Skip to content
reklama
reklama

Charles Manson: Vrah, který si neumazal ruce

Ďábelský plán na rozpoutání rasové války má odstartovat série brutálních vražd. K těm své ovečky nabádá vůdce malé sekty. Ačkoli on sám si ruce od krve neumaže, je to jeho hlava, která vede smrtící údery.

Od chvíle, kdy se Charles Milles Manson (1934-2017) narodí, míří přímo na šibenici. Není divu. Otec Colonel Walker Henderson Scott Sr. (1910–1954) vycouvá ve chvíli, kdy mu šestnáctiletá Kathleen Maddoxová (1918–1973) oznámí, že je těhotná.

Ani s ní to ovšem Charles nevyhraje. Alkoholička, která místo domova buduje svou závislost a nakonec končí v base, odsouzena za zpackanou loupež. Není divu, že se syn vydá v jejích stopách.

Půlku života za mřížemi

Začne chozením za školu a poflakováním po ulicích, brzy přidá drobné krádeže. V roce 1947 končí ve škole pro mladé delikventy v Terre Haute, kam ho šoupne matka, aby se ho zbavila. Když se dostane ven, pokračuje tam kde přestal.

Krade auta, na triku má vloupání, ozbrojené loupeže, podvody. A to vše dřív než oslaví třinácté narozeniny. Projde několika polepšovnami, kde sice zjistí, že má IQ 109, tedy 9 bodů nad americkým průměrem, je jinak je to negramotný agresivní asociál, ze kterého nejspíš nikdy nebude vzorný občan.

Je mu 32 let, když se naposledy dostane na svobodu.

Polovinu života strávil v polepšovnách a věznicích, mezitím se ovšem stihl dvakrát oženit a ještě zplodit několik dětí. Ve vězení se naučil hrát na kytaru, ale také techniky manipulace. S jejich pomocí kolem se shromažďuje malou komunitu hippíků, která si říká Rodina. Shodou náhod se také spřátelí s Dennisem Wilsonem (1944–1983) bubeníkem skupiny Beach Boys. Ten ho představí hudební branži a umožní mu nahrát několik písní. To je okamžik, kdy dává osud Mansonovi poslední šanci.

Mohl naplnit svůj sen a stát se rockovou hvězdou. Místo toho zamíří k apokalypse.

blank
Charles Manson na policejní fotografii ( California Department of Corrections and Rehabilitation – commons.wikimedia – volné dílo)

Krev je všude

Tvrdí, že tzv. Bílé album od Beatles je šifrovanou předpovědí zničující války černochů proti bílým. Jeho proroctví však má drobný háček. Apokalypsa nepřichází. A tak se jí rozhodne pomoci. „Musíme ukázat černým jak to udělat!

“ Ve snaze vyprovokovat násilí, postřelí nejprve černošského dealera drog Bernarda Crowea, poté na jeho příkaz člen Rodiny Robert Kenneth Beausoleil (*1947) zavraždí bělocha Garyho Hinmana a pokusí se vzbudit podezření, že jde o dílo Černých panterů.

Když ani to nezabere, rozhodne se přitvrdit a 8. srpna 1969 posílá Charlese Watsona (*1945) a tři dívky, Susan Atkinsovou (1948–2009), Linda Kasabianovou (*1949) a Patricia Krenwinkelovou (*1947) do luxusní losangeleské vily, kde mají zabít každého, kdo tam bude.

Najdou jich tu pět. Bez slitování všechny postřílí a ubodají.

Nakonec si nechají slavnou hollywoodskou herečku Sharon Tateovou (1943–1969), manželku neméně slavného režiséra Romana Polanského (*1933). Nezastaví je ani to, že je v osmém měsíci těhotenství. „Zabijte mě, když musíte, ale pomozte mi nejprve dítě porodit,“ prosí zoufale. Marně. Bestie nemají slitování a ubodají ji 16 ranami nožem i s nenarozeným dítětem. Další den Manson přikáže čtveřici doplené Leslie Van Houtenovou (*1949) a Steve Groganem (*1951) další mord, a tentokrát je osobně doprovází, aby na vše dohlédl.

Parta stejným způsobem zavraždí podnikatele Lena LeBiancu a jeho manželku Rosemary. Manson dbá, aby se každý zapojil do vraždění, ale sám na nikoho ruku nevztáhne.

blank
Nejznámější obětí se stane těhotná herečka Sharon Tate (20th Century-Fox; Restored by Adam Cuerden (commons.wikimedia – volné dílo – neznámý autor)

Plynové komoře uniknou o vlásek

K dalším vraždám už se parta nedostane. Jen o pád dnů později jsou zatčeni za krádež auta, a i když jejich spojení s vraždami najevo nevyjde, stáhnou se. Ani při dalším zatčení za krádež aut, na podzim téhož roku, ještě policie netuší, koho vlastně zatýká.

Atkinsová se však prořekne a dosud bezradné týmy vyšetřující vraždy Tateové a LeBiancových už si je uniknout nenechají. Všichni, včetně Mansona jsou odsouzeni k trestu smrti v plynové komoře a nejvyššímu trestu uniknou jen proto, že jsou v Kalifornii zrušeny popravy.

Trest se mění v doživotí a za mřížemi také Manson 19. listopadu 2017 dožije.

blank
Zam řížemi Manson dožije do konce svých bídných dnů (California Department of Corrections and Rehabilitation (commons.wikimedia – vlné dílo)

Foto: commons wikimedie, pixabay (úvodní foto)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
Pozoruhodný svět vyder
21stoleti.cz

Pozoruhodný svět vyder

Je známo, že polovodní savci jsou velmi...
Podzimní očista pokožky
iluxus.cz

Podzimní očista pokožky

Nastává čas dlouhých, bylinkami provoněných...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...
Rada zesnulé matky pomohla
skutecnepribehy.cz

Rada zesnulé matky pomohla

Měla jsem dva věštecké...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
UFO skončilo v oceánu. Bude jednou nalezeno?
enigmaplus.cz

UFO skončilo v oceánu. Bude...

Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je...
Bájný fénix: Dokáže obelstít smrt?
enigmaplus.cz

Bájný fénix: Dokáže...

Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří...
Daniela chce od Ondřeje jediné… Mít společné děťátko!
nasehvezdy.cz

Daniela chce od Ondřeje jediné…...

Vztah moderátorky...