Skip to content

Čtyři tipy pro zdravou dovolenou

Už se těšíte na letní dovolenou? Potřebujete si pořádně odpočinout? Pak byste se letos měli soustředit nejen na to, kam pojedete a co tam budete dělat, ale také na to, abyste zajistili hladký průběh dovolené.

Každý rok je situace stejná. Plánujete dovolenou, která uběhne, ani se nerozhlédnete, a jste zase v pracovním kolotoči. Jak to zařídit, aby plánování dovolené nebylo o stresu, abyste si užili každou chvíli a vrátili se odpočatí?

1. Nenechávejte přípravy na poslední chvíli Klíčem k příjemné dovolené je neodjíždět s nedokončenými úkoly. Ne vždy je to možné, zkuste ale před odjezdem uzavřít všechny zásadní pracovní otázky, odeslat důležité e-maily, vyčistit si pracovní plochu na počítači i na stole.

Jednoduše si připravit půdu pro to, abyste mohli odjet bez myšlenek na všechno, co jste ještě nedotáhli.

Klidná mysl na dovolené vyžaduje přípravu. Doporučuje se vzít si den volna i před a po samotné dovolené.

2. Zůstaňte při zemi Vytoužené volno někdy svádí k příliš vysokým očekáváním a někdy i předsevzetím. Držte proto představivost na uzdě – čtrnáctidenní dovolená vám zkrátka nevykompenzuje téměř rok pracovního nasazení.

Zaměřte se na maličkosti. Pokud si nebudete představovat neuskutečnitelné, dovolená vás vždy něčím překvapí a předčí vaše očekávání.

3. Sbalte si jen to nejnutnější Jak už to tak bývá, k balení se dostanete až těsně před odjezdem. To většinou vede k balení pátého přes deváté a nakonec při cestě na letiště stejně zjistíte, že vám něco chybí.

Zkuste si proto déle dopředu, kdy se ještě na dovolenou nechystáte, sepsat univerzální seznam věcí pro vaše cesty. Snažte se jej přitom držet na nutném minimu. Nejen, že díky tomu na nic nezapomenete, ale nebudete na cestě přehlceni věcmi a budete tak v hlavě mít více pomyslného času na zážitky.

Abyste si užili volno bez starostí, myslete předem i na maličkosti. Jako například na možnost výběru peněz z bankomatu v zahraničí.

4. Nezapomeňte ani na nepříjemné věci Jste připraveni? Před cestou si nezapomeňte zkontrolovat ještě praktické věci jako dobré cestovní pojištění a dostupnost financí. Nejvíce klidu vám zajistí běžný účet, ke kterému máte výběry z bankomatů zdarma i v zahraničí.

Takový nabízí například MONETA Money Bank.

Zkontrolujte si před cestou, jakou síť bankomatů země, do které jedete nabízí, a rozměňte si na cestu pro jistotu hotovost, která vám vystačí na několik prvních dní, než se v místě rozkoukáte.

Foto: MONETA Money Bank, Shutterstock
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články