Skip to content

Charles Manson: K vraždě vyzývají tajné zprávy od Beatles

Hudba zní všude. V koncertních sálech, na diskotékách, v obchodech, v obývácích, v autech. Inspiruje umělce, sportovce, ale jak se zdá tak bohužel i vrahy. Například takoví Beatles údajně ponoukají Charlese Mansona k vraždění.

Pokud mají Beatles nějakého opravdu fanatického fanouška, pak je to Charles Manson (1934-2017), vůdce sekty nazvané Rodina a jeden z nejznámějších masových vrahů v historii USA. Když zrovna necituje verše z knihy Zjevení, cituje texty jejich písniček.

Poselství ukrytá v písních

Od kázání k činům přejde poté, co Brouci vydají své „bílé“ album. Začíná být přesvědčen, že teď už svými texty promlouvají přímo k němu a posílají mu tajné zprávy. Poslouchá album stále dokola, tak dlouho, až všechny rozluští.

Je to přece tak jasné. Blackird je hymnou černochů a jejich boje proti bílým – „Kos zpívá za noci/ bere svá poraněná křídla a naučí se létat/ Celý svůj život/ čekal jsi na tuto chvíli.“ V Piggies jsou prasátka šifrou pro boháče, kteří podle Beatles potřebují „pořádný výprask“. Skladba Revolution No.9 zvěstuje, že Beatles jsou ve skutečnosti čtyři andělé popsaní v deváté kapitole Zjevení, a Lennonův výkřik „Right!“ (Správně!) je ve skutečnosti skrytým povelem k povstání „Rise!“ (Povstaňte!). A skladba Helter Skelter (mimochodem nejtvrdší skladba Beatles, která předznamenala zrození heavy metalu a punku) je proroctvím nadcházející zničující rasové války, ve které černoši smetou bílou rasu.

Netuší, že ve slově Helter není ukryto žádné Peklo (Hell), ale jde o anglický výraz pro Tobogán.

Charles Manson v roce 1968 (California Department of Corrections and Rehabilitation, Public Domain, commons.wikimedia)

Smrt ve jménu Helter Skelter

Když se k rozpoutání očekávané války nikdo nemá, rozhodne se ji odpálit sám. Postřelí černošského dealera drog Bernarda Crowea, poté na jeho příkaz člen Rodiny Robert Beausoleil (*1947) zavraždí bělocha Garyho Hinmana a pokusí se vzbudit podezření, že jde o dílo Černých panterů.

Když ani to nezabere, usoudí, že musí přitvrdit a 8. srpna 1969 pošle své ovečky Charlese Watsona (*1945), Susan Atkinsovou (1948–2009), Linda Kasabianovou (*1949) a Patricii Krenwinkelovou (*1947) do jedné luxusní losangeleské vily.

„Zabijte každého, koho tam najdete.“ Poslechnou a když v domě najdou pět lidí, všechny bez lítosti postřílí a ubodají. Mezi obětmi je slavná herečka Sharon Tateová (1943–1969), která je v osmém měsíci těhotenství.

I se svým nenarozeným dítětem umírá po 16 ranách nožem. O den později, tentokrát osobně doprovázeni Mansonem, zavraždí podnikatele Lena LeBiancu a jeho manželku Rosemary. Jejich cennosti hodlá Manson nastražit ve čtvrtích obývaných černochy.

blank
Sharon Tate (20th Century-Fox, Volné dílo, commons.wikimedia)

My nic, my muzikanti

Mají v plánu vraždit dál, dokud nebude rozpoutána Mansonem vyhlížená Helter Skelter, jenže o pár dnů později jsou zatčeni za krádež auta a i když je s vraždami ještě nikdo nespojuje, raději se stáhnou.

Jenže téhož roku se při dalším banálním zatčení Atkinsová podřekne a všichni končí za mřížemi. U soudu se pak o Beatles mluví často. Manson se jimi ohání každou chvíli. „Proč viníte mě? Já ty texty nenapsal.

Jen slyším co říkají. Povstaňte! Zabíjejte! Napsali to oni, Beatles. Oni mluví o válce, posílají podprahová poselství, která slyšíme.“ Beatles samozřejmě na lavici obžalovaných nekončí. I když o jejich předvolání ke svědecké výpovědi se údajně chvíli uvažuje.

Sami muzikanti se samozřejmě od Mansona distancují. „Nechápu jak někoho mohlo napadnout, že Helter Skelter má něco společného s vražděním. A, upřímně, já ty slova vlastně nikdy moc neposlouchal. Byl to jen zvuk,“ zlobí se John Lennon (1940-1980) a Paul McCartney (*1942) lituje: „Mohla to být fajn písnička.

Rozverná, zábavná. Jenže teď ji zničil Manson, který jí dal nový zvrácený podtext.“ A zjevně otřesený George Harrison (1943-2001) jen dodává: „Je hrozné být spojován s něčím tak bídným jako je Charles Manson.“

blank
Beatles (EMI, Volné dílo, commons.wikimedia)
Foto: commons.wikimedia titulka - Pixabay
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Konferenční a odkládací stolky
rezidenceonline.cz

Konferenční a odkládací stolky

Dnes jsou pro naše potřeby...
S třetím manželem jsem spokojená a chci ho už napořád
nasehvezdy.cz

S třetím manželem jsem...

Dvě manželsví jí...
Brokolicový krém s krutony
tisicereceptu.cz

Brokolicový krém s krutony

Jemný brokolicový krém s brambory a...
SOS hlasivky: Nemůžu mluvit!
panidomu.cz

SOS hlasivky: Nemůžu mluvit!

Chrapot mají většinou na vině infekce horních cest...
Klíč k apokalypse: Existuje červené tlačítko?
epochalnisvet.cz

Klíč k apokalypse: Existuje...

Dramatická hudba hraje na plné pecky. Diváci v...
Nehledej smrt, smrt si tě najde: záhada posledního letu Daga Hammarskjölda
enigmaplus.cz

Nehledej smrt, smrt si tě...

Letos uplynulo rovných šedesát let od tragické...
Zemřel profesor František Sehnal, významný český entomolog
21stoleti.cz

Zemřel profesor František...

V pátek 26. listopadu 2021 zemřel ve...
Tajemný přízrak mi ukázal směr
skutecnepribehy.cz

Tajemný přízrak mi ukázal směr

Pomoci v nouzi se můžeme...
Po stopách čarodějnic
enigmaplus.cz

Po stopách čarodějnic

Usedají kolem ohně a tiché zaříkávání se mění v hlasité...
Porsche představuje nový start-up 1KOMMA5°
iluxus.cz

Porsche představuje nový...

Společnost Porsche expanduje na poli...
Troja Když jsou láska a sláva silnější než smrt
epochanacestach.cz

Troja Když jsou láska a sláva...

Nedobytné opevnění...
Chystá se herečka opravdu opustit svého muže?
nasehvezdy.cz

Chystá se herečka opravdu...

Od samého začátku to...