Skip to content
reklama
reklama

6x brutální vraždy dětí: Které případy šokovaly svět?

Jen málo věcí na světě je horších než vražda dítěte. Přesto se tyto odporné zločiny stávají častěji, než by nám bylo milé.Na dětský život číhají sexuální zvrhlíci, tyranští rodiče, únosci pro peníze nebo i žárliví kamarádi.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

1. Agnès Marinová

Policie odvádí Mathieu Moulinase.
Policie odvádí Mathieu Moulinase.

KDY A KDE: Agnès Marinová je 13letá studentka z jihofrancouzského městečka Chambon-sur-Lignons. Je obyčejnou školačkou, která chce být filmařkou. Osudovou chybu udělá 11. listopadu 2011, když přijme nabídku o čtyři roky staršího kamaráda na procházku do lesa.

VRAH: Kamarád Mathieu Moulinas (17) totiž už před rokem znásilnil svou spolužačku. Je vyšetřován na svobodě. Zvrhlé choutky ho však neopustily. Naopak.

ZPŮSOB VRAŽDY: Když zajde dvojice hlouběji do lesa, Moulinas se na Agnès vrhne a znásilní ji. Tentokrát nechce žádné svědky. Dívku proto ubodá. Následně její tělo polije benzinem, který si na místo přinesl předchozí den, a spálí ho.

ROZSUDEK: Ostatky jsou však objeveny následující den a výpovědi svědků ukazují právě na Moulinase. Francie je šokována. Proč bylo mladíkovi, který čekal na soud za znásilnění, umožněno volně se pohybovat?

V roce 2013 je vrah odsouzen na doživotí.

2. JonBenét Ramseyová

JonBenét Ramseyová.
JonBenét Ramseyová.

KDY A KDE: Po pouhých osmi hodinách od nahlášení zmizení je 26. prosince 1996 nalezeno tělo 6leté JonBenét Ramseyové z města Boulder v Coloradu ve sklepě jejího domu. Matka Patsy ohlásí zmizení v okamžiku, kdy na kuchyňské lince najde dopis požadující 118 000 dolarů (asi 3,1 milionu korun).

VRAH: Jelikož policisté nenajdou známky násilného vniknutí do domu, padne podezření na dívčiny rodiče. Chvíli je v hledáčku detektivů dokonce i její starší bratr, 9letý Burke.

ZPŮSOB VRAŽDY: Dívce vrah rozbil hlavu a uškrtil ji nylonovou strunou. Ústa má dívka zalepena páskou a ruce svázané za hlavou. Rozhodující důkazy, i vinou liknavosti detektivů, chybí.

ROZSUDEK: Vyšetřování případu se táhne. V roce 2003 byl objeven vzorek DNA, který patřil cizí osobě. V červenci 2008 byli oba rodiče definitivně zbaveni viny. Vrah však zůstává stále nevypátrán.

3. John Hron

John Hron.
John Hron.

KDY A KDE: Uprostřed srpna 1995 kempuje u švédského jezera Ingetorpssjön 14letý John Hron se svým kamarádem Christianem. John vodu miluje, je nadšeným kanoistou, který vyhrává jednu soutěž za druhou. Vtom se z lesa vynoří skupina čtyř mladíků.

VRAH: Skupinka patří k místní neonacistické frakci. John poznává nejmladšího z nich, 15letého Mikaela, který s oblibou šikanuje všechny ve škole. Johna nesnáší, protože jako jeden z mála se mu dokáže postavit.

Čtyři mladíci se okamžitě na Johna vrhnou.

ZPŮSOB VRAŽDY: Mlátí ho a snaží se ho přimět, aby řekl, jak miluje nacisty. Když to chlapec odmítne, shodí ho do jezera. „Hej. Jestli se nevrátíš, zabijeme tvýho kámoše,“ volá na něj z břehu Mikael. John se ze strachu o kamaráda vrátí.

Na břehu je zmlácen. Mladíci ho kopou i do hlavy. Johnovi nakonec praskne lebka. Mladíka v bezvědomí útočníci hodí do vody, kde se utopí.

ROZSUDEK: Christian využije ztráty pozornosti celé party a utíká domů, kde vše oznámí policii. Mikael obdrží trest 10 měsíců, nejstarší z party, kterému už je 18 let, dostane 8 let.

4. Judith Barsiová

Policie odnáší tělo Judith Barsiové.
Policie odnáší tělo Judith Barsiové.

KDY A KDE: Dětská televizní hvězda Judith Barsiová (10) patří v osmdesátých letech k nejzářivějším hvězdičkám Hollywoodu. Svým rodičům, Marii a Józsefovi, vydělává Judith přes 100 000 dolarů (asi 2,6 milionu korun) ročně.

Nic však není tak růžové, jak se zdá.

VRAH: Maďarský emigrant József Barsi holduje alkoholu víc, než je zdrávo. Jak stoupá sláva jeho dcery, stává se zahořklejším a žárlivějším. Často jí vyhrožuje. Mlátí ji, dokonce po ní hází nádobí.

ZPŮSOB VRAŽDY: Maria se chce dát rozvést, a to je pro otce rodiny poslední kapka. V noci 25. července 1988 Barsi vstane a svou spící dceru zastřelí jedinou ranou do hlavy. Stejně zavraždí i svou manželku.

ROZSUDEK: S mrtvou dcerou a ženou žije Barsi ještě další dva dny. Pak těla, která se začínají rozkládat, polije benzinem a zapálí. Nepříčetný vrah odejde do garáže a do hlavy si rovněž vpálí kulku.

5. Kirsten Costasová

Článek o vraždě Kirsten Costasové. V horní části snímku policie vede Bernadette Prottiovou.
Článek o vraždě Kirsten Costasové. V horní části snímku policie vede Bernadette Prottiovou.

KDY A KDE: Vynikající plavkyně a roztleskávačka, 15letá Kirsten Costasová z malého městečka Orinda v Kalifornii je potěšena, když 23. dubna 1984 dostane pozvání na večeři od dívčího klubu její střední školy.

VRAH: Na místě ale Kirsten žádná večeře nečeká. Naopak musí jako nováček obsluhovat ostatní. To se dívce vůbec nelíbí a s dívkami, zejména s 16letou Bernadette Prottiovou, se pohádá. Kirsten naštvaně sesterstvo opustí.

ZPŮSOB VRAŽDY: Před jejím domem si však na ni Bernadette počíhá. Vytáhne nůž s 50centimetrovou čepelí a svou mladší kamarádku ubodá. Sousedé krvácející dívku objeví a záchranka ji převeze do nemocnice.

Tam ale Kirsten umírá.

ROZSUDEK: Policisté dopadnou vražedkyni po šesti měsících. Zprvu Bernadette všechno popírá, projde dokonce testem na detektoru lži. Její alibi ale nesedí a dívka se nakonec přizná. Je odsouzena na 9 let

6. Charles Lindbergh junior

Richard Hauptmann na elektrickém křesle.
Richard Hauptmann na elektrickém křesle.

KDY A KDE: V noční můru se slavnému letci Charlesi Lindberghovi se změní úterý 1. března 1932. Přímo z jeho domu v New Jersey zmizí jeho 20měsíční syn Charles Augustus.

VRAH: Unese ho 32letý Richard Hauptmann. Výměnou za dítě vyžaduje 50 000 dolarů v hotovosti. Poté, co jsou peníze předány, posílá po prostředníkovi dopis, ve kterém tvrdí, že dítě je v pořádku u dvou žen, které s únosem nemají nic společného.

ZPŮSOB VRAŽDY: Skutečnost je však mnohem strašnější. Malé nemluvně Hauptmann zavraždí ihned den po únosu. Hlavu mu rozdrtí kamenem. Tělíčko pak pohodí v lesíku, necelých 7 kilometrů od domu Lindberghových.

ROZSUDEK: Mrtvé nemluvně je v pokročilém stadiu rozkladu nalezeno až 12. května 1932. Další dva roky trvá, než policisté vystopují trasu peněz použitých na výkupné až k Hauptmannovi. Je zatčen, odsouzen a 3.

dubna 1936 popraven na elektrickém křesle.

Foto: wikipedia.org, liberation.fr, dayviews.com, flickr.com, murderpedia.org, deceptology.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Slezskoostravský hrad
epochanacestach.cz

Slezskoostravský hrad

Ačkoli řada lidí...
Aby digestoř opravdu fungovala…
panidomu.cz

Aby digestoř opravdu...

Máte odsávač par? Kdy naposledy jste u něj měnili...
Cassadaga, město přízraků: Navštěvuje zdejší hřbitov samotný ďábel?
enigmaplus.cz

Cassadaga, město přízraků:...

Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující...
Blahodárné bublinky v pohodlí domova
rezidenceonline.cz

Blahodárné bublinky v...

S příchodem chladných dnů je pro naše tělo...
Získala jsem si srdce jeho psa
skutecnepribehy.cz

Získala jsem si srdce jeho psa

Jsem obyčejná holka z Brna. Když...
Řekla mu: Dítě teď, nebo nikdy?
nasehvezdy.cz

Řekla mu: Dítě teď, nebo...

Daniela Písařovicová...
Co měl T-Rex skutečně v hlavě?
21stoleti.cz

Co měl T-Rex skutečně v hlavě?

Na první pohled vzbuzuje tento prehistorický masožravý...
Očenášek odpaloval rakety už za první republiky
epochalnisvet.cz

Očenášek odpaloval rakety už...

Široko daleko není jediné stavení, a navíc...
Gin & Tonic 5 x jinak
iluxus.cz

Gin & Tonic 5 x jinak

Jen málokdo by pochyboval o tom, že...
Ostrůvek v Lamanšském průlivu ukrýval podivné ostatky
enigmaplus.cz

Ostrůvek v Lamanšském průlivu...

Když před pár lety přišla informace, že na...
Křenová omáčka s uzeným masem
tisicereceptu.cz

Křenová omáčka s uzeným masem

Pokud použijete nakládaný křen, důkladně ho vymačkejte...
Udělala z manžela podpantofláka?
nasehvezdy.cz

Udělala z manžela...

Bez VOJTĚCHA MORAVCE (35)...