Skip to content

Allyn Kingová: Děvče, které nesmělo dospět

Zdálo by se, že osud má až škodolibou zálibu nabízet Allyn Kingové krásný život, jen aby jí ho zase mohl vzít.

Allyn Kingová (1899–1930) se narodí do rodiny studenta medicíny v Severní Karolíně (USA). Rodiče by raději, kdyby dítě přišlo až později, ale otec zvládne naštěstí i tak dostudovat. Konečně se zdá, že vše bude, jak má být.

Matka Phoebe Kingová bere Allyn a její sestry na návštěvu k tetě. 19. května 1909 se stane datem, který si budou navždy pamatovat. V době jejich nepřítomnosti totiž otce rodiny, Allana Kinga, fatálně postřelí teprve 16letý Leroy Oliver.

allyn3
Allyn má zástupy ctitelů

Allyn se přes tragédii naštěstí dokáže přenést. O pět let později prvně září na podiu. Hraje divadlo a zpívá a v 16 letech se poprvé objeví coby úžasný talent v novinách. Allyn je výborná komička. A stejně, jako dokáže rozesmát diváky z podia, to časem bude umět skrze filmové plátno.

Navždy však zůstane věrná hlavně divadlu. „Je rozkošná,“ obdivují ji muži. Ano, tohle vyjádření přesně sedí. Allyn je štíhloučká, má malé poprsí, které jí dělá až chlapeckou postavu. I když je dospělá, stále připomíná krásné nevinné malé děvčátko.

Jenže věk i hormony budou neúprosné. Allyn bylo 25 let a režiséři si nemohou nevšimnout, že její útlá postava nabírá ženských tvarů. Ne, rozhodně netloustne, jen začíná být „ženštější“. To se jim ale ani za mák nelíbí.

allyn2
Mladičká herečka brzy začne nabírat zaoblenější tvary. To nechtějí její zaměstnavatelé připustit!

V nové smlouvě tak dostane herečka na vybranou: Buď si udrží lukrativní práci, ale bude vážit maximálně 50 kilogramů, nebo skončí na chodníku. Genetická dispozice je ale proti ní. Allyn polyká prášky na hubnutí i drží drastické diety, váhu se jí sice daří držet, ale je vyčerpaná.

A s každým dalším rokem je její tělo stále víc nespokojeno. 9. března 1930 vyřeší problém s kontraktem po svém. Zvolí jediné řešení, které vidí. Během návštěvy její tety skočí z okna v pátém patře! Při dopadu ještě dýchá.

Zdá se, že ji lékaři dokážou zachránit. „Má zlomené všechny údy a frakturu lebky, ale zranění by neměla být fatální,“ konstatuje chirurg. Jenže Allynino tělo je příliš zesláblé, než aby mělo sílu bojovat.

Dva dny po osudném skoku, 31. března 1930 Allyn v nemocnici umírá.

allyn4
Nepomohou prášky ani diety. Maximální váhu 50 kilogramů neudrží…

Foto: wikipedia.org, filmové archivy
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Osobnosti
Zobrazit více …