Skip to content
reklama

3x nejproduktivnější sérioví vrazi: Známe jejich identitu?

Málokdy se stane, aby číslo obětí sériových vrahů dosáhlo trojciferné hodnoty. Tímto děsivým číslem se mohou pochlubit zejména některá monstra z Jižní Ameriky. Přinášíme vám přehled nejvýkonnějších sériových vrahů historie.

Luis Garavito

Luis Garavito.
Luis Garavito.

KDY A KDE: V malé kolumbijské výslechové místnosti se 22. dubna 1999 na židli hrbí 42letý Luis Garavito, přezdívaný Tribilín (španělský výraz pro psa Goofyho). Lhostejně a pomalu vypráví šokovaným policistům svůj příběh.

Příběh nejhrůznějšího sériového vraha v dějinách.

ZPŮSOB: Rodák z vesničky Génova, v dětství zneužívaný otcem, si od počátku 90. let vybírá chudé děti z ulice ve věku 6 až 16 let. Vždy si získá jejich důvěru a vezme je na procházku. Tam je znásilní a podřízne.

POČET OBĚTÍ: Mrtvá těla pak většinou rozřeže a pohází po lese. Děti ulice nikomu nechybí. Po svém dopadení v roce 1999 se postupně přizná k neuvěřitelným 140 vraždám. Policie podle jeho popisu postupně nachází jednotlivá těla jeho obětí.

VERDIKT: Ve vězení Garavito do map zakreslí lokace těl dalších nejméně 160 těl chlapců, které zabil. Podle obžaloby by měl dostat trest ve výši 1 853 let a 9 dnů. Kolumbijské zákony však Garavita umožňují potrestat maximálně 30 lety.

Za spolupráci je mu trest snížen nakonec na 22 let.

Pedro López

Pedro López.
Pedro López.

KDY A KDE: Monstrum z And – to jméno si Pedro López, kolumbijský psychopat narozený v roce 1948, zcela jistě zaslouží. Během let 1969 až 1980 se pohybuje v horách na území Kolumbie, Ekvádoru a Peru. Za sebou nechává pouze těla dívek.

ZPŮSOB: I Lópeze dohání k zabíjení zuřivá sexuální touha. V dětství byl hromadně znásilněn. Nyní si vybírá malé holčičky, nejčastěji ve věku kolem 10 let. Napadne je, znásilní a pak uškrtí nebo ubije.

Těla skrývá v horách.

POČET OBĚTÍ: Během 11 let se počet jeho obětí vyšplhá minimálně na 110. Podle všeho však může mít na svědomí až 350 životů. V roce 1978 je López dopaden místními indiány kmene Ayachucos při pokusu o znásilnění 9leté holčičky.

Chtějí ho mučit a pak pohřbít zaživa.

VERDIKT: Americký misionář jim to ale rozmluví, a tak indiáni předají Lópeze spravedlnosti. V roce 1980 je v Ekvádoru odsouzen na 14 let, poté je převezen od psychiatrického zařízení. Odtud je propuštěn v roce 1998 za dobré chování.

Zmizí neznámo kam.

Daniel Camargo

Daniel Camargo vede vojáky a policii při hledání těl některých z jeho obětí.
Daniel Camargo vede vojáky a policii při hledání těl některých z jeho obětí.

KDY A KDE: V listopadu 1984 utíká z kolumbijské věznice Gorgona 54letý Daniel Camargo. Muž známý spíš jako Sadista z Chanquita seděl ve vězení za vraždu 9leté holčičky v roce 1973. Ve skutečnosti ale už měl nejspíše za sebou několik desítek vražd po celé Kolumbii.

MOTIV: Camargo uteče do Ekvádoru, kde pokračuje ve svém vražedném řádění. Má vždy svůj postup. Vydává se za muže, který nutně hledá kněze. Chudým holčičkám pak nabídne peníze, když ho za ním dovedou. Místo toho je ale znásilní a uškrtí.

POČET OBĚTÍ: Již v Kolumbii má mít až do roku 1974 Camargo na svědomí kolem 80 obětí. Během dvou let v Ekvádoru znásilní a zabije údajně na 72 dívek. Ty se podaří policistům i prokázat. Celkem se tedy počet jeho obětí zastaví na čísle 73.

VERDIKT: V roce 1989 je Camargo odsouzen na 16 let, což je nejvyšší možný trest v Ekvádoru. Celu chvíli sdílí i s Pedrem Lópezem. V listopadu 1994 si ho však vyhlédne jistý vězeň Luis Masache Narvaez, bratranec jedné z obětí.

Bez milosti ho zlikviduje.

Foto: thesun.co.uk, murderpedia.org, indiatvnews.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články