„Všichni umírají,“ hlásí radista z holandské nákladní lodi Ourang Medan. Brzy se jeho hlas změní v nesrozumitelné ševelení a zubatá si přijde i pro něj.
Jsme v Ďáblově moři. Palubu i podpalubí lodi Ourang Medan podle údajných svědectví pokrývají mrtvá těla posádky! Loď, které připluje holandskému plavidlu na pomoc, se rozhodne ji dopravit do přístavu kvůli vyšetřování. Ani to se nepodaří.
Od poškozených kotlů se rozšíří oheň a lodí mrtvých otřese exploze. Záchranná skupina se naštěstí stihne evakuovat na svou loď Silver Star. Je na dramatickém příběhu alespoň zrnko pravdy?
Hrůzný výjev z oblasti trojúhelníku Ďáblova moře je zachycen ve Sborníku obchodního loďstva vydaném Pobřežní hlídkou Spojených států. O jeho nehynoucí slávu se však zaslouží až záhadolog Vincent Gaddis Hayes (1913–1997).
Jde o téhož muže, který dal jméno Bermudskému trojúhelníku. Loď zřejmě pašovala kyanid draselný, nitroglycerin nebo válečné zásoby nervových plynů. „Na lodi mohl vypuknout malý nezpozorovaný požár. Všechny pak zabil oxid uhelnatý,“ vysvětloval Hayes.
Ale: Když prolistujeme kartotéky lodních registrů, Silver Star, která měla k Ourang Medan dorazit první, najdeme v archivu hned v několika provedeních.
Zato po nizozemské Ourang Medan (či Orang Medan) není ani stopy! Tato oblast ale prosluje i jinými podivnostmi: 15. října 1974 letí přes Tichý oceán letoun Herkules C-130. Právě v oblasti Ďáblova moře šestičlenná posádka údajně ztratí kontakt se základnou.
Tajemné zmizení stokrát omílané médii má ale také háček: Podle ročenky letectva Herkules zmizí v útrobách tornáda, ale již 13. října v Tajwanském průlivu.
Do třetice všeho tajemného mizí v září 1952 japonská loď Kaivo Maru s týmem oceánografů na palubě. Vědci ale dodávají, že zmizení plavidla se navlas kryje s erupcí oceánské sopky Myodžin-Syo. Právě ona zřejmě stáhne pod hladinu celou 31člennou posádku i s lodí.