Skip to content
reklama

Česká chlouba! Hra Kingdom Come: Deliverance 

blank

Dílo vydané na začátku roku 2018, se ukázalo jako povedená produkce. I přes některé nedostatky byl titul vysoce hodnocen a hráči ho ocenili. Potvrzují to vysoké prodeje – české studio Warhorse právě zveřejnilo nejnovější data k této problematice.

Prodej Kingdom Come: Deliverance přesáhl 4 miliony kopií. Hra si stále nachází kupce, protože jen za poslední rok si ji koupilo přes milion hráčů.

Čeští výrobci zavedou hráče do Čech roku 1403, kde na pozadí konfliktu o moc mezi Zikmundem Lucemburským a Václavem IV. Jeho armáda vtrhne do vesnice obývané Jindřichem. Prostý syn kováře přijde v bitvě o rodinu a přátele, ale unikne svým trýznitelům, aby varoval nedalekou osadu.

Tímto jednoduchým způsobem se hráč zaplétá do her mocných.

blank

Začátek nezní příliš povzbudivě, kolikrát už jsme viděli příběh „z nuly hrdinou“? Hodně, a přesto vás děj hry Kingdom Come: Deliverance vtáhne, především díky velmi silnému zakotvení v historických reáliích.

Postupné scény a dialogy vám umožní nasát středověký svět nadobro a žít jeho vlastním rytmem. Děj je vystavěn a podán tak, že si dlouho připadáme jako kolečko v obrovském geopolitickém stroji, a přesto hraní provázejí značné emoce.

Dozvídáme se o intrikách důležitých pro Čechy, které se sice netýkají přímo hlavního hrdiny, ale v žádném okamžiku nepochybujeme o tom, že v nich ještě sehrajeme důležitou roli.

blank

Z hlediska mechanik má český titul nejblíže k sérii The Elder Scrolls. Tvůrci dávají hráči k dispozici otevřený svět, který lze a je třeba prozkoumávat, a hlavní zápletka není vždy v popředí. Úkoly jsou však někdy zajímavé, jako například vyplížit se z hradu a pohřbít rodiče, účastnit se lovu nebo pomáhat na svatbě.

Můžeme také plnit mnoho vedlejších misí, které více či méně doplňují hlavní dějovou linii, a činností, které se omezují na pouhé odstranění bandity nebo získání určitého zboží. Mise mají často více než jeden správný způsob dokončení, takže si budeme moci prosekat cestu k cíli mečem, někoho podplatit nebo přesvědčit, aby nám pomohl, a také krást nebo okrádat ostatní.

Jak se na RPG sluší a patří, jsou zde četné statistiky popisující postavu, a i v tomto prvku si Kingdom Come: Deliverance půjčuje řešení ze série, která nám dala Morrowind nebo Skyrim. Abyste získali dovednost v ovládání bílé zbraně, musíte… používat.

Logické, že? Totéž platí i pro další dovednosti, tedy obratnost se zlepší, když budete používat luk, a zamčené truhly přestanou být problémem, když otevřete několik méně bezpečných.

blank

Henry popisuje také řadu dalších prvků, které zvyšují pocit realističnosti, jako je úroveň sytosti a spánku. Uspokojení obou potřeb je klíčem k tomu, aby byl hrdina zdravý a připravený na další dobrodružství.

Stačí říct, že nevyspalý hrdina začne usínat ve stoje, takže mhouří oči a jeho krok není tak jistý. Ještě opatrnější musíte být s jídlem, protože zásoby se mohou rychle zkazit, což může vést k otravě jídlem.

Realističnost tím nekončí, protože odstranění kovového oblečení a jeho nahrazení tmavým oblečením snižuje možnost, že vás při nočním plížení odhalí náhodní kolemjdoucí. Pozor si musíte dávat i na další drobnosti, jako je chození po vesnici se zakrváceným oblečením, což rozhodně nevzbuzuje důvěru ani u obyvatel, ani u stráží.

Už samotné vybavení dává jasně najevo, že se nejedná o standardní RPG. Zapomeňte na plášť poskytující +5 k rétorice. Tyto bonusy budou poskytovány v praxi. Stejně jako Betano promo kód, který můžete využít při hraní mobilních her.

Foto: web Kingdom Come: Deliverance 
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Skončila znovu Simona Lewandowská sama a hledá nového milence?
nasehvezdy.cz

Skončila znovu Simona...

Říkalo se, že SIMONA...
Tajemství katastrofy R101: Byla gigantická vzducholoď prokletá?
enigmaplus.cz

Tajemství katastrofy R101:...

Obrovská britská vzducholoď R101 je ve své době...
RODINNÝ BEZVA FEST.
epochanacestach.cz

RODINNÝ BEZVA FEST.

I letos se můžete těšit na rodinný...
Nový lék účinný v boji proti nádorům na mozku
21stoleti.cz

Nový lék účinný v boji proti...

Glioblastomy jsou nejčastější a nejagresivnější primární...
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz

Certina zahalila své DS...

Hodinky DS Action Diver od značky Certina se...
Zradila jsem muže svého života!
skutecnepribehy.cz

Zradila jsem muže svého...

Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi...
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz

Prsten z Atlantidy: Jediný...

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis...
Smetanové brambory se sýrem
tisicereceptu.cz

Smetanové brambory se sýrem

Potřebujete uvařit snadný oběd do jedné hodiny?...
Netradiční sex – aneb Se succubou v posteli
enigmaplus.cz

Netradiční sex – aneb...

Succubus a incubus jsou označení pro jednu z nejděsivějších...
Ložnice v hávu přírody
rezidenceonline.cz

Ložnice v hávu přírody

Návrat k přírodě je trendem poslední doby a...
Podařilo se známému páru dokonale utajit rozvod?
nasehvezdy.cz

Podařilo se známému páru...

Vypadá to, že manželství...
Vysavač na okna je skvělý pomocník
panidomu.cz

Vysavač na okna je skvělý...

Asi není mnoho lidí, kteří by řekli, že mytí...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha