Hollywoodské celebrity nejsou imunní vůči skandálům, které mohou zničit kariéru nebo osobní život. Hugh Grant, Eddie Murphy a Jerry Sandusky jsou příklady toho, jak se veřejné skandály mohou dotknout lidí z různých profesí.
Hugh Grant byl v roce 1995 přistižen kalifornskou policií v autě s prostitutkou Divine Brownovou. Až po letech přiznal, že k tomuto skandálu ho vedla snaha léčit své deprese z nepodařeného výkonu ve filmu „Dva v tom.“
Podobně i Eddie Murphy, známý komik a herec, zažil skandál, když byl v roce 1997 přistižen s transvestitou Atisonem Seiulim, který následně zemřel po pádu z okna.
Murphy tvrdil, že chtěl jen pomoci s odvozem domů, ale tento incident vedl k rozvodu jeho manželství.
Jerry Sandusky, trenér amerického fotbalu na Pensylvánské státní univerzitě, byl obviněn z 52 případů sexuálního zneužití dětí, které si vybíral v nadaci The Second Mile. V roce 2012 byl odsouzen k 30 až 60 letům vězení za 45 potvrzených případů zneužití.
Tento skandál otřásl celou sportovní komunitou a vyvolal otázky ohledně zneužívání moci.
Tyto příběhy ukazují, jak skandály mohou ovlivnit nejen kariéry a osobní životy jednotlivců, ale i instituce, které zastupují.
Lék na deprese
Britského herce Hugha Granta (*1960) načapá v roce 1995 kalifornská policie v autě s prostitutkou Divine Brownovou. Nezbude mu než sáhnout do peněženky, odkud musí na pokutu vytáhnout 1800 dolarů.
Teprve na jaře letošního roku veřejně vysvětlí, co ho vedlo k tomu využít služeb profesionálky. Prý si tak léčil deprese ze svého nepodařeného výkonu z filmu Dva v tom.
Pouhý odvoz domů
Sex v autě se stane osudným také známému komikovi Eddiemu Murphymu (*1961). Pikantní je na celé aféře skutečnost, že šlo o transvestitu, tedy muže převlečeného za ženu.
„Stopovala u silnice a já jsem ji jenom chtěl odvézt domů,“ přichází s vysvětelním Murphy. Rok poté transvestita Atison Seiuli umírá, když vypadne z okna svého bytu. Herce ovšem tento výstřelek stojí manželství.
Nadace pro výběr
Jméno Jerry Sandusky (*1944) znají velmi dobře hráči amerického fotbalu.
Tento trenér působící na Pensylvánské státní univerzitě platí za velmi uznávaného, vydává knížky popisujíci trénink, dvakrát získává Cenu pro nejlepšího asistenta trenéra a navíc ještě v roce 1977 zakládá nadaci The Second Mile pro chudé a ohrožené děti.
Právě v ní si bohužel vybírá oběti z řad chlapců pro svoje sexuální řádění. Všechno praskne a roku 2009 policie zahajuje vyšetřování, aby ho soud po dvou letech obvinil z celkem 52 případů zneužití. Vina je mu prokázána v 45 případech. 9. října 2012 si vyslechne rozsudek odnětí svobody na 30 až 60 let.