Domů     Co je diamantové malování?
Co je diamantové malování?
komerční sdělení

Podobně jako u křížkového stehu a malování podle čísel je diamantové malování novým kreativním koníčkem, který vzal svět útokem.

Amatérští umělci po celém světě si tuto činnost zamilovali, protože se snadno učí a je neuvěřitelně obohacující. Dokonce i nováčci a lidé, kteří bojují s jinými uměleckými aktivitami, považují malování diamanty za uvolňující a příjemné.

Zvládnutí základů je hračka a lidé všech věkových kategorií a úrovní dovedností mohou vytvářet dechberoucí umělecká díla.

Co je diamantová malba?

Diamantové malování je jednoduchý a návykový koníček, který je na celosvětovém vzestupu. Vytvoření třpytivého mistrovského díla je stejně snadné jako připevnění zářivě zbarvených pryskyřičných kamínků na samolepicí plátno pomocí diamantové umělecké sady.

Plátno je potištěno designem a symboly, abyste přesně věděli, jakou barvu na každé místo umístit.

Relativně nová umělecká forma – diamantové malování – se rychle stalo oblíbeným mezi začátečníky i zkušenými fandy.

Nevyžaduje žádné speciální dovednosti a každý může vyrobit krásná diamantová umělecká díla, která se při malování diamanty třpytí, blýskají a lesknou.

Proč byste měli vyzkoušet diamantové malování

Zaujalo vás malování diamanty, ale nejste si jisti, zda je to pro vás to pravé? Nebojte se!

Existuje mnoho skvělých důvodů, proč ho miliony milovníků diamantového umění doporučují vyzkoušet. Přeměna drobných diamantů na barevné, trojrozměrné mistrovské dílo je neuvěřitelně obohacující.

A protože je celé diamantové malování dostatečně snadné na to, aby jej zvládl kdokoli, dokončení díla může být dosaženo s velmi malým úsilím i pro ty, kteří mají tendenci bojovat s jinými ručními pracemi a technikami.

Diamantové malování je nový koníček vhodný pro začátečníky i zkušené řemeslníky. Je také skvělé pro lidi všech věkových kategorií.

Od malých dětí po starší dospělé může každý nasměrovat svou kreativitu k vytvoření třpytivého diamantového umění. Tento proces je snadné zvládnout, a po dokončení obvykle není potřeba uklidit ani žádný nepořádek.

Malíři popisují diamantovou malbu jako relaxační a uklidňující. Ve skutečnosti většina říká, že to odbourává stres více než jakékoli jiné způsoby. Umístění diamantů jeden po druhém je extrémně uklidňující a umožňuje mnoha lidem vstoupit do meditativního stavu.

Když se soustředíte na projekt, hodiny letí. Nebuďte tedy překvapeni, pokud se z hodiny, kterou si vyhradíte na práci na svém nejnovějším mistrovském díle, stane celonoční řemeslná seance!

Pokud vaše pokusy o malování nebo kreslení mají tendenci zanechávat ve vás spíše frustraci než uspokojení, diamantové malování by mohlo být řešením, které jste hledali.

Je to skvělý způsob, jak si odpočinout při vytváření krásných uměleckých děl, která budete hrdě vystavovat – i když se nepovažujete za umělce.

Jak začít

Zakoupení sady pro malování diamanty je nejlepší způsob, jak začít malovat diamanty, protože vše, co potřebujete, je součástí sady.

Provedeme vás jednoduchým šestikrokovým procesem, ve kterém

Krok první

Z předtištěného plátna sloupněte průhlednou ochrannou fólii. Odkryjte ale jen tu část, kterou chcete zrovna malovat.

Krok druhý

Vyberte si jeden symbol z plátna, který byste chtěli osázet diamanty.

Krok třetí

Spojte symbol s odpovídajícím kódem barvy diamantu pomocí tabulky na plátně, a poté najděte správný sáček s diamanty.

Krok čtvrtý

Zatlačte špičku aplikačního pera do vosku. Trochu vosku naberete.

Krok pátý

Dotkněte se perem s voskem fazetové čili horní strany diamantu, abyste jej zvedli.

Krok šestý

Zarovnejte diamant s odpovídajícím symbolem na plátně a jemně jej zatlačte na místo. Diamant zůstane na samolepicí vrstvě plátna.

Je to opravdu tak snadné! Opakujte tyto kroky, dokud neumístíte barevné diamanty na všechny odpovídající místa na plátno a nebudete mít oslnivý hotový obraz.

Co je součástí sady pro diamantové malování?

Každá sada je plně vybavena vším, co potřebujete k dokončení diamantové malby. Například v sadě od Diamondi, předního výrobce a dodavatele sad pro diamantové malování, najdete:

Předtištěné plátno se samolepicí vrstvou a krycí folií

Všechny potřebné různobarevné diamanty

Ergonomické pero na podávání diamantů

Trochu vosku pro nabírání diamantů

Misku pro nasypání diamantů, kterými zrovna malujete

Pinzetu

Vytištěný obraz pro představu o konečném výsledku

Šablona na plátně v prémiové kvalitě

Diamondi plátna jsou krásně hladká a obsahují vysoce kvalitní lité lepidlo namísto oboustranné lepicí pásky, kterou používá mnoho jiných dodavatelů. Použití high-tech litého lepidla má za následek lepší přilnavost a zajišťuje, že diamanty nespadnou z plátna.

Plátna Diamondi byla také pečlivě navržena tak, aby nedocházelo k jeho pomačkání a třepení. Díky povrchové úpravě je každé plátno hladké na dotek a umožňuje kvalitní tisk předlohy i kódů.

Někdy použití LED světelné podložky usnadňuje práci, zejména v tmavších oblastech předlohy. Světlo prosvítá přes plátno a vy jasněji vidíte, kam umístit diamanty.

Zářivé, extra reflexní diamanty přizpůsobené barevným kódům plátna

Diamanty používané při malování nejsou všechny vytvořeny stejně. Na trhu je několik různých typů a mohou být vyrobeny z pryskyřice nebo akrylu, či jiného tvrdého a průhledného materiálu.

U diamantů by měla být zajištěna stálá barva a odolnost, aby se nelámaly ani nepraskaly. Mohou mít různý počet faset. Například 13, 26 apod. Představa, že čím více faset, tím větší lesk, ale úplně neplatí. Tedy spíše jen do určitého množství. Jakmile je faset příliš, lesk se zase začne ztrácet.

Diamanty se také vyrábějí v několika tvarech. Buď do kruhu nebo do čtverce.

Aplikační pero, miska a vosk pro snadné umístění diamantů na plátno

Není nic horšího, než když se rozhodnete vyzkoušet nový koníček, jen abyste si uvědomili, že nemáte všechno potřebné.

Proto je skvělé, že v každé sadě Diamondi najdete aplikátor – neboli malířské pero – s pohodlným úchopem, tácek, vosk a všechny potřebné pytlíky s diamanty! Ve všech diamantových sadách najdete také pinzetu, která vám pomůže s usazením diamantu.

Takže jakmile otevřete krabici, budete mít vše, co potřebujete k vytvoření svého prvního blýskavého mistrovského díla.

Jednoduché pokyny a tabulka barev

Diamantové malování by mělo být snadným a dostupným koníčkem pro umělce všech úrovní. To je důvod, proč každá sada obsahuje snadno srozumitelné pokyny a tabulku barev, která vám pomůže vizualizovat, kde by měla být každá barva umístěna na plátně.

Při objednávce si jednoduše vyberte umělecké dílo, které se vám líbí. Designéři už navrhli nejlepší velikost plátna a tvar diamantu, aby diamantová malba co nejvíce odpovídala původnímu uměleckému dílu, které slouží jako vzor.

Rozdíl mezi kulatými a čtvercovými diamanty

Při procházení diamantových sad od různých dodavatelů si všimnete, že některé sady jsou dodávány s kulatými diamanty, zatímco jiné obsahují čtvercové diamanty. Oba mohou být vynikající kvality, takže jejich výběr záleží na osobních preferencích. Každý z nich má jisté výhody a nevýhody při vzájemném porovnání.

Kulaté diamanty

Sady obsahující kulaté diamanty se snáze a rychleji dokončují. Jsou skvělé pro začátečníky, protože se nemusíte starat o správnou orientaci každého diamantu. Nevýhodou však je, že u kulatých diamantů uvidíte barvy plátna mezi diamanty na hotovém díle.

Jejich hrany k sobě totiž nepřiléhají. Mnoho malířů miluje tento vzhled, ale měli byste si toho být vědomi, když se rozhodujete, se kterým tvarem diamantu pracovat.

Čtvercové diamanty

Umístění čtvercových diamantů trvá o něco déle a musíte věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby byl každý umístěn rovně. Jediný křivý čtvercový diamant naruší celou řadu!

To je důvod, proč použít pinzetu a již umístěný diamant ještě správně pootočit, aby hrany seděly. Když jsou správně umístěny, zapadají do sebe od okraje k okraji a vytvářejí uspokojivý vzhled.

Protože na hotových dílech neprosvítá ani kousek plátna, umělecká díla vytvořená pomocí čtvercových diamantů mají kompletní mozaikový vzhled.

Diamanty Aurora Borealis (AB)

Někteří dodavatelé používají diamanty Aurora Borealis neboli AB. Tyto duhové diamanty mají speciální povlak, který simuluje barvy polární záře. Jsou ještě více třpytivé, éterické a krásnější než normální diamanty.

Diamanty AB vytvářejí zářivý efekt na hotovém obrazu a musíte je vidět osobně, abyste uvěřili.

Plně osázené plátno vs. částečně osázené plátno

Jak již bylo uvedeno dříve, diamanty jsou pryskyřicové nebo akrylátové korálky používané k dokončení diamantových maleb. Při nákupu sad si všimnete, že některé jsou dodávány s plným označením, takže každičké místo na plátně má kód, odpovídající barvě diamantu. Jiné obrazy jsou vyplněny kódy jen zčásti, přičemž část plátna je nepotištěna.

Plná plátna jsou po dokončení zcela pokryta diamanty. Částečná plátna jsou naproti tomu pokryta diamanty jen částečně. Částečné osázení je navrženo tak, aby některé části obrazu vyskakovaly do výše, zatímco úplné pokrytí vytváří celkový hladký mozaikový efekt.

Částečná plátna jsou vynikající volbou pro začátečníky, protože jejich dokončení zabere méně času. Pokud jde o to, který typ plátna je lepší, je to věc osobní volby.

Jako začátečníkovi v diamantovém malování vám doporučujeme vyzkoušet oba typy, abyste zjistili, který z nich se vám více líbí.

Diamantové malování tipy a triky

Jakmile zvládnete základní techniky a stanete se diamantovým malířem, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste svůj první diamantový obraz posunuli na další úroveň a dokončili projekty rychleji.

Zde je několik užitečných návrhů:

Uspořádejte všechny své materiály na rovný povrch, vše na dosah ruky a rozhodněte se, kterou část obrazu zpracujete jako první.

Prohlédněte si barevně odlišenou tabulku na plátně a zjistěte, které barvy budete muset pro danou sekci použít.

Opatrně vložte balíček diamantů do přiloženého zásobníku. Jemně podnosem zatřeste tam a zpět. To umožňuje diamantům usadit se plochými stranami směrem dolů, takže je mnohem snazší nabrat je aplikátorem.

Pomalu odstraňte plastovou fólii z oblasti plátna, kde budete pracovat. Zbytek plátna mějte zakrytý, aby byl design chráněn před prachem.

Po dokončení malby položte plastovou fólii na plátno. Poté pomocí knihy nebo válečku jemně a opatrně zatlačte. To zajistí diamanty na místě.

Někdy je těžké si představit, jak bude hotový produkt vypadat, když jste v průběhu projektu. Pokračujte a budete se divit, jak to dopadne.

Zapojte své přátele. Tvoření je zábavnější s ostatními lidmi a malování pomocí diamantů je skvělý projekt, na kterém můžete společně pracovat!

Zarámujte svůj hotový obraz

Jakmile dokončíte své mistrovské dílo, je čas se s ním pochlubit! A jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je zarámování. Rámování diamantových uměleckých děl je snadné a je dokonalým završením vašeho výtvoru.

Existuje několik různých možností pro rámování diamantového obrazu. Nejjednodušší je použít standardní rám z obchodu už při objednávce. Své umělecké dílo můžete také připevnit na umělecké plátno nebo si je nechat profesionálně zarámovat.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, rámování je nejlepší způsob, jak připravit své mistrovské dílo k vystavení doma nebo v kanceláři. Přidání pěkného rámečku je perfektní, když plánujete darovat také dokončený obraz někomu blízkému.

Ne všechny sady diamantového umění jsou stejné. Kompletování nekvalitních sad vám bude připadat spíš jako fuška než jako relaxační koníček. A pokud se diamanty netřpytí nebo barvy nejsou živé, budete po hodinách strávených prací na projektu zklamáni.

Doporučujeme tedy sady od Diamondi. V nich najdete pouze prémiová plátna a nejreflexnější diamanty. Podívejte se na web www.diamantove-malovani.cz ještě dnes!

Pokud nakupujete ze Slovenska nebo z Polska, můžete využít e-shop diamantove maľovanie, resp. haft diamentowy. Začněte s tímto skvělým koníčkem i vy!

Foto: Shutterstock
reklama
Související články
Zajímavosti
Baobaby: Stromy, které hubnou
Jejich jméno pravděpodobně pochází z arabštiny, ale najdeme je hlavně v Africe a na Madagaskaru, kde jsou pro tamní obyvatele léčivou dřevinou, tématem legend i předmětem uctívání. Věří například, že pokud utrhnou květ baobabu, sežere je lev. Ale pokud se napijí vody, kde byla namočena jeho semena, uchrání je to před útokem krokodýla. Tyto neobyčejné […]
Zajímavosti
Léčivá síla bylinek: Jak naši předci léčili nachlazení, horečku, černý kašel či chřipku?
Na přelomu 19. a 20. století bylo lékařů pomálu, a jejich služby byly navíc drahé. Není proto divu, že se zejména chudí spoléhali na rady babek kořenářek, které k léčbě nemocí využívaly hlavně sílu bylinek. Jaké rostliny či jiné dostupné suroviny tedy sloužily k léčbě nemocí? Co zabíralo na úrazy a zhmožděniny? A jakou roli […]
Zajímavosti
Neuvěřitelné bylinky Česka a Slovenska: Kokoška pastuší tobolka
V naší přírodě se nachází více jak 280 druhů léčivých rostlin. Nazýváme je bylinami a staly se zdrojem léčivých tzv. biologicky aktivních látek. Patří mezi ně i kokoška pastuší tobolka. I v jejím případě ale platí osvědčené rčení, „všeho s mírou“.     Pokud byste chtěli kokošku pastuší tobolku (Capsella bursa-pastoris) vyzkoušet vnitřně, s množstvím to určitě […]
Zajímavosti
Mravenci: Skrytí vládci světa
Na světě žije odhadem 14 000 druhů mravenců, přičemž jejichž celkový počet se počítá na triliony. Tento všudypřítomný hmyz se rozšířil po všech kontinentech s výjimkou zamrzlé Antarktidy, což představuje neuvěřitelný evoluční úspěch. Čím to, že zrovna mravenci jsou natolik úspěšní?   Německý výzkumný tým z univerzity ve Würzburgu odhadl, že celkový počet mravenců překračuje […]
reklama
historie
Bylo tu, není tu: Jak nacisté zplundrovali Evropu?
Na nehybná nahá lidská těla dopadají sněhové vločky. Ledabyle zaparkovaný valník je plný vyhublých mrtvých. Až jejich fotografie obletí svět, mnoho lidí se stále bude zdráhat uvěřit, jaká zvěrstva byl s to nacistický režim spáchat. Krvavá mašinerie koncentračních táborů má pro třetí říši finanční bonusy – vždyť jen v Osvětimi si nakrade na 8 tun […]
Ve vzduchu je cítit konflikt. Čím Římané rozčilovali Germány?
Císař Octavianus Augustus má plnou hlavu plánů. V Germánii, kde Římané po přelomu letopočtu dosáhli řady vojenských úspěchů, by rád rozšířil svůj vliv. V nejlepším případě by pak z území na pravém břehu řeky Rýna udělal další říšskou provincii. Tím, kdo se o to má pokusit, se stává Publius Quintilius Varus (46 př. n. l.–9 n. l.), od […]
Masakr římských legií se odehrál v dolnosaském pohoří
„Vare, Vare, vrať mi mé legie,“ volá zoufale císař Octavianus Augustus, když do Říma dorazí zprávy o kruté porážce římských legií v Teutoburském lese roku 9 n. l. Bije přitom hlavou o zeď. „Roztrhl si roucho a hluboce truchlil. Po několik měsíců si neholil vlasy a nestříhal vousy,“ líčí císařův stav historik Suetonius. Krutý debakl přiměje […]
Ztracení princové uprostřed války růží: Skončí jejich životy v obávaném Toweru?
Venku panuje parno, dělníci v blízkosti Westminsterského opatství ale musí pokračovat v práci. Jeden z nich narazí na zvláštní dřevěnou bednu, která se nachází v třímetrové hloubce. Nález v sobě neukrývá zlato, ale kosti a možná pěkně cenné! Nový anglický panovník Karel III. (*1948) si získává obdiv historiků, povolí jim totiž přístup do královské krypty. […]
lifestyle
Premiéry hudebních kusů napomáhaly k revoluci a způsobovaly skandály
Římské divadlo Teatro Argentina uvádí 20. února 1816 premiéru opery Lazebník sevillský od italského skladatele Gioacchina Rossiniho. Během představení však spousta diváků syčí a píská, čímž dává najevo svoji nespokojenost. Úspěchu se Rossini dočká až později. Když v roce 1814 pobývá německý hudební skladatel Carl Maria von Weber v českých lázních Libverda, nedaleká rokle ho prý inspiruje […]
Hudební géniové: Citliví, závistiví i toporní
Třebaže je rakouský skladatel Franz Schubert (1797–1828) neuvěřitelně pracovitý, nikdy se mu nepodaří se finančně zajistit. Po celý život musí proto spoléhat na pomoc svých příbuzných, přátel a obdivovatelů. Se Schubertovým dílem se začíná veřejnost seznamovat teprve v posledních letech jeho krátkého života. Francouz Hector Berlioz (1803–1869) ve své umělecké tvorbě dokonale vystihuje pojem romantický umělec. […]
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!     […]
Počátky líčení: Líbit se chtěly už starověké Egypťanky, zlatou éru přinesla renesance
Zelenočerně nalíčené oči dominují tvářím Egypťanek. Na plochu celého horního očního víčka si nanášejí zelený malachitový prášek, tedy uhličitan měďnatý. Kolem oka vytvářejí silné linky černidlem, které se skládá z rozdrceného uhličitanu olovnatého spojeného s dalšími přísadami kvůli roztírání. Stejné černidlo používají i na řasy a obočí. Líčení, jež vypadá hodně výrazně, má i svůj praktický význam. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
České Lurdy: Docházelo v nich k zázračnému uzdravování?
epochalnisvet.cz
České Lurdy: Docházelo v nich k zázračnému uzdravování?
K potemnělému svatostánku se blíží další poutníci. Od úst jim přitom stoupají obláčky páry. V kalendáři je totiž 13. leden a venku mrzne, jako když praští. Ve čtyři hodiny ráno je přesto bazilika v se
Pardubický kraj: Tipy na výlety pro všechny!
epochanacestach.cz
Pardubický kraj: Tipy na výlety pro všechny!
Pokud by vás náhodou v tomto krásném kraji nezlákal hrad na Kunětické hoře (viz úvodní foto), máme tu pro vás řadu dalších tipů! Jako první tip na výlet je tento – zkuste navštívit nový židovský hřbitov v Pardubicích.  Je součástí Centrálního hřbitova, který naleznete v ulici K Židovskému hřbitovu. Ačkoli k založení došlo již roku 1883, je
Co si dal trilobit ke své poslední večeři?
21stoleti.cz
Co si dal trilobit ke své poslední večeři?
Paleontologové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s kolegy popsali v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů trilobita starého 465 milionů let se zachovaným obsahem trávicí soustavy. Ta
Záhadné kubánské útoky opět v akci: Neznámá zbraň udeřila přímo v Bílém domě!
enigmaplus.cz
Záhadné kubánské útoky opět v akci: Neznámá zbraň udeřila přímo v Bílém domě!
Federální úřady vyšetřují nové případy tzv. havanského syndromu. Záhadné onemocnění způsobuje řadu závažných příznaků včetně poškození mozku. Má se za to, že jej způsobuje dosud neznámá zřejmě akustic
Horor na irském venkově: Ďábla odhalili, když hráli karty!
enigmaplus.cz
Horor na irském venkově: Ďábla odhalili, když hráli karty!
Říká se, že ten, kdo chce neznámého člověka správně odhadnout, podívá  se mu na boty. Jejich kvalita, čistota o každém mnohé napovídá. Zároveň si můžete i zkontrolovat, zda před vámi náhodou nestojí-n
Emirates slaví Mezinárodní den kávy
iluxus.cz
Emirates slaví Mezinárodní den kávy
Mezinárodnímu dni kávy, který připadá na 1. října věnuje velkou pozornost i společnost Emirates. Na palubách svých letadel i v saloncích Emirates vytvořila širokou nabídku kvalitních káv, jíž se každo
Orly bělohlavé zabíjí sinice, jejichž toxin by však mohl léčit lidi
21stoleti.cz
Orly bělohlavé zabíjí sinice, jejichž toxin by však mohl léčit lidi
Už v 90. letech 20. století docházelo ke zpočátku nepochopitelným úhynům orlů bělohlavých v blízkosti vodních nádrží na jihovýchodě Spojených států. Příčinou jejich smrti byla vakuolární myelinopatie,
4 talenty kakaa
panidomu.cz
4 talenty kakaa
Je běžně v regálech – balíček nepřichuceného kakaového prášku. Stejného, kterého si staří Aztékové a Mayové vysoce cenili pro jeho mimořádné účinky. Některé jsou spíš bájné, ale další už věda potvrdila. * Proti stárnutí Za stárnutí víc než plynutí času může klesající schopnost buněk bránit se poškození, které jim způsobují agresivní volné radikály. Ty jsou
Vyhlédla si snad za Forejta náhradu?
nasehvezdy.cz
Vyhlédla si snad za Forejta náhradu?
Rozchod na spadnutí. Alespoň tak se mluví o vztahu EVY BUREŠOVÉ (30) a PŘEMKA FOREJTA (36). Říká se, že je za tím její nevěra! Hvězda seriálu ZOO si podle všeho velmi přeje svatbu. Eva Burešová (30)
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Za všechno může sestřin manžel
skutecnepribehy.cz
Za všechno může sestřin manžel
I když nás od sebe se sestrou dělí dva roky, bylo to jako nic a spíš nás všichni brali za dvojčata. Když jsme se před pěti lety přestaly vídat, těžce jsem to nesla. Za náš rozkol může Alžbětin manžel Honza. Je to nepříjemný chlap, který se ke mně nikdy nechoval hezky. Po jeho poslední eskapádě, která nás