Z koho se lidé vyvinuli, aby dospěli do současné podoby? O tom vědci vedou dodnes horké debaty a padlo již mnoho názorů. Obecně přijímaným faktem je, že naším předchůdcem je dávný primát.
V roce 2014 však všechny šokoval jeden americký vědec, když prohlásil, že předkem lidí je ve skutečnosti hybrid prasete a šimpanze!
Člověk se údajně mohl vyvinout spojením samce prasete a samice šimpanze. Pokud vám to zní úsměvně, nejste sami.
S takovou šokující teorií však přichází respektovaný americký genetik a odborník na hybridizaci zvířat Eugene McCarthy z univerzity v americké Georgii.
McCarthy přiznává, že člověk má sice mnoho společných rysů se šimpanzi, zároveň však upozorňuje na fakt, že se lidé od všech ostatních primátů velice liší. A všechny tyto odlišující znaky má prý jedno jediné zvíře – prase!
Kromě vnějších znaků, jako např. holé kůže či odstátého nosu, mají lidé a prasata mnoho společného i co do struktury kůže a orgánů.
Právě z toho důvodu lékaři v medicíně často využívají prasečí kožní tkáň nebo srdeční chlopně – jsou totiž velmi podobné a zcela kompatibilní s lidským tělem. Pokud jsme pouze potomky primátů, proč v medicíně nelze využívat i jejich orgánů?
Vážně ale v minulosti docházelo ke křížení šimpanzů a prasat? Je něco takového reálné?