Skip to content
reklama
reklama

Dívka s bionickými pažemi či osmnáctiletý architekt systémů umělé inteligence

blank

Probudit u mladých lidí zájem o budoucnost a nadchnout je do využívání exponenciálních technologií chce mezinárodní konference Future Port Youth.

blank
Partnery Future Port Youth jsou společnosti, které jsou dlouhodobě spojeni s konferencí a festivalem Future Port Prague – Etnetera Group a Google, které akci podporují od prvního ročníku a společnost Deloitte od druhého ročníku. Partnerským regionem akce se stalo hlavní město Praha. Foto: TZ – Insight Com.

Formou živě streamovaných přednášek určených pro střední a vysoké školy budou moci studenti sledovat event se svými učiteli během výuky. Akce, která vznikla ve spolupráci se studenty a učiteli na platformě populárního mezinárodního festivalu Future Port Prague, s sebou přináší navazující workshopy a členství v celoroční inovační komunitě mladých lidí a škol.

Každý může utvářet budoucnost

Na Future Port Youth chceme mladým lidem prostřednictvím inspirativních řečníků ukázat, že i oni sami mohou budoucnost aktivně utvářet a že technologické inovace jsou jako superschopnosti, které k tomu mohou využít.

Zároveň chceme jejich pozornost nasměrovat k projektům, které posouvají lidstvo dopředu směrem k definovaným cílům udržitelného rozvoje OSN,” vysvětluje záměr akce CEO a zakladatel Future Portu Martin Holečko.

Inspirací pro účastníky bude šestnáctiletá Tilly Lockey. V jejích pouhých 15 měsících jí bylo diagnostikováno onemocnění meningokokovou septikemií kmene B, v jehož důsledku přišla o obě ruce. Ve spolupráci s firmou Open Bionics získala pokročilé robotické protézy s mnoha funkcemi a s výměnnými designovými kryty zvané Hero Arms.

Poslední 3 roky s bionickými pažemi objíždí svět a šíří povědomí o tom, co lidem s handicapem může přinést technologická budoucnost.

blank
Vedle samotné konference, přinese Future Port Youth v průběhu listopadu všem účastníkům návazné online workshopy, v rámci kterých je možné se naučit např. metodám agilního řízení, tvorbě business plánu, nebo odhalit své nejsilnější stránky. Foto: TZ – Insight Com.

Svou vizi budoucnosti představí řečníci z několika kontinentů

O možnostech umělé inteligence a proč je pro mladé lidi důležité zabývat se technologiemi, se podělí osmnáctiletý kanaďan Tanmay Bakshi, který začal ve svých 15 letech pracovat jako expert na umělou inteligenci v IBM.

Dnes je vývojářským expertem společnosti Google pro strojové učení, řečníkem na TEDx konferencích, hostujícím profesorem na univerzitě v Tokiu, autorem několika bestsellerů a youtuberem.

Dalšími potvrzenými řečníky Future Port Youth jsou: Frank Salzgeber, vedoucí kanceláře pro inovace a podnikání v Evropské kosmické agentuře, Leonardo Karsunky, ředitel pro strategii švýcarské společnosti Swisspod, která vyvíjí hyperloop s cílem propojit Ženevu s Curychem za 17 minut, bývalá inženýrka NASA a zakladatelka společnosti na vodíková letadla Hydroplane Anita Sengupta či Arthur Sychov, CEO společnosti Somnium Space, který bývá označován jako možný rival Marka Zuckerberga s projektem virtuálního metavesmíru Meta.

Konferencí bude provádět novinářka, zpěvačka a moderátorka Emma Smetana.

8 tematických oblastí

Řečníci promluví v 8 tematických oblastech – od budoucnosti jídla, módy a mobility přes cirkulární ekonomiku, umělou inteligenci, robotiku a virtuální realitu až po sféru budoucnosti lidstva ve vesmíru.

blank
Workshopy pro studenty připravují hlavní partneři a vybraní akademičtí partneři jako Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze či Střední průmyslová škola na Proseku. Foto: TZ – Insight Com.

Future Port podporujeme od samého začátku a moc rádi. Popularizuje neznámé, chápe nové a spojuje progresívní, podobně jako celý IT segment, ve kterém bezmála 25 let působíme. Máme radost i z toho, že dokáže inovovat sám sebe a v novém formátu zapojuje školy a studenty.

Ti určitě chtějí svou budoucnost ovlivnit, a proto jim jdeme společně naproti,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.

V Česku se bude dále snižovat počet lidí v produktivním věku. Technologické inovace a využití umělé inteligence tak budou zcela nezbytné pro další ekonomický růst,” komentuje vývoj Petr Šmíd, ředitel marketingu Google v regionu střední a východní Evropy a dodává: „Chceme proto pomoci šířit osvětu v oblasti umělé inteligence, mluvit o ekonomických i sociálních přínosech této technologie a poskytnout potřebné a užitečné zdroje a nástroje pro jednotlivce i firmy.

Letos jsme proto v rámci Grow with Google spustili platformu zaměřenou právě na osvětu a kurzy v oblasti AI.“

Cílí na mladou generaci

Naším dlouhodobým cílem je připravovat mladou generaci na budoucnost, seznamovat ji s inovacemi i nejmodernějšími technologiemi, a ukazovat tak cesty vedoucí k úspěšnému rozvoji moderní společnosti i udržitelnosti.

Investice do moderních technologií a inovací jsou pro nás dlouhodobě prioritou. Stejně klíčové jsou ale i investice do vzdělávání a podpory talentovaných lidí. Za naše poslání považujeme nadchnout další generace pro technologický pokrok a inovace a pomáhat jim v objevování nových cest.

Proto máme v Deloitte vlastní inovační tým, jehož hlavním úkolem je objevovat, zkoušet a implementovat inovace do byznysu. Provozujeme také vlastní KidsXO Club, kde dětem už od 8 let ukazujeme, jak bude vypadat budoucnost, v níž budou jednou samy měnit svět.

Propojení s Future Port Youth proto vnímáme jako podporu společné cesty vedoucí ke změně a pokroku,“ popisuje strategii společnosti Deloitte její řídící partnerka Diana Rádl Rogerová.

blank
Akce bude vysílaná z nového multimediálního prostoru Next Zone, jehož součástí je i inkubátor pro studentské startupy a makerspace, který se nachází ve Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu. Foto: TZ – Insight Com.
Foto: Úvodní foto: TZ – Insight Com.
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Myška jako důkaz vikinských plaveb na Madeiru?
enigmaplus.cz

Myška jako důkaz vikinských...

Pokud bychom si někde přečetli, že statný Skandinávec...
Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
Být poslušná se mi v životě vymstilo
skutecnepribehy.cz

Být poslušná se mi v životě...

Pro své nejbližší bych...
Noc vědců v Národním zemědělském muzeu: zemědělská věda všemi smysly
epochanacestach.cz

Noc vědců v Národním zemědělském...

Už pošesté se Národní...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
Je zamilovaná, nebo dráždí ex?
nasehvezdy.cz

Je zamilovaná, nebo dráždí ex?

Herečka Veronika Žilková...
Krátkozrakost: Nová epidemie na obzoru?
21stoleti.cz

Krátkozrakost: Nová...

Technologická revoluce pomalu, ale jistě začíná...
Přijde nakonec Patrasová o všechno?
nasehvezdy.cz

Přijde nakonec Patrasová o...

Má problémy s alkoholem,...
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Kamery zachytily tajemného tvora: Texaské město prosí veřejnost o pomoc
epochalnisvet.cz

Kamery zachytily tajemného...

Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové...
Dračí ochránce jezera Brosno: Stráží ho už dlouhá staletí?
enigmaplus.cz

Dračí ochránce jezera Brosno:...

Jezero Brosno leží zhruba 400 km na jih od...
BMW INVELT se připojil k oslavám sportovní divize M
iluxus.cz

BMW INVELT se připojil k...

Před 50 lety dala značka BMW zelenou...