Skip to content

Děs za každým stromem: 5 nejstrašidelnějších lesů světa

Procházka mezi stromy je zdravá. Čerstvý vzduch pročistí plíce, zeleň uklidní nervy. Ale existují také lesy, které mohou nervovou soustavu naopak pořádně pocuchat. V některých podle pověstí straší, v jiných můžete překročit bludný kořen a v dalších vás budou pronásledovat přízraky!

Strašidelné lesy jsou všude na světě. Některé jsou ale tak známé, že se legendy o nich dostanou tisíce kilometrů daleko. Seznamte se s pěticí děsivých míst, kterým by se lidé měli raději obloukem vyhnout.

1. Rumunský „bermudský trojúhelník“

Les: Hoia Baciu

Kde: Rumunsko

Transylvánský les Hoia Baciu se považuje za prokletý. Už dávná legenda o pasáčkovi, který se zde ztratí s dvěma stovkami ovcí, naznačuje, že se tady děje něco podivného. A v roce 1968 tady armádní technik vyfotografuje záhadný objekt, který považuje za UFO.

Lidé zde taky prý často vidí duchy nebo přízraky! Existuje rovněž řada historek o nešťastnících, kteří se z podivného háje už nikdy nevrátili anebo naopak přišli až po letech, stejně oblečení a bez známek stárnutí.

Stromy tady navíc rostou podivně zkroucené, což vědci zatím nebyli schopní uspokojivě vysvětlit a v lese existuje i místo, kde nic neroste a nikdy nerostlo.

Les Hoia Baciu vypadá zpočátku nevinně a krásně, ale zdání klame.(Foto: Miclaus George / commons.wikimedia.org / CC BY 3.0)

2. Škola plná hrůzy

Les: Dow Hill Forest

Kde: Indie

Slabší povahy by se měly určitě vyhnout lesu, obklopujícímu chlapeckou školu Dow Hill Victoria Boys‘ School. Mnozí lidé zde potkali podivné entity, které je prý sledovaly a pronásledovaly dokonce i po odchodu z lesa.

Setkat se tady dá také s červenýma očima, visícíma ve vzduchu anebo s bezhlavým chlapcem. Místní lidé jsou přesvědčeni, že to mohou být následky mnoha násilných úmrtí, která se tady v průběhu staletí odehrála.

Zdejší škola jakoby byla negativními vibracemi tohoto místa doslova prostoupena. V prázdné budově se i v noci nebo během prázdnin rozléhají kroky i hlasitý šepot a dveře se samy otevírají a zavírají.

3. Za 10 dnů zemřeš!

Les: Wychwood Forest

Kde: Spojené království

Ruka, která se natahuje, aby se dotkla ramene osamělého poutníka. Povoz s koňmi, vezoucí několik plačících dětí. To jsou jen některé ze zjevení, kterými se to prý v jednom z bývalých královských lovišť jenom hemží.

Jedna z nejznámějších historek se týká Amy Robsartové, manželky hraběte z Leicesteru, která zde zahynula za podivných okolností. Po letech se zjeví svému někdejšímu manželovi, který tady s přáteli pořádá hon.

Předpoví mu, že se spolu na onom světě setkají za 10 dní. To se také stane poté, co hrabě záhadně onemocní. Místní legenda tvrdí, že každého, kdo se s duchem této aristokratky setká, potká stejný osud.

blank
Wychwood Forest je bývalým lovištěm britských panovníků.(Foto: Kurt C / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 2.0)

4. Prokletý les

Les: Elfin Forest

Kde: USA

Temný, tichý les na okraji kalifornského San Diega je pověstný legendou, která říká, že ho v polovině 19. století obývali Romové. Lidé z okolí tím tehdy nejsou nadšení a rozhodnou se věc vyřešit rázně.

Přijdou do lesa, vyženou většinu obyvatel zdejší komunity a ty, kteří nechtějí odejít, zabijí. Přeživší Romové na oplátkou uvalí na les a okolní region kletbu. Dnes lidé tvrdí, že zde vidí nejrůznější děsivé přízraky, od ženy v bílém rouchu, vznášející se nad zemí přes maskovaného jezdce na černém koni nebo krvácející stromy až po oběšence na větvích a stíny, číhající v křoví.

Také ruiny nedalekého opuštěného blázince jsou údajně plné duchů a paranormálních jevů.

blank
Husté lesy okolo vodní nádrže nedaleko San Diega jsou prý plné přízraků!(Foto: Wiki metis / commons.wikimedia.org /CC BY-SA 3.0)

5. Hrůza, která inspiruje

Les: Černý les

Kde: Německo

Už název tohoto regionu v jihozápadním Německu zní zlověstně. Svůj název si získal proto, že mezi jeho hustě rostoucí stromy neproniká téměř žádné sluneční světlo. Lesy jsou zde stejně krásné jako strašidelné a tvrdí se, že jsou domovem tvorů z jiných světů, od čarodějnic po vlkodlaky.

Není divu, že do této uhrančivé krajiny zasadili mnohé ze svých pohádek bratři Jacob (1785-1863) a Wilhelm (1786-1859) Grimmové. V prostředí Černého lesa se odehrává také román Nekromant z roku 1794, skládající se ze série děsivých příběhů o strašidlech, nadpřirozených věcech, příšerných rituálech i černé magii.

blank
Tajuplné prostředí pohoří Černý les inspirovalo i pohádky bratří Grimmů.(Foto: Arminia / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0)
Foto: commons.wikimedia.org, Pixabay Titulka (Foto: Mila-del-monte / Pixabay)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Navrženo pro relaxaci a odpočinek
rezidenceonline.cz

Navrženo pro relaxaci a...

Výrazné změny nemusejí nést vždy stopy...
Miniaturní zenová zahrada
panidomu.cz

Miniaturní zenová zahrada

Prodávají se už hotové a mají sloužit jako dekorace i...
Zničí slavnější kolegyni kariéru?
nasehvezdy.cz

Zničí slavnější kolegyni...

Negativních rolí se obě umí...
Středočeský kraj: Léto? Cestování a kultura!
epochanacestach.cz

Středočeský kraj: Léto?...

Obojí k létu neodmyslitelně...
Bouřlivá válka ještě neskončila
nasehvezdy.cz

Bouřlivá válka ještě...

Pořád není klid! Ani po...
Správnou cestu mi našel dobrý duch Kališník
skutecnepribehy.cz

Správnou cestu mi našel dobrý...

Když se člověk dostane do...
Čtyři roky GDPR: Bez ochrany dat by Češi přišli o úspory v bankách
21stoleti.cz

Čtyři roky GDPR: Bez ochrany dat...

Před čtyřmi lety, 25. května 2018, začalo platit v...
Obojživelník Kaspického moře: Doprovází rybářské lodě podivný mutant?
enigmaplus.cz

Obojživelník Kaspického moře:...

Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží...
Extravagantní hodinky Hublot ze spolupráce se Samuelem Rossem
iluxus.cz

Extravagantní hodinky Hublot...

I když ambasadorem značky Hublot je již...
Špenátový salát s kuřecím masem
tisicereceptu.cz

Špenátový salát s kuřecím...

Baby špenát ve spojení s grilovaným kuřecím je opravdu...
Brutální mord v chatce č. 28 není dodnes vyřešen!
epochalnisvet.cz

Brutální mord v chatce č. 28...

Klidné sobotní ráno v kalifornské osadě Keddie...
Teleportace Wellesleyho Pole: Přenesl se domů, aby stihl důležitý hovor?
enigmaplus.cz

Teleportace Wellesleyho Pole:...

Vědci se již desetiletí pokoušejí najít...