Skip to content

4 nejděsivější domy v USA

Tento článek je reklamním sdělením

Někdo si rád zaletí za exotikou, jiný nedá dopustit na lyžovačku v Alpách. Ale najde se i poměrně početná skupina cestovatelů, jejichž cílem jsou nejstrašidelnější místa světa. Pokud se rádi bojíte či si pohráváte s myšlenkou na dovolenou spojenou s návštěvou velmi netradičního místa, pak si z následujícího seznamu určitě vyberete.

Najdete v něm místa jako vystřižená z hororů. Počkat, některými z těchto děsivých domů se scénáristé skutečně inspirovali…

Dům v Amityville (New York)

Čím jiným začít než domem s číslem popisným 112, který stojí na Ocean Avenue v New Yorku? Na první pohled na něm není nic moc zvláštního, ale když padne tma, stěny začnou šeptat děsivé věci, z podkroví se ozývají rány, blikají světla a nábytek cestuje z jednoho kouta do druhého, z některých pokojů je slyšet dětský smích. Alespoň to tvrdí Lutzovi, kteří se z domu odstěhovali jen měsíc po „výhodné“ koupi.

Těžko říct, na kolik jsou svědectví Lutzových autentická, nicméně před jejich nastěhováním se zde udála velká tragédie. Ronie de Feo zastřelil své rodiče a čtyři sourozence. Policii tvrdil, že se z domu snažil několikrát utéct, ale otec ho pokaždé nakonec přivedl zpátky.

Chcete-li atmosféru domu v Amityville zažít na vlastní oči, pusťte si film Horor v Amityville z roku 1979. Anebo některý z dalších více než 10 snímků – vypadá to, že se filmaři tohoto příběhu nemohou nabažit. K těm nejznámějším patří 3:15 zemřeš.

Stickney House (Illinois)

Ani Stickney House nevyzařuje démonickou aurou a mnozí ho naopak shledávají architektonicky povedenou stavbou. Ale předchozí majitelé mají jiný názor. Jeden z nich spáchal sebevraždu a další se zbláznil jen chvíli po nastěhování. Nyní je dům sídlem policie a někteří zaměstnanci tvrdí, že se zde ději podivné věci. Šepot o kráse smrti a tlumený pláč malých dětí prý není ničím výjimečným.

Vypadá to, že stavitel George Stickney dosáhl svého. Nadšený spiritista navrhl dům tak, aby s ním mohli komunikovat duše jeho zemřelých dětí. Přizpůsobil tomu architekturu stavby – rohy místnosti jsou zaoblené, což prý mají duše rády. Druhé patro pak využíval k pravidelným spiritistickým seancím.

Winchester Mystery House (Kalifornie)

Dech beroucí sídlo zvané Winchester Mystery House bylo svého času jednou z osobních rezidencí Sarah Winchster – vdovy po zbrojařském magnátovi Williamu Wirt Winchestrovi. Nyní je v soukromém vlastnictví a slouží jako strašidelná turistická atrakce.

A co je na tomto domě zvláštního? Sarah Winchester přišla o muže i dceru a tvrdila, že je její rod prokletý. Proto nechala postavit dům s dveřmi, které nikam nevedou, tajnými chodbami, propadlišti a schodišti vedoucími odnikud nikam. Nechybí zde ani tzv. Modrý pokoj, kde se v minulosti odehrávaly duchařské seance. No a někteří turisté tvrdí, že během prohlídky zažívají zvláštní až velmi nepříjemné stavy.

McRaven House (Mississippi)

Dům byl postaven v roce 1797 a během období občanské války byl známý jako Bobb House. Své současné jméno získal podle ulice, kde se nachází. Historie tohoto domu je vskutku barvitá a mnozí jej pokládají za nejstrašidelnější dům v celém Mississippi. Několik lidí zde zemřelo násilnou smrtí a mezi nimi i jeden z majitelů, včetně ženy a dětí. Po chodbách bloudí duchové a ději se zde neobvyklé věci. Což ostatně můžete zažít na vlastní kůži, protože zde opět probíhají prohlídky.

Pokud se za velkou louži vydáte, nezapomeňte se pojistit. Kvalitní cestovní pojištění vyjde na pár korun a zachrání vás od větší pohromy, než je kontakt s duchem. Zdravotní péče v USA je velmi drahá a váš výlet za nevšedními zážitky by se mohl pekelně prodražit. Od věci není ani pojištění odpovědnosti, protože jeden nikdy neví, co se na strašidelných místech přihodí.

Sponzorem tohoto článku je pojišťovna ERGO, váš spolehlivý partner nejen na cestách.

 

Foto: archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …