Domů     Bestie ze Sacramenta: 6 obětí živoucího upíra
Bestie ze Sacramenta: 6 obětí živoucího upíra
15.11.2022

Chlapecká ruka zaloví v křoví. Pípání nabere na intenzitě. Hoch vytáhne ptáče z hnízda a vrazí do něj nůž. Na sotva opeřené tělíčko přisaje rty. O pár týdnů později již loví kočky, psy a z otcovy zahrady mizí záhadně králíci. Richard Trenton Case (1950–1980) je na pití krve závislý od dětství.

V televizi se dívá nejraději na lékařské dokumenty a seriály. Rodiče si možná myslí, že ho čeká kariéra lékaře.

Jenže malý Richard chce jen vidět, jak se otvírají hrudní koše, prsty chirurgů se noří do operovaných těl – a pokud zahlédne koutkem oka srdce, žaludek se mu stáhne vzrušením a po těle projede příjemné mrazení. Výchovu má celkem přísnou, ale dětství normální. Přesto z něj roste jeden z nejhorších sadistů amerických dějin.

Jednou neváhá zabít krávu na pastvě jen proto, aby mohl hltat její krev. Tenhle čin se už neutají a Richard skončí v psychiatrické léčebně. Bílé pláště však neshledají v jeho chování nic nebezpečného – a časem ho propustí. Chyba.

Case totiž nedělá přílišné rozdíly mezi rozřezáním těla zvířete, nebo člověka. V pubertě se mu nedaří s přítelkyněmi, má problémy s potencí a začíná přemýšlet nad tím, že by ho víc uspokojovalo pít jejich krev.

Když se v 18 letech odstěhuje od rodičů, začne kouřit jednoho marihuanového jointa za druhým a hodně pít. Stane se z něj hypochondr, který přichází o jednoho kamaráda za druhým.

Krev je jeho životním motorem. Foto: Pixabay
Krev je jeho životním motorem. Foto: Pixabay

Střelba na chodníku

Zpocený zírá na své ruce. Další halucinace pod vlivem THC a alkoholu pomalu odeznívá. Už poněkolikáté měl vizi, jak se jeho krev mění na prach. Má strach, že zemře, pokud tělu nedodá novou krev. Ostatně, v pití krve nachází uspokojení skoro celý život.

Teď se z něj ale stane chorobná touha po přežití. Je prosinec 1978 a Case kupuje několik střelných zbraní a trénuje. Jednou kulka jen těsně mine jeho sousedku. V roce 1980 ale trefí přesně:

Na chodníku hlavního města Kalifornie, Sacramenta, zůstane ležet bezvládné tělo 51letého Ambrose Griffina. Pachatel zůstane neznámý a Case může začít svůj lov.

Richard Case odmala vysává zvířecí krev – jednou si tím dokonce přivodí otravu. Foto: Tahoe City Police Department
Richard Case odmala vysává zvířecí krev – jednou si tím dokonce přivodí otravu. Foto: Tahoe City Police Department

Krev pije z kelímků od jogurtu

22letá Teresa Wallinová jde vynést odpadky. Vesele si pobrukuje – je ve třetím měsíci těhotenství a tuhle novinku nedávno oznámila kamarádkám i rodině. Když se před ní objeví Case, lekne se.

Ani v té nejhorší noční můře by ji nenapadlo, že muž vzápětí vytáhne pistoli a třikrát vystřelí. Tělo Teresy se sveze k zemi. Mrtvou ženu odtáhne vrah zpět do domu. Vyhrne jí tričko a kalhoty i s kalhotkami stáhne ke kotníkům.

Opatrně nožem rozpárá břicho a fascinovaně se probírá jejími orgány. Krev stříká na všechny strany a Case ji zachytává do kelímků od jogurtu a chlemtá. Část krve slévá do kbelíku, chce mít zásoby. Pak Terese rozřeže část obličeje a uřízne jednu bradavku.

Stále není úplně spokojen. Do úst jí proto nacpe zvířecí fekálie. Když se domu konečně dostane policie, scéna jak z jatek otřese i zkušenými vyšetřovateli. Vrah je ale stále někde venku…

Vidíte roztomilá štěňátka? Case vidí jen zásobárnu krve... Foto: Pixabay
Vidíte roztomilá štěňátka? Case vidí jen zásobárnu krve… Foto: Pixabay

Výjev jako z hororu

O pouhé čtyři dny později útočí vrah znovu a s mnohem větší brutalitou. Postřílí čtyřčlennou rodinu přímo v jejím domě. Batole a muže nechá ležet bez povšimnutí, šestiletému chlapci ale rozsekne hlavu a ženu rozřízne. Cíl je jasný – chce co nejvíc její krve.

Vyšetřovatelům je jasné, že musí jednat rychle. Naštěstí se objeví na policejní stanici Nancy Holdenová. „Šla jsem k autu, když jsem si všimla, že mě sleduje. Rozběhla jsem se, on za mnou.

Napadl mě, ale podařilo se mi utéct, zamknout se v autě a ujet,“ líčí otřeseně. Policisté již mají skicu tváře podezřelého sestavenou podle svědeckých výpovědí. „Ano, to je on,“ přikyvuje Nancy. Smyčka se stahuje. Nancy ho zná totiž ještě ze školy.

Policisté okamžitě vyrazí. Case najdou doma v zakrváceném oblečení, od krve je i jeho pistole. Všude je cítit pach krve a tlejícího masa. Procházka bytem připomíná béčkový horor.

Krev je všude, tutam se válejí kosti a v lednici jsou naskládané kusy lidských těl.

Věznice San Quentin, kde vrah spolyká smrtící dávku předepsaných antidepresiv. Foto: Jitze Couperus / CC BY 2.0
Věznice San Quentin, kde vrah spolyká smrtící dávku předepsaných antidepresiv. Foto: Jitze Couperus / CC BY 2.0

Vinen ve všech bodech

Case vyšetřovatelům přizná, že celý život zabíjí psy a další zvířata a saje jejich krev. „Mám otravu krve, musel jsem,“ líčí přesvědčivě. K vraždám se ale přes nekompromisní důkazy nedozná.

Přizná se až spoluvězni s tím, že krev potřebuje a té zvířecí měl už plné zuby. 2. ledna 1979 probíhá soud. „Cítím se nevinen,“ opakuje Case a vše svádí na duševní poruchu. Až 8. května padne verdikt: Vinen ve všech bodech obžaloby.

Vrah je odsouzen k smrti v plynové komoře. K popravě však nedojde. 26. prosince 1980 spolyká v sanquentinské věznici smrtící dávku předepsaných antidepresiv, které den za dnem tajně schovává.

Foto: Pixabay, Creative commons, UnSplash
Související články
Svět zločinu
Woody Allen: Stín obvinění ze zneužití v životě slavného režiséra
Woody Allen, uznávaný hollywoodský režisér a scenárista, čelí vážným obviněním z obtěžování a zneužití své adoptivní dcery Dylan. Přestože byl v roce 1993 zproštěn obvinění po vyšetřování, která nenašla dostatek důkazů pro trestní stíhání, v průběhu let se kauza znovu a znovu otevírala. Allenova dřívější aféra se Soon-Yi, také adoptivní dcerou jeho bývalé partnerky Mii […]
Svět zločinu
Robert Downey Jr.: Rok a půl v base a hollywoodský splněný sen
Příběh Roberta Downeyho Jr. je dokonalým příkladem toho, jak se z temnoty může vzejít k světlu. Jeho boj s drogovou závislostí nebyl snadný, ale nakonec se stal jednou z největších hvězd Hollywoodu. Robert Downey Jr. je dnes známým jménem v Hollywoodu, ale jeho cesta k úspěchu byla plná peripetií a bojů s drogovou závislostí. Přestože […]
Svět zločinu
Bill Cosby: Propuštění z vězení po procesních chybách
Bill Cosby, někdejší hvězda americké televize, byl v červenci 2021 propuštěn z vězení kvůli procesním chybám, které vedly k jeho odsouzení v roce 2018 za sexuální napadení. Tento krok vyvolal šok mezi více než šedesáti ženami, které ho obvinily ze sexuálního obtěžování. Přestože byl Cosby odsouzen za zdrogování a znásilnění Andrey Constandové, verdikt byl zrušen, […]
Svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
reklama
svět zločinu
Za co všechno se chodilo do basy za komunismu?
Za bývalého režimu se dalo sedět ve vězení za ledacos, co dnes stěží chápeme. Třeba za koupi západního vozu nebo cizí literatury. I nevinná legrace v restauraci může skončit tragicky, když v ní sedí konfident. Peníze, které vám přijdou omylem na účet, jsou cestou za mříže. A na sovětskou vlajku není radno sahat, abyste nepřivolali […]
O. J. Simpson: Možná jsem ji opravdu zabil já
Jmenuje se O. J. Simpson. Je dnes už bývalou legendou amerického fotbalu, průměrným hollywoodským hercem, dokonce i spisovatelem. Jestli si k tomu přidáte i slovo „vrah“, necháme už na vás. Píše se rok 1977. Hvězda nejsledovanějšího amerického sportu O. J. Simpson přichází do svého oblíbeného privátního klubu Daisy v Beverly Hills. Krásná, čerstvě osmnáctiletá blonďatá recepční Nicole […]
Škraloupy amerických prezidentů pod lupou
Nejmocnější muži světa balancují na hraně zákona. Američtí prezidenti jsou nejviditelnějšími figurami na světové scéně, a není proto divu, že jsou pod neustálým dohledem médií, oponentů, ale i obyčejných lidí. Jejich kroky a činy jsou podrobeny mnohem přísnějším měřítkům. Vyprávět by o tom mohl třeba Bill Clinton s aférou „Cigars“. Kdyby americká veřejnost znala obsah dopisů, […]
Škrtiči z kopců: Děti celebrit radši nevraždíme!
Na zadním sedadle se krčí 24letá Catharine Lorre Bakerová. Na rukou má pouta. Dva policisté v civilu vepředu zatím probírají její peněženku. Mezi doklady vyloví rodinnou fotku. Na klíně muže sedí děvčátko. „To je Peter Lorre, fakt je jeho dcera!“ houkne jeden z mužů. Cathy brzy odchází s podlamujícími se koleny domů. V tu chvíli […]
svět zločinu
Čeští sérioví vrazi se neštítí vraždit ani pro pár korun
Sérioví vrazi. Zní to jako cizí pojem, s nímž naše země nemůže a nechce mít nic společného. Bohužel, tohle není pouze sousloví, ale tvrdá realita. Sériové vrahy má i Česká republika. Někteří z nich se ke své bestiálnosti přiznají, jiní ji zapírají pomalu do posledního dechu. Karel Šťovíček – jako mladistvý napadl matku, jako dospělý […]
Charles S. Dutton: Ve věznici napadne „bílého“ bachaře
Jak mladý Charles S. Dutton začínal svou cestu k herecké slávě, nebylo všechno růžové. Vzal násilí do svých rukou a skončil ve vězení, ale nakonec se vymanil z temné minulosti a stal se ikonou filmového průmyslu.   Charles S. Dutton, známý herec a režisér, zažil dramatické vzestupy a pády v průběhu své kariéry. Jeho cesta […]
Deviant si holčičku vyhlédne v lese, rozmlátí o ni paličku na maso
Muž kolem čtyřiceti let si nervózně přihne z láhve vodky. Není to žádný kulturista, i když z něj jde strach. Působí podivně a možná proto má problém u děvčat. Ani při použití násilí to nejde, protože se brání. Na děti má ale síly dost. Na oběť se navíc dobře vybaví. Po ruce má totiž škrtidlo, […]
Sharon Tate: Krutá smrt hollywoodské hvězdy
Nadějná herečka a těhotná matka Sharon Tate byla brutálně zavražděna v roce 1969. Vražda šokovala svět a dodnes zůstává symbolem krutosti a zla. Sharon Tate se narodila v roce 1943 a už od mala snila o herecké kariéře. V šestnácti letech se stala miss Texas a brzy se prosadila v Hollywoodu. Hrála v menších rolích […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Když vás straší fóbie
panidomu.cz
Když vás straší fóbie
Může se to stát každému a není to žádná ostuda. Vždyť některou z mnoha fóbií prý trpí až deset procent z nás. Poprvé se často objeví v dětství a je následkem nějakého traumatického zážitku, třeba zranění. Často na nás své strachy přenesou rodiče, typicky strach ze zvířat nebo z odběru krve. Tyhle fóbie časem většinou
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při