Skip to content
reklama

5x vraždy z lásky: Kdy se stala zamilovanost motivem strašného činu?

Láska je mocný cit a lidé jsou kvůli ní ochotní dělat šílené věci. Někteří, aby se zbavili svého soka, neváhají dokonce zabíjet.Přinášíme šestici případů, kdy byla zamilovanost hlavním motivem strašného činu.

VRAH: Rachel Wadeová

Sarah Lüdemannová, Joshua Camacho a Rachel Wadeová.
Sarah Lüdemannová, Joshua Camacho a Rachel Wadeová.

KDO: Měli se rádi, jenže pak se něco pokazilo. Nakonec se Joshua Camacho z Floridy rozhodne se servírkou Rachel Wadeovou (*1990) rozejít. Ta se s tím odmítá smířit. Velmi těžce proto nese následný vztah svého milého s 18letou Sarah Ludemannovou.

PROČ: Rivalky si navzájem nedokážou přijít na jméno a dělají si různé naschvály. Sarah by sice měla být ta spokojená, ale to její popudlivá a konfliktní povaha neumožňuje. Kromě Wadeové se několikrát pohádá i s Joshuovou matkou.

CO: „Nech konečně mého kluka na pokoji,“ uslyší Wadeová 14. dubna 2009 při venčení psa. Než stihne zareagovat, Sarah odjede. Za pár hodin se děvčata setkají znovu. Poblíž Joshuova domu sice jako první zaútočí Sarah, jenže Wadeová má v kapse připravený nůž a svou sokyni následně ubodá.

TREST: Před ostře sledovaným soudem argumentuje vražedkyně i její obhájci sebeobranou. „Kdyby mě nenapadla, nic by se nestalo,“ trvá na svém Wadeová. Soudce se jí obměkčit nepodaří. Vyfasuje 27 let natvrdo.

VRAH: Sixto Balbuena

Sixto Balbuena a Samual Valdivio.
Sixto Balbuena a Samual Valdivio.

KDO: „Počkám na tebe,“ slibuje 48letá učitelka Tamara Hofmannová bývalému žákovi a současnému milenci Sixtu Balbuenovi (21). On se na čas vzdálí. Rozhodl se totiž vstoupit do námořnictva. Zralá žena si však vzápětí začne s 18letým studentem Samualem Valdiviou.

PROČ: Balbuena se 10. dubna 2009 vrátí o něco dříve, než byl s Hofmannovou domluvený. Chce ji překvapit. To se mu povede dokonale. Má klíče od jejího bytu v El Doradu. Tiše vstoupí. Otevře dveře do ložnice.

Na posteli leží nahý Samual.

CO: „Co to má jako znamenat?“ vydechne mladý voják. Zasype vrchol milostného trojúhelníku, o kterém neměl nejmenší tušení, sprškou nadávek. Lomcuje s ním nezvladatelný vztek. Popadne poblíž ležící nůž.

Ubodá svého soka k smrti.

TREST: Uteče pouhých pár hodin a Balbuena má na rukou pouta. „Je mi to líto. Chtěl jsem mu dát lekci, ne ho zabít. Kdybych mohl, vezmu to zpátky,“ kaje se před vyšetřovateli a později i u soudu. Za vraždu vyfasuje relativně nízký trest – 10 let nepodmíněně.

VRAH: Emilia Carrová

Emilia Carrová.
Emilia Carrová.

KDO: „Vezmeš si mě?“ požádá o ruku v listopadu 2008 Joshua Fulgham svou přítelkyni Emilii Carrovou (*1984). Jenže ani ne o měsíc později se ožení s Heather Strongovou. Zhrzená snoubenka se nechce vzdát bez boje.

PROČ: Vztah se záletným Fulghamem se jí podaří obnovit a do domácnosti novomanželů se vetře jako chůva jejich dětí. Heather si brzy všimne, že v jejím domě není něco v pořádku. Sama si najde milence. Rozvod visí ve vzduchu.

Stále ještě manželský pár se však nedokáže dohodnout na opatrovnictví.

CO: Carrová v té době čeká své čtvrté dítě, první s Fulghamem. V sedmém měsíci těhotenství se rozhodne milostný trojúhelník definitivně zničit 15. února 2009. Napadne Heather a pokusí se jí zlomit vaz.

Když neuspěje, navleče jí na hlavu igelitový pytel a udusí ji.

TREST: Porod absolvuje ve věznici. Soudce Willard Pope však o žádných polehčujících okolnostech nechce ani slyšet. Téměř přesně rok po vraždě odsoudí Carrovou k trestu smrti, jako pátou ženu v historii Floridy a první od roku 1992.

VRAH: Eric McLean

Eric McLean u soudu se zbraní, kterou zastřelil Seana Powella.
Eric McLean u soudu se zbraní, kterou zastřelil Seana Powella.

KDO: „To bys nevěřil, co všechno má ten kluk za sebou,“ básní s velkým zaujetím učitelka Erin McLeanová před svým manželem Ericem o jednom ze svých studentů. Fascinuje ji osud 18letého Seana Powella, který vyrostl v dětském domově a teď patří k nejlepším ve třídě.

PROČ: Její profesní nadšení se záhy promění v milostný cit. Powell jej opětuje. V americkém Tennessee se zrodí zakázaný vztah. Erin se zpočátku daří nevěru tajit. Pro McLeana je však pouze otázkou času, kdy si dá všechny indicie dohromady.

CO: „Někoho jsem střelil, přijeďte,“ volá McLean jedno březnové noci roku 2007 nejprve záchranáře a poté policisty. Před jeho domem leží Powell bez známek života. Ani včasný lékařský zákrok už je zpět mezi živé nepřivede.

TREST: „Myslel jsem, že jde o lupiče, jinak bych pistoli ani nevytáhl,“ hájí se před soudem střelec. Oběť prý nikdy předtím ani neviděl. Proces trvá dlouhé měsíce. Na jeho konci se porota rozhodne McLeanovi uvěřit.

Jeho čin překvalifikuje z vraždy na zabití, od čehož se odvíjí i délka trestu. O 2 roky později svěří soud podváděnému otci do péče jeho děti.

VRAH: Els Clottemansová

Els Clottemansová.
Els Clottemansová.

KDO: Jeden muž, dvě ženy. Rovnice, která rozhodně neplatí pouze pro milostné vztahy v Americe. Stejná situace nastala například také v Belgii. Els Clottemansová a Els Van Dorenová se zamilovaly do Holanďana Marcela Somerse.

PROČ: Všechny tři pojí společný koníček. Rádi létají. Dorenová a Somers jsou dlouholetými zkušenými parašutisty a milenci. Clottemansová je amatérkou pilotkou, která jejich klub začala navštěvovat teprve nedávno.

Marcel se začne intimně stýkat i s ní.

CO: Vdaná Dorenová nemá o jejich aférce ani tušení. Její sokyně však nechce nic ponechat náhodě. Rozhodne se ji sprovodit ze světa velmi krutým způsobem. Poškodí jí padák. „Za chvíli jsem dole,“ loučí se před osudným seskokem parašutistka 18.

listopadu 2006.

TREST: Pád z nepředstavitelné výšky nemá šanci přežít. Závadu na jejím vybavení znalci objeví velmi snadno. V lednu 2007 konečně případ rozpletou a Clottemansovou vsadí za mříže. Soudní proces se táhne několik let a skončí trestem 30 let nepodmíněně pro zamilovanou vražedkyni.

Foto: cbsnews.com, abcnews.go.com, ocala.com, murderpedia.org, youtube.com, all4desktop.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články