Skip to content
reklama

Čeká nás krutá zima. Co dělat, abyste nezmrzli?

blank
Tento článek je reklamním sdělením

Válka mezi Ukrajinou a Ruskem, které již několik měsíců okupuje ukrajinské území, stále nemá konce. Jelikož byly na Rusko a jeho prezidenta Vladimíra Putina uvaleny sankce, ruský prezident neváhal ukázat svoji moc a proto v celé Evropě razantně vzrostly ceny plynu, kterým se v dnešní době topí více než u poloviny obyvatelstva České Republiky a celkově Evropy.

Je tedy jasné, že nás tento rok čeká krušné období a tuhá zima. Co lze ale udělat pro to, abyste v zimě kvůli vysokým cenám za plyn nezmrzli?

Jednou z možností, je zateplení fasády. Výběr fasád naleznete například na webu https://aluprof.com/cz. Zkontrolovat těsnění oken a v případě, kdy zjistíte, že vám skrze okna uniká teplo a nemůžete si dovolit další výdaje v podobě investic do nových oken, můžete okna utěsnit starými kusy látky, které umístíte podél oken na místo, kde teplo uniká. To samé lze provést i u dveří.

blank

Další možností je využití krbu nebo kamen, kdy topíte dřevem v jedné místnosti a tudíž nepotřebujete topit plynem. Z vlastní zkušenosti víme, že kamna dokážou často vyhřát i celé patro vašeho obydlí.

Dále doporučujeme větrat naplno a v krátkých intervalech. Místo toho, abyste měli okno otevřené na větračku, jednoduše otevřete celé okno na pár minut a poté ho opět uzavřete. Opakujte několikrát denně v krátkých intervalech. Tím zajistíte, že nebude docházet k úniku tepla, ale i tak se ve vašem pokoji vyčistí vzduch.

Investujte do přenosných elektrických přímotopů nebo do ohřívačů vzduchu. Ty mají skvělou výhodu v tom, že jsou přenosné a proto si je s sebou můžete vzít jak do ložnice, tak do koupelny nebo kuchyně. Zkrátka je umístíte tam, kde je zrovna potřebujete. Pořídit si můžete také malé ohřívací gelové kapsle, které si vložíte do kapes a zahřejí vaše ruce do doby, než dorazíte domů. Využít je lze ovšem kdekoliv a kdykoliv, i během sledování televize.

blank

Další věcí, která vám může pomoci v případě, že budete pociťovat chlad, je teplá sprcha nebo vana. Ta vaše tělo krásně zahřeje a navíc zrelaxujete. Do koupele můžete přidat květy růže či koupelovou sůl a brzy jistě zapomenete, že vám ještě před chvílí byla zima, nebo jste přišli domů s promrzlými končetinami.

A v neposlední řadě byste určitě neměli vyhazovat žádné svetry ani mikiny. Vrstvení oblečení je ověřeným receptem již od našich babiček, aby nedošlo k nachlazení a prochladnutí organismu. Přeci jen, když vám bude teplo, mikinu nebo svetr si můžete sundat vždycky. Také doporučujeme vzít si na večer na spaní teplé ponožky. To vám pomůže i s usínáním, neboť teplo přichází od chodidel a pokud má člověk studená chodidla, má také větší problém usnout.

Foto: PX FUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články