Domů     Fingovaná úmrtí slavných osobností: Kdo ve skutečnosti nezemřel?
Fingovaná úmrtí slavných osobností: Kdo ve skutečnosti nezemřel?
25.5.2019

Zemřeli doopravdy, nebo jenom zmizeli? Proč mají na náhrobku chybu? Proč jejich údajné tělo zkoumalo tolik koronerů? Někteří z nich dosud ani nemají svůj hrob, jiné z nich po smrti vidělo několik lidí! Prověřili jsme pro vás záhadné smrti celebrit.

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus (15.12.37–9.6.68)

Jeho oficiální jméno se skládalo z pěti částí. Ale stačilo vyslovit jenom jeho první jméno, aby se přítomní začali třást strachy. Nero. Římský císař, který poslal na smrt stovky svých nepřátel. Který snad, jak se praví ve starých knihách, neváhal zapálit Řím.

Muž, který si vzal svou vlastní sestru, pak ji poslal do vyhnanství, a nakonec nechal zavraždit.

Když uslyšel katy, probodl si hrdlo

Ale na každého tyrana jednou dojde. Senát ho prohlásil za nepřítele lidu, přátelé se od něj odvrátili a nepřátelé mu doporučili, aby zvolil smrt vlastní rukou. Když ho opustila i jeho tělesná stráž, došlo mu, že jeho dny jsou sečteny.

„Jaký to umělec to ve mně hyne,“ lkal, když si nechal kopat hrob. A v momentu, kdy se zdálky ozval zvuk kopyt přijíždějících katů, vrazil si krutovládce dýku do krku.

Před příchodem katů si měl Nero vrazit dýku do krku.
Před příchodem katů si měl Nero vrazit dýku do krku.

Já jsem přece Nero!

Kronikáři si zapsali jako datum smrti 9. červen 68 a posléze k tomu přidali informaci, že milovaný i nenáviděný císař byl spálen a jeho popel uložen v rodinném mauzoleu Domitiů. Jenže byl to opravdu Nero?

Již krátce po jeho smrti se začaly zejména mezi chudými, otroky a vojskem šířit zprávy, že krutý vládce žije. Hned třikrát po sobě zachvátila říši povstání, v jejichž čele stáli muži, kteří o sobě tvrdili, že jsou reinkarnovaný Nero.

A pověst o zmrtvýchvstání tyrana po staletí žila v pověstech a divadelních tragédiích.

Elvis Presley (8.1.1935–16.8.1977)

Je úterý 16. srpna 1977. Půvabná Ginger Aldenová otevírá dveře do jedné z koupelen luxusního sídla, zvaného Graceland. Stačí jeden pohled na bezvládné tělo na zemi. Král zemřel. Ikona rock´n´rollu Elvis Presley je mrtev. Proč je tolik lidí dodnes přesvědčeno, že legendární zpěvák žije?

Vešel by se skutečný Elvis do své rakve?

Zemřel na předávkování drogami, nebo na náhlou zástavu srdce? Nevíme. A to přesto, že se příčinou Elvisovy smrti několik let zabývali ti nejvyhlášenější koroneři Ameriky. A je to vůbec on, koho pohřbili na zahradě Gracelandu?

Vždyť očití svědkové tvrdí, že rakev byla tenkrát strašně lehká. Skutečný Elvis přitom trpěl obezitou. Prý by se do ní ani nevešel.

Byl v rakvi skutečně král rock'n'rollu?
Byl v rakvi skutečně král rock’n’rollu?

Tajemný muž na letišti použil jeho přezdívku

Přitom ti, kdo měli možnost rozloučit se s mrtvým králem tváří v tvář, tvrdili, že v rakvi ležel opravdu on. Dokonce si nechali truhlu znovu otevřít, v prvním momentu si ve zmatku nedokázali vzpomenout, co měl nebožtík na sobě.

Jenže existují svědkové, kteří v den smrti viděli na nedalekém letišti v Memphisu v odletové hale „Elvise“. Byl to snad jeho dvojník?

A proč tehdy muž, který si kupoval jednosměrnou letenku do Argentiny, použil přezdívku, pod níž skutečný Elvis tak rád cestoval?

Utíkal Král před fanoušky?

Inkognito. To slovo miloval, vždyť se před fanoušky skrýval tolik let. Snažil se před nimi utéct definitivně? Byla jeho smrt fingovaná? A proč je na náhrobku napsáno jeho prostřední jméno jako Aaron? Vždyť do křestního listu mu zapsali Elvis Aron Presley!

A kdo byl muž, kterého vyfotili návštěvníci Gracelandu v den nedožitých 82. narozenin slavného Elvise? Nebýt vousů, prý jako by místnímu Králi z oka vypadl. Přišel se podívat, co se stalo s jeho vysněným sídlem?

Adolf Hitler (20.4.1889–30.4.1945)

Mezi zuby stiskl ampuli s kyanovodíkem, a pak si ještě pro jistotu prostřelil hlavu kulkou. Vykonavatelé jeho závěti měli jasné pokyny, co dál. Měli rozkaz tělo Adolfa Hitlera spálit stejně jako to, co zbylo z jeho čerstvé manželky Evy Braunové. Nejstrašnější část 20. století právě skončila.

Po 11 letech mu vystavili úmrtní list

Ne tak ale pro milovníky konspiračních teorií. Podle nich Hitler toho dne nezemřel. Prý unikl 150 kilometrů dlouhým tunelem. Odplul v jedné z velkých ponorek do Argentiny.

Do stejné země podle další teorie pláchl společně s doktorem Josefem Mengelem a pod falešným jménem Adolf Leipzig zde spokojeně žil Až do roku 1970. Někteří by přísahali, že ho potkali v lednu 1955 v Kolumbii. Další věří, že zemřel v roce 1956 v Argentině. Není prý náhoda, že teprve v tomto roce byl vystaven jeho úmrtní list.

Těla Adolfa Hitlera ani Evy Braunové nebyla nikdy oficiálně identifikována.
Těla Adolfa Hitlera ani Evy Braunové nebyla nikdy oficiálně identifikována.

Zubaři potvrdili oficiální verzi

Ani ponorka, ani tunel. Adolf Hitler zemřel skutečně 30. dubna ve svém krytu v Berlíně, zní oficiální verze uveřejněná v prestižním medicínském časopise. Vychází z detailního průzkumu Hitlerova chrupu, jenž byl od války uložen v Moskvě.

Lékaři měli k dispozici stomatologickou dokumentaci, díky níž jednoznačně prokázali, že chrup patřil právě jemu. Chemický rozbor pak ještě potvrdil verzi o tom, že před smrtí Hitler spolkl kyanid.

Andy Kaufman (17.1.1949–16.5.1984)

Herci a komikovi Andymu Kaufmanovi jste nesměli věřit snad ani pozdrav. Pořád na vás šil nějakou boudu. Třeba když vystupoval jako barový zpěvák Tony Clifton.

Když se mu nechtělo, nechal svůj převlek svému bratrovi Michaelovi, případně za něj zaskočil kamarád Bob Zmuda. Občas se na pódiu objevili Cliftonové dva. Do světa wrestlingu zase vstoupil tím, že vyzval do ringu ženu. A vypsal prémii 1000 dolarů pro tu, která ho porazí.

Jim Carrey se narodil 17. ledna stejně jako Andy Kaufman. Náhoda?
Jim Carrey se narodil 17. ledna stejně jako Andy Kaufman. Náhoda?

Za půl roku byl konec

Zpráva, že trpí rakovinou plic v posledním stadiu, vypadala jako hloupý vtip. Kaufman? Vždyť snad v životě nevzal cigaretu do pusy. A místo steaku si  k obědu vždy nechal přinést zeleninový salát. Nikdo nežije zdravěji než on.

Jen málokdo tušil, jak moc je na tom Andy zle. Že nad ním doktoři zlomili hůl. Že nezabrala ani chemoterapie, nepomohla ani přírodní medicína. V prosinci 1983 se dozvěděl svou diagnózu. Za necelého půl roku byl konec.

Hrál Kaufmana Kaufman?

Místo smutku jeho fanoušci čekali, kdy a kde se vynoří. Říkalo se, že je to určitě jen jeho další trik, jak si odpočinout od popularity. Že podstoupil plastické operace a vynořil se jako Jim Carrey.

Tudíž že hlavní roli ve slavném filmu Muž na měsíci dostal on! Že Kaufman hrál Kaufmana. A vůbec, kdysi přece řekl, že pokud jednou nahraje svou smrt, za dvacet let se vrátí.

Jenže na večírek na přivítanou, který mu přátelé k 20. výročí úmrtí připravili, nedorazil.

Jim Morrison (8.12.1943–3.7.1971)

Hodně divoký život žil člen legendárních The Doors Jim Morrison.

Kromě zlatých desek si na své konto připsal několik soudů pro určení otcovství, zatčení kvůli opilosti, bláznivou čarodějnickou svatbu s šéfkou čarodějného kultu Wicca a italské manželství se svou životní múzou Pamelou Coursonovou.

Ani ledová sprcha ho do života nevrátila

Byla to právě Pamela, která 3.7.1971 v Paříži, kam společně na čas odjeli, zjistila po probuzení, že její láska bojuje o život. Jim se viditelně dusil. Doslova ho dotáhla do vany a osprchovala opakovaně ledovou vodou. Přímo ve vaně se několikrát zhroutil.

Z nosu mu začala téct krev. Když dorazili záchranáři, byl už po smrti.

Rodiče Pamely požádali soud, aby posmrtně uznal Jima a Pamelu za manžele.
Rodiče Pamely požádali soud, aby posmrtně uznal Jima a Pamelu za manžele.

Na pohřbu se sešlo pět lidí!

Opravdu? Fanoušci měli pochybnosti. Zvlášť když pohřeb se uskutečnil už čtyři dny po jeho údajné smrti. A ke všemu se u otevřeného hrobu na slavném pařížském hřbitově Père Lachaise, do něhož bylo muzikantovo tělo uloženo, sešla jen pětice nejbližších.

Proč obešli fanoušky? Snažili se snad něco utajit? Třeba to, že Jim žije a společně s Pamelou zmizel ze světla reflektorů? Pamela zemřela o tři roky později. Nebo snad zmizela se svou životní láskou?

Amelia Earhart (24.7.1897–2.7.1937?)

Jako první žena sólově přeletěla Atlantik. Sbírala jeden aviatický rekord za druhým. Už jí zbývala poslední velká výzva – let kolem světa. První pokus nevyšel. Ten druhý zvládali s navigátorem Fredem Noonanem skvěle.

Když vylétli směrem k Howlandovu ostrovu v Tichém oceánu, měli před sebou poslední čtvrtinu cesty. Jenže pak se rádiové spojení přerušilo. Zmizeli. Navždy.

Na ostrově se našly stopy po bivaku

U jejího jména nenajdeme datum úmrtí. Je považována za nezvěstnou. Nikdo dosud nezjistil, co se tehdy vlastně stalo. Zřítili se při marném hledání miniaturního ostrova? Počasí jim nepřálo, mraky mohly ostrov snadno utajit. Došlo jim palivo?

Leží jejich speciál skutečně pět kilometrů pod hladinou někde v blízkosti Howlandova ostrova? Nebo se na něj dostali? Později tam našli pátrači stopy po táboření. Přespávali tam snad Amelia s Fredem?

Zemřela na pustém ostrově nebo je zajali japonští vojáci.
Zemřela na pustém ostrově nebo je zajali japonští vojáci.

Komu patřila kabelka a láhev koňaku?

A pokud ano, co se s nimi stalo dál? Zemřeli hladem a žízní na nehostinném ostrově? Nebo je snad, jak praví legenda, zajali japonští vojáci?

Našli se i svědkové, kteří přísahali na to, že se pilotka po válce objevila zpátky v USA. Jen měla v pase zapsané jiné jméno. Ani kabelka, ani láhev jejího oblíbeného koňaku, který hledači na ostrově našli, nepřinesly odpovědi.

Poslední průzkum se na ostrově odehrál v roce 2010. Amelia Earhartová je ale nezvěstná dál.

Curt Kobain (20.2.1967–5.4.1994)

Byl hlavou slavné skupiny Nirvana. Za úspěch ale zaplatil vysokou cenu. Roky trpěl šílenými bolestmi žaludku, které léčil heroinem. Na sklonku života k tomu lékaři přidali i diagnózu bipolární poruchy.

Z rychlíku mířícího do pekel se dalo podle Cobaina vystoupit jen jedním způsobem.

Jako kluk viděl oběšence

Sebevraždu měli v rodině. Jeho prastrýcové se jednou rozhodli odejít společně dobrovolně ze života a nebrali ohled na to, co pohled na oběšence udělá s mozkem malého kluka. Sám si sáhl na život hned dvakrát.

Poprvé ho zachránili a on řekl, že to byla „jen“ blbost. Že „jen“ zapil spousty prášků spoustou alkoholu. Podruhé mu to už vyšlo. Jeho tělo našli elektrikáři, kteří pracovali v jeho domě.

Kurt Cobain byl posmrtně uveden do Klubu 27. Členem se může stát jen celebrita, která zemřela ve věku 27 let.
Kurt Cobain byl posmrtně uveden do Klubu 27. Členem se může stát jen celebrita, která zemřela ve věku 27 let.

Opravdu se dokázal ještě zastřelit?

Milovníci konspiračních teorií měli žně. Jak se mohl zastřelit, když se předtím předávkoval heroinem? V takovém stavu by nedokázal ani zvednout ruku. A zemřel vůbec? Neskryl se jenom před svými věřiteli a narkomafií?

A pokud zemřel, proč dosud úřady neurčily místo posledního odpočinku? Opravdu se jenom bojí, že by se jeho hrob mohl stát poutním místem jeho věrných fanoušků?

Foto: Shutterstock.com, wikimedia.org
Související články
Lifestyle
Vynášení Morany: Se zimou se musí zatočit!
Když začne rašit tráva, rozkvetou květiny a stromy i keře se obalují listím, cítíme, jak z nás spadne zimní letargie. Najednou je nám veseleji, máme lepší náladu a těšíme se na měsíce plné slunce. A co teprve naši předkové, kteří žili v těsném sepětí s přírodou: pro ty to byla příležitost k oslavě! Temné a […]
Lifestyle
Na dvoře Ludvíka XIV.: Servíruje se bešamel a vidlička je ďáblův nástroj
Lžíce, vidlička a nůž, to je základ příboru, který běžně používáš u stolu. Tušíte ale, že to zdaleka není samozřejmost? Cesta vidličky k jídelnímu stolu byla docela složitá a ještě v 18. století se ještě leckde musíte obejít bez ní. Třeba u královského stolu.  Na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. (1638–1715), přezdívaného „král Slunce“ se […]
Lifestyle
Ve středověké Číně zakazovali i kalendáře
Kdy a kde se poprvé můžete setkat se zakázanými knihami? Rozhodně už ve starověku. Už vládci dávných starověkých říší měli spadeno na spisy, které se jim nehodily. Výjimkou dokonce není ani Písmo svaté. Už v biblickém Novém zákoně se nachází zmínka o ničení textů. Svatý Pavel ve Skutcích apoštolů popisuje svůj pobyt v Efesu (přístav v dnešním […]
Lifestyle
Vysavač: Nový vynález ocení i britský král
Jak se účinně zbavit prachu a nečistot? Hlavně na koberci je to problém. Už v 18. století na ně proto hospodyňkou kladou pokosenou trávu nebo sypou piliny. Moc velký efekt to ale nemá. Na řadu přichází vysavač. Patří vysávání do seznamu domácích prací, kterým se nebráníte, protože je to vlastně hračka? Není divu. Podlaha je za […]
reklama
zajímavosti
Výroba cínových vojáčků: Kdy jedovaté kovy nahradil plast?
Cínoví vojáčci se stávají v průběhu 19. století oblíbenou klukovskou hračkou. Šíří se a už jsou dostupné i v měšťanských rodinách. V klukovských pokojích se tehdy velice čile bojuje a mít takovou armádu doma je opravdu terno. V sériově vyráběných vojáčcích mají i na počátku 19. století monopol Němci. Armády pro široké použití chrlí hlavně společnosti Heinrichson, Heyde […]
Padání listí, tornádo i Nový rok! Co všechno se děje na jaře?
Dočkali jsme se! Roční období, které odedávna lidé vyhlížejí s tím největším očekáváním, je konečně tady! Znamená ale jaro skutečně jen samé pozitivní věci? Nemáme o něm trochu falešné mínění? A co všechno nás v této krásně době může překvapit? Už tě nechci! Na jaře všechno kvete! Stromy, květiny na louce…, ale také láska! Nebo […]
Král lovců rozedranec: Na útok mu stačí 6 milisekund!
Ploutvičky víří písek vedle korálového útesu. Vypadá to, že ta podivná ryba připomínající rozcuchanou kštici hbitě pobíhá po dně. Jeden z potápěčů namíří objektiv na jinou barevnou rybku. Stisk. Na snímku ale chybí. Kam zmizela? Mezi bradavičnatými výrůstky se jakoby nic černají dvě oči. 20 centimetrový rozedranec vypadá, že neumí do pěti napočítat. To ovšem […]
Granátové jablko: Starověký symbol duality se zdravotními benefity
Toto exotické ovoce pochází z oblasti Středního východu, konkrétně z území dnešního Íránu a severní Indie. Jeho pěstování se datuje přibližně do roku 3000 př. n. l. V průběhu staletí se rozšířilo do celého Středomoří a dalších oblastí s vhodným klimatem, jako je jižní Evropa, severní Afrika a později Latinská Amerika.   Využití v léčitelství […]
reklama
historie
Varnský zlatý poklad: Nejstarší z nejstarších
Je to tolik zlata, že muzeum musí pro vystavení těch nejhezčích kousků vyčlenit rovnou tři velké sály. Jsou tu šperky, posmrtné masky, sošky zvířat, pazourkové čepele, měděná dláta nebo kladiva, korálky, keramika, náramky ze skořápek měkkýšů i mušle samotné. A na počátku tohohle nálezu není nic jiného než obyčejný hlad. „Máme málo konzerv, Raycho,“ směje […]
Napoleon I. Bonaparte snídal sám a bitvy zajídal kuřetem
Napoleon I. Bonaparte snídá později dopoledne. Co se bude podávat? Jak vypadá císařské menu? Především se musí akorát teplé. Vzhledem k tomu, že se je ho ranní slyšení někdy protáhnou, kuchaři na to mají fígl. Jídla pro císaře Napoleonovi I. Bonapartovi (1769–1821) jsou v zakrytých nádobách ponořených do horké vody. V půl desáté se servíruje polévka, příkrmy, z hlavních […]
Lukrécie Borgia: Krásná, chytrá a nešťastná…
Nádherné lokny vlasů jí padají až pod hýždě, alabastrová pleť nemá vadu a dokonalé poprsí ruší snění všech mužů, kteří se s ní setkají. Na koho upře své velké, oříškové oči, ten se v nich utopí. Lukrécie (1480–1519) platí za nejkrásnější ženu své doby. Mluví se o ní jako perle renesance… a také jako o […]
Měl francouzský král Ludvík XIV. nafukovací střeva?
Kromě krásných žen patří mezi vášně francouzského krále také vybrané jídlo. To, co spořádal on, by se vám ale jenom tak sníst nepodařilo. Byla by to náročná porce i pro dospělého. Chcete pozvání k němu na hostinu? Tak vítejte, před množstvím jídla na stole u Ludvíka XIV. (1638–1715) vám bude přecházet zrak. Polévky jsou v menu hned […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dulce: Dobrota, které neodoláte
panidomu.cz
Dulce: Dobrota, které neodoláte
Ta dobrota se jmenuje dulce de leche a možná už jste ji objevili v obchodech. Ale nepochybujte o tom, že doma připravená bude ještě lepší. Název je španělský a znamená jednoduše „mléčná sladkost“. Původ ovšem není úplně jednoznačný, o autorství této receptury se pře hned několik latinskoamerických zemí a k tomu Francie, kde se traduje,
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
historyplus.cz
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
„Prvotřídní kvalita, dovoz z Itálie,“ přesvědčuje kupec s látkami bohatou pražskou měšťanku. Žena pečlivě osahává štůček mušelínu. „Vezmu si pět loket,“ prohlásí. Kupec rychle naměří požadovanou délku. Pořádný kus mu přitom zůstane za prsty…   „Na šaty ho bude málo, milostpaní. Stačí jenom na sukni,“ zhodnotí švadlena množství růžového mušelínu. „Ošidili vás, podívejte.“ Vezme do ruky dřevěnou
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
nejsemsama.cz
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
Voda má v magii zvláštní místo. Má jedinečné vlastnosti, které pro vás mohou být nejen zdrojem osvěžení, ale i duchovní síly a léčení. Voda z potoků a studánek má moc přinést do vašeho života pozitivní změny a obnovit vaši energii. Využitím těchto přírodních zdrojů v magii můžete obohatit své rituály a přinést do svého života větší harmonii a klid. Je důležité
Ten můj chlap je prostě báječný
skutecnepribehy.cz
Ten můj chlap je prostě báječný
Jsem holka Štěstěny, tvrdila moje máma, když jsem doma představila Mirka. Mohla na něm oči nechat. To nadšení ji neopustilo nikdy. Myslím, že mi trochu záviděla, ale nikdy jsem jí to neřekla. Tátu měla ráda, ale co si pamatuji, tak jsme s Mirkem byli zamilovaní mnohem víc. Jsme spolu moc rádi Tehdy byla jiná doba, když
Září Svobodová díky nové lásce?
nasehvezdy.cz
Září Svobodová díky nové lásce?
Přestože jí osud připravil až příliš kruté momenty, nikdy nepřestala věřit, že bude znovu šťastná. Sympatická herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (64) se má už několik týdnů potkávat se stejně
Hříbková omáčka
tisicereceptu.cz
Hříbková omáčka
Královskou houbou českých lesů je pravý hřib. Suroviny 400 g houby 1 větší cibule 2 lžíce másla 200 ml šlehačky 100 ml zakysané smetana 1 bobkový list 5 kuliček nového koření petrželka ne
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
enigmaplus.cz
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
V oblasti Paola na předměstí hlavního města La Valetta na Maltě se v roce 1902 dostala skupina dělníků do problémů. S několika se při rozbíjení skal propadla zem. „Dostaňte nás odsud, něco tady je,“ z
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
epochanacestach.cz
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
Návštěvou jednoho města si snadno zajistíme program třeba na celý víkend. Boskovice totiž nabízejí hned dvě významné architektonické památky, vzdálené od sebe jen půl kilometru. A tak se vydejme za hradem i za zámkem do krásné jihomoravské krajiny. Trhová osada Boskovice na okraji Drahanské vrchoviny vznikla někdy ve13. století, a už v roce 1313 kronikáři zaznamenali
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
epochalnisvet.cz
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
Nad vodou se převalují chuchvalce mlhy, ze kterých se náhle vynoří siluety několika člunů. Mají velmi podivnou posádku. Dobře živení, po zuby ozbrojení muži v černých uniformách a na straně druhé: zubožená těla oblečená v chatrných vězeňských hadrech. Co tato přízračná scéna znamená?   Je jaro roku 1945, druhá světová válka se chýlí ke konci. Jezero Stolpsee
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
21stoleti.cz
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk,
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
iluxus.cz
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
&Beyond, světově uznávaný lídr v oblasti luxusní ekoturistiky, představuje své rozmanité portfolio safari lodgů a kempů ve východní Africe. Jako lídr v oblasti zodpovědného cestovního ruchu organi
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
rezidenceonline.cz
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
Třípodlažní penthouse na vrcholu nejvyššího věžáku severně od 72. ulice v New Yorku „patřil“ jednomu z protagonistů populárního seriálu, mapujícího život milionářské rodiny Royových. Jakkoliv jsou jejich osudy fiktivní, nemovitosti, v nichž „žijí“, jsou velmi reálné. Ohromující luxusní byt s pěti ložnicemi, čtyřmi koupelnami a výhledem na Husdon Yards je přitom jenom jednou z nemovitostí
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz