Skip to content

Doktor Swango: Smrt je pocit podobný rozkoši!

„Věřte mi, tohle je elita ročníku,“ vsází se profesoři na adresu Josepha Swanga. Mladý studentík vyniká inteligencí i pílí. Na lékařské fakultě patří již v prvním ročníku mezi ty nejnadějnější žáky. Pak se ale něco zlomí.

Prospěch klesá a Joseph bloumá s prázdnotou v očích po chodbách. Na praxi si všimnou, že má zvláštní choutky – miluje smrt. „Byly to pocity podobné rozkoši,“ osvětlí později. Každý den jezdí se sanitkou k dopravním nehodám a dalším případům.

Doufá, že bude moct vyslovit své oblíbené slovo: „Exitus!“

3Sanford_Hospital
Swangovu fascinaci smrtí zažije i Sanfordská nemocnice.

Génius studia málem nedokončí. Z nadprůměrného studenta sklouzne mezi ty nejhorší. Doktorát ale přece jen získá. Nastoupí do akademického zdravotního centra v ohijském Columbusu. Swango touží vidět poslední záchvěv, kdy pacient naposledy vydechne.

Bez své psychopatické drogy nevydrží. Když lidé neumírají, bude jim muset pomoci. Ředitel nemocnice si prohlíží statistiky. Sestrám neuniklo, že na pokojích pod dohledem doktora Swanga umírají i pacienti, kteří měli jasnou šanci na uzdravení.

„Svou práci dělá dobře a vy jste paranoidní!“ rozčílí se ředitel. Nepřímo tak odsoudí k smrti přinejmenším 50 dalších lidí.

3swango_2000
První tresty jsou překvapivě mírné. Až na závěr přijde doživotí…

Doktor si vždy vytipuje jednoho z pacientů. Rozmazluje ho na pokoj donášenou kávou i zákusky. Povídají si spolu. Co mají tihle Swangovi oblíbenci společného? Brzké úmrtí. Dávky arsenu si nebohé oběti v darovaných pochutinách ani nevšimnou.

Oběti se ale hromadí a tentokrát již sestřičky neustoupí. „Co se děje?“ otvírá Swango dveře v propoceném pyžamu. Policisté obsazují jeho byt. Všude po bytě se válejí hromady jídla. Policisté také překvapeně zjistí, že v bytě není žádná ložnice.

Kde doktor spí? Na podlaze v koupelně, na matračce, s nohama ve sprchovém koutě. To hlavní ukrývají skříně. Vedle oblečení policie najde zásoby arsenu a dalších jedů. O důkazní materiál je postaráno.

3wexner
Wexnerovo zdravotní centrum v Ohiu. I tady Swango řádil…

„Doktor Joseph Swango se tímto odsuzuje k odnětí svobody na dobu pěti let,“ odklepne soudce trest paličkou. V roce 1989 je na svobodě. Změní si jméno na Daniel J. Adams. Zfalšuje výpisy z rejstříku trestů a Západovirginská nemocnice ve Wheelingu v Západní Virginii přijímá nového doktora.

Pak zamíří do Afriky. Nastoupí do nemocnice v Zimbabwe. Tady rozjede své řádění naplno. Ale zdejší lékaři nejsou hloupí, a tak Adams prchá přes Namibii do nemocnice v Dhahranu v Saúdské Arábii. „Hlásí se k nám lékař s falešnými doklady,“ volá personální oddělení na policii.

Adams putuje na 3,5 roku do vězení. V roce 2000 je opět volný. Zuby si na něj brousí zimbabwská policie i USA. „Přiznávám se,“ kývá hlavou vrah. Dostane trojnásobné doživotí. Nestěžuje si, soud probíhá v USA, kdežto v Zimbabwe by dostal rovnou trest smrti.

Foto: wikipedia.org/Jake DeGroot, murderpedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …