Skip to content

Důvody, proč začlenit konopná semínka do vaší každodenní diety

Tento článek je reklamním sdělením

Ačkoli konopná semena pocházejí z rostliny Cannabis sativa, nemají žádné psychotropní účinky. Tato malá semínka jsou bohatá na bílkoviny, vlákninu a nenasycené mastné kyseliny včetně omega-3 a omega-6.

Mají navíc antioxidační účinky a mohou zmírnit příznaky mnoha onemocnění a tím zlepšit zdraví srdce, kůže a kloubů. Objednejte si semena marihuany online z pohodlí svého domova.

Jsou bohatá na bílkoviny

Konopná semínka obsahují téměř tolik bílkovin jako sójové boby, které mnoho vegetariánů a veganů používá jako substituci masa. Ve 30 g konopných semen je celých 9,46 g bílkovin.

Tato semena jsou úplným zdrojem bílkovin, což znamená, že poskytují všech devět esenciálních aminokyselin, které jsou stavebními kameny všech proteinů. Tělo nemůže devět z těchto kyselin samo produkovat, takže je člověk musí dostávat prostřednictvím stravy. Konopná semínka jsou obzvláště bohatá na aminokyselinu zvanou arginin, která prospívá zdraví srdce.

Jsou plná vlákniny

Velká část vlákniny v konopném semenu je ukryta ve slupce, proto je důležité kupovat konopná semínka s neporušenými slupkami (zde je k dostání kvalitní ganja od Royalqueenseeds). Avšak i bez skořápek jsou konopná semena zdrojem vlákniny, přičemž tři polévkové lžíce obsahují přibližně 1,2 g vlákniny.

Konzumace dostatku vlákniny každý den může snížit chuť k jídlu, pomoci při hubnutí, stabilizovat hladinu cukru v krvi nebo podporovat zdraví střev.

Obsahují nenasycené mastné kyseliny

Zdravotní přínosy polynenasycených tuků, zejména omega-3 mastných kyselin, jsou stále více známé. Konopná semínka jsou hodnotným zdrojem esenciálních mastných kyselin jako je kyselina alfa-linolenová (ALA), která patří k omega-3. Konopná semínka mají také nízký obsah nasycených tuků a neobsahují žádné trans-tuky.

Poměr omega-3 a omega-6 je také důležitý. Obecně platí, že lidé mají tendenci jíst příliš mnoho omega-6 a příliš málo omega-3, ale přidání konopných semen do stravy může pomoci vytvořit rovnováhu.

Mírní záněty v těle

Zdravý poměr omega-3 k omega-6 v konopných semenech mohou společně pomoci snižovat zánět. Konopná semínka jsou navíc bohatým zdrojem kyseliny gama-linolenové, která má také protizánětlivé účinky.

Snížení zánětu v těle může pomoci mírnit příznaky chronických onemocnění, jako jsou metabolický syndrom, žloutenka typu 2, artritida, různé srdeční choroby nebo onemocnění jater.

 

Foto: PXFUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články