Skip to content
reklama

Dětský koutek v Lidových sadech zahajuje svou 67. sezónu.

Již 20. dubna, se Dětský koutek v Lidových sadech téměř po půl roce opět otevřel veřejnosti. Během každoroční zimní uzávěry prošel kompletní rekonstrukcí asfaltových komunikací i dopadových ploch pod herními prvky a v průběhu letošního roku v areálu také dojde k celkové opravě vodních fontán.

V případě hezkého počasí je Dětský koutek otevřen každý den včetně víkendů od 09.00 do 18.00 (květen, září, říjen). Foto: Zoo Liberec

Jedná se o první velkou a dobře viditelnou proměnu, kterou určitě rodiče s dětmi přivítají. Dětský koutek si pamatují i lidé dnes již dlouho dospělí a vodí tam i své děti. Zasloužil si modernizaci a my v ní budeme pokračovat,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Radost pro děti

Letošní rok to bude již 67. sezóna, kdy Dětský koutek v Lidových sadech slouží dětem. Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na oblíbené ruské kolo, historický vláček z roku 1971, vzduchovou trampolínu i všechny tradiční prolézačky, klouzačky, houpačky, které prošly v průběhu uzávěry revitalizací.

Novinkou pro letošní rok jsou zbrusu nové asfaltové komunikace na dopravním hřišti i bezpečné dopadové povrchy pod herními prvky. Do začátku letních prázdnin projdou kompletní rekonstrukcí také vodní fontány.

blank
V červnu, červenci a srpnu je pak otevřeno do 19.00. Foto: Pixabay

Na děti dále ve svém opraveném výběhu čeká i sedmihlavé stádo koz kamerunských včetně jejich dvou letošních mláďat.

Zájem je stále velký

Velice nás těší, že i po téměř sedmdesáti letech je Dětský koutek stále oblíbeným výletním cílem mnoha nejen libereckých rodin. Jen v minulém roce jeho branami prošlo celkem 22 631 návštěvníků. K jeho dlouholeté tradici cítíme obrovský respekt a každým rokem pracujeme na jeho zvelebování.

Pevně doufám, že to veřejnost ocení a koutek se stane vyhledávanou atrakcí i pro další generace,“ dodává Vladimíra Štrynclová, vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady.

V průběhu následujících let bychom v Dětském koutku také rádi vybudovali nové bistro, které by více odpovídalo aktuálním gastronomickým trendům a poptávce. V plánu je i nová voliéra pro andulky vlnkované nebo výstavba opičí lanové dráhy pro menší děti,“ dodává ředitel Zoo Liberec.

blank
Za celodenní vstupenku s možností opustit areál v průběhu dne děti od 2 let zaplatí 60 Kč a jejich dospělý doprovod 30 Kč. Foto: Pixabay
Foto: Úvodní foto: Zoo Liberec
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články