Skip to content

7 divů světa: Znáte je všechny?

Symbolicky od 7. 7. 2007 bylo zvoleno nových sedm divů světa. Ty se vybíraly podle počtu hlasů zaslaných lidmi z celého světa. Nápad dostal švýcarský dobrodruh Bernard Weber. Vadilo mu totiž, že z těch původních sedmi divů světa se dnešních dní dožily pouze egyptské pyramidy.

„Pojďme objevit nových sedm divů světa, žijících divů,“ konstatoval Bernard a rozpoutal tak kampaň celosvětových rozměrů.

Velká čínská zeď, Čína

Zeď byla postavena jako ochrana Číny před nájezdem mongolských kmenů a budovala se neuvěřitelných 2000 let. Jedná se o nejrozsáhlejší stavbu, kterou kdy člověk stvořil a o jedinou stavbu, kterou lze z kosmu spatřit pouhým okem.

Táhne se v délce úctyhodných 3460 kilometrů (se všemi odbočkami ovšem dosahuje téměř 9000 kilometrů) a svůj počátek má v Šan-chaj-kuan. Končí daleko na západě na okraji pouště Gobi.

Slavnou zeď navštěvují ročně miliony a miliony turistů.

Petra, Jordánsko

Město, které původně vzniklo jako pohřebiště, charakterizují především paláce, divadla masivních rozměrů, tržiště, vodní kanály a zemědělské zahrady. To vše je vytesané v masivních, růžově zbarvených skaliscích.

Petra v Jordánsku bere mnohým turistům dech a určitě stojí za to ji navštívit.

Machu Picchu, Peru

Ruiny se nacházejí 400 metrů nad řekou Urubamba v nadmořské výšce 2460 metrů. Staří Inkové tam vybudovali své svatyně a do příkrého svahu vsadili terasová pole. Každá z teras má odlišné klima, a proto dokázala dávat i jiné plodiny.

Machu Picchu získalo v anketě o nový div světa více než 100 milionů hlasů a zájem o jihoamerickou památku tak rapidně vzrostl.

Pokud vyrazíte na tento div světa v ranních hodinách, možná se vám poštěstí a budete u této krásy téměř sami.

Chichén Itzá, Mexiko

Zřícenina mayského města je tajemné místo prosáklé magickými vibracemi. Název v překladu znamená V ústech studny Itza, Itza je potom složenina dvou slov: Itz – magický, Ha – voda. Údajně toto místo bylo opuštěno ze dne na den a zůstalo po celých tři sta let v zapomnění, dnes tam můžete vidět opeřeného hada nebo hřiště, která bývala dějištěm krvavých her.

I Mexiko má jeden ze svých divů světa.

Koloseum, Itálie

Jedno z největších děl římské architektury se nachází východně od Fora Romana, což je obdélné náměstí, kde se dříve konaly slavnosti, průvody, soudy i volby. Koloseum sloužilo ke gladiátorským zápasům a bylo schopno pojmout až 50 000 diváků.

Je to jediný div světa, který se nachází v Evropě a dá se tak nejsnadněji navštívit.

Pokud byste chtěli vidět alespoň jeden z divů, tento máte opravdu kousek.

Socha Krista Spasitele, Brazílie

Socha se tyčí nad brazilským městem Rio de Janeiro a rozpažená poloha Kristova těla symbolizuje vlídnost a laskavost. Socha stojí na podstavci vysokém 7 metrů, sama pak měří 30 metrů. Jen samotná hlava váží téměř 36 tun, jedna ruka téměř 10 tun a 23 metrů měří pak vzdálenost mezi napřaženýma rukama.

Na Brazílii dohlíží Kristus Spasitel.

Tádž Mahal, Indie

Nenapodobitelný palác je vystavěný z bílého mramoru, přičemž hlavní vstup tvoří honosná brána z červeného pískovce. Nachází se v Ágře a nechal ho postavit císař Maghalské říše Šáhdžahán na počest své předčasně zesnulé ženy.

V různé denní době má zajímavé zbarvení, ráno je narůžovělá, navečer bílá a zlatá je vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Stavba, která je 73 metrů vysoká, se stala symbolem Indie a patří zaslouženě do sedmi divů světa.

Obrovský palác v Indie se stavěl několik dlouhých let.

Foto: airpano.com, wikipedia.org, cntravellerme.com, getyourguide.com, puzzlewarehouse.com,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články