Domů     Cítíte se bez energie? Tato místa vám ji dodají!
Cítíte se bez energie? Tato místa vám ji dodají!

EpochaPlus.cz představuje místa, která vám údajně dodají energii. Které z nich jste už navštívili? Napište nám o tom do komentářů!

Nedokončený chrám dobije baterky

V Panenském Týnci v okrese Louny má původně stát velkolepá stavba chrámu, ta však zůstává nedokončena. Přesto místo i nadále láká mnoho lidí a je důkazem, že není nutná přepychová výzdoba a svaté obrázky, aby byl chrám opravdovým chrámem.

Panenský Týnec je totiž natolik naplněn pozitivní energií, že stojí zato zde alespoň chvíli pobýt. Mezi drolícími se zdmi existuje síla schopná uzdravovat, zbavovat vás deprese, přinést dobrou náladu i radost ze života.

Mnozí zde cítí mravenčení v rukou či nohou. Pobyt V Panenském Týnci se doporučuje všem, zejména lidem po úrazech hlavy nebo po mozkové mrtvici.

Říká se, že v Panenském Týnci působí tajemné síly.
Říká se, že v Panenském Týnci působí tajemné síly.

Čerpejte na Andělské Hoře

Obec Andělská Hora ležící asi 12 kilometrů od Karlových Varů nezískala své povznášející jméno nadarmo. Kdysi tu stával hrad, dnes tu po něm zůstala jen zřícenina. To ovšem nikterak neubírá na pozitivních silách, kterými toto místo oplývá.

Zóna má velmi příznivý vliv na celý lidský organismus – harmonizuje tělo i ducha, zbavuje depresí, stresu a podle psychotroniků posiluje ochrannou funkci aury. Procházky v této oblasti vám rozhodně udělají dobře a pomohou řešit jakoukoli vnitřní nerovnováhu.

Pobyt na Andělské hoře prý působí blahodárně na lidskou duši.
Pobyt na Andělské hoře prý působí blahodárně na lidskou duši.

Závist jako zrozená k tvorbě

Výšlap k pozůstatkům keltského oppida Závist nad Zbraslaví už sám o sobě tělu pořádně prospěje. Ovšem vyškrábat kopec není jediná motivace – na Závist vyjděte hlavně, pokud máte zažívací problémy nebo vám nechutná jídlo.

Svačina spořádaná mezi archeologickými vykopávkami, zejména v altánu Kamenný stůl, vám dodá překvapivě hodně energie a vaše tělo jakoby omládlo.

Na Závisti se také daří posilovat svou kreativitu, je vhodná ke tvorbě, ať už skládání básní nebo písní, učení i meditaci. Nezapomeňte se také při cestě dolů stavit u studánky, která se nachází pod hradištěm.

Hoďte starosti za hlavu

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce v okrese Děčín je ideálním cílem dovolené. Strávit alespoň pár dní mezi pískovcovými skalami zdejší oblasti je doslova všelékem.

Při procházení tras mezi těmito útvary načerpáte životní energii, posílíte imunitní systém, získáte optimismus a celkově si vyladíte organismus. Skály navíc mají schopnost natáhnout do sebe všechny negativní emoce a trápení.

Stačí se k některé ze skal přitisknout, roztáhnout ruce a nechat ze sebe negativitu prostě vysát. Příroda si s vašimi problémy už sama poradí.

Závist bývala největší keltské hradiště u nás.
Závist bývala největší keltské hradiště u nás.

Hoďte starosti za hlavu

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce v okrese Děčín je ideálním cílem dovolené. Strávit alespoň pár dní mezi pískovcovými skalami zdejší oblasti je doslova všelékem. Při procházení tras mezi těmito útvary načerpáte životní energii, posílíte imunitní systém, získáte optimismus a celkově si vyladíte organismus. Skály navíc mají schopnost natáhnout do sebe všechny negativní emoce a trápení. Stačí se k některé ze skal přitisknout, roztáhnout ruce a nechat ze sebe negativitu prostě vysát. Příroda si s vašimi problémy už sama poradí.
Chráněná krajinná oblast Labské pískovce v okrese Děčín je ideálním cílem dovolené. Strávit alespoň pár dní mezi pískovcovými skalami zdejší oblasti je doslova všelékem. Při procházení tras mezi těmito útvary načerpáte životní energii, posílíte imunitní systém, získáte optimismus a celkově si vyladíte organismus. Skály navíc mají schopnost natáhnout do sebe všechny negativní emoce a trápení. Stačí se k některé ze skal přitisknout, roztáhnout ruce a nechat ze sebe negativitu prostě vysát. Příroda si s vašimi problémy už sama poradí.

Kromě pozitivní energie vás Labské pískovce jistě uchvátí i dokonalými scenériemi.

Čím výš, tím silnější

V městečku Jiřetín pod Jedlovou, jehož historie sahá až do roku 1554, se začínají poutníci scházet již v 18. století. Táhne je sem křížová cesta se studnou i duch místa, které dokáže krásně zklidnit.

Již na samém počátku křížové cesty je zde dobře cítit podle některých až „božská aura“, která má schopnost člověka povznést a sejmout z něj psychickou zátěž. Vibrace přitom zesilují s každým krokem vzhůru po křížové cestě až na vrchol zvaný Křížový vrch. Zde se můžete napít ze studánky, jejíž voda má ochranné účinky.

O Jiřetínském vrchu se vypráví řada pověstí. Například studánka prý léčí všechny dobré lidi.
O Jiřetínském vrchu se vypráví řada pověstí. Například studánka prý léčí všechny dobré lidi.

Od Keltů až dodnes

Hledáte-li poutní místo na Moravě, určitě se vydejte na vrch Hostýn. Ostatně ten se svou mariánskou svatyní láká návštěvníky ve velkém a není se co divit.

Již 200 let před naším letopočtem si místo zvolí Keltové pro stavbu svého oppida, v 18. století zde pak vyroste bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Pozitivní síly zdejšího místa vás naplní příjemnou energií, jako by vás prohřály a rozhodně tu pocítíte úlevu.

V sílu tohoto místa se věří napříč staletími a náboženstvím.
V sílu tohoto místa se věří napříč staletími a náboženstvím.
Foto: www.wikipedia.cz, www.prirodaceska.cz, www.megalithic.co.uk, www.rialto.cz, www.ceskolipsko.info, spektrumzdravi.cz, tribecacare.com
Související články
Záhady a tajemství
Stál na Rhodosu rozkročený gigant? Ale kdeže…
Pyramidy v Gíze, visuté zahrady, Diova socha, Artemidin chrám, Mauzoleum v Halikarnassu a… Kolos Rhódský! Sedmička divů starověkého světa, z nichž se dochoval jediný: Pyramidy. A stejně jako u Semiramidiných zahrad, i u kolosu se dodnes spekuluje, zda vůbec existoval.   Líčen je ale tak často a v mnohých detailech, že by bylo s podivem, […]
Záhady a tajemství
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
Doba bronzová a železná je v plném proudu a na dnes turisticky oblíbených ostrovech Mallorca a Menorca drží otěže moci společnost, kterou dnes nazýváme Talajotickou kulturou.   Zhruba mezi 1. a 2. tisíciletím před Kristem se pustí do budování talajotů, megalitických památek, o jejichž účelu se dnes můžeme jen dohadovat. Předcházejí jim takzvané tumuly, které […]
Záhady a tajemství
Skutečně skrývají ruiny polského hradu ďáblem střežený poklad?
Starobylý polský hrad Liwa prý ukrývá poklad, který se kdysi dávno vydal Jasiek, chlapec z Liwy, do této zříceniny hledat. Cennosti údajně v kobkách hradu skryla královna Bona, když v roce 1556 opouštěla Polsko. Jak známo, zemřela pak v Itálii na otravu. Poklad existuje! Lidé raději nechávali její poklady na pokoji, neboť se obávali ďábelských […]
Záhady a tajemství
Zuzana Dřízhalová: Odmalička si představovala, že bude slavnou herečkou
Je to talent od dětských krůčků. Zpívá, vystupuje s Bambini di Praga a sní o herectví. Překvapivě ale málem končí jako odborník na chemii. Náhoda tomu chce, že se vydá na DAMU. Zákeřná choroba jí chce ale překazit plány. Dvakrát ji porazí a zakládá úspěšnou pacientskou organizaci. Třetí kolo boje je ale fatální.   Zuzana […]
reklama
historie
Slavný Bedřich Hrozný získal profesuru až na třetí pokus
V červnu 1905 se Bedřich Hrozný stává docentem a do světa velké vědy se uvede přednáškou O babylónském eposu o stvoření světa. Finančně mu to ale nic nepřinese. Bádáním ani přednáškovou činností se Bedřich Hrozný (1879‒1952) neuživí. Naštěstí stále pracuje jako univerzitní knihovník, a proto může požádat o ruku svoji vyvolenou Vlastu Procházkovou (1888‒1959), aniž […]
Starořecký běžec Koroibos vyzrál na boha
Slunce pálí a nebe je bez mráčku. Vyvolávač ve městě Olympii na západě Peloponéského poloostrova vyzývá závodníky, aby se dostavili na startovní čáru, vymezenou pruhem kamenných desek. Místní aristokrat jménem Koroibos z Elidy se mezi mládeží ze vznešených rodin rozhodně neztratí. Na své vypracované a sluncem osmahlé tělo může být pyšný. Stadion se závodní dráhou o […]
Starověké olympijské hry: Na přehlídku naháčů ženy nesměly
Davy lidí se tísní v řecké Olympii. Každý chce vidět svého favorita. Kohosi tam vykuřují – za chvíli bude dotyčný obětovat bohům, a tak musí projít touto očistou. Zeus, Hestia i další bohové dostanou, co jim náleží, aby sportovní slavnost nic nenarušilo. Přichází na řadu shromáždění v búleuterionu, řídícím domě her, jakési radnici. Závodníci tu […]
Proč Klement Gottwald zkazil slavnému vědci pohřeb?
„Tatínek byl sice velice přísný, než to vedlo nás jen k nejpřesnějšímu konání povinností za všech okolností,“ vzpomíná prvorozený Bedřich Hrozný na otce. Matku pak líčí jako ženu „neskonalé dobroty a nejúplnějšího porozumění pro mé snahy“. „Zapíšu se i na filozofii,“ rozhodne se maturant Bedřich Hrozný roku 1897 ve Vídni. Rychle ale zjistí, že stihnout […]
věda a technika
Jak se měří inteligence: Dá se spočítat genialita?
Inteligence je základem pro myšlení, učení i přizpůsobivost a určuje, jak jsme v tomto ohledu výkonní. Ačkoliv by se mohlo zdát, že něco takového je obtížně měřitelné, lidstvo se o to už nějakou dobu se střídavými úspěchy pokouší. V druhé polovině 19. století psychologové věřili, že existuje přímá souvislost mezi velikostí lebky a inteligencí. To zpopularizovalo kraniometrii, […]
Biospehere 2: Lidský skleník skončí fiaskem!
Slunce pomalu prostupuje skleněnými tabulkami. Výzkumníci jako každé ráno vstanou a zkontrolují hodnoty, jenže dnes je něco jinak. Prostorem zazní hlas jejich šéfa, poté jsou konečně volní. Po dvou letech vyjdou na čerstvý vzduch! Uprostřed arizonské pouště stojí několik futuristicky vyhlížejících staveb, které by se hodily do filmu z daleké budoucnosti. Jde však o pomník nepovedeného […]
Strom života chrání naše zdraví
Jak se účinně bránit před všudypřítomnými civilizačními chorobami? Například synergií adaptogenních bylin, která je základem regeneračních doplňků stravy, nazvaných Strom života. Ty vznikly podle receptů renomovaného léčitele Bohuslava Větrovského. Strom života vychází ze čtyř základních duchovních směrů a principů. „Při sestavování vzorců bylin jsme se rozhodli, že budeme vycházet ze čtyř směrů vnímání přírody,“ vysvětluje […]
Mobilní telefon není jen zdroj zábavy, ale i užitečný pomocník
Mobilní telefon se stal nejpoužívanějším nástrojem, který bereme do rukou. Předstihl nejen nůž, kapesní zrcátko nebo příbor, ale také tužku a cigaretu. Vedle zábavy a prokrastinování při sledování sociálních sítí se však může stát i užitečným pomocníkem a bezpečnostním nástrojem. Chytrý mobilní telefon je počítačem, který se nám vejde do dlaně. Pro jeho zabezpečení tak […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný