Skip to content

Dvůr krále Freddieho: Kdo z vás má největšího, ať jde nahoru!

Do vínku dostane od osudu kromě fenomenálního hlasu ještě nezkrotitelné libido. „Někdy jste si museli myslet, že je sexuální maniak. Vypadalo to, že si nemůže pomoci,“ vykládá Barbara Valentinová (1940–2002), Freddieho někdejších partnerka.

Je to vztah se vším všudy. I se sexem, ačkoliv Mercuryho tělo jinak dává přednost mužské společnosti. „Samozřejmě, Freddie dál lovil celé spousty gayů a vodil si je noc co noc domů, ale mně to nevadilo.

Stejně bych ho v tom nedokázala zarazit – dokonce i kdybych chtěla.“ V době, kdy Queen válcují hitparády, on jako mlsný kocour na lovu vymetá gay kluby a podniky pochybné pověsti, aby ukojil svůj nezřízený sexuální apetit.

Neúnavný lovec

Ví to, a už několikrát slyšel, že je skvělým, úžasným, přímo smyslným milencem. Přesvědčit se o tom mohou barmani, pinglové z hotelů, pošťáci a hromada dalších bezejmenných známostí. Čím víc připomínají nemytého řidiče kamionů, tím lépe.

Freddieho náklonnost k nim většinou vyprchává s prvními záblesky ranního slunce. V polovině 80. let je jeho oblíbeným lovištěm zejména noční Mnichov a také prosluněná Ibiza. Pořádá bujaré večírky s kokainem zapíjeným nejdražším šampaňským a žije tak, jako by se už druhý den neměl probudit.

A nemocnice po celých Spojených státech amerických se zatím plní dalšími a dalšími oběťmi AIDS…

„Nestřídmost je součástí mého já,“ prohlašuje o sobě Freddie a svým chováním nedává nikomu důvod o tom pochybovat.

Hej, darling…

Někdy jsem mu říkala: ‚Miláčku, na tobě je snad i něco víc než jenom ten tvůj kolík, víš?‘ Proč se všemi těmi chlapy spal? Protože byli po ruce,“ vzpomíná Barbara Valentinová a k dobru dává pikantní historku, jak Freddieho jednou načapala nahého na balkoně.

„Zpíval We Are The Champions partě stavebních dělníků, která stála dole, a křičel na ně: ‚Kdo z vás má největšího ptáka, ať jde sem nahoru!‘ Dotazem na velikost přirození Mercury ostatně s oblibou začíná konverzaci.

Větou „Hej, darling, jak máš velkýho ptáka?“ překvapí i svého posledního životního partnera, irského kadeřníka Jima Huttona (1949–2010).

Mary Austinová je Mercuryho životní láskou, spřízněnou duší, což dá zpěvák jasně najevo i ve své závěti.

Vzhůru do Ria!

V roce 1985 zamíří Freddie s kapelou na festival do Rio de Janeira. Brazilská metropole je přivítá s otevřenou náručí, Mercury ji se staženými kalhotami. Ani tady nezapomíná na svůj dvůr. Asistenta Paula Prentera pověří úkolem, aby mu přitáhl z místního gay diskoklubu do hotelové ložnice pánskou společnost.

Tu si Freddie předem vybere, na Paulovi je, aby pohledné mladíky oslovil: „Freddieho Mercuryho by velmi potěšilo, kdybyste se zúčastnil jeho soukromého večírku v hotelu.“ Kromě toho se stará o dostatečný přísun alkoholu a drog.

Své hosty přivítá Freddie jen v županu, nechá je popít, šňupnout si kokainu a pak popouští uzdu svým nenasytným choutkám. Když si s každým z pozvaných (pokaždé před všemi ostatními) dostatečně užije, Prenter hochy vypakuje pryč.

„Byla to tenkrát bláznivá doba, mnohem lepší i horší, než si kdo umí představit,“ vzpomíná později Barbara Valentinová na život s Freddiem.

Největší láskou žena

Je paradoxní, že i přes všechny homosexuální eskapády je největší láskou Freddieho života žena – Mary Austinová (*1951). Žijí spolu šest let a jejich pouto se nepřetrhne ani poté, co Mercury začne vyhledávat přítomnost mužů.

Z milenců se stanou přátelé. Ti nejbližší. Freddie jí také nakonec odkáže velkou část svého obřího majetku. A co dalšího o výstředním zpěvákovi možná nevíte? Třeba že nesnášel létání a také výtahy. Když s Barbarou jednou v jednom uvízne, uklidňuje se zpěvem písně We Are The Champions. Vydělává nekřesťanské peníze, ale hospodařit s nimi neumí. Podle Barbary „nepoznal rozdíl mezi německou markou a tisícem dolarů“. Miluje nakupování, když ale dojde k tomu, že si má z řady věcí v obchodě vybrat jednu, je v koncích.

Barbara vzpomíná, jak jednou Freddie odkráčel do lékárny koupit jí tampony a vrátil se s obří nákupní taškou: „No, co,“ zazubí se na ni, „tys mi neřekla, jakej druh mám koupit, tak jsem vzal od každýho jeden!“

Foto: nme.com, wprl.org, .youtube.com, metro.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Náboženské vidění jako inspirace pro tajemný Tanec duchů
enigmaplus.cz

Náboženské vidění jako...

Celých pět dní Indiáni z kmene Paiute tančí....
Svobodomyslná Evropanka: Annie Besantová zavřela burzu
epochalnisvet.cz

Svobodomyslná Evropanka:...

Napřed ji manžel připravil o první honorář...
Chce se vrátit k bývalému příteli?
nasehvezdy.cz

Chce se vrátit k bývalému...

Hvězda Slunečné má bolavé...
Sezóna Vinobusu je připravena i s novinkami
epochanacestach.cz

Sezóna Vinobusu je...

Sezóna Vinobusu je...
100% přírodní dávka energie do kapsy
iluxus.cz

100% přírodní dávka energie...

Patříte mezi aktivní jedince, kteří svůj volný čas...
Děsivá místa: Pánova Březina
enigmaplus.cz

Děsivá místa: Pánova Březina

V Česku jsou jen dva lesy, které mají děsivou a...
Lepší léčba HAE v Česku a na Slovensku
21stoleti.cz

Lepší léčba HAE v Česku a...

Vzácnému dědičnému onemocnění jménem hereditární...
Obydlí zazobaného boháče je dnes plné duchů
enigmaplus.cz

Obydlí zazobaného boháče je...

Pracovat jako ostraha v areálu Deeringovy usedlosti...
Moderní konvektory hřejí i šetří energii
rezidenceonline.cz

Moderní konvektory hřejí i...

Pokud pomineme vytápění obytných prostor na tuhá paliva, tak...
Děti společně s IGRÁČKEM objevují krásy Valašska
epochanacestach.cz

Děti společně s IGRÁČKEM...

Muzejní a galerijní centrum...
Molnupiravir se k lidem může dostat už na podzim
21stoleti.cz

Molnupiravir se k lidem může...

Do závěrečné, třetí fáze testování se dostává slibný...
Už by byl čas najít si přítele...
nasehvezdy.cz

Už by byl čas najít si...

Má majetek, slušný zdroj peněz,...