Skip to content

Dobrý den, jsem váš nový soused vrah!

Mladý muž na střeše luxusní hollywoodské rezidence zavrávorá a vzápětí se řítí hlavou dolů na betonovou cestu téměř pět metrů pod ním. Jen na okamžik přitom míjí okno, za nímž v tratolišti krve spočívá jeho oběť.

Herec Jonathan Lewis řečený Johnny už ve dvaceti okouzluje diváky v romantických seriálech i televizních kriminálkách. Jeho vlastní život však přináší těžší situace, než umějí vymyslet rafinovaní scénáristé.

Narkoman, sebevrah a trestanec

Už od mládí Johnny ví, kam natáhnout ruku pro drogovou dávku. Přežije havárii na motocyklu, pokusí se i o sebevraždu. Během let 2011 a 2012 je celkem třikrát zatčen a nakonec skončí za mřížemi poté, co v bitce napadne dva muže láhví.

Na svobodu vychází 24. září 2012.

Miss Cathy pronajímala Volu spisovatelů celých pětatřicet let.
Miss Cathy pronajímala Volu spisovatelů celých pětatřicet let.

Johnny po propuštění nalezne útočiště v takzvané Vile spisovatelů na losangeleském předměstí Los Feliz, kterou osobnostem z umělecké branže pronajímá Catherine Davisová (81) zvaná Miss Cathy. Za apartmán s výhledem na slavný nápis HOLLYWOOD se měsíčně platí téměř 3000 dolarů.

Běh za smrtí po střeše

„Ahoj, jsem John, vás nový soused,“ představuje se 26. září ráno Lewis manželům Blackburnovým v přízemí. Vzápětí hubený rozcuchaný mladík oblečený pouze v džínách a červených botách vtrhne do bytu a napadne jak oba manžele, tak i malíře pokojů, který u nich zrovna pracuje.

Všichni se zabarikádují v pokoji a volají policii.

Po mladém herci zůstala na příjezdové cestě jenom kaluž krve.
Po mladém herci zůstala na příjezdové cestě jenom kaluž krve.

Hlídka k domu jen tak neprojede. Na příjezdové cestě leží mrtvý Johnny s rozbitou lebkou. Je nesporné, že spadl ze střechy.. Jak a proč se na ni dostal? Uklouzl, nebo spáchal sebevraždu?

Další šok čeká na vyšetřovatele v pokoji Miss Cathy v patře. Stará paní leží na zemi vedle postele. „Celá lebka byla rozbita, obličej k nepoznání. Nos byl přeražený, čelist prasklá,“ popisuje později svá zjištění soudní lékař.

Je nesporné, že tím vrahem je právě Johnny. K ubití Miss Cathy použil těžké rezavé kladivo a krutě se vypořádal i s její kočkou. Na otázku, proč nadějný herec Miss Cathy zavraždil, však dodnes nedokázal nikdo odpovědět.

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …