Skip to content
reklama

4 Technologické vychytávky, které vám zjednoduší život

Člověk je jako malířské plátno pocitů. Občas přijde radost, nebo smutek, ale strach a stres tu jsou neustále. Jde o základní lidské emoce, ty nejstarší a nejzakořeněnější. A stupňují se – o to víc s dětmi.

Dají se na to brát farmaka, anebo si pořídit chytré technologie…

Dětské chůvičky tu jsou už dlouho, ale dnes překonají všechny představy. Měří tepovou frekvenci i hladinu kyslíku v krvi dětí pomocí pulzní oxymetrie – ale zaznamenávají i spánkové trendy dítěte, jako jsou délka spánku, počet probuzení během noci, kvalitu spánku.

Jakou vybrat? Zkusit můžete třeba unikátní novinku s chytrou ponožkou Smart Sock 3 od Owlet Baby Care. Ostatně v nedávné studii 94 % rodičů uvedlo, že chytrá ponožka Smart Sock od Owlet zmírnila jejich úzkost a umožnila jim v noci lépe spát.

Zatímco jiné chůvičky nabízejí audio nebo vizuální informace o tom, co se děje s vaším dítětem, to nejdůležitější o jeho stavu neprozradí. Chytrá ponožka Smart Sock 3 přesahuje možnosti klasických chůviček.

Jde o první smart zařízení, které sleduje tepovou frekvenci a hladinu kyslíku. Využívá osvědčenou technologii pulzní oxymetrie, která je prokazatelně bezpečná a přesná.

Chytrá ponožka vás nechá zase vyspat. Foto: Owlet

Konverzace s vysavačem?

Nebaví vás vysávání nebo zametání? Snadná pomoc. Už roky se dají pořídit robotické vysavače. Pokud se ale zeptáte kamarádů, jestli jim něco vadí, obvykle se dozvíte, že zase tak chytré stroje to nejsou, nebo že nezvládají vyčistit byt od zvířecích chlupů.

Tak s tím by se už dalo něco dělat. Do Česka oficiálně dorazil nový operační systém iRobotOS, s novou úrovní inteligence, personalizace a kontroly. Jejich systém, má více funkcí pro domácí mazlíčky, rozumí více hlasovým příkazům a rozpoznává více objektů, než kterýkoli jiný robot na trhu.

Prémiovou funkcí vysavačů Roombaj7 a j7+ je navigace PrecisionVision. S ní jsou vysavače s každým použitím chytřejší. Roboti se sami učí, jak se nejlépe pohybovat na podlaze, pamatují si konkrétní místnosti a určitý nábytek, aby uklízeli tam, kde je to nejvíce potřeba.

Dokážou také automaticky začít uklízet, když opustíte domov, a zastavit, když se vrátíte.

Se strojovým učením a umělou inteligencí nicméně potřebuje čas, aby porozuměl vašim preferencím při úklidu, naučil se vaše pravidla úklidu, požádal o zpětnou vazbu a reagoval na ni, a zapamatoval si, jak reagovat v budoucnu.

Tak rozpozná až 80 překážek, jako jsou kabely, boty a ponožky nebo exkrementy domácích zvířat.

blank
Výjimečná je i funkce automatického vysypávání sběrného koše v čisticí stanici Clean Base. A ve chvíli, kdy Roomba dokončí úklid, vyšle přes funkci Imprint link informaci do aplikace, a automaticky se spustí mopBraava jet, který následně sám vytře. Foto: irobot, mercatus

Tohle vám tlak nezvedne

Trápí vás problémy s krevním tlakem či jinými civilizačními chorobami? Pak je na místě si měřit raději tlak i doma. A i v tomto případě udělal technologický pokrok už pořádný skok. Pokud se bojíte špatného nasazení manžety a zkreslení výsledků měření, tak na to můžete rovnou zapomenout.

Tlakoměr (či chcete-li odborněji tonometr) s Intelli manžetou, která díky své větší snímací ploše a schopnosti odstranit chyby při nesprávném umístění na paži zaručuje přesné měření krevního tlaku v domácích podmínkách, vás nenechá udělat cokoliv špatně.

Abyste si nemuseli naměřené údaje zapisovat na lísteček, je OMRON M4 vybaven další užitečnou funkcí s označením IT. Přes bluetooth připojení automaticky odešle data do aplikace v jakémkoliv spárovaném chytrém tabletu či telefonu (Android/iOS), díky čemuž máte všechna data hezky uložena pro pozdější využití.

Výsledky pro dva uživatele si také ale pamatuje i samotný přístroj, a to pro 2 x 60 měření. Pro další případné uživatele je pak určen režim HOST, který data neukládá.

blank
… a vždycky víte, jak jste na tom. Foto: Omron

Perfektním zahrádkářem bez zahrady

Máte rádi čerstvé bylinky i zeleninu a nemáte ani balkon, ani zahrádku? Anebo si prostě netroufáte, protože vaše pěstitelské výkony stojí lidově řečeno za starou bačkoru? Pokud jste navíc fanda do technologií, zkuste Mini StarterPack od LeafLearn.

Vědci vyvinuli revoluční technologie pro pěstování microgreens (mikrobylinky nebo mikrozelenina), které jsou nutričně velmi bohaté, a obsahují násobně větší množství zdraví prospěšných látek než klasická zelenina, bylinky či ovoce.

Hlavní součástí systému je analýza růstu rostlin v reálném čase, což je v současnosti naprosto unikátní řešení. Nikdy dřív nebylo pěstování superpotravin tak jednoduché a rychlé, o všechno se totiž postará jen voda a umělá inteligence.

S pěstebním zařízením Mini StarterPack od LeafLearn.

člověk nemusí o pěstování vědět vůbec nic – stačí do něj vložit kapsle s bio semínky a zalít čistou vodou. Pěstítko, tedy umělá inteligence, se postará o zbytek.

Kamera rozpozná, o jaký druh kapsle se jedná, automaticky jej promítne do aplikace. Sama aplikace pak oznámí, že je čas odstranit víčko. Pak už jen můžete sledovat růst a sklízet. Takto si může každý vypěstovat microgreens, které v sobě mají řadu makro nutrientů.

Třeba ředkev obsahuje až 135× více vitaminu E než jablko nebo salát, dodá až 30 % doporučené denní dávky vitaminu C a celou škálu antioxidantů, minerálů a dalších esenciálních prvků.

Vše je ekologické, recyklovatelné, kompostovatelné. Vše je spárovatelné s mobilním telefonem přes Wi-fi. A intuitivní a v českém jazyce.

blank
Zahradničení je teď i pro geeky. Foto: LeafLearn
Foto:
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pohřbený deník: Vysvětlí objev hrobu krvavé tajemství kruté šlechtičny?
enigmaplus.cz

Pohřbený deník: Vysvětlí objev...

Postavu krvelačné uherské hraběnky Alžběty...
Tajemství reflexní terapie: Odrážejí chodidla náš zdravotní stav?
enigmaplus.cz

Tajemství reflexní terapie:...

Reflexní terapie vychází z přesvědčení,...
Dechberoucí udržitelná rezidence ve svahu
rezidenceonline.cz

Dechberoucí udržitelná...

To, co bylo původně plánováno jako...
Liberecký kraj dětem: Tipy na dva výlety
epochanacestach.cz

Liberecký kraj dětem: Tipy...

K příjemným procházkám svádí Mravenčí stezka v...
Léčba viru podobného HIV u opic je nadějí i pro lidstvo
21stoleti.cz

Léčba viru podobného HIV u...

Virus HIV způsobuje u lidí onemocnění AIDS...
Stubby chytal zvědy za zadek
epochalnisvet.cz

Stubby chytal zvědy za zadek

„To přece nejde! Sem psi nesmějí!“ rozčílí se recepční...
Když očí pálí
panidomu.cz

Když očí pálí

Pálení v očích sice zdraví neohrožuje, zato...
Pistáciový dort
tisicereceptu.cz

Pistáciový dort

Dobrota na neděli či na oslavu Suroviny 85 g hrubě mletých...
Bez ducha ve mně jsem jen poloviční člověk
skutecnepribehy.cz

Bez ducha ve mně jsem jen...

S nešťastným duchem jsem žila řadu let....
Dokáže Tatiana Dyková uhlídat manžela?
nasehvezdy.cz

Dokáže Tatiana Dyková...

Mít za manžela idol ženských...
PRU58 má zahrádku
iluxus.cz

PRU58 má zahrádku

Vyhlášená holešovická restaurace PRU58 je klenotem...
Podvedla Berenika manžela s milencem?
nasehvezdy.cz

Podvedla Berenika manžela s...

Krásná BERENIKA...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha