Domů     Jak správně vybrat židli k toaletnímu stolku?
Jak správně vybrat židli k toaletnímu stolku?
komerční sdělení

Toaletní stolek tvoří jednou z důležitých součástí dámského koutku, objevuje se stále častěji v domácnostech. Slouží jako místo pro zkrášlení, péči o pleť, vlasový styling, přípravu před odchodem ven nebo také perfektní místo pro uložení kosmetiky.

Žádný toaletní stolek se však neobejde bez pohodlného kusu nábytku k sezení. Jak vybrat židli k toaletnímu stolku?

Praktické a funkční – co byste měli zvážit při výběru?

Vybrat perfektní křeslo pro váš toaletní stolek není snadné. Na trhu je mnoho modelů a je těžké vybrat tu nejlepší židli. Křeslo či židle by měly nejen hezky vypadat, ale především by měly poskytovat vysoký komfort používání.

Musí být pohodlné, praktické a funkční. Výběr správného modelu může být proto poněkud obtížný. Jaká židle je tedy k toaletnímu stolku je nejlepší?

Hodně záleží na individuálních preferencích, klíčová by však měla být, být pohodlnost židle. Líčení a kosmetické procedury mohou být časově náročné.

Křeslo proto musí poskytovat přiměřenou úroveň pohodlí a nemělo by bránit používání toaletního stolku, bez ohledu na zvolenou polohu sedu či oblečení které má žena na sobě.

Lepší s opěradlem nebo bez něj?

Jaký model židle k toaletnímu stolku byste si měli vybrat?

Při výběru židle k toaletnímu stolku je důležité zvážit, zda bude lepší model s opěradlem nebo bez něj.

Obojí má své výhody i nevýhody. První varianta je pohodlnější zejména při dlouhém sezení u toaletního stolku. Zádová opěrka je praktická, můžete na ni například pověsit oblečení, o odpočinku nemluvě.

Židle s opěradlem je ale poměrně masivní a zabírá hodně místa. V malých ložnicích to může být problém.

Stolička Sisi 3 s madlem
Stolička Sisi 3 s madlem

Pokud se rozhodnete pro židli s opěradlem, je potřeba si také odpovědět na otázku, zda má být nízká nebo vysoká a zda má mít područky. Tato volba by měla být ovlivněna jak estetickými, tak funkčními ohledy.

Nejdůležitější  je, aby se židle vyhovovaly jak majiteli toaletního stolku, tak i samotnému nábytku.

A lavice či židle bez opěradla? Jejich podstatnou výhodou je, že poskytují lepší přístup k toaletnímu stolku. Snadněji se schovávají, a stačí je pouze zasunout pod stůl.

Praktická volba – taburety toaletnímu stolku

Možností je však více. Židle a křesla nejsou jediným nábytkem do ložnice, který lze umístit vedle toaletního stolku. Alternativou jsou také lavice a taburety. Tento poslední kus nábytku se zdá být obzvláště atraktivní. Proč?

Toaletní stolek Agnes se zrcadlem
Toaletní stolek Agnes se zrcadlem

Za prvé je taburet měkký a  pohodlný kus nábytku. Nemá zádovou opěrku, a dá se snadno přemisťovat. Je kompaktní, a proto mobilní a funkční. Díky malým rozměrům jej lze snadno schovat pod  toaletní stolek. Tam, kde je málo místa, taburet funguje perfektně.

Navíc může sloužit jako přídavné odkládací místo pro různé druhy příslušenství. Také se esteticky dobře hodí k mnoha různým stylům. Taburet k toaletnímu stolku je funkční a vizuálně atraktivní.

Křesla k toaletním stolkům – materiál a styl

Velmi důležitý je také  materiál, ze kterého je křeslo nebo židle vyrobena. Vybírat můžete z dřevěných, kovových a plastových židlí. Vybrat si můžete i model kombinující například kovové nohy s dřevěným opěradlem a sedákem.

Další neméně důležitá vlastností, kterou by mělo křeslo mít, je stabilní a precizně vyrobená konstrukce. Líčení vyžaduje přesnost a jeho nanášení na vratkém křesle může být přinejmenším nepříjemné. Podstatná je pevná konstrukce židle.

Pozor si musíte dát i na čalounění. Některé materiály se snadno zašpiní, ale těžko se jich zbaví a u toaletního stolku se vždy může něco stát. Nábytek musí být snadno čistitelný, aby nebyl problém rozlitý make-up nebo mastné skvrny od krému.

Nejlepším řešením je čalounění, které neabsorbuje tekutiny a lze jej jednoduše otřít vlhkým hadříkem.

Roli při výběru hraje také styl a barva židle k toaletnímu stolku. Měla by harmonicky ladit se vzhledem nábytku a uspořádáním místnosti.

V rustikálním prostředí může být dobrou volbou proutěné nebo ratanové křeslo. Průhledný plastový model bude dobře fungovat v moderních interiérech. Lavice s kovovým rámem bude dobře fungovat v industriálně zařízeném interiéru.

Pokud míříme ke glamour stylu, zvolíme křesla s čalouněním v barvách jako je lahvově zelená, pudrově růžová nebo zlatá. Dřevěné židle v přírodních světlých barvách se hodí ke skandinávském stylu.

Křesla k toaletním stolkům – pro ty, kteří rádi relaxují

Židle a lavice nejsou jedinou možností, kterou si můžete vybrat. Alternativou pro ty, kteří preferují naprosté pohodlí, je křeslo k toaletnímu stolku. Tento kus nábytku se skvěle hodí do exkluzivních interiérů.

Dá se tak spojit elegance a funkčnost, což určitě udělá dojem. Křeslo pomáhá vytvořit v místnosti oddělenou zónu pro toaletní stolek. Umožňuje vám oddělit se od zbytku místnosti. Nejdůležitější však je, že vytváří ještě pohodlnější a útulnější podmínky.

Díky tomu může toaletní stolek sloužit nejen jako místo pro líčení, ale také pro relaxaci.

Samozřejmě u křesla je třeba dbát na stejné věci jako u židlí. Tento kus nábytku je také více dekorativní. Možnosti, pokud jde o design čalounění, jsou díky jeho větší ploše širší.

Prošívání,lemování, cvočky, knoflíky a další dekorace mohou výrazně zvýšit vizuální atraktivitu tohoto kusu nábytku. Nezapomeňte však křeslo k toaletnímu stolku vybírat moudře. Oba kusy nábytku k sobě musí stylově ladit.

Židle je štíhlejší, subtilnější, křeslo je masivnější. Je těžší s tím pohnout. Potřebuje více prostoru. Uspořádat je vedle toaletního stolku proto může být docela oříšek.

Jistým kompromisem jsou židle, jejichž sedák i opěradlo připomíná křeslo, ale nohy jsou vyšší než u křesla. Široukou škálu židlí, taburetů či křesel k toaletnímu stolku můžete koupit na www.ezidle.cz.

Jste rozhodnuti?

Co je tedy k toaletnímu stolku nejlepší – židle, křeslo, lavice nebo taburet? Odpověď na tuto otázku závisí na individuálních preferencích. Musíte zvážit, jak dlouho a jak často budete toaletní stolek používat.

Také byste měli byste určit své potřeby a rozpočet. Musíte vzít v úvahu otázky uspořádání ložnice a nakonec si vybrat, to co je pro vás nejlepší.

Můžete k věci přistoupit neobvyklým způsobem. Například proč nepoužít ergonomickou kancelářskou židli používanou každý den ve vaší kanceláři, pokud je to pro vás pohodlné?

Pokud je pracovní stůl umístěn v blízkosti toaletního stolku, nic vám nebrání použít na obou místech kancelářskou židli na kolečkách. Nejdůležitější je zde pohodlí.

A to je to, na čem záleží především.

Foto: E Židle
Související články
Lifestyle
Známé pověry z ložnice: Klesá s věkem libido?
Na slavného amerického boxera Muhammada Aliho (1942–2016) nesmí ženská ruka něžně sáhnout dlouhých 6 týdnů před důležitým zápasem. Nechce ztrácet nejen energii, ale také koncentraci.   Lhůta je to asi rekordní, ale podobné sebezapření musí předvádět například i tým amerického fotbalu Pittsburgh Steelers před Super Bowlem, kdy má nařízenu sexuální abstinenci. Trenéři se tak snaží […]
Lifestyle
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Lifestyle
Praha stověžatá? Spíš kavárenská! Tři vyhlášené podniky, kde si známé osobnosti podávají dveře!
Vzduch je těžký a nasáklý kouřem z fajfek. Do kavárny vchází obrýlený fousáč, v němž všichni poznají Aloise Jiráska. Stůl u okna dnes pro změnu patří architektu Josefu Gočárovi. Zdánlivý klid naruší hluk ze zadní místnosti – nejde o nic vážného, to jen Jaroslav Hašek tropí vylomeniny. Vítejte v Unionce! Svatyně intelektuálů Co: Kavárna Union Zajímavost: Hašek zůstane […]
Lifestyle
5 mýtů o sexu: Škodí porno vztahům?
Že jsou mnohé ženy zlatokopky a v posteli svých bohatých partnerů předvádějí úctyhodné teatrální dvouaktovky, jen aby si nenašel jinou? Nepodceňujte podvědomí a sílu peněz. Jak ukazuje jeden z výzkumů, krása a inteligence mnohdy na tučné konto nestačí. Na vině není proradnost, ale prastaré archetypy. Jen z nejlepších lovců s oštěpem jsou dnes top manažeři… […]
reklama
svět zločinu
Robert Tempel si odseděl 20 let v kriminále, chce rekordní odškodné
Novináři doufají v podobnou „senzaci“, jakou bylo omilostnění Jiřího Kajínka. Seskupí se poblíž věznice a přemýšlejí. Co jim propuštěný muž řekne? Jak bude naladěný? Co bude mít na sobě? Jenže on to vezme bočním východem a nepozorovaně zmizí. On se dočkal. Tehdy 28letý Robert Tempel vyláká Lukáše S. (22) z Velkých Popovic a jeho společníka Michaela V. (25) […]
Místo špekáčků opékal orgány obětí
Právě zavraždil dva malé chlapce. To je pro něj ale teprve začátek. Nad jejich zkrvavenými mrtvolami onanuje. Následně z těl vyjme vnitřnosti, které si upeče na ohni a sní.  Hrdly. Tak se jmenuje vesnice v okrese Litoměřice, kde přijde na svět Josef Kulík (*1930).  Hochova životní cesta rozhodně není snadná. Je ještě malý, když mu umírá […]
Dívka, která nesměla vyslovit své jméno
Kalifornští manželé Phillip a Nancy Garridovi unášejí v roce 1991 jedenáctiletou blondýnku Jaycee Dugardovou. Vězní ji osmnáct let a Garrido s ní za tu dobu zplodí dvě děti, Angel a Starlet. Dívka si ke svým únoscům přesto vypěstuje podivný, ale láskyplný vztah. Je ráno desátého června roku 1991. Jedenáctiletá Jaycee Dugardová, oblečená do své oblíbené […]
Jiří Dvořák: Pomstychtivý stařík útočil kyselinou, nastražil bombu a zastřelil úřednici
Na jedné straně je to inteligentní člověk. Na straně druhé jeho veškeré znalosti a zkušenosti přebíjejí emoce. Zloba, nenávist, touha po pomstě. A tak se jednoho dne vydá na vražednou výpravu. Má seznam smrti, který začne naplňovat.   Když se tento kluk narodí, dostává jméno a příjmení, které u nás má svého času kdekdo. Jmenuje […]
reklama
zajímavosti
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá, […]
Rekordmani mezi rostlinami: Fascinující nej rostlinné říše
Znáte je? Nejmenší a největší rostliny světa, rostliny s nejdelšími listy, největšími květy či nejdelším jehličím, nebo třeba nejstarší rostlinu, jejíž věk je téměř pět tisíc let?  Představujeme vám rekordmany z říše rostlin, seznamte se. Obrovsky rozmanitý svět rostlin nás obklopuje v každém koutu světa. Rostliny nám i zvířatům poskytují potravu a kyslík, bez kterého […]
Užitečný lógr: Hnojí, čistí i předpovídá budoucnost
Než umyjete šálek, zkuste si rozmyslet, jestli by se vám kávová sedlina k něčemu nehodila. Můžete ji použít třeba na zahradě, při úklidu domácnosti, k vylepšení složení betonu nebo péči o pleť. V průmyslu ji testují na všechny možné způsoby a získává body v mnoha výrobních odvětvích. Když si milovníci mleté kávy vypijí svůj šálek, […]
Proč všechny cesty vedou do Říma?
Řím už dnes není středem světa, ovšem v době mocné starověké říše to tak trochu bylo. Když vzniklo ono známé úsloví, skutečně vedly všechny cesty právě tam? Jak město Řím, jako centrum bohaté Římské říše, postupně roste, rozrůstá se kolem něj i síť menších i větších cest. Jak jinak než pevných a kvalitních, postavených podle […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vášnivý drink
tisicereceptu.cz
Vášnivý drink
Vyjádřit lásku lze mnoha způsoby. A k těm nejstylovějším patří koktejl plný neodolatelné chuti. Připravte si drink Red Valentine s rumovou lahůdkou Diplomático a prožijte se svým milovaným protějškem
Mrtví s olověnou maskou: Co zabilo dva podivínské elektrikáře?
enigmaplus.cz
Mrtví s olověnou maskou: Co zabilo dva podivínské elektrikáře?
Na kopci Morro do Vintém v Brazílii byli nalezeni dva mrtví muži. Co je zabilo, nebylo jasné. Jejich obličeje byly zakryty olověnými maskami a u sebe měli jen papír popsaný čísly a lísteček s instrukc
Udělali Taxisové z císaře dlužníka?
historyplus.cz
Udělali Taxisové z císaře dlužníka?
Císař Matyáš je rudý zlostí. Bohatství státní kasy povážlivě klesá a jemu je jasné, kdo v tom má prsty. „Ti proklatí Taxisové,“ praští rukou do stolu. Právě oni se totiž starají o provoz poštovních linek, výdaje na jejich údržbu ale neplatí. Do kapsy jim plynou jen tučné zisky! Počátky výměny informací sahají hluboko do historie. Stálé
Straka zlodějka mi přinesla vzácný náramek
skutecnepribehy.cz
Straka zlodějka mi přinesla vzácný náramek
Seděla jsem na terase a byla bezradná. V tom přiletěla až ke mně straka, která upustila svůj lup a zmizela… Nad mou hlavou proletěl velký pták, zakroužil nad terasou a pak přistál na stromě. Seděla jsem tam smutně a kouřila cigaretu za cigaretou. Přišla jsem o místo, byla už tři měsíce na podpoře a manžel byl v částečném
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
epochanacestach.cz
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
Hned po korunovačních klenotech je relikviář svatého Maura považován za nejcennější movitou památku v České republice. A to se přitom zdálo, že tenhle románský skvost už je pro další generace nenávratně ztracen. Všechno začalo na počátku 13. století ve Francii. Biskup Gérard de Rumigny, působící v severofrancouzském městě Cambrai, byl neúnavný v hledání svatých relikvií. Nashromáždil jich hned
V Indii byly objeveny pozůstatky hada, který mohl být nejdelším na světě
21stoleti.cz
V Indii byly objeveny pozůstatky hada, který mohl být nejdelším na světě
Za hadího rekordmana byl dosud považován Titanoboa cerrejonensis, jehož pozůstatky byly objeveny v roce 2002 v severovýchodní Kolumbii. Žil zhruba před 60 miliony let a dle odhadů mohl měřit kolem 13
Krize mezi Benešovou a Matonohou snad nekončí?
nasehvezdy.cz
Krize mezi Benešovou a Matonohou snad nekončí?
Už dlouho se povídá, že manželství herečky Lucie Benešové (49) a herce Tomáše Matonohy (53) balancuje na hraně rozchodu. Herečka si nedávno vyrazila na dovolenou do luxusních lázní, kdo si ale mysle
Křehký koláč s mřížkou
panidomu.cz
Křehký koláč s mřížkou
Tento koláč vypadá dokonale, ale i tak chutná. Do tvarohu můžete zamíchat dvě lžíce máku nebo do něj vmíchat ovoce. Zdobit můžete také čerstvým ovocem, třeba jahodami. Ingredience na 1 formu Na těsto 300 g hladké mouky 150 g másla 1 vejce 1 žloutek 1 lžička nastrouhané citronové kůry 100 g moučkového cukru 1 lžička prášku do pečiva
Superleggera 80: Jachta inspirovaná klasickými sporťáky
epochalnisvet.cz
Superleggera 80: Jachta inspirovaná klasickými sporťáky
Nizozemská loděnice Oceanco stojí za celou řadou oslňujících lodí. Nyní odhalila novou superjachtu ze série Simply Custom, která vznikla ve spolupráci s italským návrhářským studiem HotLab. Novinka pokřtěná Superleggera 80 se vyznačuje exteriérem inspirovaným sportovními vozy z 60. let a opulentním interiérem připomínajícím luxusní penthouse.   Může se zdát trochu nepatřičné pojmenovat ohromující trup osmdesátimetrové
Kincugi: japonské umění slepovaných talířů v restauraci The Artisan
iluxus.cz
Kincugi: japonské umění slepovaných talířů v restauraci The Artisan
Moderní česká restaurace The Artisan spojuje gastronomický zážitek s uměleckým dotekem prostřednictvím japonské techniky Kincugi. Výborné pokrmy si teď hosté mohou vychutnat i přímo z originálních tal
Jak se žilo kdysi – Česká republika
nejsemsama.cz
Jak se žilo kdysi – Česká republika
Toužíte se projít po živém muzeu, kde na vás dýchne duch dávné doby? Vyrazte do skanzenu! V Čechách i na Moravě jich najdete několik a mnohé z nich jsou unikátní. Obvykle bývá v místě připraven doprovodný program, který dokreslí atmosféru místa a přinese vám neobyčejné zážitky. Muzeum lidových staveb Kouřim Stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech najdete v Kouřimi