Skip to content

Google Earth odhalil: V Antarktidě leží obří těleso!

V době satelitního sledování celé zeměkoule je stále snazší nalézt věci, které až dosud zůstávaly lidem skryty. Nedávno internetem proletěla zpráva, že v Antarktidě leží neznámé těleso. To by ještě nebylo tak zajímavé, kdyby onen objekt nebyl neuvěřitelných 22,5 kilometru dlouhý!

Zvláštní stavbu ukrytou v Antarktidě našel ruský záhadolog Valentin Degterev. „Pomocí služby Google Earth jsem v Antarktidě našel unikátní objekt. V ledové poušti jde podle mě o UFO v té nejklasičtější podobě,“ prohlásil muž, který se dlouhodobě věnuje právě záhadám spojeným s UFO.

Nejdříve si přitom myslel, že jde o chybu na snímku, jenže to se nepotvrdilo. Všechny pohledy ukázaly, že se jedná o něco nepřirozeného. Degterev má ale jasné vysvětlení: Podivné těleso zaznamenané satelity je havarovanou kosmickou lodí neznámé rasy.

A ačkoliv jde o teorii, která se v posledních letech používá na všechno, v tomto případě ji prý nelze zcela zavrhnout. Ufologové totiž věří, že pokud je někde mimozemská technologie ukryta, může to být právě na obtížně dostupné Antarktidě, která je z 98 procent pokryta téměř dvěma kilometry silným ledem.

Může jít o cizí technologii, kterou tam někdo schválně ukryl? Někteří lidé poukazují na to, že právě toto místo je zvláštně rozostřené, což společnost Google dělá pouze, když si to vyžádá některá vláda.

„Rozhodně to není lidská polární stanice ani letadlo, protože tak velká na naší planetě neexistují,“ říká Valentin Degterev s tím, že nesmyslná je i teorie některých skeptiků o tom, že by mohlo jít o obyčejné trhliny v ledu.

Ty lze prý pozorovat na mnoha místech a rozhodně takto ani zdaleka nevypadají. Existuje však ještě jedna neméně odvážná teorie. Dlouhodobě se totiž hovoří o tom, že na Antarktidě se ukrývala prastará zmizelá civilizace.

Jednou z řady indicií, které na to ukazují, je například slavná mapa tureckého námořníka Piriho Reise (1470–1555), která zobrazuje Antarktidu, i když v té době ještě nebyla vůbec objevena. Byla snad mapa zhotovena za pomoci vyspělé technologie nám neznámého národa?

Podle mnoha badatelů by nalezený obří objekt mohl být nějakým pozůstatkem této údajné civilizace. Ostatně v rozlehlé pustině jižního pólu by to nebylo nic divného. Kdo má tedy pravdu? A podaří se k tajemnému objektu vyslat nějaký průzkumný tým?

Video: YouTube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články