Skip to content

7 módních rad, které byste měli znát!

Váš oblíbený svetr se srazil hned po prvním vyprání, na kalhoty jste si vylili červené víno, které jak známo, prostě dolů nejde a při cestě autobusem jste si sedli na žvýkačku. A co teď? Existuje řada domácích rad, jak tyto módní pohromy zachránit.

Inspirujte se!

1) Navzdory tomu, co se píše na cedulce, kašmír perte vždy jen v ruce. Jednoduše tak předejdete jeho zbytečnému zničení.

2
Měkký kašmírový svetr vás nejen zahřeje, ale i zkrášlí.

2) Skvrny od červeného vína nejlépe vyčistíte tak, že na ně okamžitě vylijete bílé víno. Nemusíte hned sahat po celé láhvi, bohatě vám postačí jedna sklenička.

3) Před tím, než si obléknete nové džíny, dvakrát je vyperte. Proč? Protože džíny se při praní vždy o kousek zkrátí.

1
Jakmile vaše džíny přežijí dvojité polévání vínem, důkladně je vyperte. Do pračky je však vložte naruby, aby vám nevyšisovala jejich barva.

4) Abyste zastavili srážení angorské vlny a mohéru, vložte je do uzavíratelného plastikového sáčku a alespoň na tři hodiny zmrazte.

4
V mohérovém kabátku vám bude příjemné teplo po celý den.

5) Nepříjemný zápach z oblečení odstraníte, pokud ho vymácháte ve směsi vytvořené z jednoho dílu vodky a dvou dílů vody. Pokud jste strávili večer v zakouřené restauraci, po příchodu domů veškerý svůj oděv sundejte a nechte ho přes noc na zahřátém topení.

Teplý vzduch kouř ze všech kousků vypudí.

6) Skvrny od bílého deodorantu z oděvu odstraníte lehkým třením ochranou pěnovou pryží, kterou jsou potaženy ramínka na šaty.

3
Diamantové šperky stojí sice větší sumu peněz, ale neztratí se vám. Vždyť diamanty jsou věčné.

7) Pokud chcete, aby vám diamanty vydržely krásné a zářivé, jednou za čas je vyleštěte pomocí starého kartáčku na zuby a čisticího prostředku do myčky. Uvidíte, jak se vám budou klenoty blyštit!

Foto: Mango, Levi's, Richard Collection, Zara
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Žebříčky
Zobrazit více …