Skip to content
reklama
reklama

Brutální útok rozmazleného mladíka

Dorothy Ryanová myje v kuchyni nádobí, za okny rodinného domu v Hungerfordu se rozparádilo pravé anglické počasí a z vedlejšího pokoje se ozývají rány a nadávky. To zase syn Michael sleduje nějaký svůj oblíbený akční krvák.

Jen ať se dívá. Vždyť je tak roztomilý…

Nedá na svého synáčka dopustit. Vždyť mu slíbila, že jej nikdy neopustí. A Michael (1960–1987) si vzal Dorothina slova k srdci. Rozhodla se mít svého syna dokonale pod kontrolou. Téměř jej nepouští z domu.

A tak si mladý Michael může doma dělat, co se mu zlíbí. A ze všeho nejvíc miluje akční trháky, zejména se Sylvesterem Stallonem.

Mediální bublina?

Alespoň to tvrdí média, která si na událostech z léta 1987 pořádně smlsnou. Může se tak zdát, že Michael Ryan se zcela vzhlédl ve své nejoblíbenější filmové postavě Rambo. Policejní verze ale nikdy nehovořila o tom, zda vůbec rodina vlastní videopřehrávač.

Ať tak či tak, jisté je, že Michael Ryan miluje násilí. Podle oficiálních zdrojů je psychopat a schizofrenik. Jen tak si lze vysvětlit otřesný zločin, jehož se hodlá dopustit.

Tak kterou si vezmu?

Mladíkova diagnóza je o to nebezpečnější, že se rád obklopuje zbraněmi všeho druhu. A co víc, v té době mu v tom žádný britský zákon nebrání. V domě, který je celým jeho královstvím, tak střádá hotový arzenál, kde nechybí pušky, množství ručních zbraní, ani brokovnice.

Ke svému ďábelskému plánu nakonec použije své favority – útočnou pušku typu 56, poloautomatickou pistoli zvanou Beretta a samonabíjecí karabinu M1.

blank
Dějištěm masakru se stalo poklidné anglické městečko Hungerford. FOTO: Stewart Snowball / Creative Commons/ CC BY-SA 2.0

První střelba v lesích

Těžko říct, proč si jako počátek své děsivé mise zvolí les Savernake západně od města. Právě zde najde 19. srpna 1987 smrt jeho první oběť – 35letá Susan Godfreyová, která si sem vyjela na piknik se svými dvěma malými dětmi.

Schytá 13 střel do zad. Ryan pak nasedá do auta a pokračuje k benzínce. I tady by rád přidal nějaký zářez na pažbu. Při útoku na obsluhu pumpy mu ale vypadne zásobník, a tak raději rychle uhání rovnou do víru Hungerfordu.

Nejprve však musí domů – doplnit svůj arzenál.

Domov v plamenech

Na policii se tou dobou již množí vyděšené telefonáty, ani ty však nemohou zabránit krveprolití, které brzy zanechá celou Anglii v šoku. Ryan v amoku zastřelí svého psa, podpálí vlastní dům a vydá se na lov.

Prochází ulicemi a střílí na vše, co se pohne. Počet obětí se kupí. Mezi mrtvými je i policista, který si pro vraha přijel. Střelec pálí do projíždějících aut, do oken domů i na nešťastné zvědavce, kteří přispěchají zjistit, co se děje.

Vtom se mezi neznámými tvářemi i sousedy objeví Dorothy…

Překvapení pro maminku

Tomu, co vidí, ani nelze říkat spoušť. Je to hotové peklo. A to vše má na svědomí její synáček… Jak je to možné, vždyť mu dala tolik péče? To ne, tohle musí zarazit. Zvedá ruce a podívá se synovi do očí.

„Prosím, nestřílej,“ řekne žalostně při pohledu do hlavně. Je to to poslední, co v životě uvidí. Ryan svou matku nemilosrdně odpraví výstřelem do hlavy.

Ukončí to sám

Teprve zvuk policejní helikoptéry jej vyžene z ulice. Střelec spěchá do budovy základní školy, kam sám chodíval. Štěstí, že jsou prázdniny, přesto není škola zcela prázdná. „Smrt mojí matky byla chyba!“ huláká Ryan a napřahuje k nebi ruku, v níž svírá granát.

Je v pasti. Tahle akční scéna pro něj nedopadne dobře. Zuřivý psychopat se tak rozhodne se vším skoncovat sám a prostřelí si hlavu. Na kontě má 16 mrtvých.

Foto: FOTO: worst-killers / Creative Commons / volné dílo, Stewart Snowball / Creative Commons/ CC BY-SA 2.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...