Skip to content

Charles Manson: Vrah, který si neumazal ruce

Ďábelský plán na rozpoutání rasové války má odstartovat série brutálních vražd. K těm své ovečky nabádá vůdce malé sekty. Ačkoli on sám si ruce od krve neumaže, je to jeho hlava, která vede smrtící údery.

Od chvíle, kdy se Charles Milles Manson (1934-2017) narodí, míří přímo na šibenici. Není divu. Otec Colonel Walker Henderson Scott Sr. (1910–1954) vycouvá ve chvíli, kdy mu šestnáctiletá Kathleen Maddoxová (1918–1973) oznámí, že je těhotná.

Ani s ní to ovšem Charles nevyhraje. Alkoholička, která místo domova buduje svou závislost a nakonec končí v base, odsouzena za zpackanou loupež. Není divu, že se syn vydá v jejích stopách.

Půlku života za mřížemi

Začne chozením za školu a poflakováním po ulicích, brzy přidá drobné krádeže. V roce 1947 končí ve škole pro mladé delikventy v Terre Haute, kam ho šoupne matka, aby se ho zbavila. Když se dostane ven, pokračuje tam kde přestal.

Krade auta, na triku má vloupání, ozbrojené loupeže, podvody. A to vše dřív než oslaví třinácté narozeniny. Projde několika polepšovnami, kde sice zjistí, že má IQ 109, tedy 9 bodů nad americkým průměrem, je jinak je to negramotný agresivní asociál, ze kterého nejspíš nikdy nebude vzorný občan.

Je mu 32 let, když se naposledy dostane na svobodu.

Polovinu života strávil v polepšovnách a věznicích, mezitím se ovšem stihl dvakrát oženit a ještě zplodit několik dětí. Ve vězení se naučil hrát na kytaru, ale také techniky manipulace. S jejich pomocí kolem se shromažďuje malou komunitu hippíků, která si říká Rodina. Shodou náhod se také spřátelí s Dennisem Wilsonem (1944–1983) bubeníkem skupiny Beach Boys. Ten ho představí hudební branži a umožní mu nahrát několik písní. To je okamžik, kdy dává osud Mansonovi poslední šanci.

Mohl naplnit svůj sen a stát se rockovou hvězdou. Místo toho zamíří k apokalypse.

Charles Manson na policejní fotografii ( California Department of Corrections and Rehabilitation – commons.wikimedia – volné dílo)

Krev je všude

Tvrdí, že tzv. Bílé album od Beatles je šifrovanou předpovědí zničující války černochů proti bílým. Jeho proroctví však má drobný háček. Apokalypsa nepřichází. A tak se jí rozhodne pomoci. „Musíme ukázat černým jak to udělat!

“ Ve snaze vyprovokovat násilí, postřelí nejprve černošského dealera drog Bernarda Crowea, poté na jeho příkaz člen Rodiny Robert Kenneth Beausoleil (*1947) zavraždí bělocha Garyho Hinmana a pokusí se vzbudit podezření, že jde o dílo Černých panterů.

Když ani to nezabere, rozhodne se přitvrdit a 8. srpna 1969 posílá Charlese Watsona (*1945) a tři dívky, Susan Atkinsovou (1948–2009), Linda Kasabianovou (*1949) a Patricia Krenwinkelovou (*1947) do luxusní losangeleské vily, kde mají zabít každého, kdo tam bude.

Najdou jich tu pět. Bez slitování všechny postřílí a ubodají.

Nakonec si nechají slavnou hollywoodskou herečku Sharon Tateovou (1943–1969), manželku neméně slavného režiséra Romana Polanského (*1933). Nezastaví je ani to, že je v osmém měsíci těhotenství. „Zabijte mě, když musíte, ale pomozte mi nejprve dítě porodit,“ prosí zoufale. Marně. Bestie nemají slitování a ubodají ji 16 ranami nožem i s nenarozeným dítětem. Další den Manson přikáže čtveřici doplené Leslie Van Houtenovou (*1949) a Steve Groganem (*1951) další mord, a tentokrát je osobně doprovází, aby na vše dohlédl.

Parta stejným způsobem zavraždí podnikatele Lena LeBiancu a jeho manželku Rosemary. Manson dbá, aby se každý zapojil do vraždění, ale sám na nikoho ruku nevztáhne.

Nejznámější obětí se stane těhotná herečka Sharon Tate (20th Century-Fox; Restored by Adam Cuerden (commons.wikimedia – volné dílo – neznámý autor)

Plynové komoře uniknou o vlásek

K dalším vraždám už se parta nedostane. Jen o pád dnů později jsou zatčeni za krádež auta, a i když jejich spojení s vraždami najevo nevyjde, stáhnou se. Ani při dalším zatčení za krádež aut, na podzim téhož roku, ještě policie netuší, koho vlastně zatýká.

Atkinsová se však prořekne a dosud bezradné týmy vyšetřující vraždy Tateové a LeBiancových už si je uniknout nenechají. Všichni, včetně Mansona jsou odsouzeni k trestu smrti v plynové komoře a nejvyššímu trestu uniknou jen proto, že jsou v Kalifornii zrušeny popravy.

Trest se mění v doživotí a za mřížemi také Manson 19. listopadu 2017 dožije.

Zam řížemi Manson dožije do konce svých bídných dnů (California Department of Corrections and Rehabilitation (commons.wikimedia – vlné dílo)

Foto: commons wikimedie, pixabay (úvodní foto)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Návrat designu ke kořenům
rezidenceonline.cz

Návrat designu ke kořenům

S prvky modernismu zpátky k podstatě...
Manžel udělal dvě chyby
skutecnepribehy.cz

Manžel udělal dvě chyby

Naše studentské manželství...
Proč vzdala šanci na lásku?
nasehvezdy.cz

Proč vzdala šanci na lásku?

O Martině Randové (49) se ví,...
Nakupování budoucnosti se inspiruje od Průmyslu 4.0
21stoleti.cz

Nakupování budoucnosti se...

V poslední době jsme se mohli seznámit s výsledky...
Zůstává s manželem jenom pro peníze?
nasehvezdy.cz

Zůstává s manželem jenom pro...

O tom, že jim manželství...
UFO při cestě na Zemi využívá mimozemskou dálnici
enigmaplus.cz

UFO při cestě na Zemi...

37. severní rovnoběžka laikovi nic moc...
Přestat si dělat starosti je umění
panidomu.cz

Přestat si dělat starosti je...

Určitě to stojí za to, naučit se nedělat si...
Norsko, to jsou tuhé zimy, lososi a záhadná světla v Hessdalen
enigmaplus.cz

Norsko, to jsou tuhé zimy,...

Norská víska Hessdalen, kde žije pouhých...
Dietní okurkový koktejl
tisicereceptu.cz

Dietní okurkový koktejl

Okurkový koktejl je mezi doma vyrobenými...
Originální Land Cruiser Toma Hankse jde do dražby
iluxus.cz

Originální Land Cruiser Toma...

Aukční dům Bonhams milovníkům...
Stále divoký svědek historie: Boubínský prales
epochanacestach.cz

Stále divoký svědek historie:...

Před 12 000 lety končila...
Strašidelný Kehoe dům: Přenocujete v americkém hotelu duchů?
epochalnisvet.cz

Strašidelný Kehoe dům:...

Strašidelný dům zvaný Kehoe v americkém...