Skip to content
reklama
reklama blank

Charles Manson: K vraždě vyzývají tajné zprávy od Beatles

blank

Hudba zní všude. V koncertních sálech, na diskotékách, v obchodech, v obývácích, v autech. Inspiruje umělce, sportovce, ale jak se zdá tak bohužel i vrahy. Například takoví Beatles údajně ponoukají Charlese Mansona k vraždění.

Pokud mají Beatles nějakého opravdu fanatického fanouška, pak je to Charles Manson (1934-2017), vůdce sekty nazvané Rodina a jeden z nejznámějších masových vrahů v historii USA. Když zrovna necituje verše z knihy Zjevení, cituje texty jejich písniček.

Poselství ukrytá v písních

Od kázání k činům přejde poté, co Brouci vydají své „bílé“ album. Začíná být přesvědčen, že teď už svými texty promlouvají přímo k němu a posílají mu tajné zprávy. Poslouchá album stále dokola, tak dlouho, až všechny rozluští.

Je to přece tak jasné. Blackird je hymnou černochů a jejich boje proti bílým – „Kos zpívá za noci/ bere svá poraněná křídla a naučí se létat/ Celý svůj život/ čekal jsi na tuto chvíli.“ V Piggies jsou prasátka šifrou pro boháče, kteří podle Beatles potřebují „pořádný výprask“. Skladba Revolution No.9 zvěstuje, že Beatles jsou ve skutečnosti čtyři andělé popsaní v deváté kapitole Zjevení, a Lennonův výkřik „Right!“ (Správně!) je ve skutečnosti skrytým povelem k povstání „Rise!“ (Povstaňte!). A skladba Helter Skelter (mimochodem nejtvrdší skladba Beatles, která předznamenala zrození heavy metalu a punku) je proroctvím nadcházející zničující rasové války, ve které černoši smetou bílou rasu.

Netuší, že ve slově Helter není ukryto žádné Peklo (Hell), ale jde o anglický výraz pro Tobogán.

blank
Charles Manson v roce 1968 (California Department of Corrections and Rehabilitation, Public Domain, commons.wikimedia)

Smrt ve jménu Helter Skelter

Když se k rozpoutání očekávané války nikdo nemá, rozhodne se ji odpálit sám. Postřelí černošského dealera drog Bernarda Crowea, poté na jeho příkaz člen Rodiny Robert Beausoleil (*1947) zavraždí bělocha Garyho Hinmana a pokusí se vzbudit podezření, že jde o dílo Černých panterů.

Když ani to nezabere, usoudí, že musí přitvrdit a 8. srpna 1969 pošle své ovečky Charlese Watsona (*1945), Susan Atkinsovou (1948–2009), Linda Kasabianovou (*1949) a Patricii Krenwinkelovou (*1947) do jedné luxusní losangeleské vily.

„Zabijte každého, koho tam najdete.“ Poslechnou a když v domě najdou pět lidí, všechny bez lítosti postřílí a ubodají. Mezi obětmi je slavná herečka Sharon Tateová (1943–1969), která je v osmém měsíci těhotenství.

I se svým nenarozeným dítětem umírá po 16 ranách nožem. O den později, tentokrát osobně doprovázeni Mansonem, zavraždí podnikatele Lena LeBiancu a jeho manželku Rosemary. Jejich cennosti hodlá Manson nastražit ve čtvrtích obývaných černochy.

blank
Sharon Tate (20th Century-Fox, Volné dílo, commons.wikimedia)

My nic, my muzikanti

Mají v plánu vraždit dál, dokud nebude rozpoutána Mansonem vyhlížená Helter Skelter, jenže o pár dnů později jsou zatčeni za krádež auta a i když je s vraždami ještě nikdo nespojuje, raději se stáhnou.

Jenže téhož roku se při dalším banálním zatčení Atkinsová podřekne a všichni končí za mřížemi. U soudu se pak o Beatles mluví často. Manson se jimi ohání každou chvíli. „Proč viníte mě? Já ty texty nenapsal.

Jen slyším co říkají. Povstaňte! Zabíjejte! Napsali to oni, Beatles. Oni mluví o válce, posílají podprahová poselství, která slyšíme.“ Beatles samozřejmě na lavici obžalovaných nekončí. I když o jejich předvolání ke svědecké výpovědi se údajně chvíli uvažuje.

Sami muzikanti se samozřejmě od Mansona distancují. „Nechápu jak někoho mohlo napadnout, že Helter Skelter má něco společného s vražděním. A, upřímně, já ty slova vlastně nikdy moc neposlouchal. Byl to jen zvuk,“ zlobí se John Lennon (1940-1980) a Paul McCartney (*1942) lituje: „Mohla to být fajn písnička.

Rozverná, zábavná. Jenže teď ji zničil Manson, který jí dal nový zvrácený podtext.“ A zjevně otřesený George Harrison (1943-2001) jen dodává: „Je hrozné být spojován s něčím tak bídným jako je Charles Manson.“

blank
Beatles (EMI, Volné dílo, commons.wikimedia)
Foto: commons.wikimedia titulka - Pixabay
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
Pozoruhodný svět vyder
21stoleti.cz

Pozoruhodný svět vyder

Je známo, že polovodní savci jsou velmi...
Podzimní očista pokožky
iluxus.cz

Podzimní očista pokožky

Nastává čas dlouhých, bylinkami provoněných...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...
Rada zesnulé matky pomohla
skutecnepribehy.cz

Rada zesnulé matky pomohla

Měla jsem dva věštecké...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
UFO skončilo v oceánu. Bude jednou nalezeno?
enigmaplus.cz

UFO skončilo v oceánu. Bude...

Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je...
Bájný fénix: Dokáže obelstít smrt?
enigmaplus.cz

Bájný fénix: Dokáže...

Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří...
Daniela chce od Ondřeje jediné… Mít společné děťátko!
nasehvezdy.cz

Daniela chce od Ondřeje jediné…...

Vztah moderátorky...