Domů     Dívka s bionickými pažemi či osmnáctiletý architekt systémů umělé inteligence
Dívka s bionickými pažemi či osmnáctiletý architekt systémů umělé inteligence
12.11.2021

Probudit u mladých lidí zájem o budoucnost a nadchnout je do využívání exponenciálních technologií chce mezinárodní konference Future Port Youth.

Partnery Future Port Youth jsou společnosti, které jsou dlouhodobě spojeni s konferencí a festivalem Future Port Prague - Etnetera Group a Google, které akci podporují od prvního ročníku a společnost Deloitte od druhého ročníku. Partnerským regionem akce se stalo hlavní město Praha. Foto: TZ – Insight Com.
Partnery Future Port Youth jsou společnosti, které jsou dlouhodobě spojeni s konferencí a festivalem Future Port Prague – Etnetera Group a Google, které akci podporují od prvního ročníku a společnost Deloitte od druhého ročníku. Partnerským regionem akce se stalo hlavní město Praha. Foto: TZ – Insight Com.

Formou živě streamovaných přednášek určených pro střední a vysoké školy budou moci studenti sledovat event se svými učiteli během výuky.

Akce, která vznikla ve spolupráci se studenty a učiteli na platformě populárního mezinárodního festivalu Future Port Prague, s sebou přináší navazující workshopy a členství v celoroční inovační komunitě mladých lidí a škol.

Každý může utvářet budoucnost

Na Future Port Youth chceme mladým lidem prostřednictvím inspirativních řečníků ukázat, že i oni sami mohou budoucnost aktivně utvářet a že technologické inovace jsou jako superschopnosti, které k tomu mohou využít.

Zároveň chceme jejich pozornost nasměrovat k projektům, které posouvají lidstvo dopředu směrem k definovaným cílům udržitelného rozvoje OSN,” vysvětluje záměr akce CEO a zakladatel Future Portu Martin Holečko.

Inspirací pro účastníky bude šestnáctiletá Tilly Lockey. V jejích pouhých 15 měsících jí bylo diagnostikováno onemocnění meningokokovou septikemií kmene B, v jehož důsledku přišla o obě ruce.

Ve spolupráci s firmou Open Bionics získala pokročilé robotické protézy s mnoha funkcemi a s výměnnými designovými kryty zvané Hero Arms.

Poslední 3 roky s bionickými pažemi objíždí svět a šíří povědomí o tom, co lidem s handicapem může přinést technologická budoucnost.

Vedle samotné konference, přinese Future Port Youth v průběhu listopadu všem účastníkům návazné online workshopy, v rámci kterých je možné se naučit např. metodám agilního řízení, tvorbě business plánu, nebo odhalit své nejsilnější stránky. Foto: TZ – Insight Com.
Vedle samotné konference, přinese Future Port Youth v průběhu listopadu všem účastníkům návazné online workshopy, v rámci kterých je možné se naučit např. metodám agilního řízení, tvorbě business plánu, nebo odhalit své nejsilnější stránky. Foto: TZ – Insight Com.

Svou vizi budoucnosti představí řečníci z několika kontinentů

O možnostech umělé inteligence a proč je pro mladé lidi důležité zabývat se technologiemi, se podělí osmnáctiletý kanaďan Tanmay Bakshi, který začal ve svých 15 letech pracovat jako expert na umělou inteligenci v IBM. Dnes je vývojářským expertem společnosti Google pro strojové učení, řečníkem na TEDx konferencích, hostujícím profesorem na univerzitě v Tokiu, autorem několika bestsellerů a youtuberem.

Dalšími potvrzenými řečníky Future Port Youth jsou:

Frank Salzgeber, vedoucí kanceláře pro inovace a podnikání v Evropské kosmické agentuře, Leonardo Karsunky, ředitel pro strategii švýcarské společnosti Swisspod, která vyvíjí hyperloop s cílem propojit Ženevu s Curychem za 17 minut, bývalá inženýrka NASA a zakladatelka společnosti na vodíková letadla Hydroplane Anita Sengupta či Arthur Sychov, CEO společnosti Somnium Space, který bývá označován jako možný rival Marka Zuckerberga s projektem virtuálního metavesmíru Meta. Konferencí bude provádět novinářka, zpěvačka a moderátorka Emma Smetana.

8 tematických oblastí

Řečníci promluví v 8 tematických oblastech – od budoucnosti jídla, módy a mobility přes cirkulární ekonomiku, umělou inteligenci, robotiku a virtuální realitu až po sféru budoucnosti lidstva ve vesmíru.

Workshopy pro studenty připravují hlavní partneři a vybraní akademičtí partneři jako Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze či Střední průmyslová škola na Proseku. Foto: TZ – Insight Com.
Workshopy pro studenty připravují hlavní partneři a vybraní akademičtí partneři jako Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze či Střední průmyslová škola na Proseku. Foto: TZ – Insight Com.

Future Port podporujeme od samého začátku a moc rádi. Popularizuje neznámé, chápe nové a spojuje progresívní, podobně jako celý IT segment, ve kterém bezmála 25 let působíme.

Máme radost i z toho, že dokáže inovovat sám sebe a v novém formátu zapojuje školy a studenty. Ti určitě chtějí svou budoucnost ovlivnit, a proto jim jdeme společně naproti,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.

V Česku se bude dále snižovat počet lidí v produktivním věku.

Technologické inovace a využití umělé inteligence tak budou zcela nezbytné pro další ekonomický růst,” komentuje vývoj Petr Šmíd, ředitel marketingu Google v regionu střední a východní Evropy a dodává:

„Chceme proto pomoci šířit osvětu v oblasti umělé inteligence, mluvit o ekonomických i sociálních přínosech této technologie a poskytnout potřebné a užitečné zdroje a nástroje pro jednotlivce i firmy.

Letos jsme proto v rámci Grow with Google spustili platformu zaměřenou právě na osvětu a kurzy v oblasti AI.“

Cílí na mladou generaci

Naším dlouhodobým cílem je připravovat mladou generaci na budoucnost, seznamovat ji s inovacemi i nejmodernějšími technologiemi, a ukazovat tak cesty vedoucí k úspěšnému rozvoji moderní společnosti i udržitelnosti.

Investice do moderních technologií a inovací jsou pro nás dlouhodobě prioritou. Stejně klíčové jsou ale i investice do vzdělávání a podpory talentovaných lidí.

Za naše poslání považujeme nadchnout další generace pro technologický pokrok a inovace a pomáhat jim v objevování nových cest. Proto máme v Deloitte vlastní inovační tým, jehož hlavním úkolem je objevovat, zkoušet a implementovat inovace do byznysu.

Provozujeme také vlastní KidsXO Club, kde dětem už od 8 let ukazujeme, jak bude vypadat budoucnost, v níž budou jednou samy měnit svět.

Propojení s Future Port Youth proto vnímáme jako podporu společné cesty vedoucí ke změně a pokroku,“ popisuje strategii společnosti Deloitte její řídící partnerka Diana Rádl Rogerová.

Akce bude vysílaná z nového multimediálního prostoru Next Zone, jehož součástí je i inkubátor pro studentské startupy a makerspace, který se nachází ve Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu. Foto: TZ – Insight Com.
Akce bude vysílaná z nového multimediálního prostoru Next Zone, jehož součástí je i inkubátor pro studentské startupy a makerspace, který se nachází ve Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu. Foto: TZ – Insight Com.
Foto: Úvodní foto: TZ – Insight Com.
Související články
Věda a technika
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro […]
Věda a technika
Jak se měří inteligence: Dá se spočítat genialita?
Inteligence je základem pro myšlení, učení i přizpůsobivost a určuje, jak jsme v tomto ohledu výkonní. Ačkoliv by se mohlo zdát, že něco takového je obtížně měřitelné, lidstvo se o to už nějakou dobu se střídavými úspěchy pokouší. V druhé polovině 19. století psychologové věřili, že existuje přímá souvislost mezi velikostí lebky a inteligencí. To zpopularizovalo kraniometrii, […]
Věda a technika
Biospehere 2: Lidský skleník skončí fiaskem!
Slunce pomalu prostupuje skleněnými tabulkami. Výzkumníci jako každé ráno vstanou a zkontrolují hodnoty, jenže dnes je něco jinak. Prostorem zazní hlas jejich šéfa, poté jsou konečně volní. Po dvou letech vyjdou na čerstvý vzduch! Uprostřed arizonské pouště stojí několik futuristicky vyhlížejících staveb, které by se hodily do filmu z daleké budoucnosti. Jde však o pomník nepovedeného […]
Věda a technika
Strom života chrání naše zdraví
Jak se účinně bránit před všudypřítomnými civilizačními chorobami? Například synergií adaptogenních bylin, která je základem regeneračních doplňků stravy, nazvaných Strom života. Ty vznikly podle receptů renomovaného léčitele Bohuslava Větrovského. Strom života vychází ze čtyř základních duchovních směrů a principů. „Při sestavování vzorců bylin jsme se rozhodli, že budeme vycházet ze čtyř směrů vnímání přírody,“ vysvětluje […]
reklama
záhady a tajemství
Sardinské nuragy: K čemu asi jsou?
Od 18. století př. n. l. do 2. století n. l. existuje na Sardinii takzvaná Nuragská kultura. Jméno dostane po nurazích, kamenných věžích ve tvaru komolého kužele. Zarážející je hlavně jejich počet. Na Sardinii jich je přes 6500! Kromě nuragů za sebou civilizace zanechá i náboženské komplexy s posvátnými nádržemi k uctívání kultu vody, sochy, ale […]
Stál na Rhodosu rozkročený gigant? Ale kdeže…
Pyramidy v Gíze, visuté zahrady, Diova socha, Artemidin chrám, Mauzoleum v Halikarnassu a… Kolos Rhódský! Sedmička divů starověkého světa, z nichž se dochoval jediný: Pyramidy. A stejně jako u Semiramidiných zahrad, i u kolosu se dodnes spekuluje, zda vůbec existoval.   Líčen je ale tak často a v mnohých detailech, že by bylo s podivem, […]
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
Doba bronzová a železná je v plném proudu a na dnes turisticky oblíbených ostrovech Mallorca a Menorca drží otěže moci společnost, kterou dnes nazýváme Talajotickou kulturou.   Zhruba mezi 1. a 2. tisíciletím před Kristem se pustí do budování talajotů, megalitických památek, o jejichž účelu se dnes můžeme jen dohadovat. Předcházejí jim takzvané tumuly, které […]
Skutečně skrývají ruiny polského hradu ďáblem střežený poklad?
Starobylý polský hrad Liwa prý ukrývá poklad, který se kdysi dávno vydal Jasiek, chlapec z Liwy, do této zříceniny hledat. Cennosti údajně v kobkách hradu skryla královna Bona, když v roce 1556 opouštěla Polsko. Jak známo, zemřela pak v Itálii na otravu. Poklad existuje! Lidé raději nechávali její poklady na pokoji, neboť se obávali ďábelských […]
zajímavosti
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se […]
Na Střeleckém ostrově se volila nová Miss Tourism World Czech Republic 2024!
Dne 27. června 2024 se konala v módním průmyslu očekávaná akce roku. Několik módních přehlídek spojených s finále soutěže Miss Tourism World 2024. Tato prestižní událost se uskutečnila v nádherném prostředí historického města Prahy – na Střeleckém ostrově. A přilákala hosty z různých koutů světa. To vše pod záštitou vlajkové lodi vydavatelství RF-HOBBY, čtrnáctideníku Epocha. […]
Starověké olympijské hry: Na přehlídku naháčů ženy nesměly
Davy lidí se tísní v řecké Olympii. Každý chce vidět svého favorita. Kohosi tam vykuřují – za chvíli bude dotyčný obětovat bohům, a tak musí projít touto očistou. Zeus, Hestia i další bohové dostanou, co jim náleží, aby sportovní slavnost nic nenarušilo. Přichází na řadu shromáždění v búleuterionu, řídícím domě her, jakési radnici. Závodníci tu […]
Vlasy v číslech: Naše kštice unese 2 slony!
Někdo je pěstuje, někdo je stříhá, v každém případě ale pořád rostou… Kam až by dorostly? Kdo má nejdelší a kdo jich má nejvíce? A jakými zajímavými vlastnosti se naši vlasy chlubí? 100 000 Tolik vlasů průměrně zdobí naše hlavy. Nejštědřejší byla příroda k blonďákům, kteří jich mají na hlavě okolo 150 000, naopak a […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný