Skip to content

Dálniční vrah: Když mě najdete, všechno přiznám!

Období od dubna roku 1971 do srpna 1972 se do kroniky Washingtonu zapíše krvavým inkoustem. Na scénu zločinu vstupuje muž, který si vyslouží přezdívku Dálniční fantom. Jeho cílem jsou holčičky i dospívající dívky.

Jeho identitu neznáme dodnes…

13letá Carol Spinksová vyrazí na nákup. Obchod leží hned u dálnice I-5. Není to daleko, ale když se děvče nevrátí ani za dvě hodiny, je jasné, že 25. dubna 1971 něco nebezpečně neklape. Poslední naděje rodičů zhasnou o šest dní později.

Tělo dívenky leží v trávě půl kilometru od silničního tahu I-295. Policie je v plné polní, přesto není v jejích silách zabránit dalšímu neštěstí.

800px-Baltimore-Washington_Pkwy_near_MD_450
Poblíž tohoto místa bylo nalezeno tělo 10leté Brendy Crockettové.

Pak se slehne zem po 16leté Daniele Johnsonové. 8. července 1971 nedorazí jinak spolehlivá Daniela do rekreačního střediska, kde má letní brigádu. O 11 dní později je dívčino tělo nalezeno jen pár metrů od místa, kde vrah zanechal nebohou Carol.

Se zmizením 10leté Brendy Crockettové rozehraje s policí hru na kočku a myš. A co hůř, nevynechá z ní ani Brendinu rodinu. Unesenou holčičku nechá telefonovat domů. „Jsem s ním v nějakém domě… Mami, já se bojím,“ pláče Brenda. Tentokrát bude děvče objevené takřka vzápětí. Bohužel mrtvé.

a581faf956483f1b05419d549b3c9514 (1)
Všechny zavražděné dívky byly Afroameričanky.

Krvavý kolotoč jakoby nebral konce. Další na řadě je 12letá Nenomoshia Yatesová, která je unesena cestou na nákup a zavražděna 1. října 1971, po ní zavraždí Brendu Woodwardovou. Na vychladlém těle 18leté dívky nechá 15.

listopadu 1971 výsměšný vzkaz vyšetřovatelům: „Nejsem zrovna citlivý, a už vůbec ne, pokud jde o ženy. K dalším vraždám se klidně přiznám – pokud mě tedy zvládnete chytit.“ V září 1972 ještě poslední dojde k další vraždě – 17leté Diane Williamsové.

catch-me-if-you-can-1200x545_c
Vrah napíše policistům výsměšný vzkaz.

Ani po posledním mordu nemá policie jasno. Až začátkem roku 1977 zatkne 57letého počítačového technika Roberta Elwooda Askinse. Vše nasvědčuje tomu, že je viník dopaden! Tento muž dokonce strávil coby kriminálník několik let na psychiatrii.

Jenže přes vrcholnou snahu policie se nenajde jediný důkaz, který by ho s vraždami spojoval. Askins zemře za mřížemi v požehnaném věku 91 let. Sedí však za jiné zločiny. Byl snad přesto Fantomem dálnice?

Foto: kingofwallpapers.com, wikipedia.org/Mlaurenti, breakingbrown.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články