Víte, jak vznikl Měsíc? Dosud se odborníci domnívali, že jde pravděpodobně o formovaný shluk částí většího tělesa, které se kdysi srazilo se Zemí. Vědci z proslulé Harvardské univerzity však předkládají zcela jinou hypotézu…
Podle vědců z Harvardu byl Měsíc kdysi původně součástí Země! Teorie pracuje s názorem, že se Země ve své prehistorii otáčela kolem vlastní osy daleko rychleji, než je tomu nyní, a pozemský den tak údajně trval pouhé dvě nebo tři hodiny.
Někdy v té době, kdy se Země kolem své osy otáčela až 11x rychleji než v dnešní době, se měla srazit s jakýmsi velmi hmotným vesmírným tělesem, vinou čehož se do prostoru kolem Země uvolnilo poměrně velké množství materiálu.
Z něj se pak údajně zformoval dnešní Měsíc.
Vzájemná gravitace Měsíce a Země pak zpomalila rotaci naší planety.
„V našich simulacích byla počáteční Země o trochu větší než dnes, jde asi o 5% hmoty navíc, která se kamsi ztratila při dopadu (dopadu myšleného tělesa, jež stálo u zrodu Měsíce, pozn. red.),“ přibližuje profesorka Sarah T. Stewart, jedna z autorek nové teorie o zrodu Měsíce. Odhalili jsme konečně pravý původ našeho šedého vesmírného souputníka?