Skip to content

Jak bojovat s bolestí hlavy? Sexem!

Ze všech výmluv, které ženy používají, aby se vyhnuly milování, je bolení hlavy tou nejčastější. Je to skutečně pravda, nebo je to jen záminka, jak se vyhnout sexu? Na tuto otázku se zaměřili vědci z Münsterské univerzity v Německu.

Ti si nechali si nechali vypracovat studii, která dokazuje, že bolesti hlavy už nejsou platným důvodem, proč se nemilovat.

02
V mnoha případech sex bolesti hlavy potlačuje.

Studie se zúčastnilo 400 osob postižených bolestmi hlavy nebo migrénou. Vědci zjistili, že téměř polovina účastníků studie, kteří trpěli silnou migrénou, zaznamenala podstatné zlepšení stavu. Dokonce mohli konstatovat, že u každé páté osoby bolest zcela vymizela.

03
Že je milování zdravé, potvrzuje řada vědeckých studií.

Jedna z teorií, které vědci vypracovali, spočívá v tom, že při sexu se uvolňují endorfiny, které na náš nervový systém působí jako analgetikum. Jinak řečeno, sex nám pomáhá uvolňovat přírodní substance zmírňující bolest, uvolňující napětí a stres.

04
Endorfiny, které sex vyplavuje, působí na tělo jako analgetikum.

Ze 400 účastníků mělo 60 procent migrény, zbytek trpěl běžnou bolestí hlavy. Z výsledků vyplynulo, že 19 procent osob postižených migrénou pocítilo po milování naprostou úlevu, u 51 procent bylo konstatováno střední zlepšení stavu a u 30 procent se bolesti zeslabily jen mírně.

Je třeba upřesnit, že 50 procent účastníků trpících silnou migrénou pocítilo výrazně větší úlevu od bolesti, než kdyby užívali léky.

Foto: kristenmark, flickr
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …