Skip to content

Dvůr krále Freddieho: Kdo z vás má největšího, ať jde nahoru!

Do vínku dostane od osudu kromě fenomenálního hlasu ještě nezkrotitelné libido. „Někdy jste si museli myslet, že je sexuální maniak. Vypadalo to, že si nemůže pomoci,“ vykládá Barbara Valentinová (1940–2002), Freddieho někdejších partnerka.

Je to vztah se vším všudy. I se sexem, ačkoliv Mercuryho tělo jinak dává přednost mužské společnosti. „Samozřejmě, Freddie dál lovil celé spousty gayů a vodil si je noc co noc domů, ale mně to nevadilo.

Stejně bych ho v tom nedokázala zarazit – dokonce i kdybych chtěla.“ V době, kdy Queen válcují hitparády, on jako mlsný kocour na lovu vymetá gay kluby a podniky pochybné pověsti, aby ukojil svůj nezřízený sexuální apetit.

Neúnavný lovec

Ví to, a už několikrát slyšel, že je skvělým, úžasným, přímo smyslným milencem. Přesvědčit se o tom mohou barmani, pinglové z hotelů, pošťáci a hromada dalších bezejmenných známostí. Čím víc připomínají nemytého řidiče kamionů, tím lépe.

Freddieho náklonnost k nim většinou vyprchává s prvními záblesky ranního slunce. V polovině 80. let je jeho oblíbeným lovištěm zejména noční Mnichov a také prosluněná Ibiza. Pořádá bujaré večírky s kokainem zapíjeným nejdražším šampaňským a žije tak, jako by se už druhý den neměl probudit.

A nemocnice po celých Spojených státech amerických se zatím plní dalšími a dalšími oběťmi AIDS…

„Nestřídmost je součástí mého já,“ prohlašuje o sobě Freddie a svým chováním nedává nikomu důvod o tom pochybovat.

Hej, darling…

Někdy jsem mu říkala: ‚Miláčku, na tobě je snad i něco víc než jenom ten tvůj kolík, víš?‘ Proč se všemi těmi chlapy spal? Protože byli po ruce,“ vzpomíná Barbara Valentinová a k dobru dává pikantní historku, jak Freddieho jednou načapala nahého na balkoně.

„Zpíval We Are The Champions partě stavebních dělníků, která stála dole, a křičel na ně: ‚Kdo z vás má největšího ptáka, ať jde sem nahoru!‘ Dotazem na velikost přirození Mercury ostatně s oblibou začíná konverzaci.

Větou „Hej, darling, jak máš velkýho ptáka?“ překvapí i svého posledního životního partnera, irského kadeřníka Jima Huttona (1949–2010).

Mary Austinová je Mercuryho životní láskou, spřízněnou duší, což dá zpěvák jasně najevo i ve své závěti.

Vzhůru do Ria!

V roce 1985 zamíří Freddie s kapelou na festival do Rio de Janeira. Brazilská metropole je přivítá s otevřenou náručí, Mercury ji se staženými kalhotami. Ani tady nezapomíná na svůj dvůr. Asistenta Paula Prentera pověří úkolem, aby mu přitáhl z místního gay diskoklubu do hotelové ložnice pánskou společnost.

Tu si Freddie předem vybere, na Paulovi je, aby pohledné mladíky oslovil: „Freddieho Mercuryho by velmi potěšilo, kdybyste se zúčastnil jeho soukromého večírku v hotelu.“ Kromě toho se stará o dostatečný přísun alkoholu a drog.

Své hosty přivítá Freddie jen v županu, nechá je popít, šňupnout si kokainu a pak popouští uzdu svým nenasytným choutkám. Když si s každým z pozvaných (pokaždé před všemi ostatními) dostatečně užije, Prenter hochy vypakuje pryč.

„Byla to tenkrát bláznivá doba, mnohem lepší i horší, než si kdo umí představit,“ vzpomíná později Barbara Valentinová na život s Freddiem.

Největší láskou žena

Je paradoxní, že i přes všechny homosexuální eskapády je největší láskou Freddieho života žena – Mary Austinová (*1951). Žijí spolu šest let a jejich pouto se nepřetrhne ani poté, co Mercury začne vyhledávat přítomnost mužů.

Z milenců se stanou přátelé. Ti nejbližší. Freddie jí také nakonec odkáže velkou část svého obřího majetku. A co dalšího o výstředním zpěvákovi možná nevíte? Třeba že nesnášel létání a také výtahy. Když s Barbarou jednou v jednom uvízne, uklidňuje se zpěvem písně We Are The Champions. Vydělává nekřesťanské peníze, ale hospodařit s nimi neumí. Podle Barbary „nepoznal rozdíl mezi německou markou a tisícem dolarů“. Miluje nakupování, když ale dojde k tomu, že si má z řady věcí v obchodě vybrat jednu, je v koncích.

Barbara vzpomíná, jak jednou Freddie odkráčel do lékárny koupit jí tampony a vrátil se s obří nákupní taškou: „No, co,“ zazubí se na ni, „tys mi neřekla, jakej druh mám koupit, tak jsem vzal od každýho jeden!“

Foto: nme.com, wprl.org, .youtube.com, metro.co.uk
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dům roku, který se zrodil ve sklepě
rezidenceonline.cz

Dům roku, který se zrodil ve...

Když tato zajímavá rezidence získala celosvětové...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Prokletá místa: Utajené vraždy na Amerikách, které nikdo nevyšetřil
enigmaplus.cz

Prokletá místa: Utajené vraždy...

Oblíbené místo trampů a...
České retro v Nota Bene
iluxus.cz

České retro v Nota Bene

Restaurace Nota Bene na pražské křižovatce I.P....
Noční můry: Když vás probudí ledový pot…
panidomu.cz

Noční můry: Když vás probudí...

…pak vám mozek připravil sen jako z hororu....
Taneční hodiny
skutecnepribehy.cz

Taneční hodiny

Z balkonu jsem pozorovala...
Promarnila svou životní šanci?
nasehvezdy.cz

Promarnila svou životní šanci?

Na muže měla vždycky...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Astronomové poprvé spolehlivě zaznamenali disk hmoty umožňující vznik měsíců kolem extrasolární planety
21stoleti.cz

Astronomové poprvé spolehlivě...

Díky radioteleskopu ALMA se astronomům vůbec...
Incident z Alenconu: Přistálo na kopci UFO?
epochalnisvet.cz

Incident z Alenconu:...

Americký Roswell, brazilská Varginha nebo britský...
NASA varuje: Měsíc bude od roku 2030 způsobovat obří záplavy
enigmaplus.cz

NASA varuje: Měsíc bude od roku...

Podle nedávné zprávy NASA se budeme muset...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...