Skip to content

Düsseldorfský netvor: Německého sériového vraha usvědčí Češka!

Peter Kürten (1883–1931) má 12 sourozenců a násilnického otce. Všichni se musejí dívat, když otec znásilňuje maminku. Peter ho brzy začne napodobovat. Přidá ale i řadu vlastních úchylek.

Peter rád podpaluje domy. A také krade. Když se protáhne rozbitým oknem do hospody, hodlá pod rouškou noci udělat obé. Namísto toho uvidí spící 13letou Kristine Kleinovou. Chytí dívku pod krkem, přidusí ji, vyhrne sukni a holčičku znásilní.

To mu nestačí, nakonec jí zarazí do krční tepny nůžky. Vraha policie najde brzy, bohužel ne toho správného. Peter na místě vytrousí kapesník s iniciály P. K. Za mříže tak jde nevinný strýc oběti, Peter Klein.

Duesseldorf_promenade
Městská promenáda. I tady si možná vyhlížel oběti.

Doba, kterou stráví v lochu, se při celoživotním sčítání vyšplhá na 24 let! I tak se ve vesničce Altenburg u Lipska ožení. S novomanželkou se stěhují do Düsseldorfu. V zimě roku 1929 vyráží na lov. Pozdraví 50letou dámu.

Ta odpoví a usměje se na elegána. Peter neváhá a 24krát ji bodne nůžkami! Zimní oblečení a křik dámě zachrání život. Peter vezme do zaječích. O pouhých pět dní později, 8. února 1929, zaútočí opět. Obětí je osmiletá Rosa Ohligerová (1921–1929).

Kürten se ji pokusí znásilnit, ale nepodaří se mu to. V záchvatu vzteku dívku zabije. 30 ran v dětském těle zalije benzínem a zapálí. 14. února zavraždí pro změnu muže.

schulteova
Gertruda Schulteová se zalíbí i vrahovi… vyjádří to po svém…

„Jo, to si pište, že sem to udělal,“ souká ze sebe obecní blázen Strausberg na policejní stanici. Přizná se i k Peterovým zločinům. Většina obětí, které útok přežijí, ale nejsou s to násilníka identifikovat.

Jeho vinu nepotvrdí, ani nevyvrátí. A to přesto, že oproti Peterovi má Strausberg rozštěp horního patra. Blázen skončí v blázinci a Peter vraždí dál. 22. srpna 1929 se šestiletá Gertruda Hamacherová a 14letá Louise Lenzenová vracejí z tržiště.

„Doběhla bys mi pro cigarety? Drobné si nech.“ Jen co zmizí Louise z dohledu, Kürten holčičku podřízne. Od její starší kamarádky si vezme cigarety – a poté jí hlavu odřízne od těla!

stojici
Vrah je štramák, který nemá o ženy nouzi.

Pohledná Gertruda Schulteová s vrahem flirtuje – ten se jí na procházce odmění 14 ranami. Gertruda však přežije. Peter do noci teď vyráží s velkým kladivem. Zaútočí jím na čtyři ženy, z nichž dvě, ač zraněné, dokážou prchnout. 10.

listopadu téhož roku je v redakci místních novin hrobové ticho. Přišel dopis – od vraha! Popíše v něm, kde se nalézá jedna z jeho obětí, pětiletá Gertruda Albertmannová. Vyšetřovatelé v jejím těle najdou 35 bodných ran.

soud
Fotografie od Peterova soudu. Dostane trest smrti…

Marie Budlichová je 21letá Češka, která odjede do Düsseldorfu. 14. května 1930 vystoupí na nádraží a hned se na ni nalepí otravný pobuda. Zažene ho solidně vypadající muž v klobouku. Večer vypadá jako rande, na jehož konci je ale znásilnění.

Peter se nebojí, že půjde na policii. Ví, že jí to stud nedovolí. Jenže Marie se svěří v dopise kamarádce. Roztřesená ruka napíše špatně adresu – a dopis bude otevřen. Pošťák hned běží na policii a ta Marii vyhledá.

Vrah je 24. května 1930 konečně dopaden! O rok později skončí pod gilotinou.

Foto: murderpedia.org, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články