsem doma představila Mirka. Mohla na něm oči nechat. To nadšení ji neopustilo nikdy. Myslím, že mi trochu záviděla, ale nikdy jsem jí to neřekla. Tátu měla ráda, ale co si pamatuji, tak jsme s Mirkem byli zamilovaní mnohem víc. Jsme spolu moc rádi Tehdy byla jiná doba, když
Září Svobodová díky nové lásce?
nasehvezdy.cz
Září Svobodová díky nové lásce?
Přestože jí osud připravil až příliš kruté momenty, nikdy nepřestala věřit, že bude znovu šťastná. Sympatická herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (64) se má už několik týdnů potkávat se stejně
Hříbková omáčka
tisicereceptu.cz
Hříbková omáčka
Královskou houbou českých lesů je pravý hřib. Suroviny 400 g houby 1 větší cibule 2 lžíce másla 200 ml šlehačky 100 ml zakysané smetana 1 bobkový list 5 kuliček nového koření petrželka ne
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
enigmaplus.cz
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
V oblasti Paola na předměstí hlavního města La Valetta na Maltě se v roce 1902 dostala skupina dělníků do problémů. S několika se při rozbíjení skal propadla zem. „Dostaňte nás odsud, něco tady je,“ z
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
epochanacestach.cz
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
Návštěvou jednoho města si snadno zajistíme program třeba na celý víkend. Boskovice totiž nabízejí hned dvě významné architektonické památky, vzdálené od sebe jen půl kilometru. A tak se vydejme za hradem i za zámkem do krásné jihomoravské krajiny. Trhová osada Boskovice na okraji Drahanské vrchoviny vznikla někdy ve13. století, a už v roce 1313 kronikáři zaznamenali
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
epochalnisvet.cz
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
Nad vodou se převalují chuchvalce mlhy, ze kterých se náhle vynoří siluety několika člunů. Mají velmi podivnou posádku. Dobře živení, po zuby ozbrojení muži v černých uniformách a na straně druhé: zubožená těla oblečená v chatrných vězeňských hadrech. Co tato přízračná scéna znamená?   Je jaro roku 1945, druhá světová válka se chýlí ke konci. Jezero Stolpsee
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
21stoleti.cz
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk,
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
iluxus.cz
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
&Beyond, světově uznávaný lídr v oblasti luxusní ekoturistiky, představuje své rozmanité portfolio safari lodgů a kempů ve východní Africe. Jako lídr v oblasti zodpovědného cestovního ruchu organi
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
rezidenceonline.cz
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
Třípodlažní penthouse na vrcholu nejvyššího věžáku severně od 72. ulice v New Yorku „patřil“ jednomu z protagonistů populárního seriálu, mapujícího život milionářské rodiny Royových. Jakkoliv jsou jejich osudy fiktivní, nemovitosti, v nichž „žijí“, jsou velmi reálné. Ohromující luxusní byt s pěti ložnicemi, čtyřmi koupelnami a výhledem na Husdon Yards je přitom jenom jednou z nemovitostí
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz