Skip to content

Barevné Vánoce s ručně vyráběnými a zdobenými vánočními ozdobami Koulier

Zimní období je spjato s poklidem a bílou sněhem zapadanou krajinou. Tento poklid je ale každoročně narušen téměř všemi očekávanými Vánoci.

Letos poprvé bude značka Koulier dodávat i na zámek Loučeň. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.

Je to období, na které se připravujeme dlouhodobě, ať už přípravou ručně dělaných nebo pracně vybíraných dárků pro naše nejbližší, tak i zkrášlováním domovů. Je to čas dobrého jídla, nejrůznějších vůní, setkávání se s přáteli a širší rodinou, ale především je to období barev.

O nich se zmiňují téměř všichni malíři, Vasilij Kandinskij říká: „Barva je síla, která přímo ovlivňuje duši“. Řada lidí zachovává vánoční zdobení v duchu rodinných tradic, opatrují ozdoby po prarodičích.

Někdo se nechá unést módní vlnou, která zasáhla i do vánočních ozdob.

Každý rok jiné barvy

Na každý rok jsou oznamovány trendy barev, do kterých by se mohly stromečky zahalit. Letos by to měla být červená a zlatá. Nově vzniklá česká značka Koulier nabízí svým zákazníkům jakékoli barevné variace i tvary vánočních ozdob.

Na ozdoby lze namalovat jména svých blízkých, nebo dokonce dát svůj rodinný erb. To vše je možné vidět na vlastní oči 17. listopadu tohoto roku v obci Oflenda, kde vznikl nový výrobní závod těchto českých, ručně vyráběných a foukaných vánočních ozdob.

Pokud se nemůžete přijet podívat osobně na kreativní dílny na Oflendu, lze vše objednat na e-shopu, který bude spuštěn v průběhu měsíce listopad nebo u spřátelených partnerů. Koupí těchto ozdob oživíte nejenom svůj vánoční strom, ale pomůžete i zachování rukodělné tradice výroby vánočních ozdob v Čechách.

blank
Na zámku ozdobí několik komnat v rámci speciálních vánočních prohlídek Příběh vánočního stromečku, které začínají také 17. listopadu. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.

První kolekce ozdob jsme začali tvořit už v září s ambicí, aby ve výrobním programu zůstaly navždy,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Přáli jsme si připravit něco nadčasového, a tak jsme se rozhodli pro témata ryze česká.

Jsou to například vlastenecké perníčky v barvách naší trikolóry a také motivy českých pohádek. Jako námět pro pohádkový strom může být třeba stromeček Tři oříšky pro Popelku, kde jsou, kromě ozdob v podobě tří oříšků, rovněž ozdoby v barvách šatů, které Popelka v průběhu filmu oblékla,“ dodává Kateřina Šrámková.

Práce na celý rok

Protože začátky firmy, která vznikla na počátku září, jsou těžké, měli jsme také ambici dodávat ještě na letošní vánoční trh, oslovili jsme některé řetězce s nabídkou zásobení jejich prodejní sítě v předvánočním období,“ uvádí výrobní ředitelka Růžena Secká.

blank
Koupí těchto ozdob oživíte nejenom svůj vánoční strom, ale pomůžete i zachování rukodělné tradice výroby vánočních ozdob v Čechách. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.

Kolektiv foukačů a malířek nově založené značky Koulier se po vyexpedování této velké zakázky začal intenzivně připravovat na státní svátek 17. listopadu, kdy je naplánovaný na Oflendě první den otevřených dveří.

V prozatímní podnikové prodejně bude možno zakoupit nové kolekce nebo si nechat dozdobit baňky na přání. Budou k mání vlastenecké perníčky Koulier, ve kterých se snoubí tvarosloví a dekory zdobení klasických českých perníčků s barvami trikolóry.

Výsledek působí, jako by byly zdobené polevou šlehanou z bílků. Tyto ozdoby se věší na bílou stužku, aby vynikla jejich krása. Zvonky štěstí znázorňují symbol radosti, se kterou na Oflendě spustili novou značku Koulier.

Jsou ve třech velikostech a prolínají se v nich metalické efekty.

blank
Vznikala naprosto unikátní kolekce Česká louka. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.

Ozdoby jako z pohádky

A protože k Vánocům patří pohádky a nejznámější jsou Tři oříšky pro Popelku, vytvořila společnost kolekci, respektive trojkolekci, která je inspirovaná šaty, které Popelka nalezla v každém ze svých tří oříšků.

Kolekce První oříšek neboli Myslivecká jsou sametové tóny, lesní motivy, zvířátka, peří a šišky. Kolekce Druhý oříšek neboli Plesová působí lehounce jako závoj, kterým měla Popelka zahalený obličej na zámeckém plese.

Je růžovomodrá s peříčky a dominují jí něžné labutě a ptáčkové v růžových tónech. Doplňují ji modré baňky s kašmírovým vzorem. Kolekce Třetí oříšek čili Svatební vyvolává představu zasněžené pláně, po které Popelka cválala na koni v závěru filmové pohádky.

Je sametově bílá s modrými akcenty, nechybí v ní špice jako korunka a bílé labutě s náhrdelníky. Ke každému cyklu existují krásné tři oříšky na zelené stužce a zvonečky, protože když zazvonil zvonec, byl pohádky konec.

K těmto prvním kolekcím doplnily šikovné ruce z firmy ročníkové kolekce v klasických barevných kombinacích: bílo-zlatá, červeno-zlatá a červeno-bílá.

blank
Vánoční ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.

Unikátní kolekce

Souběžně s tím vznikala naprosto unikátní kolekce Česká louka, která je posazena na velkých transparentních baňkách s lučními květy, ručně malovanými. Tato bude sběratelskou kolekcí, protože jí vyrobí na Oflendě pouze 100 ks, budou se na ní přijímat záznamy a bude číslovaná.

„Nemyslíme si, že každý hned půjde, a vše, co doma má, vymění. Může jít o jednu, dvě nové ozdoby, například se jménem nově narozeného člena domácnosti. S ozdobami se dá neskutečně hrát a nemusí se přitom jednat o každoroční novinky.

Máme v plánu pro příští rok, že budeme umět doplnit i rodinnou kolekci ozdob po rodičích, ze které se lety rozbila část ozdob. Přáním a fantazii našich zákazníků se nebráníme, naopak je to pro nás výzva.

Vánoce mají být přece hlavně šťastné a veselé,“ dodává Kateřina Šrámková

blank
Někdo se nechá unést módní vlnou, která zasáhla i do vánočních ozdob. Foto: TZ MUNIGA, s.r.o.
Foto: Úvodní foto: TZ MUNIGA, s.r.o.
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Brokolicový krém s krutony
tisicereceptu.cz

Brokolicový krém s krutony

Jemný brokolicový krém s brambory a...
Plzeň: Nádech dějin, provoněný pivem
epochanacestach.cz

Plzeň: Nádech dějin,...

Vydejte se vstříc...
Klíč k apokalypse: Existuje červené tlačítko?
epochalnisvet.cz

Klíč k apokalypse: Existuje...

Dramatická hudba hraje na plné pecky. Diváci v...
Celý život jsem měla štěstí
skutecnepribehy.cz

Celý život jsem měla štěstí

Pověrčivost, která věští neštěstí,...
Sargon Akkadský, Mojžíš a Plaváček. Jde o stejný příběh?
enigmaplus.cz

Sargon Akkadský, Mojžíš a...

Příběhů o rodičích, kteří odloží své dítě, je...
Zemřel profesor František Sehnal, významný český entomolog
21stoleti.cz

Zemřel profesor František...

V pátek 26. listopadu 2021 zemřel ve...
Nejmenší bezsáčkový vysavač od Miele
rezidenceonline.cz

Nejmenší bezsáčkový vysavač...

S novým modelem Boost CX1 rozšiřuje prémiový...
Dala herečka sbohem svému zajíčkovi?
nasehvezdy.cz

Dala herečka sbohem svému...

Svoje soukromí si...
Jsou barvy na vlasy škodlivé pro zdraví?
panidomu.cz

Jsou barvy na vlasy škodlivé...

Studie dokazují, že jsou. Mezi hlavní...
Sedmý klenot v síti Bulgari Hotels otevřen
iluxus.cz

Sedmý klenot v síti Bulgari...

Nový Bulgari Hotel Paris, který se nachází v...
Rozdělí je mladý milenec?
nasehvezdy.cz

Rozdělí je mladý milenec?

Herečka Marika Šoposká (31)...
Proč Vánoce v „ohni přicházejí“?
enigmaplus.cz

Proč Vánoce v „ohni...

Vánoce mají oheň jako povinný atribut. Svíčky na adventních...