Hollywoodskému fešákovi Cary Grantovi (1904–1986) padají ženy k nohám, on se ale jejich krásou nedá zaslepit.
Naopak má neustále oči i uši na šťopkách. Nic jiného mu ani nezbývá. Instrukce od FBI zní jasně. Je totiž na jejím seznamu osob, který by „mohly čas od času prokázat nějakou dočasnou službu.“
Tady nejste na dovolené!
První lano od tajných služeb dostane v listopadu 1938. Na schůzce na londýnském ústředí britské armády, kam je pozván se souhlasem FBI, stráví pod palbou všetečných otázek několik dní.
Na konci se k němu přitočí britský bezpečností koordinátor William Stephenson s dobře míněnou ranou: „Na vašem místě bych se co nejrychleji vrátil do Spojených států, kde budete mnohem užitečnější.
Pokud ovšem dokážete mít otevřené oči i uši a upozornit na každého ze svého hollywoodského okruhu, kdo by snad mohl sympatizovat s nacisty.“ Herec ale místo toho zamíří do Bristolu za nemocnou matkou. Už po několika málo dnech jí ale dává sbohem.
S těžkým srdcem a jasným vzkazem v kapse: „Tady nejste na dovolené. Jste neprodleně žádán ve Washingtonu!“ Odesílatel? J. Edgar Hoover. Tentokrát už Grant příliš nelení.
Pověsíte se jí na paty, rozumíte?
A tak, ačkoliv z toho není bůhvíjak nadšen, začne pozorněji sledovat aktivity svých kolegů, Errola Flynna (1909–1959), Garyho Coopera (1901–1961) a dalších.
Hoovera ale daleko víc zajímá Barbara Huttonová (1912–1979), jedna z nejbohatších žen Ameriky, o které je šéf FBI přesvědčený, že posílá nacistům ohromné sumy peněz přes svého bývalého manžela, hraběte Reventlowa.
Výměnou za to má mít od nich garantovánu jeho bezpečnost. O tom, že se o ní zajímají federálové, nemá ani tušení. Stejně jako, že na ni nasadí člověka, který ji provází na každém kroku. Tím člověkem je její partner Cary Grant.
Do armády ne!
Spojení s FBI není pro Granta žádnou srdeční záležitostí, jde spíš o svazek z rozumu. Než, aby čekal, jaké špinavé prádlo na něj Hoover vytáhne, raději si k těm filmovým přibere ještě roli jeho špeha.
Na rozdíl od stříbrného plátna v ní ale předvádí poměrně žalostný výkon. Tu a tam dodá úřadům informace o financích Huttonové, jinak se ale nijak zvlášť nesnaží. I proto, aby se dostal z dosahu Hooverových pařátů, přihlásí se v létě 1942 do armády.
Úspěšně projde fyzickými testy, na oficiální nástup 15. září ale bez vysvětlení nedorazí. Nedlouho poté je záhadně poupravena jeho způsobilost tak, aby mohl být FBI dál kdykoliv k dispozici.