Domů     Edmund Kemper: Zvrhlý zabiják zneužije tělo zavražděné matky
Edmund Kemper: Zvrhlý zabiják zneužije tělo zavražděné matky

Sériový vrah a nekrofil Edmund Kemper se nezastaví před ničím. Už v 15 letech zabije své prarodiče, pak šest stopařek, a nakonec svou matku a její přítelkyni. Po dopadení pro sebe žádá trest smrti, ale je odsouzen pouze na doživotí.

Celým jménem Edmund Emil Kemper III. (*1948) se narodí v městečku Burbank, kousek od kalifornské metropole Los Angeles. Jako dítě vyniká ve škole a vůbec se vyznačuje mimořádnou inteligencí.

Zároveň se u něj už v raném věku začínají projevovat nebezpečné charakterové rysy, jako je asociální a psychopatické chování, které se odráží nejprve v krutosti vůči zvířatům.

Náctiletý kočkovrah

Když je Edmundovi 13 let, začnou se jeho násilné projevy stupňovat. Svojí malou kočku, kterou má jako domácího mazlíčka, brutálně ubodá. Několik dalších zvířat zkouší pohřbít zaživa a pak je znovu vykopává, aby je – pokud ještě žijí – mohl dále mučit.

S panenkami své sestry dělá podivné sexuální rituály a své okolí děsí temnými fantaziemi. Jeho sourozenci mu to oplácí – starší sestra ho jednou shodí do bazénu, i když neumí plavat, a malý Edmund téměř utone.

Jindy do něj zase strčí takovým způsobem, že tak tak nespadne pod projíždějící vlak. To všechno v Edmundovi posílí jeho psychopatické směřování.

Zamorduje všechny, kdo ho milují...
Zamorduje všechny, kdo ho milují…

Matka alkoholička

Edmund bezmezně miluje svého otce, Edmunda Emila Kempera Jr. Když se rodiče v roce 1957 rozvedou a Edmund je svěřen do péče matky, je to pro něj katastrofa. A nutno říci, že k tomu má i dobré důvody.

Jeho matka Clarnell je násilnická alkoholička, která ho bez ustání uráží, ponižuje a verbálně na něj útočí. Často musí spát v zamčeném sklepě, protože se matka údajně domnívá, že by mohl znásilnit svou mladší sestru.

Nešťastný North Folk

V roce 1963, když je Edmundovi 15 let, uteče z domova a vydá se hledat svého otce. Když ho najde, následuje další rána. Otec se znovu oženil a má už jiného syna. Nechá ho sice u sebe chvíli bydlet, ale pak ho pošle zpět za matkou.

Ta ho ovšem odmítne přijmout zpět do svého domu a pošle ho místo toho k jeho prarodičům. Ti žijí na velké farmě v kalifornské osadě North Folk.

Edmund své prarodiče nenávidí, později vypoví, že jeho dědeček byl v jeho očích senilní a babička z nich obou dělala hlupáky.

Sejmul ho, aby nebyl naštvaný

V srpnu roku 1964 se Edmundova nenávist vystupňuje. Jeho babička sedí v kuchyni a pracuje na své další knížce pro děti, když se najednou strhne hádka.

Edmund si tentokrát nenechá nic líbit a v závěru rozepře vytáhne zbraň a svou babičku chladnokrevně střelí do hlavy. Když se jeho dědeček vrátí z nákupu, čeká na něj se zbraní a zastřelí i jeho. Pak zavolá své matce a řekne:

„Chtěl jsem prostě vědět, jaké to bude zastřelit bábu. Dědka jsem sejmul, protože by kvůli tomu byl naštvaný.“

Během svého uvěznění dává řadu rozhovorů a je to údajně on, kdo inspiruje postavu vraha z románu Mlčení jehňátek.
Během svého uvěznění dává řadu rozhovorů a je to údajně on, kdo inspiruje postavu vraha z románu Mlčení jehňátek.

Monumentální kolos

Protože je mladistvý, je Edmund poslán na psychiatrické oddělení místní nemocnice, kde si střídavě s vězením pro mladistvé odpykává trest. Tady se velmi spřátelí se svým ošetřujícím psychologem, a dokonce se stane jeho asistentem.

Při testech je mu zjištěno mimořádně vysoké IQ. Propuštěn je po méně než pěti letech. V té době, v čerstvých 20, je z něj monumentální postava – měří přes dva metry a váží 130 kilo.

Psychologové a psychiatři si myslí, že se uzdravil, a tak je po propuštění jeho záznam v rejstříku smazán. Brzy si najde práci u kalifornské veřejné dopravy.

Nešťastné studentky

Několik let po propuštění ale u Edmunda vygradují jeho psychické problémy a temné fantazie, které díky své inteligenci dokázal před lékaři skrývat. A začne vraždit. Často využívá vraždění jako způsob odreagování poté, co se pohádá s matkou.

Do svého auta láká mladé stopařky, odváží je na opuštěné místo a tam je ubodá, nebo zastřelí. Ještě větší zvrhlosti se dějí ale po jejich smrti. Mrtvá těla odváží k sobě do bytu, pitvá je a na tělech a nejraději na useknutých hlavách se sexuálně ukájí.

Sex s useknutou hlavou

Jeho první dvě oběti jsou Mary Ann Pesceová (1954–1972) a Anita Luchessa (1954–1972). Obě 18leté studentky z Kalifornské státní univerzity. Edmund na ně narazí, když stopují, a vláká je k sobě do auta. Pak je zaveze na opuštěné místo a vrhne se na ně.

Škrtí je a bodá nožem. Proti jeho dvěma metrům a téměř 140 kilům nemají drobné dívky vůbec žádnou šanci. Jejich těla pak naloží do kufru svého auta a odveze si je domů.

Tam si nahé dívky vyfotí, jejich těla rozseká, rozdělí do plastových pytlů a zaveze je do hor. S useknutými hlavami provozuje hrůzný nekrofilní orální sex.

Svou matku zavraždí, mrtvou znásilní a nakonec ji pověsí jako terč pro házení šipek.
Svou matku zavraždí, mrtvou znásilní a nakonec ji pověsí jako terč pro házení šipek.

Hlava na zahrádce

Mladičká Aiko Koo (1957–1972) v září 1972 stopuje, protože jí ujel autobus, který ji měl dovézt na taneční hodinu. Tam už nikdy nedojede.

Cestou ji totiž nabere Edmund, zaveze ji na opuštěné místo, tady ji pod pohrůžkou pistolí donutí vystoupit a pak se na ni vrhne a vlastníma rukama ji uškrtí. Pak znásilní její mrtvé tělo. Podobný osud potká studentku Cindy Schallovou (1954–1973).

Edmund ji opět nabere na stopu a v odlehlém lesním zákoutí ji zastřelí. V kufru svého auta její tělo odveze do domu své matky a tam ho rozseká na kousky. Useknutou hlavu zakope na zahrádce a nastaví ji přitom tak, aby se dívala jeho matce do oken. Přijde mu to totiž vtipné.

Poslední mrtvé studentky

Poslední dvě studentské oběti zvrhlého vraha jsou Rosalind Thorpeová (1949–1973) a Alice Liuová (1950–1973). Naloží je do auta na univerzitě s tím, že je zaveze, kam budou potřebovat. Sotva ale opustí univerzitní pozemek, otočí se na ně a zastřelí je.

Mrtvá těla pak naaranžuje na zadní sedačce svého vozu a několikrát je sexuálně zneužije. Pak je rozseká na kousky a nahází do rokle nedaleko San Francisca.

Z hlavy terč na šipky

Na Velký pátek roku 1973 dostoupí Edmundova nenávist k matce vrcholu. Mezi oběma se odehraje bizarní slovní výměna. Matka sedí na posteli a čte si knihu. Edmund k ní přijde a říká:

„Předpokládám, že tady budeš chtít sedět celou noc a povídat si.“ Matka jen odvětí: „Ne, dobrou noc.“ A Edmund ji beze slova umlátí kladivem. Pak jí usekne hlavu a také s ní provozuje nekrofilní orální sex. Nakonec si ji pověsí jako terč pro házení šipek.

Udá se, protože není v rádiu

Když se dostatečně pobaví s mrtvým tělem své matky, pozve si do domu její nejlepší kamarádku, kterou také nesnáší. Sally Hallettovou (1914–1973) uškrtí hned po příchodu. Pak nasedne do auta a ujíždí pryč.

Jakmile se ráno z rádia nedozví o vraždách, sám zavolá policii. Ta si nejprve myslí, že si dělá legraci, ale když požaduje na telefon důstojníka, kterého osobně zná, dojde policistům, že to myslí vážně. Edmund pak čeká v autě, až si pro něj policisté přijedou.

Ve vězení nemlčí

Soud Edmunda shledá vinným z osminásobné vraždy. Sám vrah pro sebe požaduje trest smrti, ale protože ten je v té době dočasně neudělovaný, skončí s doživotím. Ve vězení žije dodnes a údajně si nepřeje být propuštěn z obavy, že by své zločiny opakoval.

Během svého uvěznění dává řadu rozhovorů a je to údajně on, kdo inspiruje postavu vraha z románu Mlčení jehňátek.

Foto: Getty Images
reklama
Související články
Svět zločinu
Padělatel Elmyr de Hory: Baron z Hollywoodu si vezme život, než aby riskoval ostudu
Sotva dvacetiletý Elmyr de Hory, absolvent mnichovské Akademie Heimann, se v Paříži stává žákem slavného francouzského malíře Fernanda Légera (1881–1955). Vyniká úžasným šarmem a díky tomu se seznámí snad s každým umělcem, který se ve zdejší čtvrti bohémů objevil. Nit úspěchu ale přetrhává 2. světová válka. Protože je židovského původu, skončí v koncentračním táboře. V roce 1945 se opět […]
Svět zločinu
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na […]
Svět zločinu
Chcete být podvodníkem?
Britský major Charles Ingram má za sebou zářivou armádní kariéru včetně účasti v mezinárodní misi OSN v Bosně. Do dějin ovšem nevstoupí jako vojevůdce nebo frontový hrdina. Jeho boj se bude odehrávat v televizním studiu. Charles Ingram je bezesporu soutěživý typ. A tak když nabývá na popularitě televizní soutěž Chcete být milionářem?, nechce zůstat stranou. Tím spíš, že […]
Svět zločinu
Podvodníci, kteří se vydávají za jiné osoby
Někteří se skrývají, aby se zbavili obvinění z horšího druhu zločinu. Jiný se vydává za příslušníka panovnického rodu. Někdo proniká do blízkosti slavných osobností, aby se cítil spokojený. Vítejte ve světě zlodějů identit. Adresář slavných obětí David Hampton (viz úvodní foto) přichází na svět do amerického Buffala roku 1964. Jednou se s kamarádem vydávají za […]
reklama
svět zločinu
Sériový žhář: Frito Bandito si libuje v záři plamenů
Léta sužují Kalifornii ničivé požáry. Zanechávají za sebou nejen nevyčíslitelné škody, ale i lidské oběti. Když se na místo činu sjedou vyšetřovatelé, nikdo netuší, že jejich velitel tam není poprvé. Během své armádní kariéry absolvoval kalifornský mladík John Leonard Orr (*1949) hasičský výcvik u letectva, takže když v roce 1971 ve dvaadvaceti odchází do civilu, má […]
Šachovnice s příchutí smrti: Když hraní šachů vyvolá chuť vraždit!
Odsouzený násilník Patrick McKenna v roce 1979 hrál v nevadském nápravném zařízení v Las Vegas šachy se svým spoluvězněm Jackem Noblesem za popíjení tajně připravované pálenky. Nobles prohrál, vyvolal hádku a McKenna ho uškrtil. Byl prohlášen za nejnebezpečnějšího muže státu Nevada a během soudu musel mít na sobě speciální elektrický pás schopný vydat šok o síle 50 000 voltů. McKenna byl odsouzen […]
Vražední manželé „Ken a Barbie“: Mladičké dívky jako dárek pro manžílka
Nejstarší dcera českého emigranta Karla Homolky si 17. října 1987 vyrazí do jednoho z barů ve Scarborough a její osud nabere nehezký směr. Potká tu totiž Paula Kennetha Bernarda (*1964), charismatického účetního, a bláznivě se zamiluje. Když pak během jejich první společné noci Bernardo sáhne po důtkách, bičíku a poutech, dojde jí, že má rád hodně perverzní věci a bolest ho vzrušuje. […]
Carol Bundyová a Douglas Clark: Vrazi mladých dívek
Jednou večer přijde do pokoje malé Carol Bundyové (1942–2003) její otec. „Když tvoje matka zemřela, musíš mi posloužit ty,“ řekne rozhodně. Dívka chce protestovat, ale dostane pár ran a pak ji otec znásilní. Bere si ji pokaždé, když má chuť až do jejích 17, kdy děvče uteče z domu a vezme si o 30 let staršího muže. Pak […]
reklama
historie
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve […]
Napoleona I. Bonaparta se bál i papež
První konzul Francie Napoleon Bonaparte se bojí o svůj život. 18. května 1804 proto přiměje senát, aby ho jmenoval císařem. Dědičným následnictvím trůnu chce zmařit pokusy případných atentátníků. Pozice Napoleon Bonaparte (1769–1821) tehdy není nijak silná, a to ani ve vlastní rodině. Matka Letizia (1750–1836) se na syna naštve. Vadí jí, že z rodiny vylučuje své […]
Rudolf Habsburský donutil Přemysla Otakara II., aby se vzdal Chebska
Sňatkem s mnohem starší Markétou spadlo v roce 1252 budoucího českému králi Přemyslu Otakarovi II. do klína babenberské dědictví – Rakousy. Po smrti svého otce Václava I. (1205–1253) se ale králi Přemysl Otakar II. (kolem r. 1233–1278) kvůli rakouským zemím utká s uherským králem Bélou IV. (1206–1270). Drancování území zastaví až papež Inocenc IV. (asi 1195–1254) a […]
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Péči o muže jsem nezvládla
skutecnepribehy.cz
Péči o muže jsem nezvládla
Vláďa byl vždy veselý chlapík. Hodně sportoval, takže nikdy by mě nenapadlo, že bude nemohoucí. Stačil ale banální úraz. Můj muž dělal spoustu nebezpečných sportů. Lezl po skalách, závodil. A nakonec se mu stal osudným žebřík. Byl úplně jiný Spadl na záda. I když se mohl hýbat, po letech se zjistilo, že páteř utrpěla zranění, která ji
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o krvi šlechtické. Tento historický mýtus je už dnes naštěstí překonaný. Přesto se v přírodě najdou živočichové, kteří modrou krev skutečně mají, a dále
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
enigmaplus.cz
Plnil starobylý italský klášter tajnou funkci? A nenašel snad proto dodnes duch první abatyše klid?
Městečko Cairate najdeme v Itálii v provincii Vares. Původně zde v 1. století našeho letopočtu stála římská vila. V 6. století se toto místo mění na lombardskou vojenskou pevnost a poté středověkou ve
Tajný vztah s kolegou?
nasehvezdy.cz
Tajný vztah s kolegou?
Soukromí si střeží a povídá se, že Markéta Stehlíková (39) k tomu má pádný důvod. Proslýchá se totiž, že randí s pohledným kolegou. V seriálu Ulice jsou manželé a právě během natáčení mezi nimi měl
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
iluxus.cz
Fantastické Moby Dick od Hanhart jsou zpět
Nádherná edice chronografů inspirovaná minulostí se opět hlásí o slovo. Německá značka, která se koncentruje na tvorbu pilotních hodinek, vzkřísila své legendární hodinky 417 ES Moby Dick, které si v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
enigmaplus.cz
Létající pevnost přistála jako letadlo duchů: Posádka chyběla!
Bombardéru B-17, který se v listopadu 1944 poblíž belgického Kortenbergu připravoval na nouzové přistání, si ještě ve vzduchu všimli vojáci zde dislokované protiletecké jednotky britské RAF. Letounu s