Skip to content
reklama

Gerald Eugene Stano: Jako divoké zvíře: K snídani jí výkaly!

Prostitutky, tulačky, stopařky. Ani jedna není v bezpečí před brutálním a sadistickým vrahem, pod jehož rukama se odehrávají krvavá jatka.

Gerald Eugene Stano (1951–1998) se narodil jako Paul Zeininger, pátý ze šesti dětí. Matka je prostitutka a všechny své potomky dává k adopci. Psychology je ovšem tato možnost v případě Stana shledána jako nevhodná, jelikož je jeho vývoj ve 13 měsících na úrovni zvířete.

Pravidelně si sundává plenky a jí své vlastní výkaly. Nakonec se ho ujme sociální pracovnice Norma Stanová. Vytoužené dítě ale týrá a zanedbává.

Nenávist k ženám

Do 10 let se Gerald pomočuje. Je samotář, trpí poruchou učení a má vadu řeči. Nerozumí si se svými vrstevníky a stává se terčem šikany. V pubertě se mu děvčata při snaze o seznámení vysmívají, což ho poznamená na zbytek života.

Začne ženy nenávidět.

Krade peníze rodičům i spolužákům a i když si po dostudování najde práci, je pokaždé vyhozen.

Na cestě po USA

Několikrát se s rodiči stěhují. V New Jersey začíná jeho vražedné běsnění, které pokračuje na Floridě a v Pensylvánii. Nadměrně užívá alkohol a experimentuje s drogami. 19. ledna 1974 je nalezena uškrcená 17letá Cathy Lee Scharf. Stano později vypoví, že ji opakovaně dusil a tělo vhodil do drenážní jámy.

Svatba nepomůže

Ve 24 letech svítá na lepší časy. Poznává o dva roky mladší kadeřnici, přestane pít a ožení se. V té době už má však za sebou několik brutálních vražd, které zůstávají pro nedostatek důkazů nevyřešené.

Jelikož ale začne opět nezřízeně pít a týrá svou ženu, dojde o rok později k rozvodu.

Napadené se podaří uprchnout

Píše se rok 1980 a 17. února dva studenti nalezenou rozkládající se ubodané tělo 20leté Mary Carol Maherové na letišti v Daytoně. Stano napadne a pobodá také Donnu Hensleyovou, které se ale podaří z vražedných spárů uprchnout.

Na policii vypovídá, že pachatel jezdí v červeném autě značky Gremlin, díky kterému je vypátrán.

blank
Vypátrán byl kvůli svému autu.

Při výslechu přiznává další vraždy

1. dubna 1980 je zatčen a podroben výslechu. Mlčí a pouze přikyvuje. Jediné, co mě zajímá, je moje auto, stereo a zabíjení lidí!“ slyší vyšetřovatelé, když Stano konečně promluví. Přizná se k vraždě Mary Carol Maherové, kterou zabije, protože odmítá jeho sexuální návrhy.

O 14 dní později je nalezeno tělo ubodané 26leté Toni Van Haddockové poblíž pláže v Daytoně, jejíž smrt má také na svědomí. Stejně tak uškrcenou 24letou Nancy Heardovou, utopenou 16letou Lindu Hamiltonovou a jen o dva roky starší Ramonu Neelovou.

Počet obětí neustále roste

Ve Floridské státní věznici přibývají v roce 1982 na jeho vražedný seznam další jména. Ubodaná Janine Ligotino, uškrcená Barbara Bauerová, zastřelená Diana Vallecková, uškrcená teprve 12letá Susan Basileová nebo Bonnie Hughesová, která je ubita holí. Nakonec se přizná k 41 vraždám, z toho je z 10 usvědčen.

Elektrické křeslo

Má stále stejný modus operandi. Oběti ženského pohlaví ve věku 12 až 38 let, které si náhodně vybírá, potom zastřelí, uškrtí nebo ubodá. Ukájí se jejich dlouhou a bolestivou smrtí, ale v žádném případě nedochází ke znásilnění.

Těla přemístí na opuštěné místo a zakryje větvemi, nebo vhodí do řeky. Odsouzen je k popravě na elektrickém křesle, která se uskuteční až 23. dubna 1998, 18 let po jeho zatčení.

Foto: Creative Commons
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články