Skip to content
reklama

Co je diamantové malování?

blank
Tento článek je reklamním sdělením

Podobně jako u křížkového stehu a malování podle čísel je diamantové malování novým kreativním koníčkem, který vzal svět útokem. Amatérští umělci po celém světě si tuto činnost zamilovali, protože se snadno učí a je neuvěřitelně obohacující. Dokonce i nováčci a lidé, kteří bojují s jinými uměleckými aktivitami, považují malování diamanty za uvolňující a příjemné. Zvládnutí základů je hračka a lidé všech věkových kategorií a úrovní dovedností mohou vytvářet dechberoucí umělecká díla.

Co je diamantová malba?

Diamantové malování je jednoduchý a návykový koníček, který je na celosvětovém vzestupu. Vytvoření třpytivého mistrovského díla je stejně snadné jako připevnění zářivě zbarvených pryskyřičných kamínků na samolepicí plátno pomocí diamantové umělecké sady. Plátno je potištěno designem a symboly, abyste přesně věděli, jakou barvu na každé místo umístit.

Relativně nová umělecká forma – diamantové malování – se rychle stalo oblíbeným mezi začátečníky i zkušenými fandy. Nevyžaduje žádné speciální dovednosti a každý může vyrobit krásná diamantová umělecká díla, která se při malování diamanty třpytí, blýskají a lesknou.

blank

Proč byste měli vyzkoušet diamantové malování

Zaujalo vás malování diamanty, ale nejste si jisti, zda je to pro vás to pravé? Nebojte se! Existuje mnoho skvělých důvodů, proč ho miliony milovníků diamantového umění doporučují vyzkoušet. Přeměna drobných diamantů na barevné, trojrozměrné mistrovské dílo je neuvěřitelně obohacující. A protože je celé diamantové malování dostatečně snadné na to, aby jej zvládl kdokoli, dokončení díla může být dosaženo s velmi malým úsilím i pro ty, kteří mají tendenci bojovat s jinými ručními pracemi a technikami.

Diamantové malování je nový koníček vhodný pro začátečníky i zkušené řemeslníky. Je také skvělé pro lidi všech věkových kategorií. Od malých dětí po starší dospělé může každý nasměrovat svou kreativitu k vytvoření třpytivého diamantového umění. Tento proces je snadné zvládnout, a po dokončení obvykle není potřeba uklidit ani žádný nepořádek.

Malíři popisují diamantovou malbu jako relaxační a uklidňující. Ve skutečnosti většina říká, že to odbourává stres více než jakékoli jiné způsoby. Umístění diamantů jeden po druhém je extrémně uklidňující a umožňuje mnoha lidem vstoupit do meditativního stavu. Když se soustředíte na projekt, hodiny letí. Nebuďte tedy překvapeni, pokud se z hodiny, kterou si vyhradíte na práci na svém nejnovějším mistrovském díle, stane celonoční řemeslná seance!

Pokud vaše pokusy o malování nebo kreslení mají tendenci zanechávat ve vás spíše frustraci než uspokojení, diamantové malování by mohlo být řešením, které jste hledali. Je to skvělý způsob, jak si odpočinout při vytváření krásných uměleckých děl, která budete hrdě vystavovat – i když se nepovažujete za umělce.

Jak začít

Zakoupení sady pro malování diamanty je nejlepší způsob, jak začít malovat diamanty, protože vše, co potřebujete, je součástí sady. Provedeme vás jednoduchým šestikrokovým procesem, ve kterém

Krok první

Z předtištěného plátna sloupněte průhlednou ochrannou fólii. Odkryjte ale jen tu část, kterou chcete zrovna malovat.

Krok druhý

Vyberte si jeden symbol z plátna, který byste chtěli osázet diamanty.

Krok třetí

Spojte symbol s odpovídajícím kódem barvy diamantu pomocí tabulky na plátně, a poté najděte správný sáček s diamanty.

Krok čtvrtý

Zatlačte špičku aplikačního pera do vosku. Trochu vosku naberete.

Krok pátý

Dotkněte se perem s voskem fazetové čili horní strany diamantu, abyste jej zvedli.

Krok šestý

Zarovnejte diamant s odpovídajícím symbolem na plátně a jemně jej zatlačte na místo. Diamant zůstane na samolepicí vrstvě plátna.

Je to opravdu tak snadné! Opakujte tyto kroky, dokud neumístíte barevné diamanty na všechny odpovídající místa na plátno a nebudete mít oslnivý hotový obraz.

blank

Co je součástí sady pro diamantové malování?

Každá sada je plně vybavena vším, co potřebujete k dokončení diamantové malby. Například v sadě od Diamondi, předního výrobce a dodavatele sad pro diamantové malování, najdete:

 • Předtištěné plátno se samolepicí vrstvou a krycí folií
 • Všechny potřebné různobarevné diamanty
 • Ergonomické pero na podávání diamantů
 • Trochu vosku pro nabírání diamantů
 • Misku pro nasypání diamantů, kterými zrovna malujete
 • Pinzetu
 • Vytištěný obraz pro představu o konečném výsledku

Šablona na plátně v prémiové kvalitě

Diamondi plátna jsou krásně hladká a obsahují vysoce kvalitní lité lepidlo namísto oboustranné lepicí pásky, kterou používá mnoho jiných dodavatelů. Použití high-tech litého lepidla má za následek lepší přilnavost a zajišťuje, že diamanty nespadnou z plátna.

Plátna Diamondi byla také pečlivě navržena tak, aby nedocházelo k jeho pomačkání a třepení. Díky povrchové úpravě je každé plátno hladké na dotek a umožňuje kvalitní tisk předlohy i kódů. Někdy použití LED světelné podložky usnadňuje práci, zejména v tmavších oblastech předlohy. Světlo prosvítá přes plátno a vy jasněji vidíte, kam umístit diamanty.

Zářivé, extra reflexní diamanty přizpůsobené barevným kódům plátna

Diamanty používané při malování nejsou všechny vytvořeny stejně. Na trhu je několik různých typů a mohou být vyrobeny z pryskyřice nebo akrylu, či jiného tvrdého a průhledného materiálu.

U diamantů by měla být zajištěna stálá barva a odolnost, aby se nelámaly ani nepraskaly. Mohou mít různý počet faset. Například 13, 26 apod. Představa, že čím více faset, tím větší lesk, ale úplně neplatí. Tedy spíše jen do určitého množství. Jakmile je faset příliš, lesk se zase začne ztrácet.

Diamanty se také vyrábějí v několika tvarech. Buď do kruhu nebo do čtverce.

Aplikační pero, miska a vosk pro snadné umístění diamantů na plátno

Není nic horšího, než když se rozhodnete vyzkoušet nový koníček, jen abyste si uvědomili, že nemáte všechno potřebné. Proto je skvělé, že v každé sadě Diamondi najdete aplikátor – neboli malířské pero – s pohodlným úchopem, tácek, vosk a všechny potřebné pytlíky s diamanty! Ve všech diamantových sadách najdete také pinzetu, která vám pomůže s usazením diamantu. Takže jakmile otevřete krabici, budete mít vše, co potřebujete k vytvoření svého prvního blýskavého mistrovského díla.

Jednoduché pokyny a tabulka barev

Diamantové malování by mělo být snadným a dostupným koníčkem pro umělce všech úrovní. To je důvod, proč každá sada obsahuje snadno srozumitelné pokyny a tabulku barev, která vám pomůže vizualizovat, kde by měla být každá barva umístěna na plátně.

Při objednávce si jednoduše vyberte umělecké dílo, které se vám líbí. Designéři už navrhli nejlepší velikost plátna a tvar diamantu, aby diamantová malba co nejvíce odpovídala původnímu uměleckému dílu, které slouží jako vzor.

Rozdíl mezi kulatými a čtvercovými diamanty

Při procházení diamantových sad od různých dodavatelů si všimnete, že některé sady jsou dodávány s kulatými diamanty, zatímco jiné obsahují čtvercové diamanty. Oba mohou být vynikající kvality, takže jejich výběr záleží na osobních preferencích. Každý z nich má jisté výhody a nevýhody při vzájemném porovnání.

Kulaté diamanty

Sady obsahující kulaté diamanty se snáze a rychleji dokončují. Jsou skvělé pro začátečníky, protože se nemusíte starat o správnou orientaci každého diamantu. Nevýhodou však je, že u kulatých diamantů uvidíte barvy plátna mezi diamanty na hotovém díle. Jejich hrany k sobě totiž nepřiléhají. Mnoho malířů miluje tento vzhled, ale měli byste si toho být vědomi, když se rozhodujete, se kterým tvarem diamantu pracovat.

Čtvercové diamanty

Umístění čtvercových diamantů trvá o něco déle a musíte věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby byl každý umístěn rovně. Jediný křivý čtvercový diamant naruší celou řadu! To je důvod, proč použít pinzetu a již umístěný diamant ještě správně pootočit, aby hrany seděly. Když jsou správně umístěny, zapadají do sebe od okraje k okraji a vytvářejí uspokojivý vzhled. Protože na hotových dílech neprosvítá ani kousek plátna, umělecká díla vytvořená pomocí čtvercových diamantů mají kompletní mozaikový vzhled.

Diamanty Aurora Borealis (AB)

Někteří dodavatelé používají diamanty Aurora Borealis neboli AB. Tyto duhové diamanty mají speciální povlak, který simuluje barvy polární záře. Jsou ještě více třpytivé, éterické a krásnější než normální diamanty. Diamanty AB vytvářejí zářivý efekt na hotovém obrazu a musíte je vidět osobně, abyste uvěřili.

Plně osázené plátno vs. částečně osázené plátno

Jak již bylo uvedeno dříve, diamanty jsou pryskyřicové nebo akrylátové korálky používané k dokončení diamantových maleb. Při nákupu sad si všimnete, že některé jsou dodávány s plným označením, takže každičké místo na plátně má kód, odpovídající barvě diamantu. Jiné obrazy jsou vyplněny kódy jen zčásti, přičemž část plátna je nepotištěna.

Plná plátna jsou po dokončení zcela pokryta diamanty. Částečná plátna jsou naproti tomu pokryta diamanty jen částečně. Částečné osázení je navrženo tak, aby některé části obrazu vyskakovaly do výše, zatímco úplné pokrytí vytváří celkový hladký mozaikový efekt.

Částečná plátna jsou vynikající volbou pro začátečníky, protože jejich dokončení zabere méně času. Pokud jde o to, který typ plátna je lepší, je to věc osobní volby. Jako začátečníkovi v diamantovém malování vám doporučujeme vyzkoušet oba typy, abyste zjistili, který z nich se vám více líbí.

blank

Diamantové malování tipy a triky

Jakmile zvládnete základní techniky a stanete se diamantovým malířem, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste svůj první diamantový obraz posunuli na další úroveň a dokončili projekty rychleji. Zde je několik užitečných návrhů:

 • Uspořádejte všechny své materiály na rovný povrch, vše na dosah ruky a rozhodněte se, kterou část obrazu zpracujete jako první.
 • Prohlédněte si barevně odlišenou tabulku na plátně a zjistěte, které barvy budete muset pro danou sekci použít.
 • Opatrně vložte balíček diamantů do přiloženého zásobníku. Jemně podnosem zatřeste tam a zpět. To umožňuje diamantům usadit se plochými stranami směrem dolů, takže je mnohem snazší nabrat je aplikátorem.
 • Pomalu odstraňte plastovou fólii z oblasti plátna, kde budete pracovat. Zbytek plátna mějte zakrytý, aby byl design chráněn před prachem.
 • Po dokončení malby položte plastovou fólii na plátno. Poté pomocí knihy nebo válečku jemně a opatrně zatlačte. To zajistí diamanty na místě.
 • Někdy je těžké si představit, jak bude hotový produkt vypadat, když jste v průběhu projektu. Pokračujte a budete se divit, jak to dopadne.
 • Zapojte své přátele. Tvoření je zábavnější s ostatními lidmi a malování pomocí diamantů je skvělý projekt, na kterém můžete společně pracovat!

blank

Zarámujte svůj hotový obraz

Jakmile dokončíte své mistrovské dílo, je čas se s ním pochlubit! A jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je zarámování. Rámování diamantových uměleckých děl je snadné a je dokonalým završením vašeho výtvoru.

Existuje několik různých možností pro rámování diamantového obrazu. Nejjednodušší je použít standardní rám z obchodu už při objednávce. Své umělecké dílo můžete také připevnit na umělecké plátno nebo si je nechat profesionálně zarámovat.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, rámování je nejlepší způsob, jak připravit své mistrovské dílo k vystavení doma nebo v kanceláři. Přidání pěkného rámečku je perfektní, když plánujete darovat také dokončený obraz někomu blízkému.

Ne všechny sady diamantového umění jsou stejné. Kompletování nekvalitních sad vám bude připadat spíš jako fuška než jako relaxační koníček. A pokud se diamanty netřpytí nebo barvy nejsou živé, budete po hodinách strávených prací na projektu zklamáni.

Doporučujeme tedy sady od Diamondi. V nich najdete pouze prémiová plátna a nejreflexnější diamanty. Podívejte se na web www.diamantove-malovani.cz ještě dnes! Pokud nakupujete ze Slovenska nebo z Polska, můžete využít e-shop diamantove maľovanie, resp. haft diamentowy. Začněte s tímto skvělým koníčkem i vy!

Foto: Shutterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Candy Soap to letos zabalí za vás
iluxus.cz

Candy Soap to letos zabalí...

Česká značka přírodní ručně vyráběné kosmetiky Candy Soap...
Cukrovkou trpí každá dvoustá kočka – Nemoc se ale nevyhýbá ani psům
epochalnisvet.cz

Cukrovkou trpí každá dvoustá...

Žízeň, časté močení a ztráta hmotnosti – to jsou...
Chodsko a Domažlicko: Za krásami zřícenin
epochanacestach.cz

Chodsko a Domažlicko: Za...

Kromě hradů, jejichž jména...
Nezvyklý případ slavných lovců duchů: Když manželé Warrenovi pátrali po Bigfootovi
enigmaplus.cz

Nezvyklý případ slavných lovců...

Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak...
Rigatoni se slaninou
tisicereceptu.cz

Rigatoni se slaninou

Těstoviny se špenátem a slaninou...
Czech Space Week – startuje největší tuzemský festival kosmických aktivit
21stoleti.cz

Czech Space Week – startuje...

Za hranice Česka a ještě dál se...
Prováděli římští legionáři na našem území tajné obřady na počest boha Mithry?
enigmaplus.cz

Prováděli římští legionáři na...

Stále další archeologické nálezy na našem území...
Kamarádka má děti s mým manželem
skutecnepribehy.cz

Kamarádka má děti s mým...

Naprostá náhoda odhalila...
Kdo je tajným milencem krásné Halouzkové?
nasehvezdy.cz

Kdo je tajným milencem...

Krásná rusovlávska Natálie...
Dveře MASTER – co kus to originál
rezidenceonline.cz

Dveře MASTER – co kus to...

Jsou synonymem pro nadčasový minimalistický design, tak...
Heboučké zachumlání
panidomu.cz

Heboučké zachumlání

Deky, plédy, kožešiny, televizní župany – nic není...
Stojí lásce v cestě Třeštíkova manželka?
nasehvezdy.cz

Stojí lásce v cestě...

Svůj vztah s TOMÁŠEM...