Skip to content

Aktuálně: Otec a syn propašovali mořské okurky s hodnotou 17 milionů dolarů

Mořské okurky s celkovou hodnotou sedmnáct milionů dolarů. Obrovské množství mořských živočichů s takovou hodnotou propašovala během dvou let z Mexika do Asie dvojice otce a syna Mayorquinových. Po jejich odhalení jim hrozí dva roky ve vězení a pokuta ve výši jednoho milionu dolarů.

Pašerácké činnosti se dvojice věnovala v letech 2010 a 2011. Své síly propojili se společností Blessings Seafood, která vyrábí pokrmy z mořských plodů. A mimo to také na černo vyvážela z mexických vod tuny mořských okurek.

Tito živočichové mají se svými pozemskými jmenovci jen málo společného. Tvarem připomínají obří slimáky a vyskytují se v nejrůznějších barevných variacích a vzorech. Mezi jejich příbuzné patří například mořské hvězdice.

Přestože se vyskytují téměř po celém světě, na některých místech však čelí ohrožení, například právě v Mexiku. Ani status chráněných živočichů je zde však často neochrání, mořské okurky odsud jsou velmi oblíbené právě na asijských tržnicích, kde jsou považovány za delikatesu.

Foto: saveur.com. Video: YouTube (Survival Of Wildlife)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …