Domů     5x vraždy z lásky: Kdy se stala zamilovanost motivem strašného činu?
5x vraždy z lásky: Kdy se stala zamilovanost motivem strašného činu?
13.8.2016

Láska je mocný cit a lidé jsou kvůli ní ochotní dělat šílené věci.

Někteří, aby se zbavili svého soka, neváhají dokonce zabíjet.Přinášíme šestici případů, kdy byla zamilovanost hlavním motivem strašného činu.

VRAH: Rachel Wadeová

KDO: Měli se rádi, jenže pak se něco pokazilo. Nakonec se Joshua Camacho z Floridy rozhodne se servírkou Rachel Wadeovou (*1990) rozejít. Ta se s tím odmítá smířit.

Velmi těžce proto nese následný vztah svého milého s 18letou Sarah Ludemannovou.

PROČ: Rivalky si navzájem nedokážou přijít na jméno a dělají si různé naschvály. Sarah by sice měla být ta spokojená, ale to její popudlivá a konfliktní povaha neumožňuje. Kromě Wadeové se několikrát pohádá i s Joshuovou matkou.

CO: „Nech konečně mého kluka na pokoji,“ uslyší Wadeová 14. dubna 2009 při venčení psa. Než stihne zareagovat, Sarah odjede. Za pár hodin se děvčata setkají znovu.

Poblíž Joshuova domu sice jako první zaútočí Sarah, jenže Wadeová má v kapse připravený nůž a svou sokyni následně ubodá.

TREST: Před ostře sledovaným soudem argumentuje vražedkyně i její obhájci sebeobranou. „Kdyby mě nenapadla, nic by se nestalo,“ trvá na svém Wadeová. Soudce se jí obměkčit nepodaří. Vyfasuje 27 let natvrdo.

VRAH: Sixto Balbuena

KDO: „Počkám na tebe,“ slibuje 48letá učitelka Tamara Hofmannová bývalému žákovi a současnému milenci Sixtu Balbuenovi (21). On se na čas vzdálí. Rozhodl se totiž vstoupit do námořnictva.

Zralá žena si však vzápětí začne s 18letým studentem Samualem Valdiviou.

PROČ: Balbuena se 10. dubna 2009 vrátí o něco dříve, než byl s Hofmannovou domluvený. Chce ji překvapit. To se mu povede dokonale. Má klíče od jejího bytu v El Doradu. Tiše vstoupí. Otevře dveře do ložnice. Na posteli leží nahý Samual.

CO: „Co to má jako znamenat?“ vydechne mladý voják. Zasype vrchol milostného trojúhelníku, o kterém neměl nejmenší tušení, sprškou nadávek. Lomcuje s ním nezvladatelný vztek. Popadne poblíž ležící nůž. Ubodá svého soka k smrti.

TREST: Uteče pouhých pár hodin a Balbuena má na rukou pouta. „Je mi to líto. Chtěl jsem mu dát lekci, ne ho zabít. Kdybych mohl, vezmu to zpátky,“ kaje se před vyšetřovateli a později i u soudu. Za vraždu vyfasuje relativně nízký trest – 10 let nepodmíněně.

VRAH: Emilia Carrová

KDO: „Vezmeš si mě?“ požádá o ruku v listopadu 2008 Joshua Fulgham svou přítelkyni Emilii Carrovou (*1984). Jenže ani ne o měsíc později se ožení s Heather Strongovou. Zhrzená snoubenka se nechce vzdát bez boje.

PROČ: Vztah se záletným Fulghamem se jí podaří obnovit a do domácnosti novomanželů se vetře jako chůva jejich dětí. Heather si brzy všimne, že v jejím domě není něco v pořádku. Sama si najde milence. Rozvod visí ve vzduchu. Stále ještě manželský pár se však nedokáže dohodnout na opatrovnictví.

CO: Carrová v té době čeká své čtvrté dítě, první s Fulghamem. V sedmém měsíci těhotenství se rozhodne milostný trojúhelník definitivně zničit 15. února 2009. Napadne Heather a pokusí se jí zlomit vaz. Když neuspěje, navleče jí na hlavu igelitový pytel a udusí ji.

TREST: Porod absolvuje ve věznici. Soudce Willard Pope však o žádných polehčujících okolnostech nechce ani slyšet. Téměř přesně rok po vraždě odsoudí Carrovou k trestu smrti, jako pátou ženu v historii Floridy a první od roku 1992.

VRAH: Eric McLean

KDO: „To bys nevěřil, co všechno má ten kluk za sebou,“ básní s velkým zaujetím učitelka Erin McLeanová před svým manželem Ericem o jednom ze svých studentů.

Fascinuje ji osud 18letého Seana Powella, který vyrostl v dětském domově a teď patří k nejlepším ve třídě.

PROČ: Její profesní nadšení se záhy promění v milostný cit. Powell jej opětuje. V americkém Tennessee se zrodí zakázaný vztah. Erin se zpočátku daří nevěru tajit. Pro McLeana je však pouze otázkou času, kdy si dá všechny indicie dohromady.

CO: „Někoho jsem střelil, přijeďte,“ volá McLean jedno březnové noci roku 2007 nejprve záchranáře a poté policisty. Před jeho domem leží Powell bez známek života. Ani včasný lékařský zákrok už je zpět mezi živé nepřivede.

TREST: „Myslel jsem, že jde o lupiče, jinak bych pistoli ani nevytáhl,“ hájí se před soudem střelec. Oběť prý nikdy předtím ani neviděl. Proces trvá dlouhé měsíce. Na jeho konci se porota rozhodne McLeanovi uvěřit.

Jeho čin překvalifikuje z vraždy na zabití, od čehož se odvíjí i délka trestu. O 2 roky později svěří soud podváděnému otci do péče jeho děti.

VRAH: Els Clottemansová

KDO: Jeden muž, dvě ženy. Rovnice, která rozhodně neplatí pouze pro milostné vztahy v Americe. Stejná situace nastala například také v Belgii.

Els Clottemansová a Els Van Dorenová se zamilovaly do Holanďana Marcela Somerse.

PROČ: Všechny tři pojí společný koníček. Rádi létají. Dorenová a Somers jsou dlouholetými zkušenými parašutisty a milenci. Clottemansová je amatérkou pilotkou, která jejich klub začala navštěvovat teprve nedávno. Marcel se začne intimně stýkat i s ní.

CO: Vdaná Dorenová nemá o jejich aférce ani tušení. Její sokyně však nechce nic ponechat náhodě. Rozhodne se ji sprovodit ze světa velmi krutým způsobem. Poškodí jí padák. „Za chvíli jsem dole,“ loučí se před osudným seskokem parašutistka 18. listopadu 2006.

TREST: Pád z nepředstavitelné výšky nemá šanci přežít. Závadu na jejím vybavení znalci objeví velmi snadno. V lednu 2007 konečně případ rozpletou a Clottemansovou vsadí za mříže.

Soudní proces se táhne několik let a skončí trestem 30 let nepodmíněně pro zamilovanou vražedkyni.

Foto: cbsnews.com, abcnews.go.com, ocala.com, murderpedia.org, youtube.com, all4desktop.com
Související články
Svět zločinu
Gianni Versace: Módní génius zastřelen na prahu své vily.
Pokud by člověk neznalý prostředí módního průmyslu měl jmenovat nějakého slavného návrháře, nejspíš by jako jedno z prvních jmen zaznělo právě toto: Gianni Versace, italský génius tohoto oboru, po jehož modelech toužily hollywoodské hvězdy, členové královských rodin i největší osobnosti hudebních pódií. Proč musel zemřít, to se vlastně nikdy uspokojivě nevysvětlilo. Zabiják stále nemá dost […]
Svět zločinu
Neopatrný střelec bez nohou Oscar Pistorius: Umírající přítelkyni vláčí po schodech
Jihoafrický atlet dlouho svět zajímá především proto, že se jako první hendikepovaný sportovec v historii zúčastní letních olympijských her v Londýně. Vrcholově závodí bez nohou, pouze se speciálními protézami. V únoru 2013 však do povědomí veřejnosti vstoupí tím, že ve svém domě na svatého Valentýna zastřelí svoji přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Je 14. únor roku 2013, svátek […]
Svět zločinu
Jiří Schmitzer: Alkoholový démon si vyžádá život chodce
„Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralej jak dobytek, to se nepromíjí,“ nemaže se vynikající herec Jiří Sovák (1920–2000) se svým synem Jiřím Schmitzerem krátce poté, co se o tragédii dozvídá. Napjaté vztahy v mládí To, že má i Jiří Sovák pomyslný díl viny na celém neštěstí, tuší jen […]
Svět zločinu
Sharon Tateová: Krásná herečka zavražděná Mansonovou rodinou
Svým půvabem okouzluje mladičká Sharon Tateová své okolí už od dětství. Roličky v reklamách a televizních seriálech na sebe nenechají dlouho čekat a ve druhé polovině 60. let už je Sharon hollywoodskou hvězdou. Tím spíš, že po jejím boku stojí jeden z tehdy nejvýznačnějších režisérů, Roman Polanski (*1933). Ticho nad Městem andělů Svatba obdivovaného režiséra a […]
reklama
svět zločinu
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího […]
Jiří Kajínek: Muž v zeleném tílku, symbol kontroverze a mediální hvězda
Pravděpodobně jde o nejznámějšího českého vězně všech dob. Jiří Kajínek vstupuje do bran věznice Mírov jako ostřílený recidivista, vždyť už si prošel věznicemi v Českých Budějovicích i ve Valdicích. Na Mírově měl ovšem zůstat na doživotí. V roce 1998 je totiž odsouzen na doživotí za spáchání dvojnásobné nájemné vraždy a za pokus o spáchání vraždy. […]
Swingový kmotr s božským hlasem
Geniální hudebník Frank Sinatra prožívá život, podobající se jízdě na horské dráze. Na ní nechybí setkání s mafií, divoká manželství, psychické problémy, únos syna nebo pobyt ve vězení za pletky s vdanou ženou. Hudební legenda, jež ovlivnila generace hudebníků napříč 20. stoletím. Tak si svět pamatuje synka sicilského hasiče, herce a zpěváka Franka Sinatru (1915–1998) […]
Obětí hackerského útoku se může stát kdokoliv
Ruská agrese na Ukrajině – kromě definitivního potvrzení významné úlohy dronů – zrodila i první oficiálně vyhlášenou a neskrývanou válku hackerů Západu proti Rusku. A samozřejmě i opačně. Kyberzločin ve všech jeho podobách se stává stále viditelnějším a citelnějším nebezpečím, ohrožujícím každého z nás. Satelity na oběžné dráze, propagandistické televizní kanály, železnice, banky, největší firmy i […]
historie
Nehoda, nebo sebevražda? Jak zemřel Miroslav Tyrš?
Polední slunce nemilostivě pálí. Rolník pohledem přejede zčásti zorané pole a vydá se osvěžit k řece. Ötztalská Acha je tu pořádně divoká. Ve středu proudu, zaklíněné o kameny, omílá voda znetvořené lidské tělo bez nohy.   Národní obrozenec, historik umění, univerzitní pedagog, jeden ze zakladatelů Sokola, člen poroty pro výběr sochařské výzdoby Národního divadla… Ten […]
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
Husitský král či král dvojího lidu. Tyto přezdívky si vyslouží jediný český král, který nepochází z panovnické dynastie, ale z domácí šlechty. Jiří z Kunštátu a Poděbrad, kališník, který se po celou dobu své vlády snaží o pokojné soužití kališnické většiny s katolickou menšinou. Proč se mu to nedaří? Zikmund Lucemburský (1368–1437) po sobě nezanechává žádného mužského potomka. […]
Vzdorokrál Karel Albrecht s podporou Čechů usiloval o trůn
Jako „zimní král“ se do historie českých zemí zapisuje Fridrich Falcký. Málokdo však ví, že Čechy mají i svého druhého „zimního krále“. Je jím Karel Albrecht, který se nechává prohlásit českým vzdorokrálem Karlem III., ačkoliv trůn právoplatně patří Marii Terezii… Roku 1713 se Karel VI. (1685–1740), císař Svaté říše římské a král španělský, český a uherský, […]
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Herucina, poslední chorvatská čarodějnice: Proč ji zachránila císařovna Marie Terezie?
enigmaplus.cz
Herucina, poslední chorvatská čarodějnice: Proč ji zachránila císařovna Marie Terezie?
Jmenovala se Magda Logomer, ve svém okolí však byla známa také pod přezdívkou Herucina. Rodačka z chorvatského města Križevci byla v roce 1758 odsouzena k trestu smrti za čarodějnictví. Výkon hrdelníh
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
21stoleti.cz
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
nasehvezdy.cz
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
Hvězda seriálu Ulice má už zase hlavu plnou starostí! Aneta Krejčíková (32) v posledních dnech prosila fanoušky, aby jí pomohli najít byt v Praze, který musí mít do srpna. Pak prý nemá kde bydlet. P
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
skutecnepribehy.cz
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu!
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
epochalnisvet.cz
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
Loděnice Enata Marine se sídlem ve Spojených arabských emirátech se spojila s novou značkou luxusních jachet Mirarri a vytvořila koncept luxusního rychlého člunu, který svým designem přesně zapadá do životního stylu v prostředí dubajské zátoky.   Pro oblast dubajské zátoky platí to samé, co pro ulice samotné metropole. Pokud tady chcete zapůsobit dopravním prostředkem, musíte mít
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
nejsemsama.cz
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
historyplus.cz
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
Je to oblast, kde turisty bolí za krkem, protože neustále vzhlížejí k nebi. Tam někde vysoko na vrcholcích nepřístupných pískovcových pilířů se vznášejí chrámy, které dnes mnozí považují za osmý div světa. Dílo přírodních sil Obrovské pískovcové pilíře se začaly v oblasti dnešní řecké Thesálie tvořit před 60 miliony let tektonickou činností a na jejich současné
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
panidomu.cz
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám