Měření času se v průběhu let stalo designovou záležitostí, která vás může stát klidně i statisíce korun. Vybírejte tak, aby se vám investice vyplatila.
Stačí, když se budete řídit následujícími radami…
1. Cena
Nejprve si musíte ujasnit, jaké jsou vaše finanční možnosti. Nemá smysl koupit takové, které váš rozpočet na prach rozdrtí a vy pak nebudete mít ani na chleba. Vezměte si k srdci radu hodinářských odborníků a stanovte si dva limity.
Tedy částku, kolem které by se jejich cena měla pohybovat a pak maximální hodnotu, za kterou už nejste ochotni jít.
2. Účel
Je rozdíl, zda budete hodinky nosit do práce, na tenis nebo se s nimi plánujete potápět. Každý z účelů vyžaduje jiné technické parametry a funkce, na které hodinářští řemeslníci myslí. Díky tomu širokou nabídku alespoň částečně roztřídíte.
3. Strojek
Jde především o to, jakému typu hodinek dáváte přednost. Zda digitálním, ručičkovým (analogovým) či mechanickým se samonátahem. Strojky se dělí na 4 druhy:
digitální strojky pro digitální hodinky, quartzové strojky pro analogové hodinky, mechanické pro analogové a mechanické strojky se samonátahem.
4. Design
Vzhled hodinek je stejně tak důležitý faktor jako cena nebo účel. Nejprve si stanovte, jaký rozměr je pro vás ideální. Drobné ženy, které mají tenké zápěstí, by měly být zejména opatrné a nevybírat příliš velké kousky. Následně si uvědomte, jaký typ řemínku, skla a zdobení preferujete.
TIP!
Neberte se moc vážně a vsaďte na originální pojetí. Na českém trhu pořídíte hodinky, které vám umožní sestavit si časomíru dle svého přání, události na kterou se chystáte nebo podle outfitu, který máte zrovna na sobě.
Stačí jednoduše odepnout ciferník a připnout ho na jinak barevný řemínek. Buďte trošku kreativní!