Skip to content

Figurína La Pascualita: Umělá panna, nebo mumifikovaná žena?

Ve výloze mexického obchodu se svatebními šaty „žije“ přes 80 let. Každý, kdo kolem ní projde, se u výlohy zastaví a s úžasem nehybnou nevěstu pozoruje. Co je na ní tak zajímavého? La Pascualita oplývá oproti ostatním figurínám tak realistickými detaily, že vypadá jako schránka živého člověka. Tlouklo jí kdysi pod hrudníkem srdce? 

Byla to kdysi živá žena? To je otázka, kterou si položí naprosto každý, kdo tuto figurínu ve výkladní skříni obchodu v mexickém městě Chihuahua spatří. Do ní je La Pascualita (což znamená „malá Pascuala“), předvádějící svatební šaty, umístěna 25. března 1930 předchozí majitelkou obchodu Pascualou Esparzou. Od té doby z ní lidé nemohou spustit oči. La Pascualita má totiž dokonalé lidské rysy – perfektní obličej, skutečné lidské vlasy, realistické rty, lehce narůžovělou pleť, a především neuvěřitelně dokonale vypadající dlaně, osbahující Obsahují záhyby i papilární linie, vytvářející otisky prstů – že připomíná živého člověka.

Netrvá dlouho a fascinovaní kolemjdoucí, kteří se na místo neustále musí vracet, si začnou uvědomovat, že La Pascualita se velmi podobá dceři majitelky obchodu. Ta krátce před tím, než Esparza vystavila figurínu ve výloze, tragicky zemřela v den své svatby, poté, co ji kousla černá vdova – vysoce jedovatý pavouk. Nabalzamovala pak Esparza svou mrtvou dceru, navlékla ji do svatebních šatů a vystavila ve svém obchodě jako vzpomínku na její smrt ve svatební den? Že se jedná o mumifikovanou dceru Esparzy, se domnívají i známí světoví aranžéři. Posuďte sami.

Foto:
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …