Skip to content

5 nejkrutějších poprav z rukou spoluvězňů: Pedofily a vrahy dětí ubíjejí k smrti!

Doživotní trest je někdy nečekaně krátký. Odsouzené vrahy někdy dostihne osud přímo v jejich cele. Zločinci, kteří s nimi sdílejí pár metrů čtverečních, už nemají co ztratit. Pedofily a vrahy dětí ubíjejí k smrti.

Bachaři tomu zabránit nedovedou. Nebo nechtějí?

Kdo: Richard Loeb (1905–1936)

Richard Loeb (vlevo) a Nathan Leopold (vpravo).
Richard Loeb (vlevo) a Nathan Leopold (vpravo).

Jak žil před zločinem: Narodil se do rodiny bohatého obchodníka z Chicaga. Jako nadprůměrně inteligentní dítě se tak skvěle učil, že mohl vynechat některé ročníky. Byl oblíbený a přátelský, zároveň měl však od malička děsivou zálibu v plánování dokonalého zločinu.

Co spáchal: Nejprve se několikrát pokusil o krádeže, které by nikdy nikdo neodhalil. Na univerzitě v Chicagu se seznámil s Nathanem Leopoldem a začali plánovat vraždu beze stop. V roce 1924 ji uskutečnili.

Zavraždili 14letého Bobbyho Frankse.

Kde seděl: Loebovi, stejně jako jeho kumpánovi Leopoldovi, hrozil trest smrti. Před ním je však uchránil věhlasný advokát Clarence Darrow. Zločinci dostali doživotí. Loeb si ho měl odpykat ve věznici Joliet ve státě Illinois.

Jak skončil: Sdílel celu s mužem jménem James Day. Dne 28. ledna 1936 ho tento muž napadl ve sprše. Vytáhl na něj žiletku a uštědřil mu 58 řezných ran. Loeb vykrvácel. I když byly všechny rány vedené zezadu, soud uznal Dayovo tvrzení, že se jen bránil sexuálním návrhům.

Kdo: Graham Young (1947–1990)

Graham Young.
Graham Young.

Jak žil před zločinem: Chlapec ze severozápadní části Londýna zřejmě neunesl, že se jeho otec znovu oženil. Když mu bylo 14 let, popsal ho rodinný lékař jako samotářského, depresivního mladíka, jehož jedinou zálibou je chemie.

Co spáchal: Pokusil se otrávit několik členů své rodiny vlastnoručně připravenými preparáty. Byl uvězněn, ale po propuštění z vězení začal sypat jed do jídla kolegům. Zabil celkem tři lidi, kolem 70 jich přiotrávil.

Ti se naštěstí nakonec zotavili.

Kde seděl: V roce 1972 byl uznán vinným a odsouzen na doživotí. Vystřídal různé věznice. Osudnou se mu stala cela ve věznici Parkhurst, které má nejpřísnější ostrahu. Leží na ostrově Wight v jižní části Velké Británie.

Jak skončil: Zemřel náhle 1. srpna 1990, když mu bylo pouhých 42 let. Našli ho mrtvého v cele. Oficiálně bylo sice úmrtí uzavřeno jako srdeční infarkt, nicméně pitvu nikdo neprovedl, navíc se ztratil úmrtní list.

Podle Iana Bradyho, Youngova kamaráda z vězení, traviče někdo odpravil stejným způsobem, jako on sám zabíjel své oběti. Pomalým a nenápadným přimícháváním jedu do jídla.

Kdo: Leslie Bailey (1953–1993)

Leslie Bailey.
Leslie Bailey.

Jak žil před zločinem: Homosexuál s násilnickými sklony vyhledával mladé prostituty. Na začátku 80. let 20. století se seznámil se Sidneyem Cookem, provozovatelem nelegálního sadomasochistického salonu ve východním Londýně.

Navštěvoval jeho podnik pravidelně.

Co spáchal: Spolu s Cookem a jeho pohůnky Robertem Oliverem a Lennie Smithem začal unášet a vraždit malé chlapce. Nejmladší z jeho obětí byl teprve 7letý Mark Tidlesley. Brutálně ho umučil kvůli sexuálnímu chtíči.

Přiznal se k dalším dvěma podobným zločinům.

Kde seděl: Od roku 1989, kdy dostal doživotní trest, trávil své dny ve věznici Whitemoore severovýchodně od Londýna. Byl umístěn do střeženého křídla pro vězně, jejichž činy by u ostatních mohly vzbudit touhu po pomstě.

Jak skončil: Navzdory přísným bezpečnostním opatřením ve věznici ho 7. října 1993 našli na cele oběšeného. Detektiv Bob Wordsworth brzy odhalil jeho vrahy – vězně Michaela Petera Caina a Johna Brookse. Dostali ke svým trestům navíc 15 a 17 let.

Kdo: John J. Geoghan (1935–2003)

John J. Geoghan.
John J. Geoghan.

Jak žil před zločinem: Dlouhá léta měl pověst skvělého římskokatolického kněze v bostonské arcidiecézi v USA. V roce 1962 se stal známým, když rozmluvil sebevraždu mladíkovi, který chtěl skočit z Tobinova mostu přes řeku Mystic River v Bostonu.

Co spáchal: Matka 4 chlapců Joanne Muellerová ho v 70. letech obvinila, že sexuálně obtěžoval její děti. Přesto dál působil v církvi. V roce 1998 se ukázalo, že za svou kariéru zneužil 130 dětí. Několikrát pobýval v léčebně duševně chorých v Kanadě, jeho sexuální choutky ale nevymizely.

Kde seděl: Od soudu v roce 2002 vyvázl s nízkým trestem devět let, protože řada jeho obětí nechtěla svědčit nebo byly zločiny již promlčené. Několik měsíců pak strávil v léčebně sexuálních deviantů, poté byl převezen do věznice Souza-Barranowski v Massachusetts.

Jak skončil: Dozorci ho umístili na celu s Josephem Drucem, vrahem odsouzeným na doživotí. Vraždit začal poté, co se ho pokusil znásilnit cizí muž. Když se Druce dozvěděl, proč je ve vězení Geoghan, umlátil ho k smrti.

Dodnes není jasné, proč je bachaři dali dohromady.

Kdo: Colin Hatch (1972–2011)

Damien Fowkes (vlevo) a Colin Hatch (vpravo).
Damien Fowkes (vlevo) a Colin Hatch (vpravo).

Jak žil před zločinem: Nezaměstnaný mladík z londýnského předměstí East Finchley se většinu času jen tak poflakoval po ulicích a promýšlel do detailů své zvrhlé fantazie. Psal si román o znásilnění a brutálním umučení 12letého děvčátka.

Co spáchal: 19. července 1993 se rozhodl své odporné choutky uskutečnit. První vyhlédnutá oběť mu ale utekla. Hatch si proto počkal na mladší dítě, 7letého Seana Williamse. Zavlekl ho domů, znásilnil, ubodal a strčil do pytle na odpadky.

Kde seděl: Žalobce John Bevan vyvrátil v roce 1994 jeho obhajobu, že zabíjel neplánovaně ve chvíli náhlého záchvatu paniky. Doživotní trest si měl Hatch odpykat v mužské věznici Full Sutton, která patří mezi nejpřísnější ve Velké Británii.

Jak skončil: Když se přiblížila doba, kdy mohl požádat o podmíněné propuštění, přemístili ho do oddělení pro vězně čekající na rozhodnutí soudu. Právě tam ho v roce 2011 ubodal spoluvězeň Damien Fowkes. V té době očekával soud za napadení jiného vězně, Iana Huntleyho. Pokusil se ho podříznout žiletkou.

Foto: wikipedia.org, murderpedia.org, wordpress.com, telegraph.co.uk, brynalynvictims.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nová generace robustních chronografů Audemars Piguet
iluxus.cz

Nová generace robustních...

Švýcarský producent vysoké...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Zákeřné bradavice
panidomu.cz

Zákeřné bradavice

Může to začít nenápadným výrůstkem na kůži, který nemizí...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Poletuje mezi dvěma osudovými muži!
nasehvezdy.cz

Poletuje mezi dvěma...

Na toho pravého si musela...
Rajčatová polévka s mozzarellou
tisicereceptu.cz

Rajčatová polévka s...

Suroviny na 2 porce 8 středních rajčat...
Důkazem lásky byla  svatba
skutecnepribehy.cz

Důkazem lásky byla svatba

Dodnes to nemohu pochopit....
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Kdy vládli na planetě ptáci?
enigmaplus.cz

Kdy vládli na planetě ptáci?

Při zmínce o dominanci ptáků na lidmi vás možná...
Neuvěříte, co všechno vás prý doma odposlouchává!
enigmaplus.cz

Neuvěříte, co všechno vás prý...

Vejdete do bytu, zabouchnete za sebou dveře a hned máte...
Byla záhada zkázy Hindenburgu konečně prolomena?
epochalnisvet.cz

Byla záhada zkázy Hindenburgu...

Slavný Hindenburg byl největším létajícím strojem všech...