Skip to content

Sean Combs: Nejbohatší průšvihář hip hopu!

Má za sebou řadu průšvihů, unikne pokusu o vraždu, a vydělává miliony. Nejen jako rapper, ale také jaké majitel oblíbené módní značky Sean John.

Je 9. březen 1997, 45 minut po půlnoci. Sean John Combs (*1969), majitel labelu Bad Boy Records, a jeho hlavní hvězda, rapper The Notorious B.I.G. neboli krátce Biggie (1972–1997), se vrací z večírku.

Když zastavují na křižovatce, objeví se vedle nich Chevrolet Impala černé barvy. Řidič stáhne okénko a několikrát vystřelí. Biggieho zasáhnou čtyři kulky ráže 9mm. Vrah šlápne na plyn a zmizí. Nikdy ho nikdo nenajde.

1
Jako majitel labelu a později rapper vydělává miliony.

„Nikdo mě nebude omezovat!“

Combs má za sebou pestrou minulost. Pařmen, kterého vyloučili z univerzity. Divoký, ale schopný manažer, byť se škraloupem za případ, kdy bylo při nezvládnutém koncertě ušlapáno devět lidí. Po smrti Biggieho se sám staví za mikrofon.

Pod jménem Puff Daddy vydává singl „Can’t Nobody Hold Me Down“ a po jeho výborném přijetí debutové album No Way Out, které získá cenu Grammy. Combs se stává hvězdou své vlastní značky a přestože si bulvár vychutnává řadu jeho dalších průšvihů, vypracovává se mezi nejbohatší rappery světa.

Podle časopisu Forbes jeho jmění v roce 2012 činí 550 000 000 dolarů.

3
Další miliony jako majitel modní značky.

Elegán s vlastní značkou

Bylo jen otázkou času, kdy úspěšný Combs, který si potrpí na vzhled džentlmena s dokonalými obleky, začne expandovat směrem k módnímu průmyslu. Stane se tak v roce 1998, když uvede svou oděvní značku Sean John.

Je nečekaně úspěšná a Diddy, jak si teď říká, za ni dokonce získá roku 2004 Cenu amerických módních návrhářů CFDA. Současně musí čelit řadě dalších potíží. V roce 2003 kontrola odhalí v jeho honduraské továrně těžké porušování práv zaměstnanců, o tři roky později musí stáhnout z prodeje kolekci bund, když vyjde najevo, že jsou vyrobeny z psích kůží.

A co si o tom všem myslí? Odkoupí oděvní značku Enyce a světu posílá vzkaz novým parfémem. Nazve ho „Jsem král“.

5
Sean John to nejsou jen elegantní obleky. Vybere si každý. Pokud na to má.
Foto: bemagazine.me, bellanaija.com, wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …