Skip to content
reklama

Gottiho proslulé lázně: Nepřátele koupe v kyselině!

Jeho cestu k nejvyšší příčce mafiánské rodiny lemuje řada mrtvol nepohodlných lidí a nepotřebných svědků. Když se pak usadí v čele mocné rodiny, nesmí existovat nikdo, kdo by mu chtěl zkřížit plány.

John Gotti (1940-2002) pochází z 12 sourozenců. Ohánět se nožem umí už v osmi letech. Se svými bratry loupí a přepadávají náhodné chodce. Při jedné z krádeží spadne na Johna míchačka – a rozdrtí mu prsty u jedné nohy.

Do smrti pak kulhá a není divu, že si vyslouží přezdívku Kulhavý ďábel. V březnu 1962 se ožení. S manželkou Viktorií DiGiorgio mají pět dětí. Potřebuje peníze, k bývalé partě se nechce znát. Živí se jako řidič kamionu, ale uživit velkou rodinu mu dělá čím dál větší potíže.

letiste JFK
Letiště JFK. Tady bratři nejdřív kradou auta, pak rabují sklady.

Všeho lituji, ctihodnosti!

Nakonec ho bratři přesvědčí, ať se vrátí na dráhu zločinu. Gang se specializuje na krádeže aut, které nechávají zbohatlíci na letištních parkovištích. Rozený vůdce John Gotti už plánuje další akce. Vykrádá letištní sklady a to z pozice zaměstnance aerolinek!

Během dvou let jsou z členů gangu boháči. V únoru 1968 ale spadne klec. Někteří hoši zapírají, ale Gotti si nechá poradit. Všechno přizná a navíc projeví potřebnou lítost. Vyvázne s pouhými třemi roky ve federální věznici Lewisburgu v Pensylvánii.

Po propuštění se vrací mezi své hochy a společně přemýšlejí, na co se vrhnou teď.

Carlo_Gambino
Carlo Gambino zajistí Gottimu velkou budoucnost.

Vážně chce převléct kabát?

Gottiho si zavolá Aniello Dellacroce (1914–1985) alias „otec Neil“ je zástupcem Carla Gambina (1902–1976), hlavy jedné z nejmocnějších mafiánských rodin v New Yorku. Slovo dá slovo a John začne pracovat pro Gambinovic rodinu.

Na konci roku 1973 je unesen synovec velkého bosse, Emanuel Gambino (1943–1972). Nikdo nepochybuje, že za únosem stojí James McBratney (1941–1973), brutální gangster. Hoch skončí v rakvi. Gambino běsní a právě tehdy přichází Gottiho chvíle.

Okamžitě dá ve svém okolí na vědomí, že není v Gambinově rodině spokojen. Intrikuje, nabízí spolupráci. „Buď v úterý 22. května 1973, v šest večer v baru Snoope, ve West Babylonu,“ čte Gotti z lístku, který mu strčil neznámý muž do dlaně.

dceruška
Na dráhu zločinu se vrátil v podstatě kvůli dětem. Jeho dcera Victoria DiGiorgio Gotti do kapsy nebude mít nikdy hluboko…

Tajná večeře

Ten večer Gotti se svými dvěma pomocníky a McBratney se svou gorilou spřádají u jednoho stolu plány, jak zabít Gambina. Gotti využije příležitosti, vstane, vytáhne pistoli a přiloží ji ke gangsterově hlavě.

„Táhni do pekla, ty irský prase!“ pronese a zmáčkne kohoutek. Gotti suverénně odkráčí z baru. Od té doby jeho hvězda září stále jasněji. Jenže boss na smrtelné posteli povýší do funkce Paula Castellana (1915–1985). Gotti je zklamán. Začíná tedy rozdávat vlastní karty.

John_Gotti
Usměvavý mafián bez slitování. Životy lidí kolem nemají pro něj žádnou cenu…

Za zradu kyselina

Nakonec se dočká. Ještě stojí v cestě Paul Castellano, ale to je maličkost. Spraví to 68 kulek v těle pak mafiánského bosse. A John Gotti? Jako vždy – nevinen! 15. ledna 1986 je slavnostně inaugurován na šéfa šéfů, hlavu Gambinovy rodiny.

Kdo zradí, toho Gotti pošle vykoupat do kyseliny sírové! Lidský život nemá pro něj žádnou cenu. Špinavou práci nechává na hlavního zabijáka Roye DeMea (1942–1983).

klub
Ravenite Social Club už neexistuje…

V lochu již zůstane

11. prosince 1990 vtrhnou do Gottiho baru Ravenite Social Club agenti FBI a policie. Gotti a jeho nejbližší se stěhují za mříže. Je podezírán ze 13 vražd, několika pokusů o vraždu, z vyděračství, z únosů a omezovaní osobní svobody, z těžkých ublížení na těle, bránění výkonu spravedlnosti, vydírání, z ilegálního hazardu a lichvy.

Nejhorší pro bosse je, že promluví Sammy Gravano (*1945), bývalý zástupce bosse Gambinovy rodiny. Sám původce více než 20 vražd potvrdí všechny Gottiho zločiny. V úterý 23. června 1992, přesně ve dvě hodiny odpoledne, je John Gotti odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

Za deset let umírá na rakovinu.

Foto: wikipedia.org, BackPackMaluku, badeagle.com, mafia.wikia.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články