Skip to content

Jaké výhody přináší správně nastavená průmyslová automatizace?

Tento článek je reklamním sdělením

Ve výrobě a moderním průmyslu se setkáváme s mechanizací a automatizací. V podstatě se jedná o související pojmy. V první řadě přichází do podniku mechanizace, kdy je část lidských úkonů nahrazena prací strojů. Druhým krokem je automatizace, která zahrnuje ovládání pomocí softwaru a elektrického zařízení, pro dosažení plynulosti, efektivnosti a co největší přesnosti.

A jaké výhody má správně nastavená automatizace v průmyslu?

a

Zvýšení efektivity výroby

Důvodů, proč uvažovat o modernizaci výrobní linky může být více. Velkou hnací silou však je právě zvýšení efektivity výroby s poměrně nízkými dlouhodobými náklady. Správně nastavené procesy totiž dokážou ušetřit několik zaměstnanců a mohou zvýšit výkon na maximum. Všechno stojí na komplexním elektrickém zařízení , které musí být správně propojené s mechanickým strojem, a mělo by obsahovat přehledný software požadované kvality a bezpečnosti. Nezapomeňte si vždy vybrat firmu nabízející i servis dodaného elektrického zařízení.

Menší nároky na časové vytížení zaměstnanců

Na co bylo dříve potřeba několik desítek rukou a hodin, zvládne dnes jeden člověk a stroj za pár minut. Zhruba tak se dá charakterizovat moderní výroba, kdy často stačí pouze jeden kvalifikovaný člověk ovládající stroj pro průmyslovou automatizaci. Nastavení parametrů výrobku, počet kusů a další drobnosti zatím stále vyžadují lidský faktor. Díky práci strojů ovládaných chytrým počítačem se však už nejedná o namáhavou a fyzicky vyčerpávající práci, jako tomu bylo dříve.

Přesnější a certifikované postupy

Veškerá využívaná strojní zařízení musí podle vládního nařízení č. 378/2001Sb. splňovat nároky na bezpečný provoz. Pravidelné modernizace slouží nejen pro efektivní výrobu, ale hlavně pro zachování bezpečnosti. Nechte si vyhotovit dokumentaci současného stavu a posoudit aktuální stav. Následně přichází na řadu zpracování samotného projektu o modernizaci.  Se správně nastavenými automatickými procesy se vyhnete nejen pokutám od úřadů za nedodržování nařízení, ale navíc ochráníte své zaměstnance.

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články