Domů     Unesené dívky: Může si pro nás přijít!
Unesené dívky: Může si pro nás přijít!
12.5.2024

Na svobodě je maniak, který ve svém provizorním vězení držel hned dvě dívky, které opakovaně znásilňoval. Jenom díky tomu, že obě mohou občas na procházku, se jim podaří zanechat vzkaz, vedoucí k jejich osvobození.

Teď se ale bojí, aby si pro ně jejich někdejší věznitel nepřišel a něco jim neprovedl.

Jekatěrina a Jelena: Může si pro nás přijít

Dnes neřekne v Rusku Viktoru Mochovovi nijak jinak než Skopinský maniak. Ten si v roce 2000 vyhlédne novou kořist pro své sexuální choutky. Jedná se o Jekatěrinu Martynovou a Jelenu Simachinovou.

V době zmizení je jedné 14 a druhé 17 let. Mochov je drží uvězněné ve sklepě a má co dělat, aby to utajil, protože bydlí doma s matkou. Staví proto provizorní bunkr, aby mohl dívky dál nerušeně znásilňovat.

Po necelých čtyřech letech bere obě děvčata na krátké procházky ven. Jedné se daří zanechat vzkaz, a policie je tak může vystopovat. „V současné době je jedna z osvobozených rukojmích v osmém měsíci těhotenství.

Starší dívka už měla dvě děti, porodila v letech 2001 a 2003 dva chlapce,“ uvádí zástupkyně žalobce Irina Sablinová. Obě děvčata jsou už ale v té době na svobodě a těší se jinak dobrému zdraví.

Dívky neustále znásilňuje. Není divu, že během věznění porodí děti... Foto: Pixabay
Dívky neustále znásilňuje. Není divu, že během věznění porodí děti… Foto: Pixabay

Bojí se ho dál

Mochov je odsouzen k 17 letům vězení. A teprve na začátku letošního roku se dostává na svobodu.  Z dospívajících dívek jsou dnes dospělé ženy. Jekatěrině je dnes 35 let a je šťastně vdaná, zatímco 38leté Jeleně se daří jako úspěšné učitelce angličtiny.

Obě žijí spokojeným životem, ale potom, co se dostává Mochov na svobodu, se logicky bojí, že je bude dál pronásledovat. „Může si pro mě přijít. Jestli se setkáme, budu se velmi bát. Jsem šokovaná a mám z toho hrůzu.

Nedokážu si teď představit, co budu dělat, a bojím se takové setkání si jen představit,“ svěřuje se vyděšeně Jekatěrina. „To, co se mi stalo, zanechalo v mé duši hlubokou ránu, která se nikdy nezahojí.

Protože v naší zemi neexistuje žádný program na ochranu obětí trestných činů, budeme muset vzít ochranu do svých rukou,“ dodává statečně Jelena.

Kathie Beersová: Vězněna v podzemní rakvi

Kathie Beersová má od narození smůlu. Její pěstoun ji znásilňuje přibližně od dvou let a kmotra se k ní chová jako k nádeníkovi. Štěstím v neštěstí je pak její únos v devíti letech.

Kathie se postaví jak únosci, tak svým nehodným pěstounům, kteří jsou potrestáni, jak mají být. A dívenka je konečně v milující a fungující rodině, kde se o ni starají jako o vlastní.

Místo dárku rakev

Píše se rok 1992, kdy devítiletou Kathie Beersovou krátce po Vánocích 28. prosince vyláká známý jejích rodičů John Esposito k sobě domů pod záminkou dárku či jeho zakoupení k jejím nadcházejícím narozeninám.

Pod sklepem v předem připravené podzemní kobce velikosti a vzhledu rakve na ni ale čeká vězení. Aby to nebylo tak jednoduché, kobka se nachází tři metry pod domem a je zakryta betonovou deskou. Vstup zakrývá lino a další krytiny.

V kobce Esposito následně holčičku znásilňuje 17 dní. Pro policii je ale hlavním podezřelým, protože dívku viděl úplně jako poslední. Důmyslně vybudovaný úkryt však policisté nenajdou. Dívenka si musí pomoci sama.

Snaží se s únoscem manipulovat, aby přemýšlel nad budoucností, a to pachatele vyděsí a vyvede z rovnováhy.

Znásilnil ji i kmotřin manžel

„Když jsem ho zeptala, jestli bych mohla jít do školy, řekl mi, že mě naučí, co potřebuji vědět. Když jsem se ho zeptala, jak budu pracovat, řekl mi, že pro nás má dost peněz,“ vypráví později Kathie.

Esposito si chce holčičku později jako dospělou vzít a mít s ní děti. Později ale obrátí a dívku pustí. Únosce končí ve vězení, dostává trest doživotí a v roce 2013 umírá. Z kdysi týrané holčičky je dnes sebevědomá mladá žena a matka několika dětí.

Protože je ale pro ni situace ohledně únosu těžká, musí se z ní po letech vypsat. Její paměti, kde nechybějí vzpomínky na únos a znásilňování, se stávají bestsellerem. Sama ale podotýká, že Esposito nebyl jediný muž, jenž ji znásilnil.

Od dvou let totiž byla znásilňována manželem své kmotry Salvatorem Inghillerim. „Všichni dospělí, kteří se o mě měli starat, mě nakonec zneužili,“ konstatuje samotná Kathie.

Její kmotra s ní navíc zachází jako otrokem, takže je také zatčena a malá Beersová se alespoň dostává do jiné, lepší rodiny, kde poznává pravou lásku.

Elizabeth Shoafová: Odvážná dívka v bunkru

V září 2006 jde mladá Elizabeth Shoafová jako obvykle na školní autobus. Na zastávce u školy na ni ale čeká policejní strážník. „Slečna Elizabeth Shoafová?“ ptá se strážník. „Ano, co se děje?“ odvětí dívka.

„Potřebuji si s vámi promluvit, následujte mě!“ usmívá se policista. Elizabeth netuší, že je to past a muž není strážcem zákona, ale násilníkem.

Jmenuje se Winson Filyaw, je to nezaměstnaný dělník a byl již v minulosti v podezření ze sexuálního útoku. Na únos se připravuje předem. U svého domu v Lugoffu ve státě Jižní Karolína kope třímetrový bunkr.

Tam spoutanou dívku násilím přivádí, svléká ji a nechává ji ve vykopaném obydlí. Tady ji znásilňuje i několikrát denně. Elizabeth je ale chytrá a silná. Nenechá se zlomit a s únoscem neustále mluví.

Nakonec přemluví únosce, až jí půjčí telefon... Foto: Pixabay
Nakonec přemluví únosce, až jí půjčí telefon… Foto: Pixabay

Odvaha a síla

Dívka si nakonec získá Winsonovu důvěru natolik, že jí půjčí mobil na hraní. Děvče na něm ale vyťuká SMS matce a ta kontaktuje policii. To už je desátý den v zajetí. Policisté díky mobilnímu signálu bunkr vypátrají.

Dívka končí v nemocnice a zločinec za mřížemi. I přes pokus o útěk je dopaden a od soudu si odnáší trest 421 let vězení, takže se na svobodu už nikdy nedostane. Elizabeth se vrací v pořádku domů a do školy.

Rodiče si původně mysleli, že jejich dcera jen utekla, O své nepříjemné zkušenosti s únosem ochotně dává rozhovory. „Dívám se na ni a stále mě udivuje. Přemýšlím, jak to jen udělala!“ raduje se otec unesené Don Shoaf.

Foto v úvodu: Pixabay
Související články
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
Svět zločinu
Shelley Malil: Žárlivec s kuchyňským nožem
Jak velká je pravděpodobnost, že se hollywoodská hvězda stane z chudého chlapce z rybářské osady kdesi v jižní Indii? Malý Shelley Malil (*1964) se nemůže vynadívat na obrazovku jediné televize, kterou ve vesnici mají, a zapřísahá se, že se stane slavným hercem. Podaří se mu to, ale jednou se proslaví ještě něčím jiným. Mezi lékaři […]
Svět zločinu
Brutální mordy ve vesničce Klučov: Trojnásobného vraha chytili po letech díky DNA
Nevypadá  jako protřelý kriminálník. Připomíná spíš zmateného pijana po dlouhém flámu. Rozhodně nejde o žádného verbálního sprintera. Vyjadřuje se pomalu, zdlouhavě. Často se dívá kamsi do prázdna. Přesto čelí obvinění z brutální trojnásobné vraždy. Jaro roku 1990 je v plném proudu. Plnými doušky si ho užívají i obyvatelé malé obce Klučov na Kolínsku. Ve stavení […]
reklama
lifestyle
Elvis Presley: Legenda na pódiu i na plátně
Elvis Presley nebyl jen hudebníkem, ale také filmovou hvězdou. Jeho písně a filmy ovlivnily generace a jeho jméno se stalo synonymem pro rock’n’roll. Podívejme se na jeho hudební a filmovou kariéru.   Roky 1968 až 1977 1977 jsou považovány za hvězdné období jeho pěvecké dráhy. Tehdy nahrává největší hity své hudební kariéry. Elvis Presley jen […]
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem […]
Iveta Bartošová: Dostali ji na dno osudoví muži?
Bartošová spáchala sebevraždu tím nejdrastičtějším způsobem. V Uhříněvsi u Prahy skočila pod vlak. Svému manželovi Josefu Rychtářovi a jedinému synovi Arturovi nechala dopisy na rozloučenou. Ani oni ji nemohli zachránit? Iveta Bartošová (1966–2014) byla talentovaná, ale naivní a trochu prostá. Tak vzpomínají Ivetini známí na její začátky. A jak je vidět, od doby, kdy Bartošová […]
reklama
historie
Odkud pocházeli Hunové a proč se vydali na západ?
V roce 375 našeho letopočtu se před Evropou objevila hrozivá síla – Hunové, kteří svou zuřivostí a brutálností otřásli civilizací a vyvolali strach v srdcích lidí mnoha národů. Vpád Hunů byl jedním z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších vojenských událostí v historii starověkého světa. Útok Hunů na Evropu je jednou z velkých hádanek v historii západní civilizace. […]
Vražda Johna Lennona: Nejdřív si přišel pro podpis, pak na něj namířil zbraň!
Jedna z největších legend hudebního nebe se stala obětí chladnokrevné vraždy. Hudebníka a spoluzakladatele skupiny The Beatles Johna Lennona zastřelil jeho fanatický fanoušek Mark David Chapman. Dne 24. srpna 1981 za to byl odsouzen k doživotnímu vězení. Co ho vedlo k hrůznému činu? Osmého prosince 1980 má přes sebou John Lennon náročný den. V jeho newyorském bytě ve slavném […]
Dětství božské MM: Otec neznámý, matka v depresích
Gladys Bakerová zabouchne dveře a zamkne je. „Neboj se, neboj, budeme spolu,“ uklidňuje tříleté děvčátko schované ve velkém pytli. Je to únos se vším všudy. Dítko v pytli není nikým jiným, než budoucím filmovým idolem. Matka se ji právě pokouší získat od pěstounky Idy Bolenderové zpět do své péče… Ida si s chatrnými dveřmi za […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
enigmaplus.cz
Město bylo dějištěm čarodějnického procesu: Je utrpení nevinných příčinou zdejších paranormálních aktivit?|
Idstein je město v okrese Rheingau-Taunus v německé spolkové zemi Hesensko. V sedmnáctém století zde proběhl velký čarodějnický proces, který měl za následek desítky obětí. Až v roce 2014 byli poprave
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
epochanacestach.cz
Hrad Lipý: Vodní hrad, který přišel o vodu
Hrad přímo uprostřed města Česká Lípa býval kdysi od svého vzniku ve 13. století sevřen dvěma rameny řeky Ploučnice, a to ještě k jeho obraně přispívaly i okolní močály a bažiny. Lávka v oněch dobách sahala jen do půli řeky, pak už musela návštěva využít lodičku. Regulace řeky ve 20. století postupně odsoudila hrad k životu na suchu,
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
nasehvezdy.cz
Herečku Kateřinu Brožovou čeká tvrdý soudní spor
Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Kateřina Brožová (56) přišla zkraje letošního roku o milovaného pejska Jordyho (†9). Když zrovna byla na dovolené na Maledivách, pejska nechala na hlídání v
Bez masa to nejde? Jde! Co radí vegetariáni?
panidomu.cz
Bez masa to nejde? Jde! Co radí vegetariáni?
Se sílícím trendem veganství a vegetariánství se stále častěji stává tématem, a to jak zastánců, tak i odpůrců jídelníčku bez masa, ústřední otázka: Jak důležité je vlastně maso pro naše zdraví? Žijeme v zemi s tradičně vysokou spotřebou masa. A také s tradičně vysokým výskytem rakoviny střeva a srdečně-cévními nemocemi jako nejčastější příčinou úmrtí, což
Toustový dort s okurkou
tisicereceptu.cz
Toustový dort s okurkou
Podávejte jej vychlazený. Třeba jako pohoštění pro milou návštěvu. Suroviny 12 plátků toustového chleba 5 velkých, natvrdo uvařených vajec 2 malá vařená slepičí nebo křepelčí vejce na ozdobu
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
nejsemsama.cz
Chlapec se smutnou tváří mě zachránil před nehodou
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
historyplus.cz
Spojenecká loď unikla Japoncům v převlečení za ostrov
Japonský pilot má ze svého letounu obrovský rozhled. Pokud by se tu v nějaké zátočině schovávala spojenecká loď, není možné, že by ji nespatřil. Alespoň si to myslí. Bez povšimnutí přelétne i podivný malý ostrůvek při pobřeží Jávy. Netuší, že včera tu ještě nebyl. A třebaže se kus pevniny jako přebujelý ostrov jeví, ani zdaleka
Doplatila jsem na pomoc otci
skutecnepribehy.cz
Doplatila jsem na pomoc otci
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si?
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
21stoleti.cz
Síla vlivu kultury: Dáváte přednost sobě, nebo ostatním?
Když malé dítě nechce jíst neoblíbené jídlo, rodiče v České republice nejspíše řeknou: „Vzpomeň si na hladovějící děti v Africe a buď vděčný, že máš jiný osud než oni.“ V Japonsku se prý říká spíš
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
iluxus.cz
Tadej Pogačar uhranul celé Livigno
Vrcholným momentem 107. ročníku prestižního cyklistického závodu Gira d'Italia byla epická etapa, která se odehrála v italském Livignu. Tato sportovní událost, která se zapsala do paměti všech přítomn
Musely letušky na svatbu zapomenout?
epochalnisvet.cz
Musely letušky na svatbu zapomenout?
Chce létat. Pilotní licenci má, ale že by se usadila v kokpitu letadla, o tom si může nechat jen zdát. Americká společnost je ještě příliš konzervativní na to, aby tolerovala ženy-pilotky. Ellen Churchová se tak do letadla musí dostat jinak…   Vystudovala zdravotní školu. Ellen Churchová (1904–1965) nabízí své služby letecké společnosti Boeing Air Transport.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř