Domů     5 nejkrutějších poprav z rukou spoluvězňů: Pedofily a vrahy dětí ubíjejí k smrti!
5 nejkrutějších poprav z rukou spoluvězňů: Pedofily a vrahy dětí ubíjejí k smrti!
26.2.2016

Doživotní trest je někdy nečekaně krátký. Odsouzené vrahy někdy dostihne osud přímo v jejich cele. Zločinci, kteří s nimi sdílejí pár metrů čtverečních, už nemají co ztratit. Pedofily a vrahy dětí ubíjejí k smrti.

Bachaři tomu zabránit nedovedou. Nebo nechtějí?

Kdo: Richard Loeb (1905–1936)

Jak žil před zločinem: Narodil se do rodiny bohatého obchodníka z Chicaga. Jako nadprůměrně inteligentní dítě se tak skvěle učil, že mohl vynechat některé ročníky.

Byl oblíbený a přátelský, zároveň měl však od malička děsivou zálibu v plánování dokonalého zločinu.

Co spáchal: Nejprve se několikrát pokusil o krádeže, které by nikdy nikdo neodhalil. Na univerzitě v Chicagu se seznámil s Nathanem Leopoldem a začali plánovat vraždu beze stop. V roce 1924 ji uskutečnili. Zavraždili 14letého Bobbyho Frankse.

Kde seděl: Loebovi, stejně jako jeho kumpánovi Leopoldovi, hrozil trest smrti. Před ním je však uchránil věhlasný advokát Clarence Darrow. Zločinci dostali doživotí. Loeb si ho měl odpykat ve věznici Joliet ve státě Illinois.

Jak skončil: Sdílel celu s mužem jménem James Day. Dne 28. ledna 1936 ho tento muž napadl ve sprše. Vytáhl na něj žiletku a uštědřil mu 58 řezných ran. Loeb vykrvácel.

I když byly všechny rány vedené zezadu, soud uznal Dayovo tvrzení, že se jen bránil sexuálním návrhům.

Kdo: Graham Young (1947–1990)

Jak žil před zločinem: Chlapec ze severozápadní části Londýna zřejmě neunesl, že se jeho otec znovu oženil. Když mu bylo 14 let, popsal ho rodinný lékař jako samotářského, depresivního mladíka, jehož jedinou zálibou je chemie.

Co spáchal: Pokusil se otrávit několik členů své rodiny vlastnoručně připravenými preparáty. Byl uvězněn, ale po propuštění z vězení začal sypat jed do jídla kolegům. Zabil celkem tři lidi, kolem 70 jich přiotrávil. Ti se naštěstí nakonec zotavili.

Kde seděl: V roce 1972 byl uznán vinným a odsouzen na doživotí. Vystřídal různé věznice. Osudnou se mu stala cela ve věznici Parkhurst, které má nejpřísnější ostrahu. Leží na ostrově Wight v jižní části Velké Británie.

Jak skončil: Zemřel náhle 1. srpna 1990, když mu bylo pouhých 42 let. Našli ho mrtvého v cele. Oficiálně bylo sice úmrtí uzavřeno jako srdeční infarkt, nicméně pitvu nikdo neprovedl, navíc se ztratil úmrtní list.

Podle Iana Bradyho, Youngova kamaráda z vězení, traviče někdo odpravil stejným způsobem, jako on sám zabíjel své oběti. Pomalým a nenápadným přimícháváním jedu do jídla.

Kdo: Leslie Bailey (1953–1993)

Jak žil před zločinem: Homosexuál s násilnickými sklony vyhledával mladé prostituty. Na začátku 80. let 20. století se seznámil se Sidneyem Cookem, provozovatelem nelegálního sadomasochistického salonu ve východním Londýně. Navštěvoval jeho podnik pravidelně.

Co spáchal: Spolu s Cookem a jeho pohůnky Robertem Oliverem a Lennie Smithem začal unášet a vraždit malé chlapce. Nejmladší z jeho obětí byl teprve 7letý Mark Tidlesley.

Brutálně ho umučil kvůli sexuálnímu chtíči. Přiznal se k dalším dvěma podobným zločinům.

Kde seděl: Od roku 1989, kdy dostal doživotní trest, trávil své dny ve věznici Whitemoore severovýchodně od Londýna. Byl umístěn do střeženého křídla pro vězně, jejichž činy by u ostatních mohly vzbudit touhu po pomstě.

Jak skončil: Navzdory přísným bezpečnostním opatřením ve věznici ho 7. října 1993 našli na cele oběšeného.

Detektiv Bob Wordsworth brzy odhalil jeho vrahy – vězně Michaela Petera Caina a Johna Brookse. Dostali ke svým trestům navíc 15 a 17 let.

Kdo: John J. Geoghan (1935–2003)

Jak žil před zločinem: Dlouhá léta měl pověst skvělého římskokatolického kněze v bostonské arcidiecézi v USA. V roce 1962 se stal známým, když rozmluvil sebevraždu mladíkovi, který chtěl skočit z Tobinova mostu přes řeku Mystic River v Bostonu.

Co spáchal: Matka 4 chlapců Joanne Muellerová ho v 70. letech obvinila, že sexuálně obtěžoval její děti. Přesto dál působil v církvi. V roce 1998 se ukázalo, že za svou kariéru zneužil 130 dětí.

Několikrát pobýval v léčebně duševně chorých v Kanadě, jeho sexuální choutky ale nevymizely.

Kde seděl: Od soudu v roce 2002 vyvázl s nízkým trestem devět let, protože řada jeho obětí nechtěla svědčit nebo byly zločiny již promlčené.

Několik měsíců pak strávil v léčebně sexuálních deviantů, poté byl převezen do věznice Souza-Barranowski v Massachusetts.

Jak skončil: Dozorci ho umístili na celu s Josephem Drucem, vrahem odsouzeným na doživotí. Vraždit začal poté, co se ho pokusil znásilnit cizí muž. Když se Druce dozvěděl, proč je ve vězení Geoghan, umlátil ho k smrti. Dodnes není jasné, proč je bachaři dali dohromady.

Kdo: Colin Hatch (1972–2011)

Jak žil před zločinem: Nezaměstnaný mladík z londýnského předměstí East Finchley se většinu času jen tak poflakoval po ulicích a promýšlel do detailů své zvrhlé fantazie. Psal si román o znásilnění a brutálním umučení 12letého děvčátka.

Co spáchal: 19. července 1993 se rozhodl své odporné choutky uskutečnit. První vyhlédnutá oběť mu ale utekla. Hatch si proto počkal na mladší dítě, 7letého Seana Williamse. Zavlekl ho domů, znásilnil, ubodal a strčil do pytle na odpadky.

Kde seděl: Žalobce John Bevan vyvrátil v roce 1994 jeho obhajobu, že zabíjel neplánovaně ve chvíli náhlého záchvatu paniky.

Doživotní trest si měl Hatch odpykat v mužské věznici Full Sutton, která patří mezi nejpřísnější ve Velké Británii.

Jak skončil: Když se přiblížila doba, kdy mohl požádat o podmíněné propuštění, přemístili ho do oddělení pro vězně čekající na rozhodnutí soudu. Právě tam ho v roce 2011 ubodal spoluvězeň Damien Fowkes.

V té době očekával soud za napadení jiného vězně, Iana Huntleyho. Pokusil se ho podříznout žiletkou.

Foto: wikipedia.org, murderpedia.org, wordpress.com, telegraph.co.uk, brynalynvictims.com
reklama
Související články
Svět zločinu
Útočící galerista Brit Eric Hebborn
Když si britský chlapec Eric Hebborn v osmi letech hraje s ohněm a zapálí školu, většina lidí předpokládá, že zraje pro kriminál. Erikovi učitelé si ale všimnou, že výborně kreslí a maluje, a podporují ho v této činnosti. Malý grázlík to nakonec dotáhne až na Královskou akademii umění a poté se stane pomocníkem restaurátora obrazů George Aczela. Jako […]
Svět zločinu
Padělatel Elmyr de Hory: Baron z Hollywoodu si vezme život, než aby riskoval ostudu
Sotva dvacetiletý Elmyr de Hory, absolvent mnichovské Akademie Heimann, se v Paříži stává žákem slavného francouzského malíře Fernanda Légera (1881–1955). Vyniká úžasným šarmem a díky tomu se seznámí snad s každým umělcem, který se ve zdejší čtvrti bohémů objevil. Nit úspěchu ale přetrhává 2. světová válka. Protože je židovského původu, skončí v koncentračním táboře. V roce 1945 se opět […]
Svět zločinu
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na […]
Svět zločinu
Chcete být podvodníkem?
Britský major Charles Ingram má za sebou zářivou armádní kariéru včetně účasti v mezinárodní misi OSN v Bosně. Do dějin ovšem nevstoupí jako vojevůdce nebo frontový hrdina. Jeho boj se bude odehrávat v televizním studiu. Charles Ingram je bezesporu soutěživý typ. A tak když nabývá na popularitě televizní soutěž Chcete být milionářem?, nechce zůstat stranou. Tím spíš, že […]
reklama
historie
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve […]
Napoleona I. Bonaparta se bál i papež
První konzul Francie Napoleon Bonaparte se bojí o svůj život. 18. května 1804 proto přiměje senát, aby ho jmenoval císařem. Dědičným následnictvím trůnu chce zmařit pokusy případných atentátníků. Pozice Napoleon Bonaparte (1769–1821) tehdy není nijak silná, a to ani ve vlastní rodině. Matka Letizia (1750–1836) se na syna naštve. Vadí jí, že z rodiny vylučuje své […]
Rudolf Habsburský donutil Přemysla Otakara II., aby se vzdal Chebska
Sňatkem s mnohem starší Markétou spadlo v roce 1252 budoucího českému králi Přemyslu Otakarovi II. do klína babenberské dědictví – Rakousy. Po smrti svého otce Václava I. (1205–1253) se ale králi Přemysl Otakar II. (kolem r. 1233–1278) kvůli rakouským zemím utká s uherským králem Bélou IV. (1206–1270). Drancování území zastaví až papež Inocenc IV. (asi 1195–1254) a […]
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává […]
reklama
záhady a tajemství
Skotská záhada: Na prastarých kamenech je znázorněno neznámé zvíře
V předkřesťanských dobách obývali dnešní Skotsko, tehdy jedno z nejodlehlejších a nejizolovanějších míst Evropy, Piktové. Ti po sobě zanechali kamenné stély, na které zachycovali vše, co pro ně mělo nějaký význam, a to včetně zvířete, jehož identita je pro vědce dodnes záhadou… O Piktech se soudí, že byli z části keltským etnikem, které obývalo sever Británie už na […]
Posmrtný život se odehrává před smrtí
Téměř 80 procent lidí věří v nějakou formu posmrtného života. Většinou na základě zážitků těch, kteří přežili klinickou smrt. Přiživuje je řada esoterických a duchařských knih i pochybných webových stránek. Ty však často neříkají celou pravdu nebo zamlčují to, co se do obrazu úžasného posmrtného života nehodí. Věda už má navíc pro tzv. prožitky blízké […]
Zázrak v Zeitounu: Pannu Marii vyhlížely statisíce lidí
Něco takového svět v uplynulých dvou tisíci letech křesťanské historie nezažil. V káhirské čtvrti Zeitoun v Egyptě se po tři roky zjevovala Panna Marie. Zázrak se odehrával přímo na rušné ulici opakovaně několik let, a to před zraky tisíců a tisíců lidí. Údajně jej zachytili fotografové i kamery, komentovali ho politici. Církev byla zdrženlivá, vědecká […]
Skalní hádanka uprostřed pouště: Stojí za ní příroda, ufoni nebo naši předci?
Kraji vládne večerní ticho, na obloze se však jasně rozzáří světlo, které se neustále přibližuje. Futuristicky vyhlížející stroj přistává na písčité půdě. Dveře létajícího talíře se otevírají, vyběhne podsaditý mužíček, zamíří zbraní na nedaleký kámen a vypálí. Když zjistí, co způsobil, bere nohy na ramena! Nejde o film, ale o jednu z konspiračních teorií vzniku kamene […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
BRNĚNSKÝ AMPER
epochanacestach.cz
BRNĚNSKÝ AMPER
Na brněnském Výstavišti uskuteční 30. ročník veletrhu AMPER – největší mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR a na Slovensku. Veletrh Amper se stal tradičním symbolem inovací, spolupráce a rozvoje elektrotechnického průmyslu. 30. výročí představuje nejen důležitý milník v historii veletrhu AMPER, ale svědčí také o jeho přínosu pro odvětví elektrotechniky.
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Nejzáhadnější stavby v hlubinách: Dokazují existenci neznámé civilizace?
enigmaplus.cz
Nejzáhadnější stavby v hlubinách: Dokazují existenci neznámé civilizace?
Pokud bychom hledali na naší planetě místa, která stále unikají prozkoumání a zmapování, byly by to hlavně hlubiny oceánů. Právě tam čekají objevy, které stále nedokážeme jednoznačně zařadit a popsat.
Prožili jsme nejstrašnější noc našeho života
skutecnepribehy.cz
Prožili jsme nejstrašnější noc našeho života
Manžel, který trpí alzheimerem, zmizel z domu. Stačila k tomu chvilka nepozornosti. Marně jsme ho hledali my i policie. Už jsme ztráceli naději… Alzheimerova choroba je strašná. Člověk, kterého znáte celý život, se vám změní k nepoznání. Nejstrašnější na tom je, že si to dotyčný nechce dlouho přiznat. Můj manžel Jiří byl skvělý člověk, vzdělaný, zodpovědný, dokonalý manžel a táta,
Přišel o svého jediného syna
nasehvezdy.cz
Přišel o svého jediného syna
Ani tři Zlatí slavíci nemohou vynahradit hrůzy, kterými si Dalibor Janda (70) prošel v osobním životě. Přestože je slavný a dnes si nemá na co stěžovat, některé okamžiky ze svého života by nejraděj
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Operace, která může změnit život
iluxus.cz
Operace, která může změnit život
Nejžádanějším zákrokem na českých estetických klinikách je jednoznačně augmentace neboli zvětšení prsou. Desetitisíce žen si splní každoročně svůj sen. Zdánlivě malicherná operace je ovšem mocným pomo
Opravdu Memnónovy kolosy zpívají?
enigmaplus.cz
Opravdu Memnónovy kolosy zpívají?
Měří 18 metrů a každá z nich váží něco kolem 700 tun. Řeč je o Memnónových kolosech, o dvou majestátních sochách tyčících se v Thébské poušti proti městu Luxor. [gallery ids="138077,138076,138075"]
V panamském pralese byly objeveny zombie rostliny
21stoleti.cz
V panamském pralese byly objeveny zombie rostliny
Neživí se sice mozky, ale přece jen dosud neznámé kapradiny zombie připomínají. Je to první známý druh rostlin, který přeměňuje svou rozkládající se tkáň na nový zdroj živin. Vědci v deštném pralese
Václav Vydra: Můj dědeček osvobodil Husa
panidomu.cz
Václav Vydra: Můj dědeček osvobodil Husa
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec